Lucciella_L Lucciella_L komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Úžasná detektivka! Jedna z mála knih, kde se vrah neodhalí už v polovině příběhu. Krásný popis, dobrá zápletka. Prostě super. Pro mě první kniha od této autorky, ale už mám připravenou další

04.09.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uff...... Jak shrnout? Knížka se četla velice pěkně a strašně rychle. Jen ten obsah..... Úmyslně jsem přeskakovala titulky o sporu autorky, protože jsem nestála o to, abych se připravila o rozzuzlení. Příběh byl strašně silný, ničily mě myšlenkové pochody malé holčičky.... na můj vkus velice silný příběh, který se bohužel až příliš často realizuje v mnoha rodinách. Ale knihu jako takovou ráda doporučuji!!!

01.08.2023

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zajímavě podaný příběh o dívce, jíž se životem prolínají dva kamarádi. Postupně popisuje příběh Zuzany, od jejího dětství v přepychu, před dospívání a mládí poznamenané druhou světovou válkou a životem dospělé ženy po válce. Kniha upoutá i tím, že zde není přímá řeč a přesto to nepůsobí rušivým dojmem. Zároveň je dobře napsaný konec, který ponechá velký prostor pro svou vlastní fantazii. Kniha se čte lehce a snadno, přestože se jedná o emočně silný příběh.

25.08.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Druhá kniha od M. Klevisové, která se mi dostala do rukou.
V hodnocení se budu opakovat. Parádní detektivka, ve které člověk neodhalí vraha už v první polovině. Krásně napsáno, četla se úplně sama. Díky brilantnímu popisu má čtenář pocit, že se to odehrává u něj za domem. Prostě super čtení!

30.09.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Klevisová zkrátka nezklame. Děj je příjemný a čtivý, zasazený do mě blízké lokality, čímž kniha nabyla ještě více na atraktivitě. Líbí se mi, že vraha neodhalím hned. Za mě super

20.05.2023 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Dárek od manžela. Kniha mě mile překvapila a potěšila. Je to nádherná vzpomínka a fanouškům by neměla chybět v knihově.

30.09.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Parádní kriminálka, kde mě zcela dostal konec. Knížka byla čtivá a tak dobře napsaná, že mě inspirovala k shánění dalších dílů

13.11.2023

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Moje oblíbená autorka a její další povedená česká kriminálka. Tentokrát třetí a závěrečný díl s Laurou Linhartovou.

Jak už to bývá zvykem u této autorky, kniha má skvělou zápletku a pachatele neodhalíte ani v polovině knihy.

Tentokrát Laura vyšetřuje smrt mladé rodiny, která na první pohled má vše a nic jí nechybí.... Přesto se ukáže, že matka byla nevinná a svou rodinu nezabila.... a nebo snad ano?

Na závěr knihy doporučuji balení kapesníčků ;)

15.04.2024

Strach Strach Jozef Karika

Z téhle knížky jsem byla úplně nadšená. Takhle dlouho jsem u žádné knihy nevydržela v příjemném strachu a napětí. Kdo se bojí rád, tak toto je volba přímo pro něj. Hrozně jsem si tuhle knížku užila a doporučuji!

17.11.2023

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pro mě opět skvělý čtenářský zážitek! Spisovatelku jsem si oblíbila - má perfektní a nerušivé popisy okolí, což čtenáři umožní autentický prožitek. Jako velké plus hodnotím i to, že i tady není vrah odhalitelný už v polovině knížky. Dějové linky pěkně směřují od jednoho podezřelého ke druhému, což je velmi příjemná změna.

Kruh Kruh Bernard Minier

Musím přiznat, že druhý díl se mi líbil o mnoho víc než ten první. A vůbec mi nevadil ani rozsah knihy.

Martin se při vyšetřování potkává se svou vlastní minulostí a bojuje nejen o přítomnost svou vlastní, ale také o svou dceru. Mistrně vymyšlená zápletka udrží čtenáře v napětí. Konečně detektivka, kde není vrah odhalitelný hned v první čtvrtině knížky :)

31.12.2023

Odpočinková četba.
Tentokrát tam nebylo moc příhod s hlavní hrdinkou a její rodinou, děj byl zaměřen na dvě skupiny zlodějů. Přesto jsem se i u této knihy hodně nasmála. Celkově je i tento díl velice vtipně pojatý, takže věřím, že si své čtenáře najde

28.01.2023

Hana Hana Alena Mornštajnová

Výborná kniha, kde se dobře prolne poválečné a válečné období. Není to nic drastického, ale velice čtivé. Doporučuji

23.02.2020

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Naprosto geniální česká detektivka! Miluju tohle postupné rozplétání, kde se pořád něco děje....

Předvánoční čas, mrtvý ožrala, dvě puberťačky, které se rozhodnou si přivydělat, jedna naštvaná manželka, ochranářská matka, nechutné tajemství z dětství, sympatičtí vyšetřovatelé Tomáš s Honzou.... tohle všechno je sázka na jistotu.

Všechno je psáno velice příjemným stylem, takže kapitoly rychle utíkají. A hlavně vás to pořád nutí číst dál, protože prostě musíte vědět, co se stalo...

Jedná se o třetí díl a já doufám, že brzy se zrodí další.... a další.... a další.....

25.02.2024

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zajímavá úvaha, co by bylo, kdyby.... Kniha se četla velice hezky, zaujal mě i pěkný vývoj děje a myšlenky, jak by to asi mohlo být. Za mě povedené dílo.

12.09.2023

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Trošku jiné čtení, než jsem dosud byla zvyklá. Chyběl mi klasický detektivní příběh (mrtvola se objevila hrozně pozdě a dost okrajově). Ale i tato kniha byla napsána příjemně a čtivě - popsané okolí, hrdinové, rodinné tajemství.... Líbila se mi, ale o fous míň než ostatní knihy této autorky.

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pohodové čtení na jedno odpoledne

08.11.2021 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Tak toto byla vážně skvělá detektivka! Miluju české kriminálky a tohle byla prostě lahůdka přesně podle mého gusta! Četla se úplně sama, příběh se postupně vyvíjel, žádné skoky. Jen trošku moc postav, ale jejich jména mě neskutečně bavila. Dva zločiny, které se prolnou takovým způsobem, který jsem nečekala. A ten konec.... ten mě dostal! Za mě super a doporučuji!

10.12.2023

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Suprová hororová knížečka, která je jako stvořená pro zimní večerní čtení v houpacím křesle! Naprosto mě dostala povídka od Karin - Houpací křeslo, kde jsem zrovna seděla! Miluju napětí, strach.... Ty povídky byly prostě super!

31.10.2023 5 z 5