Má cesta za štěstím

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii. Knihu dokončil ještě za svého života a intenzivně též pracoval na obrazové dokumentaci až do posledních dnů. Otevřeně hovoří o svém soukromí, dcerách, manželství, ale také o věcech, které byly doposud z různých důvodů zahaleny rouškou tajemství. Jeho vzpomínky sahají až do nejútlejšího dětství, vyprávějí o rodičích i širší rodině, o školních letech, o kamarádech i osobních zálibách, k nimž patřilo už v klukovských letech zejména malování. Je ve své inventuře osudu sebekritický i mimořádně upřímný, především v závěrečných kapitolách, v nichž popisuje těžké období zápasu se zákeřnou chorobou. Čtenářům se tak dostává do rukou ucelený, v mnoha směrech strhující obraz osudového vzepětí výjimečné osobnosti, která díky vrozenému talentu, jedinečnému hlasu, nezměrné píli, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnímu nasazení rozdávala publiku krásu, radost i sama sebe až do samého konce své životní pouti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474529/big_ma-cesta-za-stestim-nK0-474529.jpg 4.527
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Má cesta za štěstím

Květi62
15. září

Karel Gott, jedna z největších českých osobností. Jeho písničky mě provázely již od dětství. Kniha je velmi rozsáhlá a cena k obsahu knihy přiměřená. Jsem ráda, že jsem si ji koupila.
Čtení mi zabralo hodně příjemných večerů. Karel Gott zde odhaluje hodně ze svého soukromí. Z knihy je cítit jeho láska, pokora i sebedůvěra, radost i smutek. Jak píše v úvodu jsou to jeho vzpomínky a někdo jiný může mít na stejnou událost vzpomínky jiné. Pro mě však Karel Gott vždy zůstane tím nejlepším zpěvákem, který miloval své publikum a svými písničkami rozdával a rozdává radost mnoha generacím.

Rozmarýna Rozm
09. září

Je to krásně napsaná i zpracovaná kniha. Mám ráda knihy, ve kterých se dozvím něco nového, co souvisí se všeobecným přehledem. Takže mě potěšilo, že jsem se dozvěděla, jak se učí zpěv - dýchání, to by mě vůbec nenapadlo. A takových nových věcí jsem se dozvěděla více. Pobavilo mě, jak získal modrou knížku. Dokonce jsem se u knihy i zasmála. Jsou v ní zajímavé věci - vysvědčení, posudky na elektromontéra, ... Cena knihy není vůbec přehnaná, je na kvalitním papíru a je vidět, že dala Ivaně spoustu práce. Někde jsem četla novinářskou recenzi, že kniha je Gottův pomník. Je to pravda.


Dela111
06. září

Předpokládala jsem, že autobiografie Má cesta za štěstím bude krásná, ale toto zpracování dalece předčilo všechna má očekávání. Celá biografie - text, stovky fotografií, rozsah, formát i vazba - je luxusně provedená. Toto vydání je hodno umělce, o kterém vypráví.

Žádná z dříve vydaných zpěvákových biografií se s touto nemůže rovnat, zdaleka nedosahují takové úrovně. Karel Gott tady nejen ze svého profesního, ale také ze soukromého života poodhalil opravdu hodně a nemyslím jen tu spoustu poprvé zveřejněných fotografií, ale především mnoho dosud nepublikovaných skutečností. Je cítit, že je to psáno s obrovskou upřímností, láskou a pokorou ke svému publiku.

Celou autobiografii jsem ode dne vydání postupně pročítala a prohlížela až do minulého víkendu, kdy jsem zavřela poslední stranu. Gottovy písničky patřily k prvním, které jsem slýchala a provázely mne celý život a budou provázet i dál :-). Nebylo a není slavnějšího českého zpěváka. Tato kniha jej ukazuje nejen jako vynikajícího profesionála, ale také jako úžasného člověka.

milkara
27. srpna

Souhlasím s Denčou, krásná. Obrovská, těžká (váží přes tři kila), ale jedinečná. Koupila jsem jako dárek, ale určitě si ji jednou také přečtu. Karel Gott bude navždy legenda. Jeho hlas a životní postoj je nenahraditelný!

baji42
24. srpna

Obsáhlá kniha o našem nejpopulárnějším popovém zpěvákovi.

Denca.Marsi
18. srpna

Z knihy sálá neskutečná lidskost a pokora. Asi jako byl Karel sám. Kniha mě dohnala k slzám. Krásná

amejzlík
07. srpna

Karel Gott byl neskutečně talentovaná osobnost s neuvěřitelně zajímavým a pestrým životem. Je krásné, že se rozhodl svým příznivcům dát takový poslední dárek. Autobiografie byla napsaná poutavě, některé momenty až neskutečně upřímné. Fotografie milým bonusem. V některých etapách života mi byl sympatický více, v některých méně. Jedno mu ale upřít nelze. Miloval své publikum a svou práci natolik, že dokud mohl, do ní dával všechno a zanechal nám tu po sobě spoustu nádherných písní.

Nefer
31. července

byla jsem na pohřbu - dosti mě to dojalo. nejsem nijak velká fanynka ale máme doma par jeho kazet (MC) a cd - hlavně ty vánoční - takže byl se mnou spjat již od dětství .Při shlédnutí videoklipu Srdce nehasnou mi bylo jasné že je plná: úcty, pokory, naděje v dcerce a že další již nebude.. takovy pocity jsem z ní měla. Věřím tomu že Charlotte půjde v jeho stopách - má na to hlas.
Kniha - no v naší knihovně to bude asi na delší frontu (rezervace) . Ale četla jsem uryvky a je to velmi zajímavé...

1