Má cesta za štěstím

Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii. Knihu dokončil ještě za svého života a intenzivně též pracoval na obrazové dokumentaci až do posledních dnů. Otevřeně hovoří o svém soukromí, dcerách, manželství, ale také o věcech, které byly doposud z různých důvodů zahaleny rouškou tajemství. Jeho vzpomínky sahají až do nejútlejšího dětství, vyprávějí o rodičích i širší rodině, o školních letech, o kamarádech i osobních zálibách, k nimž patřilo už v klukovských letech zejména malování. Je ve své inventuře osudu sebekritický i mimořádně upřímný, především v závěrečných kapitolách, v nichž popisuje těžké období zápasu se zákeřnou chorobou. Čtenářům se tak dostává do rukou ucelený, v mnoha směrech strhující obraz osudového vzepětí výjimečné osobnosti, která díky vrozenému talentu, jedinečnému hlasu, nezměrné píli, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnímu nasazení rozdávala publiku krásu, radost i sama sebe až do samého konce své životní pouti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474529/big_ma-cesta-za-stestim-nK0-474529.jpg 4.6137

Kniha Má cesta za štěstím

brabofka
08. listopadu

Zajímavá kniha. Spousta fotek, textu, komentářů. Je vidět, že si s tím p. Gott dal opravdu velkou práci. Nicméně kdo čeká nějaké šokující, bulvární informace, ať není překvapen. Nic takového se neděje. Je to jen opravdu zmapování celého života tohoto zpěváka jím samotným.

Barulinkas
07. listopadu

Knihu jsem koupila s tím, že to je skvost,který by měl být v knihovně. Prvotně jsem vůbec neměla v plánu knihu číst, prolistovala jsem ní a řekla si,že je opravdu pěkná. Na chviličku jsem se začetla a už to bylo! Kniha je krásně čtivá, pro mě určitě zajímavá, jelikož o Kájově životě jsem skoro nic nevěděla a byla jsem dojatá. Člověk se nad knihou pousměje,uroní slzu. . Můžu jen říct, že opravdu lituji toho,že jsem ho neviděla či neslyšela naživo. Ano,patřím k mladší generaci a právě to je ten důvod proč lituji....už se jen tak nenajde takový NĚKDO! Kája byl velikán,hodný a skromný člověk. Určitě doporučuji všem si knihu přečíst,ikdyž nejste největším fanouškem Karla,tak věřím, že vás kniha dostane a zahřeje u srdce.

Lucciella_L

Dárek od manžela. Kniha mě mile překvapila a potěšila. Je to nádherná vzpomínka a fanouškům by neměla chybět v knihově.

Janizoun

Jako fanynka hudby jsem neodolala a zakoupila jsem si tuto knihu. Říkala jsem si, takovou obrovskou knihu ještě nemám a Karla Gotta těžko někdo nahradí, byl nejlepší, musím jí mít :-) A nelituji, kniha mě "dostala". Je to unikátní biografie. Ještě nikdy jsem se nesetkala s tak rozsáhlou knihou o umělci. Kniha je "nabitá " životem Karla Gotta jako žádná jiná. Má krásné fotografie a je skvěle napsaná, nemám co vytknout, je to nádhera.

BARBARRKA

O jeho hlasu už asi bylo řečeno i napsáno vše a já ho milovala, co jsem rozum vzala. A jeho úsměv? Takový, o kterém se říká, že ukončuje války a všechny jsme věřily , že nás rád vidí. Co jsem mu zazlívala? Poslal mě napsat si úkoly, když jsem se mu vetřela do šatny. No, bylo mi patnáct, vypadala jsem na dvanáct, takže palec nahoru:-).
Četla jsem samozřejmě i jeho předchozí biografie... Říkám to písní, například a film KAREL jsem víceméně probrečela a tuhle knihu čtu tak dlouho, protože některé pasáže zase zalévám slzami. Svět bez něj už nebude jako býval, ale to se asi týká hlavně nás, které jeho hlas provázel většinu života. Takže teď mohu listovat touhle knihou po zbytek svých dnů a vzpomínat.

IvaKo

Rozsáhlá autobiografie zpěváka, který provázel naše životy je napsaná upřímně, místy s vtipným nadhledem, jindy s hlubším zamyšlením. Při čtení jsem úplně slyšela hlas KG, jeho charakteristickou dikci. Rozhodně zajímavé nahlédnutí do jeho života, jeho zrání jako zpěváka i člověka. Na konci mi bylo znovu smutno z jeho odchodu.

boeink

Tady není co dodat. Kniha je krásná, je v ní spousta fotek a je napsána tak poutavým způsobem, že nelze odložit. A to ani nemusíte Karla zbožňovat. Já ho nezbožňuji, ale obdivuji jako zpěváka a mám ráda jako člověka, i když tady už není.
Hodnotit jinak než 100% prostě nemůžu.

Kniholenka9

Přečtu si pár kapitol a prohlédnu fotky, tak ne, životopis Karla Gotta je napsán tak čtivě a poutavě, že jsem jej přečetla celý. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí z jeho života a že si ho teda uměl užít. Doporučuji, rozhodně stojí za to.