Má cesta za štěstím

Má cesta za štěstím https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474529/bmid_ma-cesta-za-stestim-nK0-474529.jpg 5 223 71

Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii. Knihu dokončil ještě za svého života a intenzivně též pracoval na obrazové dokumentaci až do posledních dnů. Otevřeně hovoří o svém soukromí, dcerách, manželství, ale také o věcech, které byly doposud z různých důvodů zahaleny rouškou tajemství. Jeho vzpomínky sahají až do nejútlejšího dětství, vyprávějí o rodičích i širší rodině, o školních letech, o kamarádech i osobních zálibách, k nimž patřilo už v klukovských letech zejména malování. Je ve své inventuře osudu sebekritický i mimořádně upřímný, především v závěrečných kapitolách, v nichž popisuje těžké období zápasu se zákeřnou chorobou. Čtenářům se tak dostává do rukou ucelený, v mnoha směrech strhující obraz osudového vzepětí výjimečné osobnosti, která díky vrozenému talentu, jedinečnému hlasu, nezměrné píli, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnímu nasazení rozdávala publiku krásu, radost i sama sebe až do samého konce své životní pouti.... celý text

AnnaR.
02.10.2021 3 z 5

Tak mě ta úžasná kniha dost zklamala. Jednak je nesmírně těžká, takže číst se dá jen položená na stole, v rukách jí nelze udržet!! Myslím, že toto vydavatel jaksi nedomyslel. Co se týče obsahu - tak nic nového jsem se nedozvěděla (snad jedině to, že Karel Hála v opilosti tvrdil, že je špion). Čekala jsem, že bude mnohem otevřenější. Hodně mi vadilo obhajování sebe sama, co se týkalo dopisu Husákovi z cvičné emigrace (který na rozdíl od různých dokumentů, týkajících se sledování STB apod. uveřejněn nebyl), podpisu anticharty, stále se opakující důraz na pronásledování a šikanu ze strany státu. Výsledný dojem zachránila poslední pasáž z období nemoci a loučení se se životem.

Květi62
15.09.2021 5 z 5

Karel Gott, jedna z největších českých osobností. Jeho písničky mě provázely již od dětství. Kniha je velmi rozsáhlá a cena k obsahu knihy přiměřená. Jsem ráda, že jsem si ji koupila.
Čtení mi zabralo hodně příjemných večerů. Karel Gott zde odhaluje hodně ze svého soukromí. Z knihy je cítit jeho láska, pokora i sebedůvěra, radost i smutek. Jak píše v úvodu jsou to jeho vzpomínky a někdo jiný může mít na stejnou událost vzpomínky jiné. Pro mě však Karel Gott vždy zůstane tím nejlepším zpěvákem, který miloval své publikum a svými písničkami rozdával a rozdává radost mnoha generacím.

Rozmarýna Rozm
09.09.2021 5 z 5

Je to krásně napsaná i zpracovaná kniha. Mám ráda knihy, ve kterých se dozvím něco nového, co souvisí se všeobecným přehledem. Takže mě potěšilo, že jsem se dozvěděla, jak se učí zpěv - dýchání, to by mě vůbec nenapadlo. A takových nových věcí jsem se dozvěděla více. Pobavilo mě, jak získal modrou knížku. Dokonce jsem se u knihy i zasmála. Jsou v ní zajímavé věci - vysvědčení, posudky na elektromontéra, ... Cena knihy není vůbec přehnaná, je na kvalitním papíru a je vidět, že dala Ivaně spoustu práce. Někde jsem četla novinářskou recenzi, že kniha je Gottův pomník. Je to pravda.

Dela111
06.09.2021 5 z 5

Předpokládala jsem, že autobiografie Má cesta za štěstím bude krásná, ale toto zpracování dalece předčilo všechna má očekávání. Celá biografie - text, stovky fotografií, rozsah, formát i vazba - je luxusně provedená. Toto vydání je hodno umělce, o kterém vypráví.

Žádná z dříve vydaných zpěvákových biografií se s touto nemůže rovnat, zdaleka nedosahují takové úrovně. Karel Gott tady nejen ze svého profesního, ale také ze soukromého života poodhalil opravdu hodně a nemyslím jen tu spoustu poprvé zveřejněných fotografií, ale především mnoho dosud nepublikovaných skutečností. Je cítit, že je to psáno s obrovskou upřímností, láskou a pokorou ke svému publiku.

Celou autobiografii jsem ode dne vydání postupně pročítala a prohlížela až do minulého víkendu, kdy jsem zavřela poslední stranu. Gottovy písničky patřily k prvním, které jsem slýchala a provázely mne celý život a budou provázet i dál :-). Nebylo a není slavnějšího českého zpěváka. Tato kniha jej ukazuje nejen jako vynikajícího profesionála, ale také jako úžasného člověka.

milkara
27.08.2021 5 z 5

Souhlasím s Denčou, krásná. Obrovská, těžká (váží přes tři kila), ale jedinečná. Koupila jsem jako dárek, ale určitě si ji jednou také přečtu. Karel Gott bude navždy legenda. Jeho hlas a životní postoj je nenahraditelný!

baji42
24.08.2021 5 z 5

Obsáhlá kniha o našem nejpopulárnějším popovém zpěvákovi.

Denca.Marsi
18.08.2021 5 z 5

Z knihy sálá neskutečná lidskost a pokora. Asi jako byl Karel sám. Kniha mě dohnala k slzám. Krásná

amejzlík
07.08.2021 5 z 5

Karel Gott byl neskutečně talentovaná osobnost s neuvěřitelně zajímavým a pestrým životem. Je krásné, že se rozhodl svým příznivcům dát takový poslední dárek. Autobiografie byla napsaná poutavě, některé momenty až neskutečně upřímné. Fotografie milým bonusem. V některých etapách života mi byl sympatický více, v některých méně. Jedno mu ale upřít nelze. Miloval své publikum a svou práci natolik, že dokud mohl, do ní dával všechno a zanechal nám tu po sobě spoustu nádherných písní.

Nefer
31.07.2021

byla jsem na pohřbu - dosti mě to dojalo. nejsem nijak velká fanynka ale máme doma par jeho kazet (MC) a cd - hlavně ty vánoční - takže byl se mnou spjat již od dětství .Při shlédnutí videoklipu Srdce nehasnou mi bylo jasné že je plná: úcty, pokory, naděje v dcerce a že další již nebude.. takovy pocity jsem z ní měla. Věřím tomu že Charlotte půjde v jeho stopách - má na to hlas.
Kniha - no v naší knihovně to bude asi na delší frontu (rezervace) . Ale četla jsem uryvky a je to velmi zajímavé...

Kory98
21.07.2021 5 z 5

Přenádherná kniha. Mistr Karel Gott nám zanechal nejen svoje hudební dárky v podobě písniček, ale i tuto krásnou autobiografii. Doslova jsem ji zhltala i když je tak objemná a už teď se těším na další pomalé čtení a to přiznávám, že nejsem jeho skalní fanoušek. Spousta nádherných fotografií a jiného obrazového materiálu a mnoho krásných vzpomínek. Vždyť to také byl člověk, který něco za svého života dokázal, navštívil mnoho míst v celém světě, setkal se s mnoha významnými lidmi a který nám má co vyprávět. Kdybych mohla, dám i 10 hvězd, natolik myslím, že se kniha povedla. A když mám hodnotit všechno, tak si myslím, že i cena je velice úměrná tomu, co dostanete do ruky. Jsem ráda, že bude v mojí knihovně jako hezká památka na úžasného nejen zpěváka, ale i člověka. Knihu jsem použila i jako dárek a radost byla převeliká.

verculka
20.07.2021 5 z 5

Na knížku jsem se moc těšila a nezklamala. Bilancuje zajímavý život. Pan Karel Gott je hodně upřímný, a nevyhýbá se žádné teme. Obrazová část je velkolepá. Moc se mi líbí i propojení textu s ručně psaním textem.