Obrazy aneb Proč je pro mě důležité malovat

Obrazy aneb Proč je pro mě důležité malovat https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101979/bmid_obrazy-aneb-proc-je-pro-me-dulezite-xzb-101979.jpg 5 8 2

Karel Gott je fenomén. Je nejen super hvězdou na nebi populární hudby; oplývá více talenty. Myšlenka vydat exkluzivní knihu, která by mapovala jeho malířskou tvorbu, vznikla už před lety. Nyní tedy máte před sebou jedinečný soubor výtvarného projevu člověka, jehož hlas je vám důvěrně znám. Co dvoustrana, to barevný obraz - portrét, zalidněný výjev z tuzemska či exotic- ké ciziny), tváře kolegů i neznámé... a vedle toho autorův komentář o tom, jak a proč dílo vzniklo, co při tom cítil... Knížka vám řekne víc o Karlu Gottovi, ale i o tom, že se maluje nejen očima, ale hlavně očima lásky.... celý text

DádazPrahy
20.06.2020 5 z 5

Knížka nabízí seznámení s malířskou tvorbou Karla Gotta i jeho názory ohledně malování. Najdeme v ní celkem 48 barevných reprodukcí obrazů (bohužel nejsou chronologicky řazené). Obrazy jsou určitě velmi zajímavé a mně osobně se líbí. Velmi čtivé je také vyprávění Karla Gotta o jeho celoživotní lásce k malování a malířské inspiraci. Nečekejte však podrobný komentář k jednotlivým obrazům - protože, jak říká sám autor, "pokoušet se vysvětlit význam obrazu, snažit se ho rozebrat, znamená zrušit jeho tajemno." Knížku určitě doporučuji.

WEIL
29.12.2011

O tom, že Karel Gott dříve maloval rád ví asi každý. Málokdo ale už asi ví, jak se k tomuhle ušlechtilému koníčku dostal, a jaké má názory na malování.

obrazy (umění)

Karel Gott
česká, 1939 - 2019
2021  90%Má cesta za štěstím
1992  73%Jak to vidí Gott
1968  91%Říkám to písní
2009  100%Karel Gott – Legenda
2002  90%Obrazy aneb Proč je pro mě důležité malovat

Kniha Obrazy aneb Proč je pro mě důležité malovat je v