LenkaMacak LenkaMacak komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, silný příběh. Nemám slov.

29.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Přečteno jedním dechem. Moc hezký příběh, který mě obohatil kouskem historie, o kterém jsem neměla ani ponětí.

11.01.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Úžasná kniha! Příběh mě naprosto strhnul, začala jsem číst a nemohla jsem přestat, dokud jsem nedočetla celou knihu. Na poslední straně jsem měla slzy v očích…

10.12.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Wow, tahle knížka mě naprosto dostala! Přečetla jsem ji prakticky za jeden den, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout. Moc se mi líbilo střídání kapitol z minulosti a přítomnosti.. autorka dokonale popsala psychopata, který je navenek dokonalý a za zavřenými dveřmi se odehrává peklo.. po celou dobu čtení mě mrazilo…

22.03.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Já to miluju! Sama nechápu, proč mi tak dlouho trvalo se k této sérii dostat.
Do hlavní dvojice jsem se zamilovala stejně, jako do potterovského trojlístku.
Případ mě ihned vtáhl, byla jsem zvědavá, jak vše vyústí a doufala jsem, že Margotina rodina najde klid.
Počet stránek (nebo v mém případě hodin poslechu) příběhu rozhodně neubírá na poutavosti. Hned jdu na šestý díl. 5/5*

26.04.2024 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velmi povedená detektivka od české autorky! Napínavá, měla spád, dobře se četla a dvojice vyšetřovatelů mi byla sympatická. Pachatele jsem odhadla poměrně rychle, ale smysl mi to dalo až mnohem později. Určitě se pustím do dalších dílů. 5/5*

08.05.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Tato kniha byla jednoduše emocionální horská dráha. Ryle byl charismatický a jeho postavu jsem si okamžitě zamilovala. Lily opravdu miloval, ale zároveň v něm bylo tolik násilí a hněvu. Přála jsem si, ať se změní, i když bylo jasné, že tak to nefunguje. O to více jsem obdivovala Lily, za to, že našla sílu odejít. A ten epilog… moc se těším na druhý díl, hned se do něj pustím v originále.
Byla to moje první kniha od autorky, ale rozhodně ne poslední, dávám 5/5 a zítra mířím do knihkupectví.

20.11.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem, autorka opět nezklamala.

02.01.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Na začátku jsem měla strach z těch 692 stran, ale ukázalo se, že zbytečně.
Kniha mě rychle chytla, četla se velmi dobře, zároveň je velmi naturalistická, řekla bych až brutální. Mnohokrát mi při čtení fyzicky nebylo dobře nebo mi tekly slzy proudem, ale to k tomuto období historie bohužel patří. Pro mě nejlepší kniha o předválečném a válečném období.
Smekám autorovi. 5/5*

16.02.2024 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Nádherný příběh. Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale nakonec se mi kniha moc líbila. Eleanor je sice podivínská, ale sympatická a velmi osamělá žena, která má za sebou velké trauma z dětství. 4/5*

23.08.2023 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

K Zelené míli jsem se dostala díky Čtenářské výzvě, byla to moje vůbec první kniha od S. Kinga a nemohla jsem si vybrat lépe. Protože jsem film viděla dávno, děj jsem si prakticky nepamatovala. Úžasný, strašně smutný a nespravedlivý příběh Johna, který se snažil pomáhat ostatním. 5/5 ⭐️

09.01.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jednoduše nádherný příběh.

17.10.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Původně jsem myslela, že knihu nikdy nepřečtu kvůli stylu psaní. Nicméně po pár stranách jsem se začetla tak, že jsem knihu s nadšením zhltala.

11.01.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha, po Haně. A ani tato nezklamala, příběh člověka vtáhne, kniha je čtivá. Hned jsem zabrouzdala do knihkupectví a dokoupila si zbytek tvorby autorky.

03.12.2021 5 z 5

Musím říct, že tato kniha hodně změnila můj pohled jak na Matthewa, tak na Chandlera, který byl mou nejoblíbenější postavou z Přátel. Samozřejmě, že jsem věděla, že bojoval se závislostí, ale netušila jsem v jakém rozsahu a o to víc jsem překvapená, že je tu stále s námi a obdivuju jeho ohromnou sílu se postavit na nohy. Co dodat? Snad jen, ať se ty rány, které plnil alkoholem a opiáty zacelí a žije spokojeným životem 5/5*

01.04.2023 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Výborná kniha! Naprosto obyčejný příběh o komplikovaných mezilidských vztazích. Závěr s náhledem do budoucnosti mi vyhnal slzy do očí. Nemůžu opět jinak než 5/5*

29.10.2023 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

K druhému dílu této série jsem se dostala až po roce a vůbec nevím proč! Byla to absolutní bomba, velmi napínavý příběh, skvělá zápletka i konec. Luc i Ava jsou sympatičtí a velmi příjemným překvapením byly postavy Bena a Lance (doufám, že se v sérii ještě objeví). Kniha se četla naprosto sama! 5/5*

27.06.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Rozhodně kniha, kterou by si měl přečíst každý, myslím, že by měla patřit do povinné literatury na střední školy. Několikrát mě dohnala k slzám neskutečná krutost, které se člověk na druhém dokáže dopustit.
Děkuji autorce, že mi přiblížila osudy žen, o kterých jsem neměla ani ponětí. Doporučuji, dlouho mě kniha takto nezaujala. 5/5*

20.05.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Skvělý závěr série, velmi čtivý, napínavý, ale zároveň mi trošku zlomil srdce.. úplný závěr naprosto chápu, nikdo neví, jak by v takové situaci zareagoval. 5/5*

14.05.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

I druhý díl se mi moc líbil, příběh měl spád, hezky ubíhal a do poslední chvíle jsem neměla ponětí, co se stalo. Nakonec to všechno hezky zapadlo i s tím zdánlivě nevyřešeným. 5/5*

12.05.2023 5 z 5