Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih přehled

Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502743/bmid_pratele-lasky-a-ten-ohromny-prusvih-PVv-502743.png 4 935 935

Hvězda oblíbeného seriálu Přátelé nás ve svém otevřeném, vtipném a nesmlouvavě upřímném životopise zavede nejen do zákulisí natáčení legendárního sitcomu, ale i vlastního boje se závislostí. Matthew Perry nechává ve svém výjimečném životním příběhu čtenáře nahlédnout do nahrávacího studia nejúspěšnějšího komediálního seriálu všech dob a zároveň se otevřeně svěřuje se svým bojem se závislostí. Jedinečným stylem, s bezmeznou upřímností a svým typickým humorem barvitě líčí podrobnosti z celoživotního zápasu se zdravotními problémy a odhaluje, co k nim přivedlo člověka, kterému alespoň na první pohled nemůže v životě nic chybět. Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih je nezapomenutelný osobní příběh, ve kterém autor sdílí nejintimnější podrobnosti o ztracené lásce, o nejtemnějších hodinách svého života a o těch nejlepších přátelích. Neotřesitelně upřímná, dojemná a zároveň vtipná – autobiografie, na kterou nejen fanoušci seriálu Přátelé netrpělivě čekali.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Bourdon

Friends, Lovers and the Big Terrible Thing , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih. Přihlašte se a napište ho.

deedulka
včera audiokniha 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné emoce. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a představovala jsem si u toho Chandlera. Místy mi to přišlo jako vychloubání stylem: "Podívejte se, kolik jsem zvládnul za den sníst prášků a vypít alkoholu". Také pasáže o filmech a seriálech, které jsem neznala pro mne byly zdlouhavé. Čekala jsem více vtipných zákulisních příběhů z Přátel, ale vlastně celá kniha se věnuje hlavně boji se závislostí. Na jednu stranu jsem ho litovala a na druhou jsem naštvaná, že to nechal dojít takhle daleko a nebyl silnější. Ale těžko se mi to soudí, když jsem to nezažila. Každopádně na něj budu s láskou vzpomínat a jeho postava pro mne bude nesmrtelná.

Hanathor
13.06.2024 5 z 5

Dojemná zpověď, která je ovšem doplněna klasickým "Chandlerovým" humorem.
Doporučuji přečíst.

1bublina
08.06.2024 3 z 5

(SPOILER) "Ahoj, jmenuji se Matthew, ale možná mě znáte pod jiným jménem. Přátelé mi říkají Matty.
A měl bych být mrtvý.
Jestli chcete, můžete to, co se chystáte číst, považovat za vzkaz ze záhrobí, z mého záhrobí."
Takhle začíná kniha, vydaná v roce 2022. Matthew Perry zemřel na konci roku 2023. Mattyho mi bylo chvílemi líto, chvílemi jsem byla naštvaná.. se závislostí mám vlastní zkušenost a vím, že jde přestat. Měl opravdu Perry nějakou psychickou poruchu, nebo si jen omlouval důvod svojí závislosti? Byl strach z opuštění tak velký, že nešel řešit jinak než alkoholem a zneužíváním léků?
Jednu hvězdu z hodnocení musím ubrat za množství chyb v knize. Překlepy, hrubka, špatné skloňování nebo špatně uvedený rok, od kdy Hank Azaria dabuje seriál Simpsonovi.
ČV 2024: Kniha s citátem na začátku.

všechny komentáře

Související novinky (16)

Žebříček nejprodávanějších knih (2. týden)

17.01.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (1. týden)

11.01.2024

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (1)

"Závislost je jako Joker. Nechce nic jiného, než aby celý svět pohltily plameny."

Ocenění knihy (1)

2022 - Český bestseller (Biografie)

Kniha Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih v seznamech

v Přečtených1 284x
ve Čtenářské výzvě473x

Štítky knihy

životopisy, biografie tajemství herci závislosti

Autorovy knížky

Matthew Perry