Kiikuus Kiikuus komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná kniha, skvělé naprosto odlišné hlavní hrdinky, mrazivé příběhy, ale i láska a krásná rodinná pouta. Dala mi nový náhled na život ve válce, děsila mě, ale i hřála. Autorku pasuji na jednu z mých nejoblíbenějších a už se těším, až si od ní přečtu další knihy.

21.12.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Pokud máte čtenářskou krizi a moc se Vám nechce začínat s žádnou knihou, tak se pusťte do tohoto thrilleru. Mně nedala spát dokud jsem ji nedočetla a nezjistila, jak to tedy je. Zároveň jsem doma začala pociťovat jistou tíseň a nedůvěřivost, tak moc se mi knížka vryla pod kůži. Tak schválně, jestli to budete mít podobně.

14.12.2023 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Jak se životy členů rodiny zamává pár událostí, které vedou k závislosti jedné z dcer. Odstrašující příběh a mrazivé pocity členů rodiny, které se vám dostanou pod kůži.

Nemusíte se obávat podrobného popisu brání drog, o tom tahle kniha není.

Má první kniha této autorky a určitě ne poslední.

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Za mě jednoznačně nejlepší autorčino dílo. Krásná, čtivá kniha ze života, ve které se najde snad každý.
Řadím ji mezi pár knih, které bych doporučila ostatním.

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

V knihkupectví mě zaujal krásný obal knihy a popis dvou žen a jednoho muže. Těšila jsem se na ni. A rozhodně nezklamala. Čtivý příběh dvou úplně odlišných žen s úplně jiným stylem života a osudem, které, i když nedobrovolně, spojil jeden muž.
Poslední dobou tíhnu k českým autorkám a tahle volba byla výborná. Z knihy jsem byla nadšená a bude se těšit na další autorčina díla.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Přečteno jedním dechem, jen teď doma brečím nad tím, že vlastně nevím, jak to s ní dopadne. Překoná to trauma? Postaví se na vlastní nohy bez neustálých pochyb a nízkého sebevědomí? Budou spolu? Bude opravdu šťastná?.. Těch otázek je moc a emocí, které ve mně kniha zanechala také.
Rozhodně doporučuji!

29.06.2023 5 z 5

Tahle kniha mi něčím připomněla Šikmé kostely a stejně tak jako oba díly, se mi hrozně líbila. Příběh byl poutavý, čtivý, zajímavý a neotřelý. Osudy rodin ze Sudet kruté a nepředstavitelné. Rozhodování jednotlivých postav se snad ani nedá odsuzovat, i když morálka člověka se ukázala v pravém světle.
Rozhodně doporučuji!

29.06.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Tuhle knihu budu jednoznačně řadit mezi nejlepší knihy tohoto roku. Autorka tedy nezklamala ani napodruhé.
Celou knihou Vás budou provázet obrovská morální dilemata. Budete nad tím přemýšlet. Budete se snažit rozhodnout, jak by jste se v jednotlivých situacích zachovali vy. A ten otevřený konec? Pffff. Ten mě trochu naštval. Chci to rozvést dál. Chci vědět, jestli historie byla odkryta celá. Chci se dozvědět detaily.

Doporučuji všema deseti!

12.06.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Po dlouhé době jsem se vrátila k thrilleru a rozhodně toho nelituji. Četl se krásně, bylo to napínavé, zajímavé a překvapivé. Vyvolal u mě podezřívavost, kdy jsem si každých pár stránek myslela, že už jsem prokoukla, kdo to udělal. No, nakonec jsem podezřívala úplně všechny. A tyhle emoce mě u knížek jednoznačně baví! Takže doporučuji.

12.06.2023 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Za mě hezký a zajímavý příběh, nicméně zbytečně hodně zdlouhavý.. Nedoporučuji, pokud nejste vyloženě fanoušci historických románů.

04.06.2023 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nesmírně zajímavá kniha, která mně osobně úplně změnila pohled na smrt a Smrtku takovou, jakou si ji představujeme. Nejen, že vypráví příběh jedné neobyčejné dívky v nejspíš nejhorší etapě světových dějin, ale zároveň ho vypráví s lehkostí, vtipem a neskutečným charisma. Po dočtení se možná stejně jako já zamyslíte nad tím, jestli je opravdu smrt vždy špatná a bude ve vás rezonovat její poslední poselství.
V knihovně milovníků knih nesmí chybět - doporučuji!

01.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Smekám pomyslný klobouk. Brilantní a naprosto skvěle napsané. Mornštajnová nezklamala a dostála své pověsti do posledního slova.
K ději nemám co říct, je to nepřenosná zkušenost, přečtěte si ji a uvidíte. Já ji budu dlouho vstřebávat a rozdýchávat.

22.04.2023 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Tento, až trochu pohádkový příběh, pro mě začal celkem zdlouhavě a trvalo mi déle, než mě opravdu zaujal a já se začetla. Nakonec jsou ale celkové dojmy z této knížky velice pozitivní. Byl to moc hezký příběh cikánského etnika a jednoho vyjímečného muže. Příběh lásky, rodinných pout, lidských schopností..ale i zloby, nenávisti a pomsty. Určitě doporučuji!

20.04.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Postupem času jsem přišla na to, proč mám Bryndzu tak ráda (a evidentně nejen já:-)). Je to oddechovka, při které vypnu, ale zároveň mě to baví a jsem zvědavá, kdo je ten padouch. Čte se jedním dechem, postavy jsou zajímavé a děj je super.
Teď k Osudnému svědectví - není autorovou nejlepší knihou, ale patří určitě mezi ty lepší. Doporučuji!

12.04.2023 4 z 5

Mala a její kočka Mala a její kočka Mala Kacenberg

Tato kniha pro mě byla obrovským zklamáním. A abych to trochu rozvedla - četla se dobře, je to napsané jednoduše, takže není problém ji přečíst za jeden/dva dny.. A pak je tady jedno velké ALE. Obsahově to bylo strašně slabé. Příběh téměř až pohádkový, jako kdyby se jednalo o úplně jinou dobu a na druhou stranu napsaný, jako kdyby ho napsala moje babička. Ač se jedná o holocaust a příběh, který by s vámi měl emočně zamávat, tak se mnou emočně nehnul. Kniha mi připadá prázdná a ten příběh autorce vlastně ani nevěřím.

05.04.2023 2 z 5

Dvojí život Dvojí život Katie Gutierrez

Příběh o lásce, rodině, lžích a polopravdách. Sonda do duše ženy, která milovala dva muže zároveň a za oba se provdala. Příběh manželského stereotypu, ze kterého je útěkem čerstvá zamilovanost. Příběh rodičovské lásky, která nakonec překoná vše.
Krásně napsané svižné drama, které stojí za přečtení.

01.04.2023 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Moc hezký příběh, krásně napsaný, lehce čtivý.. Bude vám u něj veselo, ale bude vám i smutno. Budete zvědaví, jak to celé dopadne. Budete obdivovat život v drsných podmínkách, ale i si občas přát, aby to zabalili a odjeli někam, kde bude život snažší.
Pro mě velké ponaučení, co se týče partnerského života a lásky jako takové.

25.03.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Já vlastně ani nevím, jak se k tomu vyjádřit. Byla to dobrá knížka nebo byla špatná? Mám hrozně rozporuplné emoce.
Ta kniha mě děsila. Už od pohledu. Téměř 700 stran a naprosto protichůdné recenze. Ale nedalo mi to. Zakousla jsem se do toho a dočetla to.
Líbil se mi děj, líbily se mi postavy a jejich soukromé příběhy na pozadí doby. Tyto pasáže se četly samy a kdyby byla kniha poskládaná z nich, tak jí dám mnohem lepší hodnocení.
Bohužel to takhle snadné nebylo. Připočtěte si k tomu cca 300 stran různých historických pramenů a vznikne Vám z toho dílo, které i leckterý zdatný čtenář odloží během prvních sto stran.
Za mě je to velká škoda, ale předpokládám, že autorka nechtěla napsat jen líbivý román, nýbrž posunout dílo o pomyslný odborný stupínek výš.

22.03.2023 2 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Do poslední stránky nebudete vědět, kdo to vlastně udělal, protože všichni lžou a nikdo není žádné neviňátko a trochu se ve Vás bude prát morální dilema, zda si to oběti tak trochu nezasloužily. Skvělá Lapena opět na scéně.

17.02.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

U tohoto počinu platí, že nezáleží na tom, zda je zážitek pozitivní či negativní, záleží na tom, jak je silný. A tento silný je. Zanechal ve mně nesmazatelnou stopu. Knížka se celkově četla dobře, takže ji přečtete jedním dechem a chcete vědět, jak to s hlavním aktérem dopadne. Emoce, které ve mně zanechala je těžké popsat. Každopádně je mi z toho smutno. A z toho příběhu i ne úplně dobře od žaludku. Doporučuji!

17.02.2023 4 z 5