Běsa

Znepokojivý román o hledání a ztrácení těch nejbližších. Běla a Sabina vyrůstaly jako dokonale na sebe napojená jednovaječná dvojčata — dokud jejich symbiózu nezačala rozežírat drogová závislost. Jejich matka prožila svůj život v paralyzujícím smutku z osudu jedné dcery a v marné snaze zakrýt ho před tou druhou, která svůj život takříkajíc zvládla. Ve stejném roce jako obě dívky se v české vesnici na Ukrajině narodil Vitalij, který se rozhodl řešit neutěšenou ekonomickou situaci odjezdem do vysněného Česka, země svých dávných předků. Práci dostával od Luboše, obchodníka s bílým masem, který jednou dostal odvážný nápad… Všechny postavy propojí dítě, které se po mnoha letech začne nepříjemně hlásit o slovo. Co vlastně chce? Má právo jim po tak dlouhé době vtrhnout do životů a znovu je obrátit vzhůru nohama? Román Běsa volně souvisí s románem Malinka a klade nesnadné otázky, co to znamená být něčí otec nebo matka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377489/besa-N4O-377489.png 4.3369
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host

Kniha Běsa

VendulaB

Výborná, čtivá kniha, která popisuje nelehké životní osudy všech svých postav. Veškeré popsané příběhy působí naprosto autenticky, živě a uvěřitelně, atmosféra každého jednoho prostředí Vás naprosto vtáhne. Není potřeba mít přečtenou Malinku, ale pokud jste ji již četli, kniha pro Vás dostane další rozměr. Skvělé. Doporučuji všem.

J&B
27.12.2020

Knihu jsem sice dočetla, až na zápisky z léčebny, ale celkem často jsem se ztrácela v postavách a časových rovinách, Česko-Ukrajina. Je to hodně zmatené, musela jsem se často vracet zpět.

Jordyz
11.12.2020

Malinku jsem četla už před několika měsíci a pamatuju si, že se četla těžce. Běsa byla celkem čtivá od začátku, ale taky jsem se místy ztrácela a musela přemýšlet, o kom to zrovna čtu. Celkově hodnotím kladně, hlavně za celkový příběh a jeho hloubku.

JanaProchazka
23.11.2020

Lepsi nez Malina!

Abia
04.10.2020

Já vlastně nevím, jak knihu ohodnotit. Bylo pro mě zajímavé sledovat ty osudy, ale zároveň byla kniha tak nějak nepřehledná. Malinka byla přímočařejší a pro mě asi více srozumitelná, tady jsem se trochu ztrácela. Ke konci, když jsem četla psaný deník, jsem knihu odložila, pak vrátila do knihovny a až na databázi zjistila, že jsem jí asi nedočetla, což se mi nestává.

SuperSojka
19.09.2020

Čte se to, jakoby autorka sepisovala příběh svých známých, tak hodně je to uvěřitelné.

ales7021
02.09.2020

Knížka, po jejímž přečtení jsem měl chuť ji začít číst znovu.
Časem snad komentář doplním.

jolii
25.08.2020

Do Malinky jsem se nemohla začíst, ale Běsa mě chytla hned od začátku. Kniha k přemýšlení o tom, co nám život dává a bere.