Dítě, které v noci našlo slunce přehled

Dítě, které v noci našlo slunce
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303648/bmid_dite-ktere-v-noci-naslo-slunce-1dj-303648.jpg 4 602 602

Raühnval, bohaté knížectví ve východních Alpách. Mladý Marcus tam vede privilegovaný život jako syn zdejšího lenního pána. Až do dne, kdy dojde ke strašlivému krveprolití, při kterém je vyvražděna celá jeho rodina i všichni ostatní obyvatelé hradu. Marcus přežije díky pomoci Eloisy, dcery porodní báby, a prostí vesničané ho přijmou mezi sebe. Vláda krutého nového knížete však způsobí, že v Marcusově nitru brzy začne zrát odvážný plán – chce bojovat za svobodný a spravedlivý život nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní nevolníky v knížectví. Při naplňování tohoto záměru se neustále střetává s nejtemnějšími stránkami lidské existence. Navíc hrozí, že přijde o to nejcennější, co má...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Il Sole Di Notte , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dítě, které v noci našlo slunce. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (190)

Mabie
21.05.2024 4 z 5

Luca Di Fulvio je talentovaný vypravěč. Toto byla moje třetí kniha od něj a zatím asi nejlepší. Jeho syrový styl popisuje středověk se všemi jeho nechutnostmi, potoky krve, bídou, nespravedlnostmi a kastou privilegovaných i těch chudých velmi realisticky. Jak už bylo mnohokrát přede mnou zmíněno, je to historická pohádka pro dospělé, ale čte se velmi dobře. Osobně mne velmi potěšilo setkání hlavní postavy s Mistrem Janem Husem a jako vždy u dobré knihy, která má "přesah", jsem si uvědomila, že se lidé nemění: slabochy a kruté osoby najdeme napříč věky, stejně jako ty slušné, kteří jsou ve jménu lidskosti a lásky ochotni se obětovat.
Autor barvitě vykreslil dobu, kterou by naše zhýčkaná civilizace nepřežila déle než pár měsíců nejen kvůli otřesným hygienickým a materiálním podmínkám, ale i vzhledem ke změkčilosti nás všech. Máme se dnes příliš dobře, ve středověku to bylo o prostém přežití.
Protože mám ráda pohádky i dobré konce, kniha se mi líbila.

Kami33
12.05.2024 5 z 5

Krásná pohádka pro dospělé, kdy jsem na konci dojetím i otřela slzu. Skvělé


Karolin77
11.02.2024 5 z 5

Tak tohle bylo dokonalé, naprosto perfektní. :D
Od prvních stránek mě příběh uchvátil. Do postav jsem se vžila a prožívala s nimi. Kníže i jeho kapitána stráže jsem opravdu nenáviděla, až mě to překvapilo.
Autor píše opravdu skvěle a každou kapitolu si užijete. Je to opravdu nádherný historický román. Jsem moc ráda, že jsem se k němu dostala a tím našla tohoto aurora, který se zařadil mezi moje oblíbené. Už teď se těším až si přečtu jeho další knihy.
Doporučuji !
5/5*

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Dítě, které v noci našlo slunce v seznamech

v Právě čtených11x
v Přečtených830x
ve Čtenářské výzvě85x
v Doporučených70x
v Knihotéce431x
v Chystám se číst463x
v Chci si koupit82x
v dalších seznamech6x