Dítě, které v noci našlo slunce

Raühnval, bohaté knížectví ve východních Alpách. Mladý Marcus tam vede privilegovaný život jako syn zdejšího lenního pána. Až do dne, kdy dojde ke strašlivému krveprolití, při kterém je vyvražděna celá jeho rodina i všichni ostatní obyvatelé hradu. Marcus přežije díky pomoci Eloisy, dcery porodní báby, a prostí vesničané ho přijmou mezi sebe. Vláda krutého nového knížete však způsobí, že v Marcusově nitru brzy začne zrát odvážný plán – chce bojovat za svobodný a spravedlivý život nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní nevolníky v knížectví. Při naplňování tohoto záměru se neustále střetává s nejtemnějšími stránkami lidské existence. Navíc hrozí, že přijde o to nejcennější, co má......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303648/dite-ktere-v-noci-naslo-slunce-1dj-303648.jpg 4.4431
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Il Sole Di Notte, 2015

Kniha Dítě, které v noci našlo slunce

prochajda

Nádherný čtenářský zážitek, dojemný příběh. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a vždy jsem se těšila až budu moct zase číst.
"Jsi co jsi, a nikdy nebudeš tím, kým nejsi nebo kým nechceš být."

kopeceli

Nevím, mě prostě připomíná Dianu Gabaldon. Konec je ukrutně sladký, ale kdyby to po všech těch hrůzách ještě špatně dopadlo,nikdo by si od stejného autora už nic nepřečetl, takže se to dalo čekat. Já si tedy ráda odpočinu zase u jiné knihy.

Jabkovžupanu

Skvělá, velmi čtivě psaná kniha. Některé autentické scény na mě byly trochu moc, kdyby šlo o film, zakrývám si oči. Ale to k tomu asi patří. Velmi doporučuji přečíst.

knihomolka74
27.12.2020

Kniha se mi četla velmi dobře. Vcelku jednoduchý, ale při tom napínavý a skvěle napsaný, příběh o moci, utrpení, ale i o lásce a touze o svobodě, zasazený do temného středověku. Chtěla jsem, aby vše dobře dopadlo a konec mě nezklamal.
I já doporučuji přečíst.

dava11
09.12.2020

Toš taková celkem napínavá a čtivě psaná pohádka.

Kniholenka9
08.12.2020

Moje první kniha od autora, která se mi velice dobře četla. Drsný středověk, Jan Hus, dobrodružství a láska, prostě moc hezká historická kniha.

Mandlevest
06.12.2020

V pravdě pohádkový příběh, který skvěle zapadl do adventních dní. Autor má mimořádný vypravěčsky talent a jeho hrdiny si opravdu zamilujete. A budete jim fandit, bát se o ně a hlavně jim přát, aby to svoje slunce našli a svítilo jim nejen v noci, ale i ve dne. Miluji příběhy tohoto italského brilantniho vypravěče a obdivuji čistotu v podstatě jednoduchého příběhu, ktera je nastaveným zrcadlem krutosti, kterou život v době středověku přinášel. Nemohla jsem prostě v této době zvolit lépe. K adventu pohádky, byť pro dospělé, přece patří.

otesánek
04.12.2020

projížděla jsem si komentáře a ve spoustě je kritizován konec. Nu... knihu jsem dočetla před týdnem. Ten konec byl pro mne úplně přesně takový jaký jsem si přála aby byl. Četla jsem se zatajeným dechem a všude kde to šlo. Je pravda, že některé pasáže jsou zdlouhavé, ale asi se to tam prostě patří. Nemám pocit, že bych se u knihy nudila nebo se musela nějak víc kousnout abych vytrvala ve čtení. Řadím mezi oblíbené a ráda si jí nekdy znovu přečtu