Dítě, které v noci našlo slunce

Raühnval, bohaté knížectví ve východních Alpách. Mladý Marcus tam vede privilegovaný život jako syn zdejšího lenního pána. Až do dne, kdy dojde ke strašlivému krveprolití, při kterém je vyvražděna celá jeho rodina i všichni ostatní obyvatelé hradu. Marcus přežije díky pomoci Eloisy, dcery porodní báby, a prostí vesničané ho přijmou mezi sebe. Vláda krutého nového knížete však způsobí, že v Marcusově nitru brzy začne zrát odvážný plán – chce bojovat za svobodný a spravedlivý život nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní nevolníky v knížectví. Při naplňování tohoto záměru se neustále střetává s nejtemnějšími stránkami lidské existence. Navíc hrozí, že přijde o to nejcennější, co má......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303648/big_dite-ktere-v-noci-naslo-slunce-1dj-303648.jpg 4.4499
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Il Sole Di Notte, 2015

Kniha Dítě, které v noci našlo slunce

mataaskorice

Čtivá knížka, sice se odehrávající v době středověku, ale rozhodně ne v pravdě historická - pokud čekáte historické reálie nebo souvislosti, budete zklamaní. Nejlepší charakterizace této knihy je opravdu to, co v komentářích zaznívá nejčastěji - pohádka pro dospělé. Vykreslení života středověkého člověka - ať už prostého venkovana nebo člena dvora - je naopak velmi věrohodné. V napínavém příběhu mi tak trošku přebývá dějová klička kostnická, zdá se mi to kostnické zevlování s poměrně povrchním vyústěním jaksi zbytečné a vyumělkované. Kniha se sama o sobě čte dobře, těch šest set stran čtenář stráví jako nic. Na mě je valná část děje nadmíru násilná a chování Ojsterniga a jeho kumpánů nechutně oplzlé, obscénní, kruté. Holt, z toho, co jeden čtenář nadšeně vítá, by šel druhý nejraději šavlit. Každý jsme jiný a to je dobře, protože díky tomu máme výběr čtiva tak pestrý.

Ticiana

Knihy tohoto autora mam moc rada. Tahle ale byla protkana takovým násilím, ze toho na mne někdy bylo až moc. Ale verim, ze v ty době tomu tak i mohlo byt. Kniha je ctiva, na mne byla trochu dlouhá. Konec byl fenomenální. Přesto považuji za nejlepší autorovu knihu Chlapec, který rozdával sny.

mufimuf
15.12.2021

Historické romány moc nemusím, ale tenhle jsem přečetla jedním dechem.

m_martina
13.12.2021

Nechtěla bych žít v té době. Byla krutá a lidé se k sobě chovali nehezky. I když si nejsem jistá, jestli je to teď lepší? V knížce jsem se také setkala s Janem Husem, autor popsal i jeho strašný konec. Ještěže aspoň Marcusův osud byl milostivější a skončil dobře.

Nikusha
18.11.2021

Vždycky mě přitahovaly historické příběhy, ale moc mě nebaví, když to má šest dílů, plno zbytečné omáčky a pak to napětí s každým dílem upadá. To ale není případ tohoto románu. 600 stránek napěchovaných akcí, vypjatými situacemi, jsou tam emoce a i trocha sentimentu. Bylo tam všechno co jsem od historického románu očekávala. Doporučuji.

Lena79
24.10.2021

Moc mě potěšilo, že jsem se prostřednictvím příběhu setkala s Janem Husem, byť jen krátce. Sice jsem nějak tušila, jak to asi celé dopadne, ale přesto mě historická fantasy chytla. Fulvio je skvělý vypravěč.

pch1976
14.10.2021

Skvělé vyprávění. Napínavá pohádka.

Trustty
21.09.2021

Jsem moc ráda, že jsem tohoto spisovatele objevila.
Někdy mám pocit, že by dokázal krásně vyprávět i o ho**ě :)))
Moc děkuji pane Fulvio.