Dcera sněhu

Nesmírně silný, jímavý, brilantně napsaný příběh o nevšedním osudu dvou lidí, toužících po dítěti tak moc, až si jeho existenci přivolají. Román se odehrává v odlehlé aljašské končině a dny jeho hrdinů – Jacka a Mabel – jsou naplněny těžkou prací. Manželé se velice milují a trápí je jen marná touha po dítěti. Když toho roku napadne první sníh, ze samé radosti si postaví venku před domem sněhulačku. Následující ráno je však sněhulačka pryč – a na cestě jsou vidět drobné stopy. V příštích dnech Jack a Mabel několikrát z dálky zahlédnou blonďatou holčičku osaměle bloudící v lese – ale neodvažují se o tom zmínit jeden druhému ze strachu, že se jedná jen o přelud, podnícený dávno pohřbenými nadějemi na vlastní dítě… V tajuplné, překrásné, ale mimořádně drsné krajině se věci mohou jevit jinak než ve skutečnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136747/dcera-snehu-G5i-136747.jpg 4.5336
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

The Snow Child (2012)

Kniha Dcera sněhu

Hanin

Pohádkově poetický, dojemný příběh, ve kterém se sny zdají skutečností a skutečnost vysněným snem.
Můj zážitek je umocněný čtením v zasněžených horách a já přemýšlím, jaký je asi život v promrzlé přírodě Aljašky.
Krásné.

Ála41
15.12.2018

Nádherná citlivá kniha. Jedná z mála z Levných knih, která rozhodně stojí za to. Určitě bude mít čestné místo v mé knihovně.

Ildi
03.12.2018

Doporučujem, po dlhej dobe úžasná, skvelá, poetická, príjemne mrazivá kniha. Veľmi sa teším, že ju vlastním a môžem sa k nej kedykoľvek vrátiť...

Arwen777
06.07.2018

Poetický příběh o síle lásky a žalu, o nenaplněných touhách a chybách v komunikaci, o tom, že kdo miluje, hodně získává, ale také ztrácí, když přijde nevyhnutelné. Zasazené do drsné Aljašky, ale po tomto vyprávění sníh snad i začnu mít ráda. Moc krásná kniha, takový ten typ, který vás dlouho nutí přemýšlet, co je vlastně důležité. Podle mě to není odpočinkové čtení, ale rozhodně doporučuji.

PWM
10.06.2018

Příjemné oddychové čtení, které většinu času klouže spíše po povrchu. Nicméně obsahuje až téměř obrazové náčrty zajímavé krajiny i způsobu života. Příjemné je především to, že autorka se omezuje pouze na vyprávění a nesnaží se děj vysvětlovat. Zajímavé je i shrnutí každé části knihy citátem z pohádky na jejím počátku.

Celkově vzato: příjemné oddychové čtení, autorku ale vyhledávat nebudu.

Ebeca
18.03.2018

Dechberoucí a okouzlující.

hvězdo.kupa
01.03.2018

Ano, na tohle ráda vzpomínám, baví mě tady ty příběhy uprostřed hnusného nevlídného studena, kdy se postavy musí vypořádat především samy se sebou. A to teda každý neumí.

zelena_zabicka
20.01.2018

Nádherný čtivý příběh pohybující se mezi realitou a pohádkou.