Kami33 Kami33 komentáře u knih

☰ menu

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Je zvláštní, v čem je kouzlo této knihy? Děj knihy ubíhá rychle, žádné happyendy jen tvrdý život na česko-polském pomezí. Náhled do (pro mě neznámé) historie. Takže přidávám se k většině - skvělá kniha.

03.08.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jsem ráda, že jsem si doplnila mezírku a tuto knihu si konečně přečetla. Bylo to určitě zajímavé, ale nebudu tvrdit, že se k ní ještě někdy vrátím (na jednu stranu je to dost depresivní čtení). Spousta věcí je zde geniálně vymyšlena: přepisování skutečností, newspeak, vaporizace...

24.09.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Fejetony ze života, kdy si při čtení říkáte: hmm... přesně... Ale bohužel by to málokdo zvládl napsat tak mile a vtipně jako pan Eben.

31.01.2024

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila, četla se skoro sama. Autorce se povedlo vykreslit charaktery jednotlivých postav. Jen mám pocit, že Bohdanin "problém" by si zasloužil větší prostor.

30.10.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Emočně velmi náročné čtení, když si uvědomíte, že příběh se zakládá na pravdivých reáliích. Zajímavé, poučné a smutné.

26.11.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Většině knih, které čtu dávám pět * a teď vidím, že mi proto jedna chybí. Tahle knížka by si jich podle mě zasloužila šest. Četla jsem jedním dechem, vtáhnuta do děje se u mě střídal strach, lítost, údiv, přání, ať už je dobře nebo alespoň líp. Takže kniha vzbuzující emoce, která vás nutí číst ještě trochu déle do noci, ať víte, jak to dopadne. A dopadlo to... Jak bychom si mohli myslet, že se hlavním hrdinům povede lépe v dalším díle, když víme, co po válce následovalo? Znárodňování, padesátá léta a další fanatatismus. I přesto se na další díl moc těším.

08.08.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Mé první setkání s autorkou. Předpokládám, že ne poslední. Život Anny zhuštěný do útlé knížky. Četlo se to hezky, četlo se to rychle, ale přesto po přečtení ve mě zůstává pocit, jestli by nebylo lepší děj trochu rozvést.

25.01.2024 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Moc hezké. Knihu jsem vybrala na základě jejího vysokého hodnocení zde, i přes to že příběhů z války se bojím. Ale jsem ráda, že jsem se k ní odhodlala. Krátké kapitoly dávaly příběhu spád. Děj byl současně i dojímavý i poučný. Celkově je to jedna z těch knih, kdy si říkám, že bych pro sebe potřebovala ještě šestou* ( 5 * totiž dávám velkému množství knížek).

30.10.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zajímavý způsob psaní. Absence přímé řeči mě zpočátku překvapila, ale nakonec to vůbec nevadilo. Příběh byl zajímavý, čtivý a samozřejmě i smutný.
Kdyby bylo pokračování, hned bych se do něj pustila.

05.06.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Venkovské prostředí, dostihový sport, jedno dávné záhadné zmizení a do toho vraždy. Jen ta linie se sériovým vrahem byla podle mě trochu zbytečná.

05.08.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

První setkání s autorkou a musím přiznat, že jsem byla mile překvapena. Příjemné čtení, uvěřitelné postavy. Určitě si přečtu další.

05.08.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

"Pohádka o chytrém pejskovi, ve které nakonec vše dobře dopadne." Takže i když tato věta zní naprosto příšerně, proč ne. Každý potřebujeme pohádky, trochu mouder a šťastné konce.

03.08.2021 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kate a Tristan dostávají zakázku a začínají pátrat. A pak už se příběh odvíjí, věci a události do sebe zapadají a než se nadějete, máte dočteno. A to je to, co od detektivky očekávám. Takže za mě super.

09.05.2023 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Výborné. Možná, že začínat sérii třetím dílem, není nejlepší nápad, ale jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila. Bylo to čtivé, napínavé, brutální, překvapivé, smutné, prostě všechno dohromady a nešlo knihu odložit. Takhle má vypadat správný thriller.

06.11.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

V tuto chvíli poslední příběh Josefa Bergmana, což je škoda. Doufám, že si ještě o tomto detektivovi něco přečtu.

25.08.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Souhlasím s předchozími komentáři. Čte se moc hezky. Pro mě to znamená, že se těším na chvíle, kdy knížku otevřu a můžu pokračovat v napínavém příběhu. A to tenhle rozhodně byl.

24.10.2021 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Kdo má tuhle amišskou sérii rád (já rozhodně ano), nebude zklamaný.

22.06.2021 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nemá cenu přidávat další komentáře, protože většinu z toho, co bych mohla ke knize říci, je zde už napsáno. A nutno dodat, že moc pěkně. Takže ve zkratce: skvělý příběh, čtivost, překvapení, prolínání s minulostí a perfektní sympaťák Harry Hole. Prostě super

18.02.2021 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Je to milé čtení, které má své kouzlo. Všichni obyvatelé Three Pines mají svá tajemství, touhy, obavy a radosti... A každý z nich se občas malounko nepatrně dotkne vašeho srdce. Ale opravdu jen lehce, takže to nepůsobí nijak melodramaticky, pouze to ve vás zanechá pocit - ach ano, tomu rozumím.

28.01.2023 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Knížka je poměrně obsáhlá, ale při čtení vám to vůbec nepřijde. Děj příjemně ubíhá a než se člověk naděje, je tu rozuzlení. Byla jsem spokojená a určitě si přečtu další knihy autorky.

17.12.2022 5 z 5