Vražedné pohádky

Případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Sabina Nemezová na lovu bezohledného vraha. V Bernu byla objevena umělecky inscenovaná mrtvola. Vrah vyryl do její kůže tajuplný znak. Nezůstane jeho jedinou obětí. Nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Spolkového kriminálního úřadu pronásledují pachatele, který jim zanechává krvavé nápovědy a zároveň je vždy o krok před nimi. Mezitím mladá psycholožka Hannah narazí ve vězení na psychicky abnormálního zločince Pieta van Loona. Toho kdysi dostal za mříže Sneijder. Teď se ale tento vězeň stává klíčovou postavou v ďábelské hře... Předchozí díly volné kriminální série Vražedná lhůta a Vražedný rozsudek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472743/big_vrazedne-pohadky-4xv-472743.jpg 4.883

Maarten S. Sneijder 3.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Todesmärchen, 2016

Kniha Vražedné pohádky

beata-betsy2310
dnes

"Vidíme svet taký, aký sme my. Pre láskavého človeka je láskavý, pre neprívetivého neprívetivý.
Preukazuj dobro desať rokov a nikto si to nevšimne. Rob hodinu niečo zlé a začne o tebe hovoriť celý svet."
...
V Berne je objavené "umelecky" inscenované telo ženy, s vyrytým tajuplným znakom.
Čo tým vrah sleduje? Prečo tu? Prečo takto? Prečo dnes? A prečo zrovna... táto obeť?
K prípadu je okamžite privolaný prípadový analytik Maarten S. Sneijder z Holandska. Ten nemôže uveriť tomu čo vidí na mieste činu. Rukopis páchateľa sedí iba na jedného, ale toho predsa už pre 5 rokmi zatkol a ešte stále si odpykáva trest v zariadení Steinfels pre psychicky narušených delikventov.
Obeť v Berne nie je jediná a tak sa spolu s kriminalistkou Sabine Nemezovou vydajú po krvavých nápovedách ktoré im páchateľ zanecháva.
V zariadení Steinfels sa zamestná mladá psychologička Hannah, ktorá tu za krátky čas odhalí smrteľné tajomstvo. Čo sa deje za múrmi väznice? A aký skutočný motív má Hannah, keď sa zamestnala práve tu?
"Spoločnosť treba chrániť pred jednotlivcom. Kto ochráni jednotlivca pred spoločnosťou?"
Andreas Gruber patrí do zoznamu mojich obľúbených autorov a táto jeho tretia kniha (preložená zatiaľ iba do českého jazyka) NEMÁ v sebe jedinú chybičku. Zmeny medzi scénami z minulosti a prítomnosťou vás držia v napätí, všetko postupne pekne do seba zapadá a vy spolu s Maartenom S. Sneijderom (lebo on si potrpí na to "S" uprostred mena) objavujete všetky spojenia a súvislosti, ktoré Vás privedú k rozuzleniu. A v príbehu sú aj momenty, kedy som sa počula zvolať: "To vážne!? To čo je toto?!!
Hoci som zo začiatku mala pocit jemného Deja vú (dej mi pripomínal Mráz od Bernarda Miniera) kniha prekonala všetky moje očakávania.
Skvelé finále prvej trilógie o Maarten S. Sneijderovi a Sabine Nemezovej!

Pavlína2019
dnes

Naprosto perfektní kniha, napínavá, jako všechny od tohoto autora, kterého mám moc ráda stejně tak i jeho hlavní dvojici.
Zvláštní a tajemné vraždy, napětí od začátku až do konce a děj, který nemůžete předvídat...
Zbytečné popisovat, všichni si sami přečtěte, doporučuji!!!

Nelly
předevčírem

Asi nejlepší ze všech tří dílů - velmi čtivé a napínavé. Kdo četl doslov, ví, že se můžeme těšit i na další díly...

cathyblack

Kniha byla velmi dobrá. Inspirováno H. CH. Andersonem. Ale stále si myslím, že první díl této série je nejlepší. Přečteno za dva dny, protože se to doslova čte samo. Odsýpá to, děj se nikde nezastaví, naopak, motivuje k dalšímu čtení. Fajnová jednohubka.

studentice

Knížka byla opět skvělá, zamotaná, ale tak akorát. Doufám, že autor brzy napíše další knihy:)

Šárka88

Ze začátku čtení mi nějak stránky nechtěly utíkat, nic se nedělo a pak to přišlo. Super thriller a neskutečně napínavý s mnoha připojením a překvapením pro mě zároveň. Hodně čtivý příběh a pokračování Sabiny a Maartena Sneijdera, pardon Maartena S. Sneijdera. Co ještě napsat, souhlasím se všemi, kteří napsali svá hodnocení typu pecka a super.

ctenarkaEva

Skvělý thriller, napínavý, i když tedy plný brutálních vražd. Líbily se mi 2 linie příběhu a byla jsem zvědavá na jejich souvislost a propojení. Ukončení příběhu je překvapující a nečekané. Doufám, že bude ještě pokračování.

alnahu

Za mě výborný thriller -zajímavý až do konce.Příběh nás zavede do vězeňí,kde si odpikává ,mezi jinými trest i Piet van Loon,který brutálně zabil několik žen a označil je písmenem.Proč takto činí vyšetřuje Sabina Nemezová a zvláštní osůbka forenzní psycholog Maarten Sneijder- tento má k Pietovi blíž než si dovedeme představit.Napínavé ,čtivé až do konce a zápletka opravdu překvapivá.