Vražedné pohádky

Vražedné pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472743/bmid_vrazedne-pohadky-4xv-472743.jpg 5 247 247

Maarten S. Sneijder série

Případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Sabina Nemezová na lovu bezohledného vraha. V Bernu byla objevena umělecky inscenovaná mrtvola. Vrah vyryl do její kůže tajuplný znak. Nezůstane jeho jedinou obětí. Nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Spolkového kriminálního úřadu pronásledují pachatele, který jim zanechává krvavé nápovědy a zároveň je vždy o krok před nimi. Mezitím mladá psycholožka Hannah narazí ve vězení na psychicky abnormálního zločince Pieta van Loona. Toho kdysi dostal za mříže Sneijder. Teď se ale tento vězeň stává klíčovou postavou v ďábelské hře... Předchozí díly volné kriminální série Vražedná lhůta a Vražedný rozsudek.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesmärchen , 2016

soukroma
02.07.2023 3 z 5

Úmorně dlouhé a strašně překombinované: na začátku jsem měla pocit, že jsem něco podobného již víckrát četla, z pera jiných autorů. Teprve v polovině jsme se dostali k titulním pohádkám a trochu se v nich babrali až do konce. Nemám obecně ráda zápletku se zločiny točícími se kolem hlavního vyšetřovatele, ale tady to autor tedy ještě pozvedl na další úrovně - dočetla jsem jen kvůli tomu, abych zjistila, kam až zajde.
Z(a)motané, nepravděpodobné, nevěrohodné, a dokonce neproveditelné (tím se autor vskutku moc nezabýval). A navíc je hlavní holandský vyšetřovatel veskrze nesympatická osoba a jeho nově přidělená kolegyně z Německa ho nemůže korigovat a podivný způsob vedení vyšetřování uhladit.
Zajímavé bylo, jak se vesele vyšetřovalo z Německa hned v několika evropských zemích, než se do všeho vložil Europol, což mi připadalo také nereálné.
Za mne ne.

marekB78
24.06.2023 5 z 5

Knížka byla dobře napsaná, napínavá, dobře se četla. Ale... Mám rád knihy,kde je na konci nějaký zvrat. Tady je znám pachatel asi od půlky knížky. Samozřejmě to nesnižuje mé hodnocení, protože jsem se bavil, jen by to šlo ještě víc "vyšperkovat" :)
Těším se na další pokračování této série

alibaba72
15.06.2023 5 z 5

Tak to byla opět jízda. Andrea Gruber umí :-) už abych měl další díl.

m_martina
08.06.2023 5 z 5

Mně se prozatím líbily všechny knihy z této řady. Sabina je sympatická mladá žena a její nizozemský kolega je možná zvláštní, ale ve svém oboru hodně dobrý. Vražedné pohádky byly také dost brutální, tohle musím vždycky chvíli rozdýchávat. Ale jinak to byla výborná kniha, a proto ji hodnotím pěti hvězdami.

WaN635
25.05.2023 5 z 5

Nejlepší díl série. Mělo to spád, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací o Maartenovi a v tomto díle mi velmi sedla i Sabina. Těším se na další díl.

Katulinka69
10.05.2023 5 z 5

Opět super díl

Jaruš7
15.04.2023 4 z 5

Četba napínavá, nadšení se brzy vytratilo a tak pohádková scéna plná zběsilosti a krve se jeví jako choroba mozku a ani konec to nevyladí.

Citace:" Mohu vám dát lekci z práva? Pravdivé není to, co se stalo, ale to, co můžete dokázat."

Po "Mindhunterovi" je vše ostatní bez profišmrncu.

Susan94
04.04.2023 5 z 5

Parádní čtení!!! Je skvělé vidět, jak se autor dostal o sakra velký kus dál. Skvělý popis děje, včetně vypsání postav a geniálního, originálního děje. Doufám, že bude pravda, že se budeme moc těšit na další díly. Jsem moc ráda, že jsem na tuto sérii narazila. Doporučuji všem.

Blanka29
30.03.2023 5 z 5

Tak to byla paradni jizda. Kazdy dalsi dil je neuveritelny. A ten konec?! Nutne potrebuji dalsi dil.....

Címa
26.02.2023 5 z 5

Zatím nejlepší autorův dil, kniha má spád, pořad se něco děje, je to čtivé, takhle si představuji tu správnou knihu. Už se těším na další díly. Maarten je borec.

lucias11
22.02.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Většinou se mi líbí první díl nejvíc, ale u této série je to naopak. Vražedné pohádky měly spád, nečekané zvraty a totálně mě vtáhly do děje.

Mikik
13.02.2023 5 z 5

Tak to byla jízda od začátku až do konce. Takhle si představuji napínavý thriller . Odsýpá to, má to spád a zajímavé hlavní postavy. Moje první setkání s touto sérii, ale už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu.

TerezaaBaarova
03.02.2023 5 z 5

Drsné vraždy, vanilkový odér a joity, Maartena S. Sneijdera já žeru!
Tento díl byl ze všech nejlepší! Jakože 1. díl hodnotím 90%, druhý 91% a tento 92%! Na další si nechávám 93% a těch zbylých pár procent odečítám za to, že knihu tak rychle zhltnete, že to je až k naštvání! Andreas Gruber je Autor s velkým A!

Takhle má vypadat správný thriller!
Zápletka super, plno akce, vodítek a záhad. Záporák s extrémně pošramocenou morálkou, správný psychopat, odkrytí Maartenovi minulosti, Sabina je super baba, která jako jediná s Maartenem dokáže vyjít, proplétající se dějové linky tento díl hezky podtrhly.
Za mne PECKA!

derminator
21.01.2023 5 z 5

Knihu jsem doslova hltal, vražedné pohádky jsou zatím z těch tří knih bezesporu nejlepší. Dozvíte se vlastně pravdu o Maartenovi a jsem zvědavý dle závěru jak to bude pokračovat dál. Jen je mi líto Hannah byla sympatická. Knize dávám 90%.

harena
14.01.2023 5 z 5

Opět čteno jedním dechem, zajímavý byl nápad s pohádkami, protože některé jsou opravdu drsné i když do popisu brutálních vražd v této knize mají daleko. Minulost se prolíná s přítomností, oba příběhy do sebe v závěru zapadnou, konec je nečekaný a překvapující, proto se jen můžeme těšit na další díly.

StrYke
10.01.2023 5 z 5

Skvěle napsaný thriller. Obě dějové linky (věznice, vyšetřování vražd) jsou napínavé a na konci do sebe hezky zapadnou. Jedinou výtku bych měl k chování jedné z hlavních postav, která opakovaně zatajovala podstatné informace a mě tím značně iritovala. Původně jsem kvůli tomu chtěl dokonce hodnocení ochudit o jednu hvězdičku. V závěru jsem byl však s knihou velmi spokojený, takže ponechávám plný počet.

evaval
29.12.2022 4 z 5

Tak to teda bylo počteníčko. Nejsou vraždy, jako vraždy, tady se autor vyřádil, že se mi chvílemi obracel žaludek. Bylo to drsné čtení, říkala jsem si, kam až se dá zajít. Tady to bylo hodně daleko.

klarinka9974
05.12.2022 5 z 5

Třetí kniha tohoto autora a musím říct, klobouk dolů. Ze začátku jsme si myslela, že to bude nejhorší kniha, začátek mě vůbec nechytil a pořád jsem čekala kdy se to vážně rozjede jako v předešlých dílech. A pane jo. To byla pecka. Snad jsem nikdy nečetla knihu, s horšíma vraždama. Samotná představa byla dost děsivá. Ale vážně skvělý nápad, všechno to bylo tak promyšlené a i když už od začátku víme kdo za tím vším stojí, samotné tajemství nás překvapí. Takže jen tak dál a už vyhlížím další díl.

Makůvka
10.11.2022 5 z 5

Tak to teda byla jízda od začátku až do konce. Thriller se vším všudy. Nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder v tomto dílu poodhalí svůj soukromý život a spolu s komisařkou Sabinou Nemezovou vytvoří nesourodý vyšetřovací tým, který se ale perfektně doplňuje.
Zápletka byla skvěle promyšlená, plná napětí i emocí a musím říct, že na konci mi spadla brada.

daja51
10.11.2022 5 z 5

Zatím moje první kniha od tohoto autora a spokojenost veliká - thriller se vším všudy a v napětí vás udrží až do samého konce - doporučuji

Andreas Gruber
rakouská, 1968