Vražedné pohádky

Vražedné pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472743/bmid_vrazedne-pohadky-4xv-472743.jpg 5 247 247

Maarten S. Sneijder série

Případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Sabina Nemezová na lovu bezohledného vraha. V Bernu byla objevena umělecky inscenovaná mrtvola. Vrah vyryl do její kůže tajuplný znak. Nezůstane jeho jedinou obětí. Nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Spolkového kriminálního úřadu pronásledují pachatele, který jim zanechává krvavé nápovědy a zároveň je vždy o krok před nimi. Mezitím mladá psycholožka Hannah narazí ve vězení na psychicky abnormálního zločince Pieta van Loona. Toho kdysi dostal za mříže Sneijder. Teď se ale tento vězeň stává klíčovou postavou v ďábelské hře... Předchozí díly volné kriminální série Vražedná lhůta a Vražedný rozsudek.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesmärchen , 2016

ctenarkaEva
07.08.2022 5 z 5

Skvělý thriller, napínavý, i když tedy plný brutálních vražd. Líbily se mi 2 linie příběhu a byla jsem zvědavá na jejich souvislost a propojení. Ukončení příběhu je překvapující a nečekané. Doufám, že bude ještě pokračování.

alnahu
03.08.2022 5 z 5

Za mě výborný thriller -zajímavý až do konce.Příběh nás zavede do vězeňí,kde si odpikává ,mezi jinými trest i Piet van Loon,který brutálně zabil několik žen a označil je písmenem.Proč takto činí vyšetřuje Sabina Nemezová a zvláštní osůbka forenzní psycholog Maarten Sneijder- tento má k Pietovi blíž než si dovedeme představit.Napínavé ,čtivé až do konce a zápletka opravdu překvapivá.

Ulala
01.08.2022 5 z 5

Téma útěku ze zabezpečeného vězení jsem v poslední době četla několikrát. Není to sice novum, ale panu Gruberovi se to povedlo zpracovat dokonale. Z této první trilogie jsem četla pouze poslední díl, ale avizované další části si nenechám ujít.

katka.oo
30.07.2022 5 z 5

Pecka, naprosto perfektní pokračování série. Sabinu i Marteena, tuto velmi nesourodou dvojici vyšetřovatelů, zbožňuju hned od začátku, knížka napínavá, čtivá a děj velmi nečekaný, těším se na další díl a doufám, že nebudeme čekat dlouho, ke čtení musím jedině doporučit.

ArwenAragorn
27.07.2022 5 z 5

81%

"Piete, nemůžete mít obojí. Musíte se rozhodnout. Hned teď! Kdo je pro vás důležitější? Matka nebo otec?"
__________________________________________________________________________

Pecka! Jde o ukončení třídílné série s Maartenem S. Sneijderem, Thriller je velice čtivý, napínavý, s mnoha zvraty a překvapeními. Vraždy jsou většinou velice brutální, takže nic pro slabé povahy.
Doporučím!

alzbeta4340
23.07.2022 4 z 5

Ze začátku působily Vražedné pohádky velice napínavě. Po docela zajímavém dějovém zvratu ale těch vražd ve spektakulárním provedení už bylo tak nesmyslně mnoho, že jsem se docela přestala bát... Zábava ale zůstala, takže knihu ráda doporučuji.

85098211
21.07.2022 5 z 5

Absolutní pecka! Knihu jsem poslouchala opět jako audio v jazyce originálu a i když byla poutavá hned od začátku, zhruba od poloviny se nedala odložit už vůbec. Ale teď už k samotnému případu ;-).
Piet van Loon spáchal několik děsivých vražd. Za tyto činy byl odsouzen a vyšetřovatel Maarten S. Sneijder se dokonce osobně přesvědčil, že zločinec zmizel za zdmi přísně střežené věznice. Nyní, o pět let později, se několik vražd se stejným rukopisem náhle stane znovu. Piet nemůže být viníkem, je přece ve vězení. Jak je to tedy možné? Sneijder a jeho partnerka Sabine Nemez zase vyšetřují a ocitají se ve vážném nebezpečí...
Tento případ je doslova strhující, autor totiž tentokrát poodhalí Sneijderovu minulost mnohem víc, než by možná čtenář očekával. A koná se opravdu velké překvapení! ;-) Závěr knihy je potom jedna velká jízda a já se těším už nyní na další setkání s našimi skvělými vyšetřovateli!

moudivlacek
20.07.2022 5 z 5

Asi budu souhlasit s většinou lidiček, kteří tuto knihu přečetli. Tak tomu s klidem v srdci mohu říct - thriller! Setkáváme se zde se Sneijderem a Sabinou v jejich nejlepší formě. A i když není problém uhodnout vraha, nic to nemění na dramatičnosti. Sneijder vůbec není v snadné situaci a Sabina, která již s ním pracovala a docela ho zná, již není ta hloupoučká a nebojácná. Vědomosti a znalosti a jejich "dary" je vedou pomalu, ale jistě vpřed. Tentokrát mi bylo líto minulosti, která se krutě prolíná do současnosti. A ten konec? Vůbec se mi "nelíbil", ale poslední dobou tento konec hlavních hrdinů není výjimečný. Byla jsem na konci víc než smutná.
Ale naštěstí jsem četla dovětek. Autor nám slibuje pokračování, a to dalším příběhem Sneijdera, a já jen tajně doufám, že se ho brzy dočkám. Knihu i autora doporučuji.

INCOGNITOREADER
14.07.2022 5 z 5

První dva díly byly docela brutální. Třetí díl jim nezůstává nic dlužný. Počet vražd je vysoký, provedení je přímo ďábelské. Temto knihy hlavně v poslední třetině je až vražedné a nedá se odložit.
Máme tu dvě dějové linky, které vypadají, že nedávají smysl. Vracíme se tu i do minulosti a autor nám tady odhalí pozadí vztahů, které v předchozích knihách nastínil, ale nešel nijak do hloubky. Také blíže poznáme Maartena a jeho minulost. A ten konec?!
Jedná se o závěr trilogie, ale jak autor sám uvádí, existují další pokračování. Tak sem s nimi!!

klokan.1905
08.07.2022 5 z 5

Vražedné pohádky...
Dámy a pánové, tak tuhle tu thrillerovou sérii si prostě nenechte ujít!! Tohle si prostě musíte přečíst!! Začněte pěkně po pořádku, tedy prvním dílem, který má název Vražedná lhůta, následně Vražedným rozsudkem a poté se dostanete k Vražedným pohádkám...
Maarten S. Sneijder, forenzní psycholog kriminální policie a Sabina Nemezová, přezdívaná Veverka, kriminalistka Služby kriminální policie a vyšetřování... Tentokrát pronásledují pachatele, který v obětech zanechává krvavé nápovědy...
Po přečtení mohu konstatovat, že mi brada spadla překvapením několikrát na stůl... Teď tu sedím s otevřenou pusou a snažím se napsat pár řádků ke knize...
Absolutní thrillerová dokonalost... Rozhodně však nedoporučuji slabším povahám... Nicméně thrillerovým nadšencům by tahle série prostě neměla uniknout...
Mimochodem, přátelé knižních thrillerů, zavítal jsem na internetové stránky autora a série má další čtyři pokračování... Doufám, že nakladatelství Kalibr nezahálí... ;-)

alexis818
06.07.2022 5 z 5

No,tak to byla pecka,a poradna.Jsem naprosto nadšená,super výkon a ten konec.Autor slibuje pokračování,tak se moc těším.

knihomolkadorfa
03.07.2022 5 z 5

Prostě skvělé !!!

Jitulle
26.06.2022 5 z 5

Opět výborné, čte se jedním dechem. Skvělá série.

lalaserka
21.06.2022 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Líbila se mi tématika pohádek. Napínavé až do konce. Konec mě hodně překvapil. Už se moc těším na další díly

Hella
17.06.2022 4 z 5

Počtení opět výborné, o tom žádná. Jen mi vadilo časté omílání toho, jak je Piet dokonalý a neomylný zloduch, který vždy každého přečte až do poslední myšlenky, jak bravurně vraždil v půlce Evropy a jak mu vše vycházelo podle plánu.

Pája699
16.06.2022 5 z 5

Werdomme....Celá série s komisařem Maartenem S. Sneijderem je naprostá pecka. Tohle byl teda díl, tohle bylo něco. Minulost se prolíná s přítomností a z těch brutálních vražd, až mrazí. Tohle je hooodně osobní a jak se s tím komisař popere, to už si musíte přečíst sami .-) A hlavně ten konec…jsem zvědavá na pokračování a já pěvně doufám, že bude brzy. Určitě si nenechte ujít! S čistým svědomím ráda doporučuji. Kdyby to šlo, dám i více hvězd.

Katania
15.06.2022 5 z 5

Skvěle! Napínavé a čtivé. Určitě se těším na dalším.

vera4669
08.06.2022 5 z 5

Tak tohle byla super pecka...Sneijder a Veverka, to je dvojka panečku. Když jsem četla první díl série, říkala jsem si co je to proboha za vola? :-D Od druhého dílu jsem však této sérii propadla a tento díl mě nezklamal, od začátku napínavé, občas nechutné a brutální, a ten konec.. jsem zvědavá, jak tohle bude pokračovat :-)
Snad nebudeme na další díl čekat moc dlouho

Duchoslp
04.06.2022 5 z 5

I třetí díl byl naprosto skvělý. Tentokrát to byla hodně osobní honička. A konec, naprosté překvapení, to jsem fakt nečekala

Wabinka
04.06.2022 5 z 5

Werdomme! Opět excelentní kniha. Tentokrát velmi osobní jízda Maartena S. Sneijdera. A ten konec...naprosto nečekaný a výborný.

Andreas Gruber
rakouská, 1968