Vražedný rozsudek přehled

Vražedný rozsudek
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418725/bmid_vrazedny-rozsudek-U5O-418725.jpg 5 338 338

Maarten S. Sneijder série

< 2. díl >

KDYŽ FALEŠNÁ STOPA VEDE PŘÍMO DO PROPASTI... Ve Vídni zmizela desetiletá Klára. Když se o rok později znovu objeví zcela zmatená na okraji nedalekého lesa, má celá záda potetovaná motivy z Dantova Pekla – a nikdo z ní nedostane ani slovo. Mezitím nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder na akademii Spolkového kriminálního úřadu ve Wiesbadenu probírá se svými studenty nevyřešené případy vražd. Jeho nejlepší studentka Sabina Nemezová objeví mezi těmito zločiny souvislost – avšak dílo rafinovaného vraha není ještě zdaleka u konce. A stopa vede do Vídně... Případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Sabina Nemezová na lovu bezohledného vraha.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Todesurteil , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vražedný rozsudek. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (136)

Ophelie
31.05.2024 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o něco méně než ten první, místy to bylo maličko zdlouhavé, ale ne nudné. I zde nechyběla zajímavá zápletka a odhalení vrahů pro mě bylo zčásti překvapivé. Dvojice Sabina - Maarten mě baví a těším se na další díl této vydařené série.

poiu
22.05.2024 3 z 5

(SPOILER) První díl mě bavil moc, i tohle se četlo dobře, je to psané rychlým, svižným stylem, ale .....

Děj mi přišel docela překombinovaný, vraždy spíše neuvěřitelné, zbytečně naaranžované a "přepálené" ...... No k příběhu samotnému. Sabina začíná studovat na akademii a celý děj se odehrává během velmi krátké doby. Vůbec nechápu, kdy to Sabina všechno stihla. :-D Takže: někdo postřelil jejího přítele Erika D. a Maarten S. Sneijder taky zmizel. Vyšetřování série vražd je tedy jen na Sabině, které ale nikdo moc nevěří .... A kdo je opravdu za těmi vraždami?

A taky mi trochu vadil překlad. "Je narušena její genetická esence." To vážně? :-(


Mandlevest
03.04.2024 4 z 5

Pokračuji, po delší době, v sérii, která je nadšeně hodnocena a i já byla s prvním případem hodně spokojená. U tohoto druhého ne, že bych šla přímo proti proudu, ale bylo to spíše takové to "šlapání vody na místě" a tam jsem setrvala až do samotného závěru. Prostě nebylo to špatné, ale....jakmile se v detektivce začnu vracet, protože si nepamatuju kdo je kdo, přestane mít pro mě tu správnou dávku napětí a to napětí mi určitě nekompenzovala krutost při popisu vražd neb jsem tyto odstavce přeskakovala :-(. Bylo to , na mě, paradoxně shovívavého kritika rychločtecích detektivek :-), zbytečně moc větvené a složité, na rozdíl od přeskakovaných odstavců plných krutosti jsem ty vysvětlovací musela číst nezřídka dvakrát. A taky mi hrozně nesedí oslovení "Veverko", ale to už je opravdu jen můj zcela subjektivní problém :-). Jelikož ale na sérii nezanevřu , hodnocení je celkem vysoké. Pro sympatickou Sabine a druhou linii příběhu s Melanií, která se mi četla lépe.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (6. týden)

02.02.2020


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Vražedný rozsudek v seznamech

v Právě čtených8x
v Přečtených422x
ve Čtenářské výzvě29x
v Doporučených40x
v Knihotéce273x
v Chystám se číst208x
v Chci si koupit63x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

rakouská literatura

Autorovy další knížky

Andreas Gruber
rakouská, 1968
2019  88%Vražedná lhůta
2020  93%Vražedný rozsudek
2022  95%Vražedné pohádky
2023  95%Vražedný rej