Jupijow Jupijow komentáře u knih

Palác lží Palác lží Erin Watt

Pro mě se příběh Elly a Reeda už vyčerpal, to neskutěčné fnukání a ultimativní láska (v osmnácti)...postava Steva měla taky dost průhledný charakter. Škoda, že víc prostoru nedostaly některé mnohem zajímavější postavy např Val, Wade a rozhodně Easton. Tak trochu doufám, že možné volné pokračování by třeba mohlo popisovat právě milostný trojúhelnik mezi těmito třemi. Ale jinak fajn, oddychové čtění; příjemné překvapení tohoto roku I žándru.

30.09.2017 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

První díl, ikdyž byl vlastně úplně mimo realitu našeho života, mě nadchl...resp pohltil a nutil mě si okamžitě přečíst pokračovaní. Bohužel se pro mě dostavilo trochu zklamání, jelikož prakticky celá kniha je o pocitech dvou hlavních představitelů...co si myslí, cítí, chtějí...postupem času to už začíná být otravné. Ale ano, jdu na třetí díl...

30.09.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Beru na milost české autory. Moc zajímava kniha...kolik viny dokáže člověk unést ?

23.09.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Jak to popsat...po přečtení ve mě zůstala taková zvláštní pachuť.Zlo je všudypřítomné...Adamova budoucnost mě rozstřelila.

18.09.2017 4 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Zatím nejslabší díl...

18.09.2017 3 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Až na poslední dvě patetické věty moc povedená a zajímavě vystavěná detektivka.

04.09.2017 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

V okamžiku, kdy se ukázalo, kdo je vrah a kdo princ pro mě kniha ztratila náboj. Přiznám se bez mučení, chtěla jsem, aby to bylo obráceně. Minimálně další vývoj příběhu by byl mnohem zajiímavější :)

02.09.2017 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Děj jak z červená harlekýnky, úplně mimo realitu...ale je to tak blbý, až je to vlasně neskutečně zábavné čtení...no jo, určitě dám další díl :)

17.08.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

První díl zajímavý, prostřední dejme tomu, ale toto..v případě sérií se obvykle drží základní dějová linka a postupně se k ní přidávají další. Ovšem v tomto případě si autor vymyslel úplně nový příběh s naprosto bizardním závěrem. Objevovaly se nové postavy, jen proto, aby se děj nahodile někam posunul. Jo a na slovní spojení "naši přátele" jsem už byla alergická.

01.08.2017 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Nevím, očividně nezastávám názor většiny. Neskutečné zklamání...klišoidní postavy, spousta zbytečných odboček, které vůbec nikam děj neposouvaly ani nedotvářely, totálně nevěrohodná záplatka a fakt těžko uvěřitelné dialogy. Dočetla jsem to jenom proto, že se prostě knihy mají dočíst :)

26.07.2017 2 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Pro mě zatím nejslabší díl. Přiznám se, že svět vlkodlaků, upírů a fee je mi mnohem bližší než indiánské legendy. Trochu mě mátla i místy nelogičnost děje, ale jako jo, dalo se to :) Už se těším na návrat Tri-Cities.

11.07.2017 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Na to, že se více jak dvě knihy hledal hlavní padouch, tak finální "bitva" rozhodně moc epická nebyla, ale budiž. Autorka šla cestou nejmenšího odporu a zvolila zajimavé řešení našeho milostného trojúhelníku. Kniha obecně bavila, ostatně jako celá serie, ale musím přiznat, že než milostné tokaní ústřední trojky mě spíš bavily příběhy vedlejších postav (Sofie, Cece, bratři Lightwoodovic, Henry atd.).

07.07.2017 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Jsem v menšině, vím, ale stéjně mám raději Jema.

07.07.2017 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Jako nadšená obdivovatelka Mortal Instruments, jsem sáhla i po prvním dílu Pekelných nástrojů. Pořád dobrý, svět lovců stínu je mě maximálně pohltil, ale na MI to prostě nemá. Autorka rozjela extrémní milostný trojůhelník, nicméně pokud jste četli MI, tak vám velmi záhy dojde, jak to asi dopadne. Ale zase je tu Magnus a ten je prostě jedinečný.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Skladba příběhu typická pro prostřední díl...

23.06.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nevím, asi jsem divná, ale tenhle typ humoru, pro mě dost prvoplánového, mě nebere.

31.03.2017 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Vážně mám teď minimálně pět let čekat, než budu vědět, jak to celé dopadne? Při představě, že bude dalších 5 knih jsem happy, ale to nemůžu vydržet...

19.02.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Je možné přečíst knihu, ve které není jediná sympatická postava? Ano lze. Ale máte z toho takový zvláštní pocit...

19.12.2016 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Počáteční zajímavý start byl brzy přepálen. Kniha postupně ztrácela náboj a ke konci jsem ji už vyloženě jen dočetla, Nicméně respect k autorovi, některé vize napsané téměř před 60 lety zaslouží obdiv.

19.12.2016 2 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee