Knihovna duší ekniha

Dobrodružství, které začalo v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti a pokračovalo v Podivném městě, spěje ke svému strhujícímu závěru v knize Knihovna duší. Šestnáctiletý Jacob v sobě objevuje novou výjimečnou schopnost a proplouvá dějinami, aby zachránil své podivné kamarády z přísně střežené pevnosti. Na cestě ho doprovází Emma Bloomová, dívka s ohněm v konečcích prstů, a Addison MacHenry, pes s nosem, který dokáže vyčenichat naše ztracené děti. Cestují z Londýna současnosti do labyrintu uliček Ďáblova akru, nejmizernějšího slumu celé viktoriánské Anglie, kde bude o osudu všech podivných dětí rozhodnuto jednou provždy. Stejně jako předcházející díly i Knihovna duší v sobě spojuje vzrušu­jící fantasy příběh s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a při­náší tak jedinečný čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291960/sirotcinec-slecny-peregrinove-kniho-Gc6-291960.jpg 4.21508

Sirotčinec slečny Peregrinové/Neobyčajné deti slečny Peregrinovej 3.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha) · Jota

Library of Souls - Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children III. · 2015

Kniha Knihovna duší

666Jitka

pěkné ...

Mis-chie

Velmi poutavý příběh, napsáno srozumitelně.

Elfinka_

Tuhle jsem slupla... a poslední část mi nedovolila si ani odskočit na wc... Skvělý zážitek...

Barca055

Tenhle díl mne také bavil. Byl sice trochu slabší než první dva, ale taky nijak neurazil. Nápad s knihovnou mě bavil a zase jsem se ani chvilku nenudila.

Opět doporučuji!! :)

Bibisp

Tuto sérii jsem četla už kdysi, ale pořád si na ní pamatuji. Zaujala mne obálka knihy , tak jsem si rovnou koupila celou sérii. První díl mě tolik nebavil,ale od druhého dílu se mi to moc líbilo. Tento rok vyšel čtvrtý díl tudíž si ho asi koupím a přečtu všechny odznovu.

Dandulka

Super čtení a ty fotky. Skvěle sestavené.

marketa4469

Přečteno jedním dechem, super pokračování.

HanaNov

Já mám s touhle sérií prostě problém, vůbec nevím, co a jak hodnotit - tak rozporuplně na mě celý sirotčinec působí. Každopádně Podivnému městu jsem dala 3*, Knihovna duší mi přišla lepší, takže nezbývá než 4*.

Shrnuto, příběh, vlastně celý ten imaginární svět, je geniální, protože to tu ještě nebylo (a asi ani nebude), nicméně mi to celé přijde tak nějak nevyužité... Co se týče konkrétně tohoto dílu, nápad s knihovnou a knihovníkem je úžasný, stejně tak mě bavilo napojení Jacoba na netvory, zaujalo mě hned několik zajímavých postav (Sharon, Addison) a děj měl spád. Na druhou stranu na mě ale příběh působí hrozně infantilně, rozhovory postav jsou plné všech možných klišé, stejně jako jejich předvídatelné chování, představa smyček má obrovité trhliny, které jak vyplouvají na povrch, tak se řeší nějakým dodatkem, aby to mohlo dál fungovat, jak je zrovna potřeba. Armáda několika dětí porazí ty, s nimiž si neporadily ani ymbryny jakožto nejsilnější podivné bytosti. A závěr Caul vs. Bentham jako šílená monstra? Proč jako? To nešlo vyřešit trochu uvěřitelněji? Už vidím nějaké nesmrtelné zabijácké s největší pravděpodobností nemyslící monstrum, které by uskutečnilo pouť se svou duší do knihovny..

Když chci být objektivní, je tu spoustu plusů, ale zároveň i mínusů a pro mě osobně putování s hrdiny sirotčince tímto dílem skončilo. Příběh se uzavřel a nemám potřebu číst dál, jelikož přečtené tři díly mě tak úplně nepřesvědčily o tom, že má cenu pokračovat.