Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291960/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-kniho-Gc6-291960.jpg 4 2030 398

Dobrodružství, které začalo v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti a pokračovalo v Podivném městě, spěje ke svému strhujícímu závěru v knize Knihovna duší. Šestnáctiletý Jacob v sobě objevuje novou výjimečnou schopnost a proplouvá dějinami, aby zachránil své podivné kamarády z přísně střežené pevnosti. Na cestě ho doprovází Emma Bloomová, dívka s ohněm v konečcích prstů, a Addison MacHenry, pes s nosem, který dokáže vyčenichat naše ztracené děti. Cestují z Londýna současnosti do labyrintu uliček Ďáblova akru, nejmizernějšího slumu celé viktoriánské Anglie, kde bude o osudu všech podivných dětí rozhodnuto jednou provždy. Stejně jako předcházející díly i Knihovna duší v sobě spojuje vzrušu­jící fantasy příběh s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a při­náší tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Library of Souls , 2015

Hoshi
22.05.2016 5 z 5

Na tento díl jsem čekala dlouho a nejsem nijak zklamaná, naopak... jsem uchvácená... Stále vstřebávám všechny události, které se v tomto třetím díle staly. Jako u všech mých oblíbených knih mě velmi mrzí, že příběh skončil, ale.... Velmi mě těší závěr knihy, ve který jsem doufala již od prvního dílu :) Za mě plný počet bodů

kazatell
20.05.2016 4 z 5

Jako oba předchozí díly, byl i tento skvělý. Akce střídá akci a nové zvraty v knize vám pomohou pochopit většími věci z předchozích knih. Jedinou výtku bych měl ke konci knihy, který je příliš zdlouhavý

Gallaxy
18.05.2016 5 z 5

Fámozní, jiný výraz nemám :)

Četla jsem celou trilogiai naráz, takže jsem si připravila ideální zážitek.

ale drobné výtky mám, vadilo mi, že když se hrdinové dostali do smrtelného nebezpečí, tak se objevil nějaký zázrak a oni přežili. A pak ten konec, na mě je moc "sladkej"

Little_L
17.05.2016 5 z 5

Po utahanější dvojce zase spousta super zvratů a nových nápadů.
Není od věci si před začátkem čtení zopakovat poslední kapitolu ze dvojky - autor se příliš nenamáhá s rekapitulací a navazuje s příběhem sotva pár vteřin po skončení děje Podivného města :)
Obzvlášť pak chválím propracovanost postav (děti, které se chovají jako děti, kladné postavy, které nejsou světci, a chování adekvátní životním příběhům a situacím hrdinů) a realistické zakončení.

katynais
17.05.2016 3 z 5

Po katastrofalnim druhem dilu, byl tento milym prekvapenim

Zuzikuk
16.05.2016 4 z 5

Skvělá knížka, z celé série zlatý průměr. I tak byla čtivá, plná vysvětlení mnohých věcí, co byly nastíněné v prvním i druhém dílu. Zajímavé rozuzlení a perfektní konec. Ne vždy jsou knihy zakončeny tak přirozeně.

zylla
15.05.2016 5 z 5

Skvělé zakončení perfektní trilogie. Knihy jsou opravdu úžasné. Je pravda že "šokujících" fotografií už zase tolik nebylo, ale nebylo to nic co by mi vadilo.

tkometka
13.05.2016 4 z 5

Po prvních dvou dílech jsem se nemohla dočkat třetího. Je to skvělé dokončení příběhu který okamžitě navazoval na předchozí. Trochu jsem se bála že už nebude nic co by mě překvapilo ale mýlila jsem se.
Knihy doporučuji číst za sebou. Velké prodlevy mezi knížkami způsobují abstinenci :D

Kirtans
12.05.2016 5 z 5

Jediné zklamání snad vidím v již ne tolik zajímavých fotograficích. Jinak velkolepý závěr.

Lidudu
12.05.2016 4 z 5

Teda hned na začátek musím čtenářům doporučit, aby si přečetli všechny tři díly najednou. Já jsem měla mezi druhým a třetím dílem strašně dlouhou časovou mezeru, a tak se mi při čtení Knihovny duší nepříjemně často stávalo, že jsem tak nějak nechápala, o čem je řeč. Ovšem nebyl to až takový problém, abych si tu knížku nemohla užít.
Podivní jsou (alespoň pro mě) nečím novým, jejich říše nečím úžasně přitažlivým a Ransom Riggs umí fakt docela pěkně vyprávět.
Je to pěkné, fantastické a akční. Žádná nuda.

historikola
12.05.2016 5 z 5

Dostal jsem možnost si půjčit tuto knížku. Přečetl jsem předchozí dvě série a opravdu moc pěkné. Třetí díl nezklamal. Řekl jsem si, že denně budu číst jen jednu kapitolu, ať mi knížka vydrží :) To nešlo dodržet. Prostě Vás ten děj nepustí. Děj byl krásně plynulý a nějak jsem se neztratil. Knížka byla dobře udělaná i fotografie byly pěkné. Nebudu prozrazovat děj knížky, ale už se těším na další knížku.
David

Makropulos
05.05.2016 3 z 5

Tak jsem přečetla i třetí díl. Musím říci, že první část série se mi asi líbila nejvíc, bylo to neotřelé, nový nápad a zajímavě doplněné skvělými fotografiemi. Ani v Knihovně duší nechybí nové nápady, ale proto. že se celý děj točí hlavně okolo Emmy a Jakoba, a ostatní Podivní jsou vlastně skoro celou dobu mimo příběh, zdála se mi knížka velmi ochuzená.

kklepkaa
03.05.2016 4 z 5

Jak mě původně tahle série příliš nezaujala, tak na třetí díl jsem se opravdu těšila. Čtení tohoto dílu jsem si opravdu užívala se zatajeným dechem co se stane zas na příští stránce. Tenhle díl autorův svět posunul zas o laťku dál. Rozhodně zvláštní fantasy série, která stojí za přečtení. Jsem zvědavá na filmové zpracování a snad to zas neskončí u prvního dílu.

Niki365
02.05.2016

Luxusní zakončení příběhu, které by mě ani ve snu nenapadlo. Autor skvěle vyřešil otázku prolnutí s přítomností a líbí se mi, že se z Jakoba nestal nelítostný vrah, ale že měl v sobě více citu a soucitu, než si vlastně připouštěl. :)

Knihomlok2015
01.05.2016 4 z 5

Pro mě čtení na naprosto stejně úrovni jako ostatní dva díly (možná k absolutní spokojenosti chyběla nějaká ta odzbrojující pecka) - ale přeci jen je tu něco, co musím prostě vychválit až do nebe a výš - už od prvního dílu se totiž pod tím černobílým (skoro bych se nebála nazvat obyčejným) fotopřebalem skrýval poklad, který moje konečky prstů laskaly se stejnou intenzitou s jakou můj mozek hltal knihu skrytou uvnitř těch tvrdých desek. Jotě za to hlasitý, nekonečný aplaus ve stoje, protože tak poctivě se věnovat i něčemu, co vlastně člověk na první pohled ani nevidí, to se dnes příliš nenosí. Takže Bravo

EliaBooks
25.04.2016 5 z 5

Zatím jedna z nejlepších sérií jaká jsem četla. Třetí díl byl naprosto a bezkonkurenčně úžasný. Skvělé završení trilogie, velmi čtivá kniha. A určitě kniha, která chytne za srdce ty správné čtenáře . :-)

adriane9
22.04.2016 4 z 5

Tak pro začátek uvádím, že jsem majitelem všech tří dílů a nevzdám se ani jediného a doufám, že si jej přečtou později i moji synové. Protože ač nejsem milovník fantasy, tohle je prostě a jednoduše srdcovka. Nejlepšímu vládne první díl ale tento třetí byl završením krásné trilogie o podivných dětech včetně dalších nádherných fotografií a má zase o kus lepší designové zpracování než ty první dva. Trošku mě mrzí první polovina knihy, kde se úhel pohledu stáčí jen na dva, ale konec mi to vynahradil a s klidným srdcem si ji po přečtení vkládám mezi mé oblíbené. Na konec citát od Emmy:
"Pochybnosti jsou špendlíky, které propíchnou záchranný člun:"

jana1599
18.04.2016 5 z 5

Naprosto parádní zakončení trilogie. Ani tento 3. díl nezklamal, kniha byla napínavá od začátku až do konce, vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Bála jsem se závěru, že to neskončí tak, jak si představuju, ale naštěstí to dopadlo velice uspokojivě :) a bylo to napínavé až do poslední stránky. Moc ráda bych si přečetla i další díly, myslím, že dějově by tam prostor byl! Tak uvidíme, třeba se dočkáme :)