Jupijow Jupijow komentáře u knih

My Cooking Diary 3 - rodičům a dětem My Cooking Diary 3 - rodičům a dětem Kateřina Lustigová

Fajn kuchařka, která hodně inspiruje svým přístupem. Jediné, co mi místy opravdu vadilo, je výrazně nespisovná čeština.

24.01.2024 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Temné, depresivní. Každý má v sobě nějakou temnotu. Ovšem tady...

19.12.2023 4 z 5

Zima - Obrázkové příběhy Zima - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Ačkoliv se jako první díl této série uvádí díl Jaro, tak dějově celá série začíná právě Zimou. V porovnání s dalšími díly je kresba taková úsporná, ale i tak vás kniha krásně a jednoduše uvádí do děje ve městečku. Syn i my dospělí knihu zbožňujeme.

16.12.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Asi jsem na základě recenzí čekala něco trochu... víc. Prostředí Hollywoodu a celého toho nablýskaného, ale vcelku falešného světa bylo příjemné. Evelyn byla silná postava, spolu s Harrym, pak byli i super dvojka.
Kniha byla čtivá, jen mi už postupem času přišly ty části s novými a novými manžely poněkud repetitivní. Jo a ještě jedna věc...opět velke nadužívání věty "miluju Tě"

28.08.2023 4 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Moc zajímavý nápad, který vyčnívá z všech těch současných krimi/psycho/trileru. Celkový dojem mi jenom trochu pokazil závěr, který se mi zdál trochu uspěchany a nahodily. Ale jinak příjemné, napínavé čtení.

06.06.2023 4 z 5

Léto - Obrázkové příběhy Léto - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Náš dvouletý ji miluje, takže palec nahoru

04.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihy AM mám ráda pro její přímý, až prostý styl. Tato kniha se ale ztrácí v roztahanych větách, tak, že místy až nudí. Děj klouzal hodně po povrchu, nešel do hloubky.

17.05.2023 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nechytlo mě to...možná je to tím, že knih (lepších) na toto téma jsem už přečetla hodně, možná je to styl psaní (popis ne přímá řeč), možná je to samotný děj a i veskrze nepříjemné postavy. Když není komu fandit a nemusí to být nutně kladná postava, tak vás to prostě nevtahne a nezasahne.
(Audiokniha)

20.04.2023 3 z 5

O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění Jerome Klapka Jerome

Posloucháno jako audiokniha. Pan Dejdar mě jako vypravěč moc nenadchl.
Kniha sama o sobě odráží humor doby, ve které byla napsaná, tudíž je to už trochu staromódní.

27.09.2022 2 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Tahle série ani zdaleka nedosahuje úrovně předešlých dvou sérií. Zbytečně moc dlouhé, nemilostné dějové linky byly často zmatené a ke konci odfláknuté, milostné linky zahrnující zakázanou, transgender nebo homosexuální lásku, popř polyamorii pak už byly často přes čáru....staří dobří lovci stínů se úplně ztratili.

19.11.2021 2 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Jak už bylo několikrát zmíněno, fráze "miluju tě" je tu nadužívána....trochu to sráží realitu příběhu...

08.08.2021 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Strašně dlouho mi trvalo se do knihy začíst...asi v půlce už to bylo fajn, ale pouze fajn, nic, z čeho bych si sedla na zadek. Jak už bylo zmíněno některými čtenáři, poznámky pod čarou jsem pak už často přeskakovala, stejně tak některé (popisné) pasáže. Asi si přečtu i další dva díly, ale fantazy roku to pro mě určitě nebude.

08.07.2021 3 z 5

Rodičovština -  Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Rodičovština - Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Jennifer Lehr

Jednoduché principy, se kterými jsem se ne vždy dokázala úplně ztotožnit, se často ztrácely v omáčce kolem.

26.05.2021 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

První část knihy ve stylu červené knihovny pro puberťáky mě moc nebrala...druhá půlka otevírala mnohem vážnější téma, ale nemůžu říct, že by mě toto pojetí nějak vtáhlo. V příběhu bylo příliš mnoho "náhod". Myslím, že to Colleen umí mnohem lépe.

12.05.2021 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Logiku v téhle knize nehledejte.

19.04.2021 2 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Mnoho témat bylo otevřeno, často v průběhu knihy zopakováno, ale často se mi nedostalo konkrétní odpovědi. Neříkám, že jsme měli dostat přesný návod, jak daný problém vyřešit, ale čekala jsem trochu víc reality, míň filozofie.

07.03.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Pohodové čtení, jen mi vadilo vyprávění v přítomném čase např. Becky se čte.

01.03.2021 3 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Nemám ráda cirkus, ale tady mi to kupodivu nevadilo. Příběh o dvou velmi rozdílných ženách a hlavně o lidské statečnosti.

19.02.2021 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Jak říká jeden známý parový terapeut, jedna se o typické porno pro ženy...emoce, drama, vášeň, spřízněné duše...a nekonečná víra čtenáře v happy end.

09.02.2021 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Přistihla jsem se, že občas přeskakuju odstavce...a to není dobře. Ženské hrdinky vynikaly v tom, jak si obhajit svou pravdu, tak aby ze všeho vyšly jako oběti. A vůbec...celé to bylo takové těžkopádné.

05.01.2021 2 z 5