O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění

O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244525/bmid_o-psech-zlodejich-straznikovi-i-jin-244525.jpg 4 45 10

Pokud si někdy rádi dopřejete porci starosvětského poklidu, kterému tak dobře sluší slunné odpoledne, nicnedělání a vyprávění zábavných příběhů, potom jste správně sáhli po povídkách anglického spisovatele, jehož všichni znají jako autora Tří mužů ve člunu (o psu nemluvě) a navazujícího románu Tři muži na toulkách. Jerome Klapka Jerome byl autorem 49 knižních titulů a divadelních her, mezi nimiž jeho laskavé, jemných humorem prostoupené povídky mají své nepominutelné místo. A tak je jen dobře, že tyto drobné prózy vystupují ze stínu dvou Jeromových nejznámějších bestsellerů, a připomínají nápaditého autora, který měl četné následovníky, ale žádného předchůdce.... celý text

kaca1530
31.08.2023 3 z 5

Neurazí, ale ani neuvízne v paměti. Každopádně pořád na vyšší úrovni než současná literatura. Dala bych tak 3,5 hvězdičky.

MatBla
14.03.2023 3 z 5

Sáhla jsem po knize poté, co jsem přečetla Tři muži ve člunu. U těch jsem se dost bavila, takže jsem i od téhle knihy očekávala podobně veselé příběhy...
A přiznám se, že mě moc nenadchla, asi jsem čekala víc.

Jupijow
27.09.2022 2 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Pan Dejdar mě jako vypravěč moc nenadchl.
Kniha sama o sobě odráží humor doby, ve které byla napsaná, tudíž je to už trochu staromódní.

karel0684
19.02.2022

Taková oddychová rychlovka plná anglického humoru.

Lenndy
26.11.2021 3 z 5

Poslouchala jsem jako audio.Perfektně načtená Martinem Dejdarem.To knížku posunulo o level výš.Jinak je to příjemné odreagování,žádná velká literatura,ale to jsem ani nečekala.

Greenfingers
25.06.2020 5 z 5

Z tohoto výběru povídek J.K.Jeromeho se mi obzvláště líbily ty, ve kterých vystupovali domácí mazlíčci: psi a kočky. Autorův humor je zcela podle mého gusta, vždy mě zaručeně pobaví.

berau
18.02.2018 3 z 5

Některé příběhy byly slabší a pro člověka 21. století možná i ne zcela srozumitelné reálie století devatenáctého, ale některé byly co se týče humoru
(typicky anglického), přímo skvostné. Např. koupě nemovitosti starou dámou, mne naprosto odrovnala.

Zentao
16.01.2017 4 z 5

Kniha není úplně špatná, docela jsem se u ní pobavil a laskavý humor čtenáře určitě potěší. Mnoho historek je neotřelých a vcelku zábavných, nicméně některé pasáže psané „ze života zvířat" mne příliš nebavily a možná i celkovému dojmu uškodily. Co hodnotím velmi pozitivně, jsou milé úvahy o životě a o světě, který se v Jeromově perspektivě zdá být nesmírně milým místem k životu.

Ivan F
17.06.2015 2 z 5

Veľmi slabé dielo. Ďalej radšej nepíšem komentár, lebo len málo pozitív som našiel v tejto knihe.

Rafa-P
17.08.2012 3 z 5

Není to Klapkovo vrcholné dílo, ale číst se to dalo v pohodě.