Světla zimní noci

Nou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Žije a pracuje na malé železniční zastávce, kde jednoho dne zastaví vagon plný židovských nemluvňat směřující do koncentračního tábora. V okamžiku, který převrátí celý její život naruby, Noa bez rozmyšlení popadne jedno z dětí a uteče s ním do zasněžené noci. Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386213/svetla-zimni-noci-v5u-386213.jpg 4.4306
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Motto

The Orphan's Tale, 2017

Kniha Světla zimní noci

mimi55

Příběh na pozadí války z neobvyklého prostředí cirkusu. Líbilo se mi střídavé vyprávění Astrid a Noai. Škoda, že v něm nebylo více ze současnosti.

Skořicová

Kniha je velmi poutavě psaná a čtení šlo samo. V cirkusu nesedíte jako divák, ale proháníte se vzduchem spolu s hlavními hrdinkami. Po přečtení x knih s válečným tématem je tohle "osvěžující". Docela jiné, ale přesto úžasné a živé.

martina1797

Nádherná a velice smutná kniha o neuvěřitelné síle dvou žen v době druhé světové války. Opravdu silný příběh, který místy vhání slzy do očí. Pro mě určitě jeden z nejemotivnějších příběhů, jaký jsem kdy četla. Opravdu nádherná...

Jupijow

Nemám ráda cirkus, ale tady mi to kupodivu nevadilo. Příběh o dvou velmi rozdílných ženách a hlavně o lidské statečnosti.

Katynka01

Můj první pocit z knihy.. Když jsem začala číst prvních pár kapitol moc mě to nebavilo ale příběh mě doslova pohltil a musím říct že jsem byla překvapená. Tenhle příběh je o silném přátelství dvou odlišných žen, kteří zezačátku k sobě nemohli najít cestu ale obě se nakonec stanou přáteli a navzájem
si věří a pomáhají. Velice krásný a dojemný příběh se smutným koncem. Bohužel válka spoustě lidem vzala všechno. Určitě doporučuji přečíst ❤️❤️❤️

makovec201

Mrazivé, napínavé, báječně napsané!

monika0356

Po celou dobu cteni mne nenapadlo, ze me konec pribehu doslova rozseka, bylo to tak smutne a zaroven krasne...uzasna kniha, emoce jedou na plne obratky.

Bebe2004

Tuhle knížku jsem četla před několika lety a pamatuju si, že se mi moc líbila. Rozhodla jsem se ji přečíst znovu a mám pocit, že to bylo ještě lepší, než jsem si myslela. Postavy jsem si zamilovala, četlo se to krásně, děj plynul. Prostě nemám co vytknout. Jsem na prosto okouzlená. Znovu.

Vévoda a já
Vévoda a já