Světla zimní noci

Nou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Žije a pracuje na malé železniční zastávce, kde jednoho dne zastaví vagon plný židovských nemluvňat směřující do koncentračního tábora. V okamžiku, který převrátí celý její život naruby, Noa bez rozmyšlení popadne jedno z dětí a uteče s ním do zasněžené noci. Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386213/big_svetla-zimni-noci-v5u-386213.jpg 4.4357

Vydáno: , Motto

The Orphan's Tale, 2017

Kniha Světla zimní noci

jjitka

Dojemný příběh...

Racík

Knížka se četla velmi dobře, příběh celkem zajímavý. Bohužel mě moc neoslovila, možná jsem měla velká očekávání vzhledem k vysokém hodnocení, možná jsem ji jen četla v nevhodnou dobu. Po celou dobu jsem měla pocit, že tomu něco chybí, že by vylíčení příběhu potřebovalo dotáhnout.

andrea0221

Nádherná kniha, dlouho jsem ji odkládala, ale pak se nemohla odtrhnout. Dojemný příběh, příjemné nakouknutí do cirkusového světa. Moc se mi líbila.

Rosana

Tak tuto knihu po cca 30 stranách odkládám a jdu na další. Nechytla mě a vadil mi chaos mezi současností a minulostí a to i v rámci jedné kapitoly. Těšila jsem se na ni, podle recenzí a vysokého hodnocení, ale neuchvátila mě.

Lujda8752

Kniha je výborně napsaná a velice čtivá. Příběh je poutavý a zajímavý, příběh z cirkusového prostředí byl pro mě takový trochu pohled na svět z jiné strany. Přátelství, které vzniklo mezi ženami, které jsou každá úplně jiná, ale život oběma přinesl stejné utrpení je velice dojemný. Knihu jsme četla velmi ráda a můžu vřele doporučit.

FoxFox

Moje hodnocení knihy asi trošku ovlivnila lehká čtecí krize, ale bohužel mě Světla zimní noci příliš nenadchla. Téma určitě super, ale v knize mi chybělo víc děje a napětí. Začátek a konec bych klidně hodnotila pěti hvězdami, ale omáčka mezi tím mě nějak nebavila. Nejvíce sympatická mi byla postava Herr Neuhoffa.

SumýšIrena

Tak to je to nejlepší, co jsem od této autorky četla. Děj je krásně propracovaný, postavy lidské a uvěřitelné a vše ještě vylepšuje překvapivý, dojemný konec. Další bod přidávám za to, že jsou všechny otazníky na konci vysvětleny.

peterkovasona

Krásný, silný a dojemný příběh. Do poslední strany čtenář neví jak to vše dopadne. Jsem u této knihy nadšená