Světla zimní noci

Nou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Žije a pracuje na malé železniční zastávce, kde jednoho dne zastaví vagon plný židovských nemluvňat směřující do koncentračního tábora. V okamžiku, který převrátí celý její život naruby, Noa bez rozmyšlení popadne jedno z dětí a uteče s ním do zasněžené noci. Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386213/svetla-zimni-noci-v5u-386213.jpg 4.4234
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno, Motto

The Orphan's Tale, 2017

Kniha Světla zimní noci

Analady

Pěkná obálka, zajímavý námět, ale celkový dojem z knihy nic moc. Přišlo mi, že se autorka snaží až příliš hrát na city. Některé situace byly těžko uvěřitelné, někdy se postavy chovaly nelogicky. Celkově mi tam něco chybělo, abych se mohla zcela ponořit do příběhu a vytvořit si k postavám vztah. Bylo to takové nedotažené. Ačkoliv je zde kniha vysoce hodnocená, já jsem se ke čtení musela nutit.

Galaty

Smutné osudy odehrávající se v době kruté druhé světové války. Opravdu moc krásný příběh, zasazený do cirkusového prostředí, kde můžete dostat druhou šanci a znovu najít rodinu a zároveň se vám život může opět ze dne na den obrátit vzhůru nohama. Příběh o utrpení, lásce, záchraně životů, přátelství a odvaze. Musím dát plný počet, protože nemohu knize nic vytknout - překrásný čtenářský zážitek.

Kamilajznik

Musím říct, že jsem čekala něco jiného, ale i tak to byl krásný příběh.

ANDY28

Dech beroucí, nádherné, úžasný příběh

veronika0382

Světla zimní noci je dojemný příběh o přátelství, kruté válce, tajemství a lásce až za hrob. Epilog a poznámka autorky na konci knihy mě opravdu zasáhly a já plakala jak želva. Knihu velmi doporučuji, je bolestná, krutá, ale také nádherná, plná oddanosti, čistého přátelství a lásky. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

twigxi

Cetbu teto knihy jsem si opravdu uzila.
Cirkusove prostredi, prestoze jinak cirkusy vubec nemam rada, me bavilo. Libilo se mi, jak byl dej prehledny. Vykresleni prostredi nadherne!
Ano, autorka tady trochu hraje na city, ale neni to az tak hrozne. Koneckoncu, je to roman pro zeny a ja jsem presne na tohle mela naladu. Konec me prekvapil a dojal. Takze jsem se rozhodla dat plny pocet hvezdicek.

Zajimavosti bylo, ze jsem se z autorciny poznamky dozvedela, ze nektere casti pribehu byly volne inspirovany skutecnymi udalostmi a kniha je poctou temto statecnym lidem.

Mam rada autory, kteri si k tematu, o kterem pisi, nastuduji co nejvice informaci. Na knizce je to vzdycky znat.

Mlsnákočka

Krásná, dojemná kniha. Netradiční prostředí cirkusu ještě umocňuje zážitky, které jsou vlivem války velice choulostivé a smutné.

LaDouceBrise

Příběhy z války dojímají čtenáře po celém světě, už jen díky prostředí, v němž se odehrávají, prostředí, které nutí lidi během zlomku sekundy rozhodnout o jejich budoucím životě, prostředí, v němž rozum předchází svědomí a naopak, v němž srdce vítězí nad racionalitou. Ani tento příběh nebyl výjimkou, dojal mne k slzám statečností hlavních hrdinů, jejich odvahou a vírou v to dobré v nás, ochotou obětovat vše v ten potřebný okamžik a bezhlavě chránit své milované. Je důkazem toho, že i za tak těžkých časů může vzniknout přátelství na život a na smrt a láska, která hory přenáší. Přináší svědectví o tom, že ve všech dobách existence lidstva lidé žili své životy, jak nejlépe uměli, báli se, nesnášeli, milovali a zkrátka byli.
A ačkoli mám ke knize určité výhrady (možná až příliš hrála na city, konec mohl být trochu méně ukončený, více otevřený, aby nechal čtenáře přemýšlet o tom, co se stalo s postavami, jejichž osud dočista objasnil epilog,...), DOPORUČUJU JI Z CELÉHO SVÉHO SRDCE, protože nikdo z nás si nedokáže představit, co by v takové situaci udělal on sám, a nikdo neví, zda se jednou také nebude muset takhle zčistajasna proti své vůli rozhodnout. Zkrátka, neměli bychom spoléhat na to, že náš život bude přesně takový, jaký si ho chceme udělat.

„Nemůžeme změnit, kdo jsme. Dříve nebo později budeme muset všichni čelit sami sobě.“