Světla zimní noci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Žije a pracuje na malé železniční zastávce, kde jednoho dne zastaví vagon plný židovských nemluvňat směřující do koncentračního tábora. V okamžiku, který převrátí celý její život naruby, Noa bez rozmyšlení popadne jedno z dětí a uteče s ním do zasněžené noci. Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386213/big_svetla-zimni-noci-v5u-386213.jpg 4.4357
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Motto
Originální název:

The Orphan's Tale, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (144)

Kniha Světla zimní noci

jjitka
21. března

Dojemný příběh...

Racík
17. března

Knížka se četla velmi dobře, příběh celkem zajímavý. Bohužel mě moc neoslovila, možná jsem měla velká očekávání vzhledem k vysokém hodnocení, možná jsem ji jen četla v nevhodnou dobu. Po celou dobu jsem měla pocit, že tomu něco chybí, že by vylíčení příběhu potřebovalo dotáhnout.


andrea0221
09. března

Nádherná kniha, dlouho jsem ji odkládala, ale pak se nemohla odtrhnout. Dojemný příběh, příjemné nakouknutí do cirkusového světa. Moc se mi líbila.

Rosana
07. března

Tak tuto knihu po cca 30 stranách odkládám a jdu na další. Nechytla mě a vadil mi chaos mezi současností a minulostí a to i v rámci jedné kapitoly. Těšila jsem se na ni, podle recenzí a vysokého hodnocení, ale neuchvátila mě.

Lujda8752
22. února

Kniha je výborně napsaná a velice čtivá. Příběh je poutavý a zajímavý, příběh z cirkusového prostředí byl pro mě takový trochu pohled na svět z jiné strany. Přátelství, které vzniklo mezi ženami, které jsou každá úplně jiná, ale život oběma přinesl stejné utrpení je velice dojemný. Knihu jsme četla velmi ráda a můžu vřele doporučit.

FoxFox
09. února

Moje hodnocení knihy asi trošku ovlivnila lehká čtecí krize, ale bohužel mě Světla zimní noci příliš nenadchla. Téma určitě super, ale v knize mi chybělo víc děje a napětí. Začátek a konec bych klidně hodnotila pěti hvězdami, ale omáčka mezi tím mě nějak nebavila. Nejvíce sympatická mi byla postava Herr Neuhoffa.

SumýšIrena
01. února

Tak to je to nejlepší, co jsem od této autorky četla. Děj je krásně propracovaný, postavy lidské a uvěřitelné a vše ještě vylepšuje překvapivý, dojemný konec. Další bod přidávám za to, že jsou všechny otazníky na konci vysvětleny.

peterkovasona
11. ledna

Krásný, silný a dojemný příběh. Do poslední strany čtenář neví jak to vše dopadne. Jsem u této knihy nadšená

1 ...