Umění být zdráv

Proč neustále roste počet chronicky nemocných lidí? A proč si s těmito chorobami současná medicína neumí poradit? Jak naslouchat signálům těla a napojit se na svou skutečnou podstatu? Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny Jan Vojáček vám ukáže, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii. Umění být zdráv může ovládnout kdokoli – zjistěte, jak na to! Ptala se Věra Keilová...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432416/big_umeni-byt-zdrav-Wul-432416.jpg 4.1407

Kniha Umění být zdráv

MarkCarter

V živote máme voľbu. Buď prenecháme starostlivosť o svoje zdravie lekárom a liekom, alebo prevezmeme zodpovednosť. Ja osobne som toho názoru, že väčšina tzv. civilizačných chorôb ako aj chronických problémov má pôvod v životnom štýle. Čím skôr si to uvedomíme, tým skôr môžeme podniknúť kroky k náprave. Táto kniha má potenciál meniť životy k lepšiemu.

Vivetkav

Velmi zajímavá kniha.. příjemné zamyšlení a posun člověka.. doporučuji

Clea3112

Zamyšlení nad životním stylem, stavem dnešního zdravotnictví a zodpovědnosti za vlastní zdraví formou rozhovoru. Kniha tedy není nějakým uceleným systematizovaným návodem, jak lépe žít a dbát o své zdraví, ale najdete tam určitě mnoho podnětů, ze kterých můžete čerpat. Pokud se o zdravý životní styl zajímáte, nic zásadně nového nečekejte.Je to spíše o Janově cestě, kterou sdílí se čtenáři a s níž představuje i své postoje, názory k dnes akutálnímu problému chronických nemocí. Občas své názory na různých místech opakuje (ale když to budete brát v duchu "Opakování je matka moudrosti" , tak vám to zas tolik vadit nebude :) ) V knize jsem objevila i pár tipů na další zajímavou literaturu, kterou Jan Vojáček zmiňuje.

MildeZ

Člověk se všeobecným rozhledem se nedozví zcela zásadní informace, ale doplní si již známe znalosti, ale v globále rozhodně zajímavá kniha, která mě osobně nutila k zamyšlení a může nastínit směr jakým se vydat v dnešním uspěchaném životě ;-) Rozhodně si přečtu i další knihu Rozhodni se být zdráv :-))

hermína14

Pěkně to do sebe zapadá a nemám touhu do toho vůbec rýpat. Chci se těmi myšlenkami utěšovat a věřit, že je to všechno opravdu prosté.
"Důležité je umět říct si to, co cítíme a potřebujeme, aniž bychom druhého obviňovali."
"...máme pocit, že bychom stále měli být aktivní, něco dělat a vymýšlet."

Jessie_K

Tak tohle jsem nezvládla ani dočíst. Nechápu to haló kolem této knihy a jejího autora. Pan Vojáček v knize působí celkem namyšleně a z té části, co jsem četla, mi to přišlo jako promo jeho kliniky, nic víc.

mybrave

Od knihy nečekejte nějaké rychlé instantní rady jak zlepšit svůj život a zdraví. Autor raději ukazuje zdraví v souvislostech a nabádá čtenáře převzít zodpovědnost za své zdraví. Říká, že vše se děje z nějakého důvodu, má nás na něco upozornit a naučit nás vnímat sami sebe. Chronické nemoci považuje za "biologický projev na základě stavu vnitřního prostředí a nastavení regulace a komunikace uvnitř organismu" (strana 212). Tato myšlenka dává naději na zlepšení. Knihu vřele doporučuji.

Pafka643

Zajímavý pohled na věc. Neříkám, že se mnou rezonuje všechno, co autor napsal. Asi na to nemám dost otevřenou hlavu. Každopádně čtení ve mně budilo takovej zvláštní uklidňující pocit.

Stres. Fakt, že na nás mnohdy doktoři zírají jen přes odraz na obrazovce svýho laptopu. A je pravda, že je až děsivě jednoduchý promrhat svůj život pro cizí sny a vize.