Umění být zdráv

Umění být zdráv https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432416/bmid_umeni-byt-zdrav-Wul-432416.jpg 4 585 132

Proč neustále roste počet chronicky nemocných lidí? A proč si s těmito chorobami současná medicína neumí poradit? Jak naslouchat signálům těla a napojit se na svou skutečnou podstatu? Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny Jan Vojáček vám ukáže, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii. Umění být zdráv může ovládnout kdokoli – zjistěte, jak na to! Ptala se Věra Keilová... celý text

Verpax
20.04.2020 4 z 5

Kniha je krásně ctiva. Její sdělení je jasné. Duchovní obsah knihy mi trochu zamotal hlavu, ale to tak asi mělo být.

Pistácie
17.04.2020 5 z 5

Jsem ráda za tento vhled. Kniha mě pozitivně překvapila a informačně velmi obohatila. Je vidět, že i odborná publikace se dá napsat jednoduše a poutavě. Líbí se mi, že to autor pojal formou rozhovoru. Navíc je to psané stylem, že i já, naprostý laik, pochopím spoustu věcí týkající se medicíny a nepotřebuji si načítat složité příručky a slovníky.
Konečně máme možnost nahlédnout do nitra člověka, k jeho zdraví a podstatě i jiným pohledem. Už nějaký pátek se zajímám o funkční medicínu a různé alternativní směry a možnosti léčby. Jsem ráda, když vidím, že i lékaři se snaží jít touto cestou a nezatracují ji a nevyvrací nám pacientům (spíše naopak). K této knize se určitě ještě několikrát vrátím.

vojtech5896
08.04.2020 5 z 5

Zdravý pohled na zdraví.

Gooverka
03.04.2020 5 z 5

Skvělá knížka pro každého, kdo měl někdy pocit, že za jeho nemocemi a bolístkami třeba tak úplně nestojí jen genetika a špatné cvičení, ale hlavně psychika. Je až neuvěřitelné, co našemu tělu dokáže způsobit obyčejný stres. Moc se mi líbilo propojení autorova osobního života, na kterém některé principy vysvětluje, a taky docela široký záběr knihy - od výchovy dětí, roli ženy a muže, matky a otce až k důchodcům. Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých informací a utvrdila jsem se i v některých svých názorech na medicínu.

Tanulee
03.04.2020 4 z 5

Zhruba do poloviny mě knížka moc nezaujala. Nejsem zrovna nadsmyslově laděný člověk, geny a rodinné vzorce pro mě vždy byly dogmatem. Babička má revmatoidní artritidu, budeš jí mít také, slýchám ze všech stran, když mě z ničeho nic začne po delší dobu bolet ruka.

Pak jsem se ale dostala k autoimunitním poruchám a chronickým nemocem a to jsem obrátila o 200%. Zbytek knížky mi otevřel oči a umožnil pohlédnout hlouběji do člověka. Nikdy by mě nenapadlo, jaký možný negativní vliv může mít nepřirozený porod císařským řezem, nahrazení mateřského mléka mlékem umělým či například zvýšená konzumace alkoholu nebo cukru, na naše tělo i duši.

Hodně myšlenek jsem si vzala k srdci. Myslím si, že bychom se měli zastavit a bez výmluv vědomě převzít zodpovědnost za svůj život a vrátit se k přirozenosti.

RendyaDav
29.03.2020 5 z 5

Výborná kniha,to co jsem od ní čekala tak splnila...
"Vše je propojené: Jak se chovat k vlastnímu tělu a předcházet nemocem."Už se těším až vyjde pokračování ,další kniha kterou si určitě ráda koupím...

lenuskav
26.03.2020 5 z 5

Já sem nadšená...knížka splnila veškeré moje očekávání... Přitom,když se nad tim člověk zamyslí, je to všechno tak hrozně jednoduchý a přirozený... jen dnešní doba je naprosto šílená

ivetdos
21.03.2020 5 z 5

Přemýšlela jsem, jak v krátkosti obsáhnout, co mi tahle knížka předala, tedy Honza Vojáček. Znám ho už dlouho, sleduji Duši K, kde byl hostem a od té doby sjíždím jeho přednášky na youtube. Když jsem studovala výživu, ne jednou jsme ho zmiňovali. Honza a práce, které se věnuje, je podle mě jedna z nejdůležitějších a nejpřínosnějších pro naši společnost. Ukazuje nám, jak prostřednictvím pochopení sebe najdeme řešení nejen našich nemocí. S pokorou a úctou vzdělává lidi k tomu, abychom se nevymlouvali na geny, osud, neštěstí… ale převzali zodpovědnost za svůj život. Není to šarlatánství, jsou to fakta, o které se funkční medicína opírá. Mně a mojí rodině otevřel oči už před nějakou dobou a změnilo nám to život. Tuto knihu by si měl přečíst úplně každý, je to takový návod na život, výcuc toho nejdůležitějšího. Kniha je napsaná čtivou a lehce stravitelnou formou úplně pro každého. Nenašla jsem v knize nic zbytečného, žádné okecávání nepodstatných věcí, vynechávání témat, která často lidi zajímají, ani narcistickou propagaci vlastní práce. Věděla jsem, že tahle kniha bude skvělá, ale i tak předčila má očekávání. Doporučuji úplně všem, i když nejste nemocní a máte pocit, že vás nic závažného netrápí. Seberozvojové knihy se můžou jít zahrabat! :-)

Veve131
13.03.2020 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá. S názory autora souhlasím. Jen si to člověk musí trochu srovnat v hlavě. Funkční medicína mi dává smysl a už nějaký čas se snažím na sobě pracovat.

Jiří.zPolňáku
10.03.2020 5 z 5

Často si při čtení knihy říkám „tak jednoduše?“ :)

Je až záhadou, jak jsme se odklonili od zdravých hodnot a jak řešení hledáme kdesi z druhého konce :-/

Ano, jde to jinak, ale není to snadné...je potřeba se vrátit k přirozenosti ^_^

~~~~~~
#SazeniMyslenek protože #JdeToJinak
#NašeCesta skrze #NávratHodnot
Můžeš #ŽítSvéSny
#PošliToDál

kneslova
07.03.2020 5 z 5

Velmi užitečné principy zdravého náhledu na život bez nemocí. Jan Vojáček je sympaťák a s jeho názory souzním.

salamandrina
07.03.2020 5 z 5

Hodně zajímavá a inspirativní kniha. Leccos mi je tam proti srsti, asi úplně spirituálně laděná jako autor nejsem, ale jde o to si tyto věci formulovat pro sebe, svým vlastním jazykem, a pak to dává smysl. Funkční medicína mi dává smysl a je super, že někdo takhle popsal její principy, podle kterých se snažím poslední měsíce žít. V neposlední řadě je to dobrý zdroj na další odbornou literaturu.