Zima - Obrázkové příběhy

Po knížce o jaru, létu a podzimu přichází Zima. Rotraut Suzanne Bernerová na obrázcích znovu vypráví své malé, vtipné příběhy všedního dne, které poutají a bystří pozornost, podněcují fantazii a řečové schopnosti, ale hlavně baví malé i větší děti. V předvánoční atmosféře se opět setkáte s některými starými známými a kamarády z předchozích tří úspěšných knížek. Přibudou další postavy, věci a zvířátka. Jen místo zůstává stejné: město s ulicemi, domy, s tržištěm, obchody, k tomu park a nedaleký statek. Podívejte se, co všechno se v Zimě děje!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/178297/zima-obrazkove-pribehy-l0p-178297.jpg 4.849

Roční období - obrázkové příběhy 4.

Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno · Paseka

Winter-Wimmelbuch · 2010

Kniha Zima - Obrázkové příběhy

Aknel26

Výborné knížky na rozmluvení dětí. Dá se tu mluvit úplně o všem - o lidech, zvířatech, přírodě, předmětech, činnostech, domech, autech, obchodech, počasí, vztazích i místech. Můžete vymýšlet příběhy, sledovat osudy některých "hlavních hrdinů" - a to nejen v rámci jedné knihy, ale všech pěti (třeba pán-běžec a paní s jezevčíkem). Podle toho, jak se staví školka, jdou knihy v pořadí Zima, Jaro, Léto, Podzim. A Noc se nejspíš odehrává rok nato. Prohlížíme je se synem od jeho roka a půl a vždycky najdeme něco nového, o čem se dá mluvit. Kdybych mohla, dám hvězdiček deset.

tatjana1737
04.12.2018

Pořídila jsem už před hodně dlouhou dobou k Ježíšku a teprve nyní kniha přišla na přetřes. Na celé řadě mi trochu vadí jen to, že obrázky ve všech knihách jsou v podstatě identické, jen se u nich mění to roční období :-). Takže moje fantazie trochu bojuje s tím, jaké děje vyprávět, a skoro by mi stačila jen jedna obrázková kniha. Ale pro ty, co oplývají fantazií lepší než já, anebo méně zmrzačenou, co rádi hledají postavičky na obrázcích a vymýšlejí příběhy, jsou tyhle knihy parádní.

Vampier1
09.03.2018

Tříletý syn je nadšený, vyprávíme si své příběhy o postavičkách a zvířátkách. Čtení ho zatím nebaví, takže tato knížka je ideální. Každý den objevíme něco nového. Musím uznat, že jsou obrázky opravdu domyšlené do každého detailu.

Zuzvil
19.05.2017

Parádní hledací knížka, kde jsem zatím neobjevila adekvátní konkurenci. Ilustrace, nápad, vše úžasné.

Petja
04.01.2017

Super "hledací" knížka, v níž lze sledovat cestu jednotlivých postav. Touto knížkou série začíná a další knihy na ni navazují, takže lze dále sledovat osudy hrdinů i v každém ročním období. Kniha obsahuje řadu detailů, ale na rozdíl od ostatních knih tohoto typu není chaotická. Dcerka čte tuto sérii od 2,5 let a opravdu si je oblíbila, stejně jako kalendář na r. 2016. Oceňuji také, že jde o pevné leporelo, které (doufám) dlouho vydrží, protože na začátku malé děti hledají jednotlivé obrázky, starší děti pak vymýšlejí celé příběhy. Prohlížení navíc baví i dospělé :-).

Milinka8
05.01.2016

Mame vsechny rocni obdobi. Zacali jsme popisovat obrazky a vypravet pribehy, kdyz bylo dceri rok a pul. Napomohlo to k velice dynamickemu rozvoji jeji slovni zasoby. Zima je malinko ochuzena o obrazky - ze ctyr rocnich obdobi nejslabsi, ale i tak bezvadna!

lazenskaveverka
16.10.2015

(jaro-léto-podzim-zima-noc) Moje děti celou řadu milujou.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

zima obrázkové knihy (bez textu)

Rotraut Susanne Berner
německá, 1948