Noc - Obrázkové příběhy

Je noc. Lidé i zvířata klidně spí. Ale ne všichni. Malý Andrej stanuje na zahradě a ne a ne jít na kutě. Policisté hlídkují, v knihovně si děti užívají noční čtení, návštěvníci parku obdivují ohňostroj. Za svitu měsíce poletují netopýři a sovy, toulají se lidé i zvířátka. Na každé stránce najdete malého mývala. A tmou se plíží zloděj… Stejně jako v předcházejících úspěšných knihách Jaro, Léto, Podzim a Zima vypráví Rotraut Susanne Bernerová svými vtipnými obrázky, co všechno se děje v městečku, tentokrát za vlahé letní noci. Knížka podporuje pozorovací schopnosti a podněcuje fantazii, rozvíjí jazyk a rozšiřuje slovní zásobu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/261277/noc-obrazkove-pribehy-261277.jpg 4.938

Roční období - obrázkové příběhy 5.

Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno · Paseka

Nacht-Wimmelbuch · 2008

Kniha Noc - Obrázkové příběhy

Shui-Xian

Obrázkové příběhy dopřejí i dospělému pocit, že je bystrý detektiv, kterému neujde žádná drobnost. Teda, nevím jak vy, ale já s dětmi odhaluji pořád. A k naší radosti, ty souvislosti a detaily pořád nedochází.
Nedávno jsem dokonce zajásala v obchodě, kde jsem nakoukla do posledního dílu - Noci - a cítila jsem se, jako bych slyšela obzvlášť šťavnatý drb. To když se SPOILER :-))- běžec Pepa s pejskařkou Petrou těší nad očekáváním miminka. A to to začínalo tááák nenápadně. ;-)

Aknel26

Výborné knížky na rozmluvení dětí. Dá se tu mluvit úplně o všem - o lidech, zvířatech, přírodě, předmětech, činnostech, domech, autech, obchodech, počasí, vztazích i místech. Můžete vymýšlet příběhy, sledovat osudy některých "hlavních hrdinů" - a to nejen v rámci jedné knihy, ale všech pěti (třeba pán-běžec a paní s jezevčíkem). Podle toho, jak se staví školka, jdou knihy v pořadí Zima, Jaro, Léto, Podzim. A Noc se nejspíš odehrává rok nato. Prohlížíme je se synem od jeho roka a půl a vždycky najdeme něco nového, o čem se dá mluvit. Kdybych mohla, dám hvězdiček deset.

zazvorek

Série knížek Roční období + Noc nemá konkurenci! Dcera si je prohlíží (bez vyjímky!) každý den už několik měsíců, naučila se díky nim spoustu nových slov a slovních spojení a mluví o nich i ze spaní. Kromě toho se u nich bavím i já, některé postavy jsou obzvlášť vtipné a hned tak se to neokouká. Knížek podobného typu je na trhu samozřejmě víc (třeba série Rok v lese/na venkově atd. je moc hezky udělaná), ale tohle mě vyloženě nadchlo.

lagina
13.08.2018

Další skvělá kniha, zatím jen půjčená ale je velká pravděpodobnost že si o celou serii poprosíme Ježíška :-) Ačkoliv je syn ještě malý, učím se u toho vyprávět příběhy z hlavy :-) Vřele doporučuji :-)

Zuzvil
19.05.2017

Parádní hledací knížka, kde jsem zatím neobjevila adekvátní konkurenci. Ilustrace, nápad, vše úžasné.

Petja
04.01.2017

Super "hledací" knížka, v níž lze sledovat cestu jednotlivých postav. Knihy na sebe navazují, takže lze dále sledovat osudy hrdinů i v každém ročním období. Kniha obsahuje řadu detailů, ale na rozdíl od ostatních knih tohoto typu není chaotická. Dcerka čte tuto sérii od 2,5 let a opravdu si je oblíbila, stejně jako kalendář na r. 2016. Oceňuji také, že jde o pevné leporelo, které (doufám) dlouho vydrží, protože na začátku malé děti hledají jednotlivé obrázky, starší děti pak vymýšlejí celé příběhy. Prohlížení navíc baví i dospělé :-).
Noc je pro děti navíc velmi atraktivní neotřelé téma.

lazenskaveverka
16.10.2015

(jaro-léto-podzim-zima-noc) Moje děti celou řadu milujou.