Noc - Obrázkové příběhy

Je noc. Lidé i zvířata klidně spí. Ale ne všichni. Malý Andrej stanuje na zahradě a ne a ne jít na kutě. Policisté hlídkují, v knihovně si děti užívají noční čtení, návštěvníci parku obdivují ohňostroj. Za svitu měsíce poletují netopýři a sovy, toulají se lidé i zvířátka. Na každé stránce najdete malého mývala. A tmou se plíží zloděj… Stejně jako v předcházejících úspěšných knihách Jaro, Léto, Podzim a Zima vypráví Rotraut Susanne Bernerová svými vtipnými obrázky, co všechno se děje v městečku, tentokrát za vlahé letní noci. Knížka podporuje pozorovací schopnosti a podněcuje fantazii, rozvíjí jazyk a rozšiřuje slovní zásobu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261277/big_noc-obrazkove-pribehy-261277.jpg 4.972

Roční období - obrázkové příběhy 5.

Pro děti a mládež, Pro nejmenší

Vydáno: , Paseka

Nacht-Wimmelbuch, 2008

Kniha Noc - Obrázkové příběhy

wiix
09.11.2022

Toto je také podobné ako Rok v meste. Chcelo by to byť také pekné, nápadité a chytré, ale niečo tomu chýba. Málo detailov, nepremyslené, nestupňujúce sa veci - ako keď v Rok v meste zhorí budova vo februári, v marci ju zbúrajú, do júla stavajú atď. Toto bolo len milé a zaujímavé a Matuliakovi sa niektoré stránky veľmi páčia, ale to je asi všetko‍️

Briv
12.10.2022

* Když jsem zjistila, že autorka napsala ještě i Noc, okamžitě jsem ji utíkala pořídit domů, protože její knihy o ročních obdobích máme všechny doma a jsou skvělé. Noc (ta opravdická) má vždycky takovou tajemnější atmosféru :) a tak si syn tuhle knížku z celé série prohlíží nejčastěji. Netopýři jsou v ní, hledá mývala no a ten zloděj nemá chybu:). Určitě všichni tuhle sérii jednoznačně doporučujeme.

Margaritta1987
04.01.2021

Všechny knihy od autorky patří už třetím rokem ke stálicí a věřím, že ještě pár let budou i s druhým synem. Jak stárne, tak knihu používáme různě. Nejdříve uvažujeme barvy, pak hledáme určité osoby (věci) na jednotlivých stránkách, doplňujeme slovní zásobu. Když je starší, tak vymyšlíme k obrázkům příběhy.

Vknihách
08.05.2020

Zakaždým tu nájdeme niečo nové. Kniha má 6 dvojstrán,ale fantázia dokáže vyčarovať stovky rôznych príbehov, stačí sa zamerať na každý detail ilustrácií.

Martooni
20.04.2020

Všechny knihy z této edice jsou dokonalé a nejmenší děti je milují.

muchomurka
15.04.2020

Krásná knížka - skvělé ilustrace, na zadní straně seznámení s pár postavami, hádanka. Naši malou hodně baví.

TaLu
14.02.2020

Naše nejoblíbenější kniha série a to díky netopýrům. Znovu objevujeme na každé straně kde kdo je, co právě dělá a tentokráte je to vše zahaleno noční tmou, takže kniha nabízí opět originální dobrodružství. Netopýry teď musíme vždy navštívit i při cestě do ZOO a podívat se, jak vypadají živí. Krásně strávený čas s touto sérií knih a nikdy se neomrzí.

Shui-Xian
27.08.2019

Obrázkové příběhy dopřejí i dospělému pocit, že je bystrý detektiv, kterému neujde žádná drobnost. Teda, nevím jak vy, ale já s dětmi odhaluji pořád. A k naší radosti, ty souvislosti a detaily pořád nedochází.
Nedávno jsem dokonce zajásala v obchodě, kde jsem nakoukla do posledního dílu - Noci - a cítila jsem se, jako bych slyšela obzvlášť šťavnatý drb. To když se SPOILER :-))- běžec Pepa s pejskařkou Petrou těší nad očekáváním miminka. A to to začínalo tááák nenápadně. ;-)