Noc - Obrázkové příběhy

Je noc. Lidé i zvířata klidně spí. Ale ne všichni. Malý Andrej stanuje na zahradě a ne a ne jít na kutě. Policisté hlídkují, v knihovně si děti užívají noční čtení, návštěvníci parku obdivují ohňostroj. Za svitu měsíce poletují netopýři a sovy, toulají se lidé i zvířátka. Na každé stránce najdete malého mývala. A tmou se plíží zloděj… Stejně jako v předcházejících úspěšných knihách Jaro, Léto, Podzim a Zima vypráví Rotraut Susanne Bernerová svými vtipnými obrázky, co všechno se děje v městečku, tentokrát za vlahé letní noci. Knížka podporuje pozorovací schopnosti a podněcuje fantazii, rozvíjí jazyk a rozšiřuje slovní zásobu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261277/big_noc-obrazkove-pribehy-261277.jpg 4.958

Roční období - obrázkové příběhy 5.

Pro děti a mládež, Pro nejmenší

Vydáno: , Paseka

Nacht-Wimmelbuch, 2008

Kniha Noc - Obrázkové příběhy

Margaritta1987

Všechny knihy od autorky patří už třetím rokem ke stálicí a věřím, že ještě pár let budou i s druhým synem. Jak stárne, tak knihu používáme různě. Nejdříve uvažujeme barvy, pak hledáme určité osoby (věci) na jednotlivých stránkách, doplňujeme slovní zásobu. Když je starší, tak vymyšlíme k obrázkům příběhy.

Vknihách
08.05.2020

Zakaždým tu nájdeme niečo nové. Kniha má 6 dvojstrán,ale fantázia dokáže vyčarovať stovky rôznych príbehov, stačí sa zamerať na každý detail ilustrácií.

Martooni
20.04.2020

Všechny knihy z této edice jsou dokonalé a nejmenší děti je milují.

muchomurka
15.04.2020

Krásná knížka - skvělé ilustrace, na zadní straně seznámení s pár postavami, hádanka. Naši malou hodně baví.

TaLu
14.02.2020

Naše nejoblíbenější kniha série a to díky netopýrům. Znovu objevujeme na každé straně kde kdo je, co právě dělá a tentokráte je to vše zahaleno noční tmou, takže kniha nabízí opět originální dobrodružství. Netopýry teď musíme vždy navštívit i při cestě do ZOO a podívat se, jak vypadají živí. Krásně strávený čas s touto sérií knih a nikdy se neomrzí.

Shui-Xian
27.08.2019

Obrázkové příběhy dopřejí i dospělému pocit, že je bystrý detektiv, kterému neujde žádná drobnost. Teda, nevím jak vy, ale já s dětmi odhaluji pořád. A k naší radosti, ty souvislosti a detaily pořád nedochází.
Nedávno jsem dokonce zajásala v obchodě, kde jsem nakoukla do posledního dílu - Noci - a cítila jsem se, jako bych slyšela obzvlášť šťavnatý drb. To když se SPOILER :-))- běžec Pepa s pejskařkou Petrou těší nad očekáváním miminka. A to to začínalo tááák nenápadně. ;-)

Aknel26
25.08.2019

Výborné knížky na rozmluvení dětí. Dá se tu mluvit úplně o všem - o lidech, zvířatech, přírodě, předmětech, činnostech, domech, autech, obchodech, počasí, vztazích i místech. Můžete vymýšlet příběhy, sledovat osudy některých "hlavních hrdinů" - a to nejen v rámci jedné knihy, ale všech pěti (třeba pán-běžec a paní s jezevčíkem). Podle toho, jak se staví školka, jdou knihy v pořadí Zima, Jaro, Léto, Podzim. A Noc se nejspíš odehrává rok nato. Prohlížíme je se synem od jeho roka a půl a vždycky najdeme něco nového, o čem se dá mluvit. Kdybych mohla, dám hvězdiček deset.

zazvorek
03.08.2019

Série knížek Roční období + Noc nemá konkurenci! Dcera si je prohlíží (bez vyjímky!) každý den už několik měsíců, naučila se díky nim spoustu nových slov a slovních spojení a mluví o nich i ze spaní. Kromě toho se u nich bavím i já, některé postavy jsou obzvlášť vtipné a hned tak se to neokouká. Knížek podobného typu je na trhu samozřejmě víc (třeba série Rok v lese/na venkově atd. je moc hezky udělaná), ale tohle mě vyloženě nadchlo.