Jupijow Jupijow komentáře u knih

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Spojení legendy o JR a současnosti bylo velmi zajímavé. Psychologie postav už trošku slabší, ale pořád se jedná o celkem slušnou knihu v rámci svého žánru. Jakpak se asi Lacey daří v druhém díle ? :) Jdu do toho...

10.10.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Typický Backmanův rukopis a přeci je to tentokrát trochu jiné...víc smutné, tížívé, syrové s hrdiny bežného života. #teamBenji

23.09.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tak trochu neuveřitelný příběh s novodobým MacGyverem. Pasáže s Rachel mě nebavily, neskutečně mi lezla na nervy. Konec to zabil.

16.09.2018 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Trochu nechápu, proč se oba příběhy nevypravávěly paralenně, škoda. Easton byl vždy zajímavější charakter než Gid, ale v téhle knížce už byl spíš trapný a omezený, než vtipný a okouzlující. Takže by mě vůbec nevadilo, kdyby Gid a Sav měli vice prostoru. Minimálně proto, že mi jejich příběh příjde víc realnější (tak jak to jen jde v Royalovic svetě :) ).

10.09.2018 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Nevím, ale s paní autorkou a jejím stylem psaní se těžce míjím. Po ŽB druhá kniha a do další se už pouštět nebudu. Velmi zajímavá a pro čechy ostudná část historie, bohužel zpracování mě nechalo poměrně chladnou.

03.09.2018 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Rozporuplná kniha...nevšední neapolské prostředí padesátých let, kde se pro ránu nejde daleko. Vztahy jsou intenzivní, výbušné a přitom velice promněnlivé. Výborná výchozí pozice, řeklo by se. Ale musím souhlasit s většinou, první půlka knihy mě nedokázala vtáhnout do děje, mátla mě a nechápala jsem, kdo je vlastně cílovka. Když holky začaly "randit", konečně se to začlo hýbat. A tak i přes podivnou první část a vzhledem k otevřenému konci se asi pokusím o Příběh nového jména.

24.08.2018 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nelze neuposlechnout rozkaz...jak "správná" výchova a národní hrdost v kombinaci s lehce vyšinutým jedincem dokáže stvořit lidi jako Rudolf. Neděsí vás to ?

19.08.2018 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Kniha tak trochu bez zásadního děje a vlastně i konkrétního závěru. To už je na nás...Místo detailních pečících či vařících postupů bych ocenila více dialogů mezi postavami, zejména jsem postrádala víc L.J.-Peter scén. No a obecně, ať se na mě nikdo nezlobí, ale chtěla bych vidět takřka osmnáctiletou holku, která by měla myšlenkové pochody jako Lara Jean. Ale jako jo, z nostalgie k předchozím dílům, pěkné pohodové čtení (kdyby šlo dávat půlky, tak 3.5 *)

10.08.2018 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak ještě jedna kapitola...no dobře, tak ještě jedna...a další...no a tak tu máme půl čtvrté ráno, ale jinak to nešlo :) Prostě se nejde odtrhnout.

06.08.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tady pojedu asi s prooudem...měla jsem trochu problémy se všemi těmi (podobnými) jmény a ano, Hana je prostě jedna. Ale pořád se jednalo o velmi čtivou knihu.

05.08.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Krátké kapitoly, zdálivě úsporná forma psaní, se mi moc líbila. Další z knih o druhé světové válce a opět z úplně jiného úhlu. Škoda, že lidé tak rychle zapomínají (nebo si nechtějí pamatovat...)

05.08.2018 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Slabší než první díl, ale pořád tak miloučky pitomé, že se nešlo od knižky odtrhnout. Budu asi v měnšině, ale za mě rozhodně tým Peter. John je příliš dokonalý :) Myslím, že by bylo moc zajimavé sledovat životní příhěh Kitty, až bude ve věku Lary J. Ta by to jinak rozjela ;)

25.07.2018 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Přečteno na jeden zátah (o půl třetí ráno). Nemohla jsem si nevzpomenout na Papírovou princeznu :) Stejně hloupoučké, ale přitom tak milé, že když nemáte náladu na žádnou težkou literaturu, tak tohle je přestě TO ono.

23.07.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Jak už tady pár lidí psalo, asi se vám vybaví Dívka ve vlaku...no a za mě to tedy lichotka není...úvod se strašně táhne, pak se to trochu rozjele, ale závěr je zase plný klišé. Navíc všechny postavy jsou tak nepříjemné, že si vlastně oddechnete, když knihu dočtete a můžete sahnout po jiné.

02.07.2018 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy I Muži, kteří nenávidí ženy I Denise Mina

Graficky vydařené, ale to je vše. Bez znalosti knihy by jste si ani neškrtli.

30.06.2018 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Styl stavby vět mě nebavil. Nějak jsem se nemohla začíst. Postavy byly strašně ploché a těžko si k nim člověk hledal nějaký vztah...nicméně vize budoucnosti (popsána v půlce osmdesátých let !!! ) je dost děsivá a varující.

25.06.2018 3 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

První třetina se trošku táhle, postavy nejsou nijak zvlášť sympatické. Pak se to tak nějak "rozjede" a vtáhne vás to a říkáte si : "Bude z toho černená knihovna nebo to skončí, jak by to nejspíš dopadlo ve skutečnosti? ". A tak čtete...a když to dočtete, tak se nemůžete zbavit pocitu, že ten konec je prostě odfláknuty. Škoda. Ale i tak se jednalo o příjemné, oddychové čtení s netradičními hrdiny (nikoliv zápletkou).

28.05.2018 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Bez napětí, žádný twist, celý děj je od začátku nalinkovaný.

20.05.2018 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nepravděpodobný příběh s dost úsměvným-mimo závěrem. Nelíbily se mi pasáže, kdy Maya mluví s policisty - vyprávění v přítomném čase, nikoliv v minulém, jak je zvykem mě sráželo tempo čtení.

29.04.2018 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběh trošku z jiného světa (zejména kvůli motivu peněz), nijak zvlášt originální (nemůžete si nevzpomenout na film Intouchables), ale přesto velmi čtivý a taky vás donutí trochu přemýšlet o svém vlastním životě.

31.03.2018 4 z 5