Byly tady, a už nejsou

Audra v sobě konečně našla dost odvahy, aby utekla od násilnického manžela. Teď sedí v autě, na zadních sedačkách jsou připoutány její malé děti, a společně jedou vstříc své šanci na nový, lepší život. Volí trasu po okresních silnicích, aby se vyhnuli nežádoucí pozornosti. A právě když projíždí po pusté cestě kdesi v Arizoně, už velmi daleko od bývalého domova, postřehne ve zpětném zrcátku jakýsi pohyb. Pozornější pohled jí ukáže policejní vůz, který je sleduje se zapnutým majákem. Audra zastaví u krajnice. Je si až bolestně vědoma faktu, na jak odlehlém místě se ona a její děti nachází. Vystoupí z auta – a tím okamžikem se její šťastný útěk mění na nejhorší noční můru, která vysoce předčí veškeré představitelné obavy: netuší, proč ji místní šerif zatkl. Ví jen to, že když se v jeho doprovodu dostala na stanici, policisté jí tvrdí, že v autě žádné děti nebyly......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347656/byly-tady-a-uz-nejsou-3a4-347656.jpg 4.3251
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Here and Gone (2017)

Kniha Byly tady, a už nejsou

Kamchaa

Velmi čtivá kniha s dobrým a zajímavým příběhem. Skončila otevřeně, aniž jsem se dozvěděla co se s potavami dál dělo. To mne trošku zklamalo. Každopádně ale mohu doporučit.

soukroma

Začátek výborný, mrazivý, pak ovšem náhlý přeskok zcela jinam, bez jakékoli souvislosti, a v třetí kapitole už je jasno, oč vlastně jde. Trochu všeho moc, ale celkem dobré a napínavé čtení. Závěr malilinko otevřený.
Celou dobu mi připadalo, že knihu musela psát žena, i pseudonym autora mi pořád připadá tak nějak ženský (něco jako Hayley, což je zřejmě ale také "obojaké" jméno).

barbara5604

Dle mého dobre napsána knížka..od začátku do konce napínavá!!určitě stojí za přečtení :-)

micha-ella

No, nevím... Začátek slibný, ale nesnáším thrillerové konce s hromadou mrtvol. Ty uměle navozené zvraty v závěru děje, které mají zvyšovat napětí - ještě, ještě - nakonec všechno znevěrohodní. Ale věřím, že někomu se to líbí.

Anténa1991

Jako joo, nebylo to špatný! Ale klidně bych příběh snesla o něco delší. Klidně o takových 100 stran, vůbec by to nebylo na škodu a věřím, že ani v těchto dalších 100 stranách bychom nenašli tzv. hluchá místa. Podle mého názoru to totiž bylo všechno hrozně rychlý, možná až nereálný? A těšila jsem se, že v knize bude věnováno víc stránek právě obchodování s dětmi, darkwebu atd. Ale i přesto to byla kniha opravdu dobrá. A mě, jakožto matku, ten začátek doslova vehnal slzy do očí.

lipi

Moc perfektní kniha, četla jsem plným douškem až do konce. Pěkně psaný příběh, napětí. Každou volnou chvilku mne kniha tahala do příběhu. Napětí bylo od začátku a do konce. Děj akční od začátku až po konec. Žádná pasáž se neprotahovala, děj probíhal realisticky. Nikde nebylo místo a prostor přeskočit řádku, natož stránku.

nikaj79

Skvělá práce! Nešlo se odtrhnout a knihu jsem přečetla za 2 dny. Strhující příběh od první stránky. Noční můra všech rodičů, chvíle bezmoci. Ani kousek "hluchého místa" v ději. Doporučuji.

Kykeka

Tento thriller vypráví o ženě, která utekla i s dětmi od manžela, který ji psychicky i fyzicky týral, jenže po cestě je zastaví místní šerif a při prohlížení kufru auta najde marihuanu, za což Audru zatkne a její děti přijede odvézt do bezpečí šerifova kolegyně. Když se pak Audra ve vazbě ptá, kde jsou její děti, šerif jí opáčí, že neví, o jakých dětech mluví, že žádné v jejím autě neviděl. Tímto se rozjíždí celý příběh, který je velmi čtivý a snad v něm ani nenajdete žádná slabá místa, nicméně mi celkový dojem kazilo postavení policie, která byla vlastně od začátku apriori proti Audře, což bylo samozřejmě podstatnou součástí příběhu, ale někde toho bylo už moc. Knihu rozhodně doporučuju a dávám 4/5.