Jupijow Jupijow komentáře u knih

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Naprostý souhlas se vším, co zmiňoval Valeyman.

26.03.2018 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha se čte dobře, ale zhruba v půlce mě už začal unavovat stále se opakující způsob (i obsah) vyprávění. Ale veškerý respekt vůči princi Ládikovi.

13.03.2018 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Velmi popisná kniha, místy to hraničí až s literaturou faktu. Příběhy hlavních hrdinek pak propojují jednotlivé události-místa. Strašně smutné, děsivé a depresivní. Doufejme, že tohle už nikdy nenastane.

10.03.2018 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Zajímavá kniha z žándru, ve kterém nejsem moc zběhlá. Jason mě jako postava moc nebavil, ale bylo zajímavé sledovat, kam se děj bude ubírat. Závěr byl troche odbytý. 3.5*

27.02.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Ne, děkuji. Tolik klišé v jedné knize, to se hned tak nevidí. Nechci spoilerovat, takže je nebudu vyjmenovávat, ale je tam toho požehnaně. Chápu, že autorka chtěla pracovat s určitými osobnostními typy, ale nakonec vytvořila jen nesympatické, kruté a hlavně totalně zkarikaturované figury, u kterých vám bylo úplně jedno, jak dopadnou.

15.02.2018 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Zajimavý námět, který se bohužel už nepodařilo dobře rozvést a zejména důstojně a logicky zakončit. Vrah se objevil jen tak nějak mimochodem...

15.02.2018 3 z 5

Smoothies na každý den Smoothies na každý den kolektiv autorů

Přístě bych přidala víc světlejšího pozadí...

10.02.2018 3 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Tíživá, sugestivní kresba s minimum textu. Hranice mezi obětí a tyranem je uzká...

10.02.2018 4 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

První část knihy poněkud nudila, okamžiky neustálého přemítání nad situací byly únavné. Druhá polovina už byla mnohem svižnější. Bohužel při srovnání prvního a dalších dvou dílů musím říct, že už mě ke konci skoro nezajímalo, jak to s Hirkou a Rimem dopadne. Konec mi přišel trochu nahodilý, ale ve své podstatě dávam smysl, autorka neměla moc možnost rozhodnout se jinak, aby nemusela vysvětlovat, co by následovalo poté...3 a půl hvězdy.

31.01.2018 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Zasazení velké části příběhu do současného světa mě příliš nenadchl, protože se ztratilo kouzlo krásně vytvořeného světa. Ale budiž. Některé dějové "zvraty" působily poněkud nahodile. Nicméně jdu do posledného dílu s vědomím, že návrat ke kořenům by měl stat za to.

23.01.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Prosím, prosím, další díl !!!

07.01.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Občas složitější kvůli spoustě vymyšlených pojmů, ale musím říct, že se jedná o velké překvapení. Tohle bych od českého autora skutečně nečekala. Velmi zajimava (a děsivá) vize našeho světa za pár stolení. Okamžitě pokračuji s Fajou.

26.12.2017 5 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Střídání slabších i silnějších kapitol, z tohoto pohledu mě přišla kniha trochu nekonzistentní. Zajímavý námět, místy zdlouhavý děj, poněkud rozporuplný závěr, trochu ve stylu Deus Ex Machina. 60%

14.12.2017 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Asi mě ukamenujete, ale mě se ta kniha nelibila. Taková přehlídka citových mrzáků se málo kdy vidí...jediná postava, která se zdála být relativně kladná a sympatická, skončila jako lidská troska. A co se týče formy, střídání vyprávění z pohledu různých postav mě obvykle baví, ale probůh alespoň v jednotném sklonovaní. 50%

03.12.2017 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Charakter, který naprosto milujete a přitom vás děsí, že by jste na takového člověka narazili :) Každopádně u mě tedy byla Britt-Marie a jsem za to moc ráda.

24.11.2017 5 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

První dva díly mě maximálně pohltily a nemohla jsem se dočkat vydání třetího...a víte jak to je, když se na něco moc těšíte...pořád dobrý, pokračuju v čekání na další knihu, ale wow efekt prvních dílů už tam není. Charakter Paige je takový nějaký nedotažený a některé její myšlenkové pochody nedávají smysl....no uvidíme, co se z toho ještě vyklube.

12.11.2017 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Trochu předvítatelné, ale pořád čtivé. Klasický aurorčin rukopis...za mě stale vítězí Mrazivý chlad.

07.11.2017 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Ve srovnání s jedničkou mnohem slabší, zejména dialogové části mezi Eliasem a Laielou. Naopak části, vyprávěné z pohledu Heleny byly mnohem zajímavejší. Temnonoš a jeho maskování mě fakt naštvalo.

22.10.2017 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Proč já mám obvykle mnohem raději vedlejší postavy než ty hlavní? Jiskra v popelu je toho příkladem. Po přečení pár fantasy sérií mi daný typ hrdniky už značně splývá - mladá, opuštěná bojijící sama proti světu a přesto ji kdekdo miluje. Protože je vždy i mimochodem krásná. Za mě je královnou Helena, její nejednoznačnost je mnohem poutavější a prostě chcete vědět, proč co dělá a udělá.

13.10.2017 4 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Příjemná detektivka s relativně smysluplnou zápletkou, pohodové čtení. Palec hore.

08.10.2017 4 z 5