Malinka

Narodila se v porodnici, přesto je úředně nalezenec. Když ji totiž Ina s Jaromírem ke svým dvěma biologicky vlastním synům adoptovali, měla téměř ve všech kolonkách rodného listu vepsán údaj Nezjištěno. Ina rozuměla trápením, která Malce její složitý příběh přinášel. Toužila stát při ní, ale mnohdy to zkrátka nevyšlo. Dvaadvacetiletá Malka se dostává do nečekané životní situace, která ji nutí zaplnit prázdná místa svého života a odpovědět si na otázku, co vlastně dělá mámu mámou. Čtyřicetiletá Alice tohle promýšlet nepotřebuje — zřetelně to vnímá svou intuicí, avšak složité konstelace mateřství, do kterých se dostává, jsou i pro ni nečekanou výzvou. Otcem dítěte, které obě ženy spojí, je Alicin manžel Roman, jenž po dítěti hluboce touží. Román Malinka je především svižně a vtipně vyprávěný příběh, který s nesmlouvavou naléhavostí zobrazuje krizi lidské identity, zamýšlí se nad její podstatou a právem na ni. Rodičovství v mnoha podobách se v něm vymyká definicím. Postavy románu se navzájem potřebují k životu, ale ten je často škodolibě plácá přes prsty. (Dotisk r. 2018)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343391/malinka-1hc-343391.jpg 4.2304
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Host

Kniha Malinka

HankaJóga
včera

Zajímavě napsaná kniha. Nejdřív jsem si přečetla Běsu a musím přiznat, že se mi líbila víc. Nějak jsem dokázala víc pochopit hlavní postavy a ztotožnit se s nimi. Ale i Malinku bych k přečtení doporučila. Považuji ji za hlubokou sondu do problematiky adopce ze strany adoptovaných děti i adoptivnich rodičů. Musím ale přiznat, že pokud bych se pro adopci rozhodovala, dost možná bych si to po přečtení této knihy rozmyslela.

rodak

Neskutečná kniha.Rozbor manželství,adopce dítěte k už fungující rodině s potomky.Ačkoliv se jedná o docela obsáhlou knihu,četla se velmi dobře a rychle.Já ji četl až po Běse a myslím že to tak více sedlo.Je to kolotoč emocí,Malka,Alice,Ina chvíli nahoře ,chvíli dole.Ukazuje se jak důležité spolu mluvit otevřeně,ale ani to někdy nepomůže.Konec z pohledu hlavních postav drsný a ne zrovna hapyendový.Já paní Táborskou řadím k paní Mornštajnové a obě dvě jsou pro mne největší objevy současné české literatury.

BrozaM

Dlouho jsem nečetla knihu, ve které by mi byly nesympatické všechny postavy. Já jen kroutila hlavou. Držela jsem se zuby nehty a chtěla dočíst do konce, abych pochopila, co na tom všichni mají.
Bohužel, nepochopila.

Bylo tam toho prostě až moc.

boticelli

Běsu jsem dočítal s otevřenou pusou, u Malinky se podobný efekt nedostavil. Kniha si prohrává s Bohem ale nakonec jediná sympatická postava dopadne nejhůř.
Ač je kniha svižně napsána, úplně jsem nepochopil její smysl, jednání hlavní hrdinky bylo až na hranici věrohodnosti, ale beru to, každý jsme originál. Nicméně jako sonda do tradiční české rodiny ve mě román vzbudil spíše chmurné představy, možná se toho stalo na jedno vyprávění až příliš.

SoňkaSoník

Knihu jsem četla opravdu s nadšením. Každá další stránka mě svým rozvinutím příběhu stále více "vcucávala" a překvapovala. Na konci jsem u osudu Inky uronila pár slz, konec mi přišel až krutý, ale myslím, že to k celé knize docela dobře zapadlo. Opravdu jsem nečekala, že mě tahle poměrně obsáhlá kniha bude tak moc bavit. Četla se jedním dechem, za 4 dny přečtena a měla jsem z ní nejdříve rozporuplné pocity, vždyť Malka je stejně stará, jako já!, nakonec jsem opravdu ráda, že jsem ji měla možnost mít v ruce. Doporučuji :-).

alabra

Autorka zde řeší téma mezilidských vztahů, představuje silné i slabé stránky hrdinů, kteří se vyvíjejí, ne vždy k lepšímu, tak jak to v životě chodí. Něco zde však působí rušivě, možná to, že se zde děje až příliš, což činí příběh neuvěřitelný, samotnou hlavní hrdinku nelze pochopit ani zařadit, proč tolik nepochopitelného zla vůči svému okolí, odkud pramení to temno v ní.

Devil-Ivet

Malka je zmatená a chaotická a tak na mě působil i začátek knihy. Jenže velmi brzy jsem se začetla a celou knihu jsem zhltala. Četlo se to velmi pěkně a každý životní okamžik všech žen mě nějakým způsobem zasáhl. Nejvíce však ten Malčin. Autorka se nebojí psát otevřeně a díky tomu je to živější. Malinku mohu jedině doporučit.

Kate72

Vždycky jsem divila, proč někdo může dát tak málo hvězdiček a napsat špatný komentář o knížce, která se my zdála skvělá. Tak teď budu bohužel ta špatná asi já. Knížka mě vůbec neoslovila. Vadily my vulgární slova, promlouvání s bohem. Vadily my snad všechny postavy, které v knize byli. Přesněji řečeno, přímo mě štvaly.

Spolu s touto knihou uživatelé také navštívili:

Běsa
Běsa
Hana
Hana
Přiveď mě zpátky
Přiveď mě zpátky
Slepá mapa
Slepá mapa

rodičovství adopce adoptované děti prvotina

Dita Táborská

Dita Táborská