40 dní pěšky do Jeruzaléma

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262550/40-dni-pesky-do-jeruzalema-W2u-262550.jpg 4.42076
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno, BizBooks

Kniha 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Yorika
včera

Souhlasím s názory, že tato prvotina je Ziburovou nejlepší knihou. Není to klasický cestopis. Je to neotřelé a osvěžující. Ještě neokoukané. Zibura se nesnaží tolik podbízet čtenáři jako v pozdějších knihách.
Vydat se nazdařbůh přes Turecko do Jeruzaléma je sympatické a člověk musí hošanovi fandit.
Časem mi začaly vadit narážky na spořivost, které neustálým opakováním vyznívají spíše negativně, až jsem Ziburu začala podezírat ze skrblictví. Na druhou stranu, člověk toho ke štěstí potřebuje skutečně málo. Něco k snědku a místo na přespání. Obojí autor nalézal především u místních lidí a o tom je vlastně i celý ,,cestopis" Na první knihu to stačí. Na ty další však už ne.

Nuny
předevčírem

Kniha mě baví svými pravdivými větami a ironií. Není to klasický cestopis, kde byste poznávali zemi, ale je to spíše o poznávání lidí a lidských možností.
Jediné, co mě trochu u knih Ládi Zibury ruší, je neustále opakování. Často se stane, že čtete odstavec a říkáte si, tohle už jsem četl ne? Ale co taky vyprávět o 40 dnech samoty...

crazyslunicko

Přečteno díky COVID 19, kdy byla e-kniha poskytnuta zdarma a za to velké díky. Kniha se mi velmi líbila. Zibura má svůj osobitý, vtipný styl a přirozenou vlezlost k tureckým občanům. Vypráví nám formou deníčku svou cestu do Jeruzaléma se všemi pozitivy i negativy. Upřímně je mi líto jeho těla, které musí být pokryté obřími puchýři na nohou a zádech. Klobouk dolů před takovým cestovatelem, protože na tohle musí mít člověk opravdu velkou odvahu. Není to prostě jen procházka kolem komína, kdy se můžete kdykoliv otočit a jít zpátky, ale hlavně je to výdrži a odhodlání takovou cestu dokončit do zdárného konce...

Katka2382

Taky pěkný,velmi kladně hodnotím grafickoh úpravu knih,ty ji posunou o nejednu příčku výš.

kurama45

Prečítané a na žiadnu pešiu púť sa nechystám. Ale aspoň sa prestanem mračiť na okoloidúcich turistov.

KristýnaMy

Hurá na cestu!
Jeden z nejlepších cestopisů, který jsem četla.

ZuzaP

Mimochodem, fakt není nutný do audioknih dávat zvukové efekty např. sirén, jedoucích aut a přistávajících letadel, aby se člověk furt lekal odkud se ho kdo chystá přejet.

domihruzkova

A teď už jen koupit nějaké lepší boty a vyrazit na cestu!
Moc mě bavil autorův humor a pohled na svět, vřele doporučuji!

Tichý dech
Tichý dech