40 dní pěšky do Jeruzaléma

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262550/40-dni-pesky-do-jeruzalema-W2u-262550.jpg 4.51272

Humor, Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, BizBooks

magda24
10. listopadu

Tento díl byl poslední, který mi chyběl přečíst, abych měla komplet všechny Ziburovy knihy. A opět jsem byla nadšená. Tak jako ostatní díly se kniha četla sama a hýřila vtipem. Myslím, že jsem objevila nový žánr, který mě opravdu baví.

swon
07. listopadu

Ma to vtip, ma to spad, ma to poselstvi. Smekam pred princem Ladikem a diky za knizni pohlazeni na dusi.
Taky chci verit, ze lidi na svete jsou dobri vlastne ze sve podstaty.
Z policky uz vytahuju dalsi peskopis :-)

namornice
05. listopadu

Nebylo to špatný čtení, ale Ládínek Smolík mě kdysi bavil víc než Ládík Zibura.....

ivana02
02. listopadu

Není to klasický cestopis, je to popis jeho poutě - setkávání s lidmi, ne popisy památek. Opět jsem se hodně nasmála, což je u knih vzácné. "Prince Ládíka" obdivuji, já bych to nedala. Neví, kde bude spát, co jíst a hlavně to šílené vedro. Nejvíc mě asi vyděsil popis, když spal pod širákem, probudil se a myslel si, že vidí kapičky ranní rosy... a ony to byly očička pavouků... V tu chvíli by bylo po mně :-) Však on se taky raději zvedl a urychleně odešel :-) Příběh doplňují vtipné komiksové kresby.

Sanmark

Na Wikipedii je vedle hesla "total control freak" moje fotka. Mám na každou ptákovinu plán A i plán B. A pak přijde Zibura, projde si Tureckem, pěšky, bez mapy, celkem bez peněz, bez domluvených noclehů a vypadá to, že se vlastně není čeho bát! I bez těch plánů.
K tomu je vtipnej, přemýšlivej, sympatickej, chytrej, milej, nevytahuje se, nepovyšuje se, skromnej,... jsem platonicky zamilovaná. :-)
To není jen cestopis, pro mě je to nejlepší motivační kniha ever! Už jsem koupila tři a rozdávám je jako dárky (učitelkám dětí ve škole a doktorovi).
Díky, Ládíku! :-)

JIVaJaH

Tak jsou dvě možnosti...buď jsem přišla na chuť cestopisům anebo jsem třikrát (přečetla jsem jen tři cestopisy)sáhla správně.

kler1207

Druhá kniha od Ladislava a znovu mě bavila. Už jsem sice trochu věděla, "do čeho jdu", takže nadšení možná nebylo tak velké jako při čtení první knížky, ale přesto se mi kniha líbila. A autorův humor je geniální, velmi se s ním ztotožňuju, takže kvůli tomu si přečtu asi i třetí knihu.

Damato

Na knihu jsem přišla úplně náhodou a protože se mi poslední dobou nějak nedaří soustředit se na čtení, tak abych se mohla naprosto ponořit do čtení a nevnímat svět kolem, jak se mi vždycky dařilo - pustila jsem se do čtení . Tahle odpočinková kniha není sice nic, co by ve mě zanechalo stopy nadšení z hlubokého kulturního zážitku, ale rozhodně ve mě zanechá stopy po dokonalé oddechovce, kdy jsem se nahlas smála.

niknikita

Parádní výšlap, děkuji, Ladislave.
Krásně jsem se prosmála až k posledním puchýřům a dostalo se mi k tomu taky trochu moudrosti a tu si balím do své krosny na příště.Protože mnoho pravdy tady stojí a tato je naprosto zásadní: "Nemít nic před sebou totiž znamená mít všechno za sebou".

DericCaster

Na doporučení jsem sáhl po tomto cestopisu. No nelituji. Knížka je skvěle napsaná a Autor má velmi krásný smysl pro humor. Určitě pohledám další autorovy knížky ;)

lachtan77

Tak jsem po dlouhé době zabrousil mezi cestopisy. Myslím si, že některé příhody jsou trochu přibarvené, ale vlastně to chápu. Bez mučení přiznávám, že jsem se i párkrát zasmál. Obdiv Láďovi za uskutečnění cesty za stavu, který v těchto zemích panuje. Ať je to Turecko nebo Izrael.

Veroba

Ani jsem netušila, že se při čtení tolik pobavím a přitom i něco nového dovím.Ráda si přečtu i další knihy L.Zibury.

Kvido7
01. záříodpad!

Lidsky i obsahově mi absolutně nesedla. O daných zemích, městech atd. jsem se nic podstatného nedozvěděl. Jediné o kom jsem se něco dozvěděl bylo o Ládíkovi samotném - postpubertální, povrchní, sobecká příživa, která z dané země jen bere a nic jí nedává... Za této konstalace se jeho do určité míry vtipné příhody stávají bohapustým hospodským tlacháním o nezajímavém jedinci bez jakékoliv přidané hodnoty. Tato kniha mě k putování rozhodně nepřiměla.

martin9134

Překvapivě jsem knihu četl až jako 3. v pořadí od Zibury. Doporučil bych ji každému kdo postrádá něco nenáročného na čtení, rád se pobaví a zároveň vzdělá.

EmiClare

Velmi zručně sepsaný záznam o pouti a hlavně o setkávání s lidmi na ní. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že už další podobnou knihu číst nepotřebuju.

Katka1991

Na knihu od Ladislava jsem narazila v rámci čtenářské výzvy. Přečetla jsem jí jedním dechem. Jeho humor je mi velice blízký a svými dojmy z cesty mě navnadil na poutnictví, ale asi zůstanu jen u toho tištěného. Opravdu skvělá kniha.

Jonna

Cestopisy nejsou úplně můj šálek kávy, ale tohle je výborné letní oddychové čtení. Kniha je napsaná s humorem, a přitom lidsky laskavá. Autor je sympatický a také má rád maminku, a nestydí se za to! :-) Kniha je napsaná čtivě, chvílemi jsem měla i pocit, že putuji s autorem. Nejspíš nahlédnu i do jeho dalších knih.

Tereza K.

Oddechové čtení se specifickým humorem, na letní odpoledne dle mého názoru ideální :-) Oceňuji obrovskou snahu o bourání předsudků a stereotypů

Chajda69

Mám rád odlehčené cestopisné knížky, mám rád humor a Ziburův styl humoru je mi velmi blízký, takže perfektní. Ke cti autorovi jde z mého pohledu také to, že snad dokáže čtenáři zprostředkovat, že muslimové nejsou vraždící maniaci ale lidé jako všichni ostatní. Za to díky.

miromi2

Odvážna púť mladého chlapca, vtipne komentovaná. Určite si prečítam jeho ďalšie cestopisy.

evonra

Cestopisům se, po pravdě, docela vyhýbám, ale tato kniha mě nalákala na základě ohlasů, že je prostě „"jiná“. A je to pravda. Skvěle odvyprávěné putování jednoho nadšeného dobrodruha, sepsáno příjemnou formou, tak nějak „na koleni “. Nesnaží se šokovat, ohromit, jednoduše píše tak, jak to je, jak to cítí…
Připočtu –li trefné a vtipné poznámky a vsuvky, je to jasných 5* a velmi ráda sáhnu po dalších Ladislavových výpravách.

„Ve stínu benzínové pumpy jsem pak vytáhl elektronickou čtečku knih. Zde, daleko od domova a dosahu intelektuálů, to konečně mohu udělat. Vzrušeně jsem se rozhlédl kolem sebe, zda se nikdo nedívá, a pak tu knihu konečně otevřel. Michal Viewegh: Výchova dívek v Čechách..."
..... Odvaha panu Ziburovi opravdu nechybí! :-)

klárka97

Skvělá kniha. Letos jsem byla v Turecku, tak o to více mě to zaujalo. Velice čtivé a oddechové. Z humoru jsem někdy byla celkem na vážkách, ale tak to asi musí být.

AnetaKor

Velice příjemné čtení. Je zajímavé, jak dokáže Ladislav otevřeně psát i o intimních věcech a přitom to nepůsobí vulgárně a sprostě.

pospec7

40 dní pěšky do Jeruzaléma jsem četl paradoxně jako poslední z dosavadních Ziburových třech knih. Vzal jsem si ji na svou cestu do Santiaga a ačkoliv jsem si myslel, že knihu sotva rozečtu, za tři večery v albergue jsem měl dočteno. Laskavý humor a sympatičtí lidé navozují příjemnou atmosféru mnohdy náročného putování. Těším se na další knihy z cest, které určitě Zibura sepíše.

sirek

Vskutku jde o oddechové čtivo, u něhož se člověk víc pobaví než něco naučí. A ne, že by mi to vadilo. Ziburův styl je poutavý, jeho humor nakažlivý a osobnost notně sympatická. Celá kniha příjemně plyne, až... prostě skončí. U deníkového cestopisu bych ale gradaci děje nečekal a pokud si chce člověk prostě jen přečíst něco krátkého, jednoduchého, vtipného a ještě narazit na pár zajímavých myšlenek, které uvozují začátky jednotlivých dnů, je tato kniha ideální.
Jediné, co mi chybělo, byly fotografie, na druhou stranu, ty komiksové vsuvky byly taky fajn.

Pablo7

S přimhouřením jednoho oka dávám čtyři hvězdy. Líbí se mi forma deníkových zápisků, kdy popisuje každý den cesty. Samozřejmě ne vždy se něco děje a spousta věcí se opakuje, ale i tak kniha obsahuje zajímavý postřehy. Sám bych asi nezvládl navazovat tak snadno kontakt s místními. Autor své zážitky popisuji s lehkou ironií a nebere se vážně, což je fajn.

vodopad152

Upřímně vlastně do teď nevím, co si o této knize mám myslet. Samotný příběh byla prostě pouť. Nic moc zvláštního, ale dovětek autora mě naprosto dostal. Moc obdivuji, že se Ladislav pustil do toho zmapovat svoji pouť. Nedokázala bych sama poutavě napsat svoje zážitky. Humor autora byl naprosto geniální, sarkastický, ale stále v mezích slušnosti. Jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, ale ještě nevím, jestli budu pokračovat v knihách od Ladislava Zibury.

Lavin

Ačkoliv cestopisy moc nečtu, tento mě zaujal. Zajímavé jsou postřehy z Turecka.

VílaElvíra

Milé, vtipné, čtivé čtení. Chystám se na další Ladislavovu knihu.

Sameva

Humorne popsana cesta pres Turecko do Izraele