40 dní pěšky do Jeruzaléma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262550/40-dni-pesky-do-jeruzalema-W2u-262550.jpg 4.42331
Žánr
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno, BizBooks
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (530)

Kniha 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Přidat komentář
simona5r
předevčírem

Posloucháno jako audiokniha. Všechny hudební znělky byly hrozně otravné, ale jinak se mi poslech líbil. Poslouchali jsme při cestování autem a občas jsme se smáli i nahlas.

rozvera
15. dubna

S potěšením jsem si přečetla toto cestopisné vyprávění plné humoru, vtipných postřehů i sarkastických poznámek (především na osobu autora). Zajímavé popisy viděného i zažitého, včetně řady úvah a námětů na přemýšlení. Jen mohlo být více těch pěkných malých ilustrací. Bylo to milé čtení pro zábavu i poučení, když jsem mohla sledovat autorovo putování alespoň na mapě.


Amy05
15. dubna

3⭐️/5⭐️
Upřímně, na tuhle knížku jsem se vůbec nechystala, jelikož jsem si myslela, že mě nebude bavit. Ale opak byl pravdou u knížky jsem se hodně nasmála, protože autor píše velmi vtipně a čtivě. Čeho jsem se bála (a nakonec i oprávněně) bylo to, že mi to bude připadat pořád stejné, což na jednu stranu byla, ale tak co jsem mohla čekat, ale zároveň to mohlo být mnohem horší, každý den sice nebyl stejný, v každém se dělo něco neobvyklého, ale některé dny prostě nebyly nejzáživnější, ale to není chyba autora, jenom mého osobního vkusu. Úplně nevím, jak to mám popsat, ale snad jste to pochopili. Tímhle ale nechci říct, že je knížka špatná, to určitě ne, jenom od ní prostě nemůžete čekat moc dějový příběh. Na ostatní knížky od autora se určitě chystám, ale tentokrát je zkusím v podobě audioknihy. Za mě vám knížku určitě doporučuji, je to velice povedený cestopis, který je zajímavý i pro mladší čtenáře

Lenndy
10. března

Nikdy mě žádný cestopis nelákal,ale tenhle mě fakt bavil.Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo to fakt vtipný a hezky namluvený.Po týhle knížce máte opravdu chuť někam vyrazit

eraserhead
07. března

Tak tohle je fakt skvěle napsaný cestopis. Zábavný, humorný, poučný, informativní, odhalující a hrozně milý. Parádně provedená kniha, včetně ilustrací a členění textu. Až má člověk chuť někam vyšlápnout.

Sorrow
02. března

Ladislava ráda sleduji jako člověka, je to tak trochu nešika, ale svoje patálie vždycky umí zabalit do zábavné slupky a moc mě baví, že z tohoto „handicapu“ dokázal nakonec vlastně udělat svou přednost. 40 dní pěšky do Jeruzaléma byla mnou v pořadí třetí čtená kniha a nijak výrazně se nelišila od těch ostatních. Jako vždy je na začátku cítit zápal pro věc a postupem času, tak jak dochází síly samotnému Ladislavovi, ztrácí i vyprávění trochu dech. Čtenář však dostává to, co je mu slibováno – milý, humorný příběh s jasným koncem. Přestože mám ráda v knihách přesah a troufám si říct, že se postupně stávám trochu náročnějším konzumentem, po Ziburově cestopise vždy opakovaně sáhnu, když budu chtít u četby totálně vypnout. Graficky je prvotina nejvíce autentická, neboť malůvky jsou autorské, přikláním se ale k názoru, že práce dvojice Tomski & Polanski dílům sluší víc.

katerina.marko
19. února

Tato jeho prvotina za mě nejlepší! Neskutečně mě to bavilo.

josefina_silena
16. února

Jak to říct? Cestovatelský deník je to úžasný, myslím, že autor je skvělým vypravěčem, který umí i poněkud všední zážitek převyprávět tak, že se člověk musí smát. Kniha mě bavila a pobavila. Ilustrace a grafické zpracování se moc povedlo. Ve svojí kategorii je to skvělé čtení, ale pro mě to bylo čtení bez většího přesahu, ke kterému se už pravděpodobně vracet nebudu, a tak dávám 3*.

1 ...