40 dní pěšky do Jeruzaléma

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262550/big_40-dni-pesky-do-jeruzalema-BvC-262550.png 4.42568

Kniha 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Wladimirski

Moje druhá kniha od Ladislava Zibury a opět velmi pěkná! Takový cestopis o lidech, vtipný, poutavý, mnohdy s vyzrálými myšlenkami, což vzhledem k věku autora oceňuji dvojnásob. v poličce mám připravení další jeho 3 knihy, tak už se na ně těším.

n.ezn.amy

Nedávno jsem byl na přednášce Ladislava Zibury a ta se mi tak zalíbila, že jsem dostal chuť si od něj něco přečíst. Cestopis o putování autora pěšky přes Turecko až do izraelského Jeruzaléma. Moc hezky a hlavně vtipně napsaná kniha, kdy zde najdete nejen popsanou cestu mezi městy a vesnicemi, ale i o setkávání s místními obyvateli, střetu rozdílných kultur, kdy je zde poznat to, že nezáleží na náboženství, ale na každém jednotlivém člověku. Líbí se mi styl jakým je kniha napsaná a že Ladislav dokáže vtipně komentovat i sám sebe. Velký kompliment za to, že tuto cestu zvládnul.

twigxi

Libi se mi Ladislavuv humor a ocenuju odvahu udelat si legraci sam ze sebe a psat i o choulostivych tematech. Tim u me ziskava plusove body. Jedine co mi v knize chybelo byla mapa trasy (tu jsem si vyhledavala na internetu) a nejake fotky mist, kterymi prochazel. Urcite si prectu dalsi pokracovani.

Didi15

vtipné a zajímavé, víc nemám co dodat . Rozhodně si přečtu i zbytek :)

tess.de.veles

Asi jsem udělala chybu, že jsem Ladislavovy knihy nečetla/nečtu v pořadí, ve kterém je napsal... Prázdniny v Evropě jsem doslova zhltala na jeden zátah....bylo to poučné a vtipné... a první kniha, kterou jsem od něj četla.
Cesta do Jeruzaléma je myslím Ladislavova první kniha.... a je to znát...(Pan Zibura zraje jako víno :-), co se psaní týče)
Jeho humor se mi zamlouvá....Co mě ale štve, vadí...., že tam nejsou třeba nějaké mapky, kudy putoval, nebo aspoň nějaké přiblížení.....
Když čtete knihu a nemáte po ruce internet, nemůžete si vygůglit místa, o kterých píše.....a tak pro mě je to celkem o ničem....KDYŽ NEVÍM/NEVIDÍM o čem autor vypráví.
Obrázky v knize se mi VŮBEC nelíbí..... :-( Přála bych si, aby v jeho knihách byly fotky...spooooousta fotek....To bych si to hned vše mnohem více užila.... Vím, že někde říkal, že nechce aby se jeho tvář proflákla, ale vždyť tam fotky svého obličeje vůbec nemusí dávat.....mě by stejně více zajímala krajina, kterou šel...

Aaloha

Ládíkova první napsaná, u mě v pořadí čtvrtá přečtená a asi nejlepší. K Turecku mám hodně blízko tak možná i proto se mi kniha líbila a hlavně tam alkohol netekl proudem jako na jiných cestách. Dost jsem se nasmála.

Cher

Hezky popsané putování, protkané vtipnými historkami.

Nikusha

Já myslím, že každá jeho kniha si zaslouží čtenáře a pozitivní hodnocení. Už jen to, že takovou cestu absolvuje, že žije svůj život na plno.