40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262550/bmid_40-dni-pesky-do-jeruzalema-BvC-262550.png 4 2914 644

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.... celý text

Petrush.kaa
19.11.2015 5 z 5

Kdybych hodnotila 100% objektivně a porovnávala to s jinými knížkami, tak bych této nikdy nemohla dát 5 hvězdiček, ale já objektivně hodnotit nemůžu. Sedl mi autorův styl humoru, nadsázky, sebeironie, sarkasmu.. Nejen v této knížce, ale i v jeho příspěvcích a vystoupeních (např v Show Jana Krause, o Az-kvízu se není potřeba ani zmiňovat :D)
Teď něco málo přímo ke knížce - není o konkrétních "dobrodružstvích", co se během cesty udály, ale především o lidech, které Ladislav potkal a že jich nebyla zrovna málo. A ukazuje, že svět není jen černobílý a pořád nás spousta věcí dokáže (mile) překvapit.

standunun
15.11.2015 5 z 5

Vytrhnula mě z té negativity ktérá všude kolem panuje a ukázala jak je svět super, když ho tak chceme vidět.

Steew
15.11.2015 4 z 5

Knížka je poměrně čtivá, místy i zábavná. Ačkoliv mi sarkazmus a ironie není vůbec cizí, "Zibi" ho na můj vkus používá až příliš často a skoro všude. Nejzajímavější na téhle knize, jsou vlastně popsány setkání s různými lidmi stejného náboženství - Islám :( . Ať Islám mohu nenávidět sebe víc, musím uznat, že bych měl méně číst internet a víc poznávat lidi! Tedy ne, ty s kalachem v ruce. Každopádně mezi 25. a 30. dnem jsem se začal dost nudit, změna prostředí na Izrael, mě zas bavila. Takže mohu doporučit jako takové fajné cestovatelské čtení.

Weekjournal
14.11.2015 5 z 5

Nejsympatičtější je, že po knize může sáhnout prakticky kdokoliv. Zaujme i toho, kdo nezvedl zadek z gauče a cestování neholduje. Není to primárně cestopis, jsou to portréty dobrých lidí, které můžeme potkat kdekoliv, jen stačí občas otevřít oči. Kniha je protkána specifickým humorem autora což všemu přidává na čtivosti.