40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262550/bmid_40-dni-pesky-do-jeruzalema-BvC-262550.png 4 2918 646

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.... celý text

mitko
11.10.2016 4 z 5

Ladislavov humor naprieč celou knihou bol ľahko ironický a optimistický. Vďaka nemu sa jeho cesta zdá byť ľahšia ako v skutočnosti bola. Najviac ale čo som si z knižky odniesol bolo správanie sa obyvateľov Turecka a Izraela ku Ladislavovi. Ich pohostinnosť mi prišla už vskutku nereálna a tak-nejak sa nepodobá na tú ako nám ju prezentujú tunajšie média. A schválne ako by sme sa ku nim zachovali my ? :)

Kaca24
28.09.2016 4 z 5

Skvěle napsaná kniha doplněna výbornými ilustracemi. Autor dokáže s lehkostí a zároveň velice humorně s trochou ironie popsat svou dalekou cestu. Inspirativní kniha, Ladislav musí být skvělý muž.

Driftersoul
26.09.2016 4 z 5

Výjimečné. Kniha přetékající humanismem, optimistickým přístupem k životu a přes relativní mládí autora, plná moudrých, vyzrálých úvah o světě, podstatě naší existence, o krásách lidského života a smysluplném způsobu jeho prožití. To vše zabaleno do neotřelého, upřímného způsobu vyprávění, z kterého září autorův smysl pro humor. Je to téměř manuál na život pro všechny "kindred spirits" - dychtivé duše, toužící poznávat svět. (Quote: "Jaká bude další cesta? To nevím. Ale jsem si jist, že nějaká bude. Nemít nic před sebou totiž znamená mít všechno za sebou.")

Dragell
23.09.2016 5 z 5

Dokonalé vyprávění jedné dlouhé pouti bez mapy se všelijakými trampotami, které autor bere s nadhledem a humorem sobě vlastním. Takový odpočinkový humorný cestopis, vřele doporučuji.

cérka
13.09.2016 5 z 5

I já jsem si tuto knihu dala v audio podobě. Jediné co bych jí mohla vytknout byl hudební doprovod, nějak mi k Ladislavovi a jeho vyprávění neseděl :-). Co by matka devatenáctiletého synka a hyperaktivního manžela, který "začal chodit" a já musím chodit s ním, mě sem tam hodně mrazilo v zádech. Hluboce smekám před rodiči Ládíka. Já osobně bych musela být asi po celou dobu pod sedativy.

Sova15
05.09.2016 5 z 5

Knihu jsem koupila dceři, která byla i na přednášce (mrzí mne, že jsem nešla taky). Čekala jsem klasický cestopis, ale tato forma, ač mne ze začátku překvapila, byla autentická, čtivá. Bylo mi až líto, že už se se Ladislav blížil ke konci cesty a já tím pádem ke konci knihy. Umí opravdu přenést atmosféru. Těším se na další knihy. (Z Číny a Tibetu?)

popeluška
04.09.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.....nasmála jsem se, pobavila....je to napsané velmi čtivě a hlavně originálně. Ráda se ke knize zase někdy vrátím....na takovou jen tak rychle nezapomenu :-)Vřele doporučuji.

PetK
19.08.2016 5 z 5

Dala jsem si to jako audioknihu. Ani mě nepřekvapilo, že si ji Ladislav načetl sám, sice není profík se školeným hlasem, ale o to víc to bylo autentické. Mám ráda tento typ humoru, autor je inteligentní, sympatický a vtipný, zdá se, že i plně upřímný. Navíc skvělá sonda do jiných kultur a náboženství. Co víc si přát :-)

MildeZ
13.08.2016 5 z 5

O Láďovi jsem věděl již před přečtením knížky a viděl/slyšel pár jeho přednášek, přičemž mě vždycky hrozně pobavil :-)) a nezklamal ani v této knížce, kterou jsem dostal jako dárek. Vtipné a poutavé vyprávění s hlavní ideou, že lidé jsou všude na světě opravdu stejní - to je to oč tu běží ;-)

vejnar0612
11.08.2016 5 z 5

Geniální kniha, vysloužila si ode mě obšírnější komentář tady :): https://vitavejnar.blogspot.cz/2016/08/o-pouti-bez-cukrove-vaty.html

Marčullkas
02.08.2016 5 z 5

Za mě rozhodně výborná knížka a skvělé vyprávění.Mile jsem se bavila v parných letních dnech. Těším se na další knížku a věřím, že se další dočkáme!

lagina
31.07.2016 5 z 5

Výborně napsané, donutila mě zamyslet se sama nad sebou - co bych dělala, kdyby se mi u baráčku zastavil poutník? Přiznávám rovnou, že jako žena bych si takovou cestu v životě netroufla... o to fascinující to pro mě bylo čtení.
Také je pro mě zajímavé některé povahové vlastnosti Ladislava. Skvělá sonda do myšlenek i do osudů.
Díky a přeji mnoho dalších šťastných kilometrů.

Milonak
17.07.2016 5 z 5

Příjemné překvapení - knihu jsem přečetl během 3 dní a Ladislavův styl vyprávění a zejména jeho styl humoru mně opravdu sedí. Vše je vyprávěno s jakýmsi nadhledem a občas si autor neodpustí i trochu té filosofie, ale většinou pravdivé. Dlouhý pochod o samotě zřejmě dokáže v lidské hlavě probudit různé myšlenky a náhled na svět. Shrnutí - čtivé, zábavné, zajímavé, stojí to za přečtení.

vajglik
16.07.2016 5 z 5

Krásné, milé, vtipné... Knížka se četla velmi pěkně. Přesně takhle si představuju cestopis.

chlo0opek
12.07.2016 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha tímto ... no nazvěme jej novodobým poutníkem. Humorné zážitky z cest, které se týkali nejen ostatních, ale hlavně jeho osoby, měla přesně tu formu, kterou mám rád. Kdo by řekl, že povídání o Turecku a Izraeli může být tak poutavé, a že lidé žijící zde jsou tak přátelští...
Kniha je i svým způsobem taková neotřelá studnice cestovatelského moudra, která Vás třeba i donutí se zamyslet nad myšlenkama, které jsou v ní autorem předklány - ať již o pěším cestování jako takovém nebo třeba o předsudcích, myšlenkových pochodech při putování ... to vše zábavnou formou, mnohdy i skrze otevřenou sebeironii.

KristynaŠo
08.07.2016

Ladislav je šikula, to všichni přeci víme. Neuvěřitelně vtipně, poutavě a chytře napsaná kniha. Změnila můj pohled na jiné kultury. Doporučuji všemi deseti! Přečteno jedním dechem!

Simonita
26.06.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Paráda, doporučuji! :-)

Gaara1
26.06.2016 5 z 5

Vtipné vyprávění poutníka Zibury na cestě přes Turecko až do Jeruzaléma. Kniha mi dala mnoho poznatků, měl jsem i zkreslený pohled na Turky, vnímal jsem je jako barbary, ale Ladislav mi tento názor částečně vyvrátil...
As salámu alejkum wa rahmatuláh Ladislave.

Lodja
23.06.2016 4 z 5

Neuvěřitelně vtipná knížka využívající absurdního humoru a narážek na českou maloměšťáckou (a jinou) kulturu. Ladislav je mému srdci blízký i tím, jaký je to "spořivý člověk" a jak rád podniká pěší výlety (v poněkud jiném rozsahu, ale myšlenka je stejná! :) Geniální je také to, jak nepodává zprávu o muslimech jako o krvelačných bestiích, co chtějí rozbourat EU, ale o obyčejných pohostinných lidech, co mají rádi svoji zemi. A poslední věc, co bych ráda vypíchla je takový originální optimismus. Žádné ohrané fráze, žádné zaslepené sluníčkářství, ale stejně se musíte polovinu knížky usmívat a říkat si, že když to zvládl on na rozpálené silnici uprostřed leda tak slunečnic, pro vás na luxusním chodníku při cestě do školy to přece není zas tak velká výzva.

Zvláštní je, že já prostě nedokážu číst tak víc než tři kapitoly naráz. Vedle postele mi to leží už dobrého půl roku a čas od času to někde otevřu a přečtu si pár stránek. Protože to jižní Turecko je přece jenom asi pořád na jedno brdo, ať je Zibura komik sebelepší.

LenkaWal
16.06.2016 5 z 5

Dokonalá kniha.
Nevěřila bych, že cestopis může být tak vtipný. Knihu jsem měla půjčenou, ale už jsem si objednala svůj vlastní výtisk, protože, jednou přečíst je málo. Chvilkama, mi to připomínalo vyprávění Šimka s Grossmannem. To mluví za vše - vtipné nápadité a skvělé. Doporučuji všem.