40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262550/bmid_40-dni-pesky-do-jeruzalema-BvC-262550.png 4 2918 646

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.... celý text

mariva
01.06.2016 5 z 5

Skvěle a s humorem popsaná cesta mě chytila od prvních stránek. Zajímavé je i zjištění, že zatímco u nás by podobný poutník z východních zemí asi nepotkal tolik laskavých lidí, v zemích, kde jsou lidé mnohem chudší, se s ním bez problémů dělili o jídlo a zvali ho do svých domovů. Doporučuji nejen knihu k přečtení, ale mladším generacím i samotné poznávání cizích zemí, dokud tyto možnosti mají.

ikul
01.06.2016 4 z 5

Je to vtipná, čtivá knížka. Už druhá strana mě utvrdila v tom, že knihu celou přečtu. Autor měl víc štěstí jak rozumu a proto se mu to dobře psalo a nám čtenářům dobře četlo. Druhá půlka knihy byla trochu opakující se, ale fandím dobrodruhům, jen tak houšť.

jessie01
23.05.2016 5 z 5

Smekám před autorovým nadšením a odhodláním vydat se na náročnou cestu, a následně parádním zpracováním, u kterého jsem se několikrát srdečně zasmála a zároveň zamyslela nad jeho úvahami o životě, se kterými nejde jinak než souhlasit. Paráda Láďo, jen tak dál :-)

Denieeen
29.04.2016

Jedna z nejlepších knih,co jsem kdy četla. Čtivá, se smyslem pro humor. Popis celé cesty autorem je úžasný, a vždy je to zpříjemnění odpočinku. Chválím a doporučuji :-) 5*

allebra
24.04.2016 5 z 5

Velmi povedený cestopis. Ocenila jsem autorův osobitý humor, styl, nadhled i na svůj věk až překvapivě pravdivá životní moudra úvodem kapitol. Zdařilé byly také vtipné doprovodné komiksové ilustrace a obálka knihy. V každém případě, pokud Ladislav Zibura napíše další zážitky ze svých cest, určitě si je nenechám ujít!

Rocker007
14.04.2016 5 z 5

parádní, vtipný, odpočinkový dílko. Zakoupeno na přednášce v Dubí. ;)

lidunka1
07.04.2016 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře a kromě toho, že je veselá, tak nabízí podněty k zamyšlení.

limetka2008
02.04.2016 4 z 5

Ziburu jsem "znala" jen trochu z fb a říkala jsem si - no jo, mladej, pozér, frajírek. A tím příjemněji jsem při čtení této knížky byla překvapená. Vyprávění plyne svižně a najde se tu i nemálo hlubších úvah a myšlenek, které se mi líbí a velmi s nimi souhlasím. Moc mne bavily komiksové ilustrace a také vysvětlivky v rámečcích byly zajímavé.

cori
28.03.2016 3 z 5

Neuvěřitelná dobrodružství českého poutníka, který si s ničím neláme hlavu, nasadí americký úsměv, prohrábne si blonďaté háro a kráčí rovnou za nosem za svým cílem. Některé situace jsou vypointované až absurdum. Myslím si, že autor v zájmu čtivosti ze sebe dělá většího "prosťáčka", než ve skutečnosti je. Viz vecpání se do ženského sektoru u Zdi nářků nebo koupel s krvavými puchýři a oděrkami v Mrtvém moři, nejslanějším jezeře na světě. Jinak před ním smekám klobouk. Je borec.

Ráno jsem si balil věci za velké pozornosti místních. Dost možná jsem první Evropan, kterého ve své zapadlé asijské vesničce viděli. Protože pohled na týden neumytého Ladislava je zejména po ránu vpravdě žalostný, myslím, že v téhle vesnici vstup do Evropské unie nikdy nepodpoří. Budou se bát, že k nim z EU přijdou tihle špinaví somráci a seberou jim práci.

JitkaJak
18.03.2016 4 z 5

Číst by mě to nijak zvlášť nebavilo, ale poslouchám audioknihu v autě. Je parádní, čte ji sám autor a to exkluzivním způsobem. Vždy mě mrzí, když dojedu do cíle, poslouchala bych dál a dál... A mimochodem, hrozně by mě něco podobného lákalo, jen bych si musela vybrat trasu, kde není třeba chodit po frekventovaných silnicích, ta představa mě děsí. A bohužel bych svou pouť neuměla takhle krásně a vtipně popsat.

bikava
17.03.2016 3 z 5

Čtivá kniha, ale chvílemi trochu nudná. Oceňuji autorovu sebeironii a humor. Líbily se mi popisy setkání s lidmi a spisovatelův mladý náhled na svět.

Ivetaa
15.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, která se čte sama. Určitě ji nečtu naposledy...

Lena79
07.03.2016 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Kniha se sama četla, jedná se vyloženě o odpočinkovou četbu, u které se navíc od srdce zasmějete......
...." A tak jsem seděl na vojenské základně v odlehlých kopcích středu Turecka a společně s patnácti policisty v uniformách sledoval dokument o mravencích..."
Prostě si to musíte přečíst, je to fakt balsám na duši.

MahulenaK
06.03.2016 3 z 5

V první řadě obdiv. V druhé pobavení. Sice tak od půlky už mě cesta moc nebavila, všechno se víceméně opakovalo, ale stejně to bylo příjemné čtení.

Fuksinka
29.02.2016 4 z 5

Ladislavova přednáška (nebo Stand-up chcete-li) byla skvělá. Proto, když jsem po nějaké době zahlédla v obchodě knihu, rozhodla jsem se ho podpořit. Dobře jsem udělala.
Pro neznalé předesílám, že se rozhodně nejedná o popis památek a krajinek. Celá kniha je o tom, jak Ladislav putuje a cestou potkává lidi. Možná se nám bude zdát divné, že jsou vesměs milí, přátelští a pohostinní. Těžko představitelné pro Evropana, že? Není důvod se rozepisovat, vše je skvěle shrnuté v doslovu knihy.
Jenom dodám, že kniha je dobře a vtipně napsaná s (sebe) ironií, která mi hodně sedí. Nechybí ani zajímavé postřehy a sem tam hlubší myšlenka. Jo a vsadím se, že vám po přečtení bude dobře na duši. Ideální oddechovka, bavte se.

slapr
20.02.2016 4 z 5

Knihu jsem si šetřil na putování po Portugalsku, poslouchal jsem ji v audio provedení a občas kolemjdoucí nechápali čemu se směju, některé pasáže jsou opravdu vtipné, ale párkrát mi přišlo, že snaha za každou cenu o vtip trochu dře. Malinko taky Ladislava podezírám, že některé věci nejsou úplně podle skutečnosti, sám jsem měl už čest Turecko i Izrael navštívit a trochu procestovat. Každopádně pokud se Ladislav rozhodne napsat o další cestě, může se mnou počítat, že si to rád přečtu.

Jarybar
19.02.2016 5 z 5

Je to správná knížka do dnešní doby. Řekněte, kdy jste se u televize doopravdy a od srdce zasmáli? Přečtení této knihy je výbornou investicí do svého zdraví, tedy alespoň toho duševního.

Hella
16.02.2016 4 z 5

Příjemné a milé čtení. Ladislav přesně umí dávkovat sebeironii a sarkasmus. Ladislava je potřeba obdivovat za to, že tohle všechno fakt zvládl a ještě o tom tak hezky napsal :-) .

Budouci_byvala
15.02.2016 5 z 5

Vtipná knížka, můj první přečtený cestopis a pokud si chcete odpočinout od vašeho zažitého žánru, tak doporučuji tuhle knihu na rozptýlení a pobavení. Takový ten pocit, jak se v metru smějete do knížky... :D

Papyn
14.02.2016 5 z 5

Tato kniha je prostě skvělá. Čtivá, veselá a plná očekávání a fantazírování. Hodí se nejen k šálku čaje, ale i do tramvaje a do postele. Ovšem dejte si pozor, v jaké společnosti knihu čtete, protože náhlé výbuchy smíchu mohou pohoršit přihlížející. Chci pokračování! Díky Ladislave!