40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262550/bmid_40-dni-pesky-do-jeruzalema-BvC-262550.png 4 2914 644

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.... celý text

Polajda
31.01.2016 5 z 5

Sama jsem propadla turistice a i menší třídenní pouť mám za sebou. Knihu jsem přečetla jedním dechem a neskutečně se u ní bavila.

poz3n
22.01.2016 4 z 5

Ladislava Ziburu mám rád, jeho přednáška byla výborná a v mnohém mě motivoval. Zároveň jsem se ale při čtení neubránil častému nevěřícnému pokyvování hlavou nad tím, čeho všeho, v mých očích nezodpovědného, je schopen. Mám pocit, že jiný člověk by během stejné cesty nejméně tak 10x umřel. Pokud o jeho další pouti vznikne taktéž kniha, rád si jí ale zase přečtu.

Mathir
17.01.2016 5 z 5

Super čtivá knížka, která příliš nepopisuje města a památky v nich, ale zaměřuje se především na příběhy lidí, které L.Zibura potkává. Velmi se mi libí autorův vývoj v názoru, kde jde do muslimského světa s předsudky, které má vytvořené ze společnosti v které žijeme. Ovšem hned zpočátku zjišťuje, že tyto předsudky jsou naprosto zbytečné.
Kniha je protkaná sebeironií, ale také zároveň zde můžeme najít zajímavé myšlenky, které jsou podány nevtíravou formou a dobře zapadají do koncepce celé knihy. Jsem zvědavý na další poutě a případně knihy L.Zibury.

kneslova
15.01.2016 5 z 5

Kniha je psána s nadhledem a humorem, navíc se něco dozvíte i když pro běžného člověka je to informace ne zcela potřebná. Ale kniha mě získala svým vtipem od prvních stran, to mám ráda , čte se s lehkostí a všem vám ji doporučuji, budete mít lepší náladu.

roben
13.01.2016 5 z 5

Zibi je můj objev loňského roku. Po jeho přednášce v Metropolu v Budějicích jsem začala sledovat jeho FB profil a jeho humor, nadsázka a způsob vyjadřování mně nadchnul. Už teď se těším na jeho další knihu o další pouti....ale hlavně mu závidím. Být mladší, třeba bych podnikla něco podobného.

hana9274
13.01.2016

Pořídila jsem si audioknihu a opravdu se pobavila. Vtipná, pozitivní náhled na svět, v dnešní době tolik potřebný.

Sand
11.01.2016 5 z 5

paráda

orson
10.01.2016 4 z 5

Děj má sice tato kniha nulový, pointu žádnou, ale i přesto jsem si ji rád přečetl - obsahuje totiž spoustu zajímavých informací. Přijde mi až neskutečné, jak pohostinní jsou lidé za hranicemi naší země. Kdyby u vás zazvonil nějaký otrhaný týpek a chtěl vodu, tak ho asi nepozvete domů na kafe, večeři a přespání... natož abyste si je zvali přímo z ulice :)

felia
10.01.2016 5 z 5

Obdivuhodná kniha, skvělý suchý humor. Snad autor bude mít autor i nadále inspiraci, aby nedopadl jako pan Viewegh, který se zmohl na jedinou skvělou knihu.

mone
03.01.2016 5 z 5

Celá knížka je, vzhledem k věku autora, pecka. Nejvíc ovšem zbožňuju vtípek na straně 147 dole. "... proto jsem si raději na elektronické čtečce otevřel novou knihu - James Joyce, Odysseus... No dobře, kecám, zase Viewegh..." / boží, boží, boží...

Gold351
28.12.2015 5 z 5

Nejen zajímavá, ale i vtipná a poučná knížka. Mohu všem vřele doporučit !

JajaCZ
28.12.2015 5 z 5

Skvelá a vtipne napísaná kniha, ktorá vás presvedčí, že dobrí ľudia, sú všade :)

keselylenka
28.12.2015 5 z 5

Výborné čtení, které jsem si ráda přečetla kdekoli a ráda se ke knížce zase vrátím. A kdo ví, jsem docela na vážkách někam vyrazit :-)

LBZ
26.12.2015 4 z 5

Knížka se mi hodně líbila - místy je opravdu hodně zábavná. Autor mě překvapil velmi dospělým - tolerantním a přemýšlivým - náhledem na svět. Možná mu k tomu pomáhá i to cestování. :-) Jinak se mi líbil jeho sarkasmus a sebeironie - zjevně se nebere přehnaně vážně.

Hendrychova.K
16.12.2015 4 z 5

Člověk má hned chuť vyrazit někam na pěší pouť...

nameadel
08.12.2015 5 z 5

L.Z. má štěstí jako málokdo, jiným by se stejným chování na pouti asi moc nedařilo. Což nemění nic na tom, že je knížka skvěle napsaná a hrozně mě to bavilo. Plusové body získává za neřízený záchvat smíchu v metru, což mi kniha ještě nikdy nezpůsobila. Pokud chcete někdo motivaci k pěšímu putování, rozhodně doporučuji.

ivona6995
07.12.2015 5 z 5

Perfektně čtivá a velmi vtipně napsaná kniha, která mě od počátku do konce bavila. Velmi oceňuje, že se autor nebál žádných témat. Navíc Láďův optimismus je až nakažlivý a za celou dobu se mi neomrzel. Rozhodně vřele doporučuji.

Mánička178
02.12.2015 5 z 5

Zibiho si pamatuju už ze školy, kde vynikal nad všechny svoji prostořekostí, bystrostí a vtipem. Už tehdy mi bylo jasné, že to dotáhne někam daleko a to se taky děje... Tenhle člověk má prostě dar vyhmátnout a lapit ten nejvtipnější zásek, který by jiné ani nenapadl... Chvála ti, Ladislave! :D Člověk se prostě musí nahlas od srdce smát :D

Tahle knížka je jednoduše maximálně vtipná, protknutá sebeironií, milionem zmínek a odkazů na jeho mámu, až se mi zdá jako paní Colombová... Fakt bych tuhle dámu chtěla vidět naživo, protože žádný jiný autor snad svou matkou není tak ovlivněn jako dobrodruh inspirovaný Honzíkovou cestou... :D

Navzdory vtipu, zesměšňování a ironii je však vidět, že je Ladislav člověk hloubavý, nikoli povrchní. Do knihy se mu podařilo nacpat semtam i nějakou hlubší myšlenku, která všímavého čtenáře může sunout dál :) Mně se líbila třeba tahleta:

"Můj kamarád Martin mě naučil jednu nesmírně důležitou věc - dělat si to hezký. Jak na to? Je to prosté. Vytipujete si hezké místo a obklopíte se něčím, co máte rádi - lidmi, hudbou, jídlem, dobrým vínem, krásnou slečnou, příjemnou vůní... čímkoli. Prostě vytvoříte dokonalý moment jako z reklamy na štěstí. A pak se zastavíte, mlčíte a intenzivně vnímáte všechnu tu krásu a radost. Lidé podle mě takové chvíle prostě potřebují a měli by si je sami vytvářet. Postupem času zjistíte, že si podobnou radost můžete udělat každý den."

- Díky za tenhle odstavec, Zibi... Odteď si to dělám hezký každej den a hned je na světě líp! :-*

stepan.jitule
30.11.2015 5 z 5

Kniha je krásně napsaná a dokonce se Vám bude zdát, že Ladislav je váš nejlepší kamarád a do Jeruzaléma jdete společně. Je vtipně napsaná a úchvatné je, jak autor vidí svět kolem sebe. Má neuvěřitelně zajímavé postřehy a pokud by více lidí o světe přemýšlelo jako on, bude nám všem líp :-)

radus3723
26.11.2015 5 z 5

Knížka, která splnila to, co jsem očekávala a ještě trošku navíc...Je v ní spousta nadhledu, vtípků, ale i návodů, jak žít v klidu a míru nejen s ostatními, ale i sám se sebou. Rozhodně můžu doporučit!