Plamen v temnotě

Pokračování Jiskry v popelu. Eliasovi a Laie jde o život. Po Čtvrté zkoušce a událostech, k nimž při ní došlo, se vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří utekli ze Serry a vydávají se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria. Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu. Temné síly, lidské i ty z jiného světa, však pracují proti nim. Dvojice musí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstila nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou Velitelku, sadistického Dozorce, který vládne kaufskému vězení a - což je nejbolestivější - i Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, která nyní zastává funkci císařova Krkavce. Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí zlomí srdce: najít zrádce Eliase i učeneckou otrokyni a oba zabít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342816/plamen-v-temnote-hmQ-342816.jpg 4.5461

Jiskra v popelu 2.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Host

A Torch Against the Night, 2016

Kniha Plamen v temnotě

leník511

Sice to nebylo tak moc dobré jako první díl a místy se to trošku táhlo, ale stejně si to pořád zaslouží 5*.

kikidok

Tato trilogie je jedna z mých nejoblíbenějších. Miluju styl psaní autorky, kdy mě celých 500 stran dokáže udržet napnutou a i když příběh nemá moc hloubku, je to spíš jako pohlazení po duši. U této knihy jsem se prostě nedokázala odtrhnout.

Gauri

Tak to byla pecka! Knížka je napínavá od začátku do konce! Díky tomu jsem neměla potřebu knihu odkládat, i když jsem spoustu důležitých věcí ohledně tohoto kouzelného světa zapomněla.
Je to drsný, ale i milý. Tajemný, dramatický a romantický tak akorát.
Moc jsem si užívala kapitoly z pohledu Heleny a Eliase. To u nich jsem trnula hrůzou, obdivovala jejich osobnosti a držela jim palce, když to s nimi vypadalo bledě. Oba jsem si vemi oblíbila. Laia mi jako postava sedí nejméně. Přijde mi nejvíce předvídatelná a nejméně zajímavá, nicméně Elias s Helenou to naštěstí dostatečně vyvažují.
Za mě jedna z nejlepších YA sérií, co se mi dostala pod ruku! :)

falcon9
20. červenceodpad!

Odpad. Rozhodoval jsem se mezi 1 a 2 a nakonec z toho nebude nic. Nemůžu si pomoct, ale autorka to totálně zazdila a celkem dobrý rozjezd z prvního dílu si sama pošlapala. Za 1. je vidět, že tohle psala žena a za 2. je vidět, že tohle hlavně dívky čtou, i podle komentářů. Autorka se asi nechala unést a příliš se začala ztotožňovat s hlavní 'hrdinkou' nebo spíš chudinkou Laiou. Ten její věčný vnitřní boj, jak je strašně slabá a nezvládne to, tečou jí slzy a za půl minuty už je zase hrozně silná a já nevim co. A pak je to zas naopak, a pak zase..a zase. A takhle je to celou knihu, já jsem to nedal. Je to jako když jdete s holkou na jídlo a ona přechází od McDonaldu ke KFC a neví, co si dá. Se nedá vydržet prostě. Proboha Laio, tak se prostě buď seber anebo se sesypej!! Chudák Elias se snaží to držet na nějaké čitelné úrovni, ale prostě na to nestačí

Joella

Na prvním dílu mě neskutečně zaujala jeho temná, napínavá a naprosto originální atmosféra, která v mých očích vyvážila nesympatickou hlavní hrdinku i všechny ostatní drobné chyby. Druhý díl je ale v tomto ohledu hrozné zklamání. Čte se sice dobře a svižně, má celkem spád i zajímavou zápletku, ale kdykoli jsem se dostala ke kapitolám vyprávěným z Laina pohledu, musela jsem přestat číst. Milostný trojúhelník i sama Laia mi nehorázně lezly na nervy, navíc spousta částí příběhu byla až nemístně dětinská a hrozně hloupá. Tři hvězdy si tento díl zaslouží jen a pouze za kapitoly s Helenou (i když ani ty nebyly na takové úrovni, aby vyvážily části druhých dvou vypravěčů) a oproti zbytku knihy velmi působivý závěr s několika nečekanými zvraty.

Bája89

Tahirová nám v pokračování své fantasy ságy přidala dalšího vypravěče. Kromě hlavních postav Eliase a Laiy se nám otvírá nový pohled, a to Heleny Aquilly. Krkavce císaře Marka a nejlepší kamarádky Eliase. Ta je zmítaná mezi svou láskou k Imperiu a povinností Krkavce plnit jakýkoliv císařů rozmar. Tíživá atmosféra žene naše oči po slovech a my stejně jako Elias a Laia spěcháme za Darinem co nám síly stačí. I díky tomu se Plamen v temnotě moc dobře četl. Stačí pár řádků a kniha vás vtáhne do děje. Je plná akce, napětí, krutosti a několika nečekaných zvratů. Magie se tady mísí se skutečným světem natolik přirozeně, že kdybychom na džina nebo ifríta narazili ve městě, tak se nad tím snad ani nepozastavíme.
Rozhodně se jedná o plnohodnotné pokračování prvního dílu, který si získal nespočet čtenářů po celém světe a čestné místo v mé knihovně. Jediné, co bych autorce vytkla je cliffhanger na konci. To se čtenářům nedělá. Počkat vlastně dělá. Proto se vždycky dobrovolně uvrtáme ke čtení nějaké dechberoucí fantasy série. Celá kniha tak končí obřím zvratem, který nikdo nečekal a ze kterého se vám zježí vlasy na zátylku.

Sherosraz77

Já ani nějak nevím co bych o tomto dílu řekla. Jo bylo to napínavý, jo nebylo to přehnaně romantický, jo mělo to celkem svižné tempo, jo dozvěděli jsme se zase něco víc, ale prostě já nějak nevím...nevím co o tom napsat. První díl mě bavil, ale tenhle díl...Jsem z toho nějaká taková divná :D Ani nevím jestli chci číst třetí díl. Přečtu si ho...ale budu to asi co nejvíce oddalovat :D

shey
29.11.2019

Po čtvrtině knihy odloženo na jindy. I když nemám ráda nedočtené knihy, na sílu to číst nechci. Autorka to má možná promyšlené, ale mě tam prostě něco chybělo abych četla dál a na knížku se těšila. Možná je to mnou, možná mi jen nesedla do "nálady". Nechám to uležet a dám jí šanci za čas.

Finále
Finále