Plamen v temnotě

Pokračování Jiskry v popelu. Eliasovi a Laie jde o život. Po Čtvrté zkoušce a událostech, k nimž při ní došlo, se vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří utekli ze Serry a vydávají se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria. Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu. Temné síly, lidské i ty z jiného světa, však pracují proti nim. Dvojice musí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstila nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou Velitelku, sadistického Dozorce, který vládne kaufskému vězení a - což je nejbolestivější - i Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, která nyní zastává funkci císařova Krkavce. Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí zlomí srdce: najít zrádce Eliase i učeneckou otrokyni a oba zabít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342816/big_plamen-v-temnote-hmQ-342816.jpg 4.5533

Jiskra v popelu 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

A Torch Against the Night, 2016

Kniha Plamen v temnotě

DreamerX9

Druhý díl je mnohem slabší oproti prvnímu. Děj se dlouho táhne a umírání i zranění jsou jako přehazka. Chce to vydržet protože druha pulka nabere spád a rozhýbe dějem. Snad další díl bude větší posun a napětí.
"Kdo by to řekl"

red_marionette
30.07.2021

Prostě WOW. Příběh, který není předvídatelný. Už se těším na další díly.

Viva98
04.07.2021

Kniha mě tak jako první díl nezklamala. Naprostá pecka! Knihu jsem si moc užila, děj byl zajímavý, nepředvídatelný a plný "wow" chvilek. Styl, kterým je napsaná je neuvěřitelně čtiví. S hlavními postavami se velice snadno sžije a nejvíc na knize miluju to prostředí! Taky zbožňuju to, jak nedokážu odhadnout, co se v knize stane. Vždy si myslím, že se asi stane TO a ono se stane úplný opak! Kniha patří k mým nejoblíbenějším a už se nemůžu dočkat na další díly.

vinebitch
29.05.2021

Za mě byl druhý díl snad lepší než ten první, zaujala mě i Helena, která dostala i svoje vlastní kapitoly a pomohla nám tak nahlédnout na příběh z trošku jiného pohledu. Knížku jsem četla v angličtině, a strašně mě překvapilo, jak lehce ale krásně zpracovaná byla - moc se mi líbily slovní spojení a různé věty opravdu nutily člověka trošku se zamyslet. Děj byl uprostřed trošku táhlý, ale to je snad vždycky :) Konec mě strašně překvapil a zajímá mě co se stane ve třetí knížce.

Paja7
25.05.2021

Musím říct, že začátek ok... ale prostředek byl pro mě dost nudný a já se opravdu musela přemáhat to nějak přelouskat a byla jsem dost zklamaná, protože první díl byl naprostá bomba... Ale zhruba ve třetí třetině to opět začínalo nabírat grády a nestačila jsem se divit...

Percabethka
25.01.2021

Sabaa Tahir mi svým vypravěčským stylem trochu připomíná Maasovou - i když vás začne hlavní hrdinka rozčilovat a vy nechcete číst dál, jste tak vtažení do děje, že nejde přestat. Což u 500 stránkové bichle znamená, že se moc nevyspíte.
Musím ale říct, že jsem z téhle knihy zklamaná, protože mi celý děj přišel hrozně překombinovaný, místy celkem cringe a navíc tu byl milostný trojúhelník - zase. A já už myslela, že se tohle klišé konečně přestalo v YA používat. Škoda. I přes to všechno ale zajímavý svět a autorčina stylistika všechno nějak zachraňují.

AntikK
22.01.2021

Druhý díl byl ještě větší jízda než první! Zatímco první byl takový hodně vztahový a podle mě se dost točil kolem citů, tady už je to vyloženě jízda a milostná linka je spíše v pozadí. V této části se mě nejvíc získala Helena, Laia je čím dál otravnější... Ale jinak pecka.

Tery01
08.01.2021

O proti prvnímu dílu, který Vás vtáhne hned do děje, byl tento díl slabší. První polovina děje se táhne a nic moc se v ní neděje, druhá polovina knihy byla zajímavější a konečně se začalo něco dít. Doufám že třetí díl bude zas tak dobrý jako ten první.