Smrt před branami

V Impériu i za jeho hranicemi stále narůstá hrozba války. Helena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Císař Markus, pronásledovaný minulostí, ztrácí příčetnost a velitelka využívá jeho šílenství, aby posílila vlastní moc. Helena hledá způsob, jak zastavit blížící se temnotu, a v sázce se ocitá nejen život její sestry, ale všech obyvatel Impéria. Laia ze Serry, která se nyní zdržuje daleko na východě, ví, že osud světa nezávisí na machinacích válečnického dvora, ale na tom, zda se podaří zastavit Temnonoše. Ve snaze ho svrhnout však Laia naráží na nečekané hrozby ze strany těch, na jejichž pomoc spoléhala. V zemi mezi životem a smrtí se Elias Veturius vzdal svobody, aby mohl sloužit jako Strážce duší. Tím se však zaslíbil pradávné moci, která se nezastaví před ničím, jen aby zajistila Eliasovu oddanost - dokonce i za cenu jeho lidství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378955/smrt-pred-branami-mnA-378955.jpeg 4.3152

Jiskra v popelu 3.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Host

A Reaper at the Gates, 2018

Kniha Smrt před branami

kikibo
včera

Co to? Jak to? Takhle to nemohlo skončit přeci :D ať si Sabaa pohne a dopíše 4. díl sakra!

Tereza0107

Třetí pokračování této série jsem četla se zhruba ročním odstupem od prvních dvou dílů a to byl možná kámen úrazu. Nejprve jsem musela docela dlouho přemýšlet a připomínat si co se odehrálo v předchozích dílech, které jsem si pamatovala jako napínavé a strhující. Proto mě překvapilo, že tento díl jakoby poněkud postrádal grády, na které jsem byla zvyklá. Občas mi děj přišel tolik překombinovaný, že jsem ztrácela přehled co má jaká postava zrovna za poslání. Některé pasáže se na můj vkus až moc táhly, jako třeba Eliasův boj s Místem čekání a jeho neustálé přetahování se s Maúthem. Na druhou stranu bylo v knížce pár docela nečekaných zvratů a odhalení, takže příběh rozhodně nebyl lehce předvídatelný. Byla jsem hodně zvědavá na rozuzlení minulosti Keris Veturie, ale k mému zklamání se žádné nekonalo a autorka očividně chystá ještě další pokračování. Tak doufám, že si s ním pospíší, než opět půlku děje zapomenu a koloběh se bude opakovat.

PapayaD

Laia, Elias, Kuchta, Krkavec, Darin... jejich osudy jsou neskutečné a já jsem ráda, že je mohu prožívat spolu s nimi. Tento díl sice nedosáhl kvalit druhého dílu, který byl za mě nejlepší, ale šlape mu na paty.

Postavy jsou úplně jinde, než byly v prvním díle. Každá se žene za svými vlastními cíli a posláními, ale jejich cesty se přesto kříží a osudy se proplétají. O šokující zvraty a odhalení (Kuchta!) není nouze a já se jen těším, až bude konečně venku i čvrtý díl. A ta obálka...

Lokina

Po více než ročním čekání, konečně přišel třetí díl Jiskry v popelu. Ze začátku jsem byla trochu zmatená a musela si vzpomenout, jak skončil druhý díl. Ale postupně mi to vše nabíhalo a já mohla nerušeně pokračovat Smrtí před branami.
Co mě nikdy neomrzí, jsou kapitoly vyprávěné více postavami, tady to byli Laia, Elias a Krkavec, takže pro mě byl příběh zajímavější a čtivější.
Autorka měla v záloze i pár překvapivých momentů, které příběh více obohatily. Líbily se mi i popisy prostředí, ať už hlavního města nebo Místa čekání, i to ve vás zanechá pěkný čtenářský zážitek.
Poslední kapitoly byly velmi vzrušující, akční a krvavé, jak byl začátek trochu pomalý, tímhle se to vyrovnalo.
..no a zase čekat na další díl!

Martooni

Libila se mi! A moc! Všechno tak hezky zapadlo! Líbilo se mi mnoho zvratu, odkrytych tajemství. Dej byl napínavý!
Líbilo se mi, co se stalo s Eliasem, muselo se tak stát, abychom džiny pochopili.
Dávám plny počet s těším se na poslední díl!

whiolet

Nemůžu se zbavit dojmu,že první díl nasadil laťku hodně vysoko a i když se autorka snaží SEČ může, žádný další díl ho dohnat nedokáže.
Jinak to bylo super čtení,které mě nenudilo a já se nemůžu dočkat posledního dílu!

evilunicorn

Zatraceně dobře napsaná fantasy! Všechny emoce,jenž postavy prožívaly byly bravurně vykreslené,ať už to byl smutek,nenávist,touha po pomstě,nebo strach a to vše na pozadí vize hrůz přicházející války.Celkově pochmurnější a temnější atmosféra příběhu mi naprosto vyhovovala.Kniha,jenž má ambice stát se kultovní.

Anastazie0810

Třetí díl úžasné série je tu! Genocida, utlačování slabších, rozdělení společnosti, boj za svobodu.. Nepřipomíná Vám to něco? Jsou to otázky dnešní doby, které řeší i Sabaa Tahir, svým fantasy úžasným způsobem.
Postavy se vyvinuly nepředvídatelným tempem. Helena (krkavec) se soustředí na ochranu své rodiny a snaží se zároveň zhatit plány kruté Keris. Elias se vypořádává se svým novým posláním a pomalu si uvědomuje, že cena kterou musel zaplatit je velká až moc. Laia bojuje proti temnotě a snaží se zachránit zbytky svého lidu.
Přibylo více fantasy prvků a více odhalených tajemství (WOW!!!)

Začátek knihy byl maličko natažený, ale mě osobně to nevadilo, jelikož i přesto to nebylo nudné. Akce a napětí se touto knihou line už od první stránky. Rozhodně je to jedna z nejlepších fantasy sérii. Originální, skvělé, prosté TOP!

pro dospívající mládež (young adult)

Sabaa Tahir
americká, 1983

Kniha Smrt před branami je v

Právě čtených7x
dalších seznamech4x