Smrt před branami

V Impériu i za jeho hranicemi stále narůstá hrozba války. Helena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Císař Markus, pronásledovaný minulostí, ztrácí příčetnost a velitelka využívá jeho šílenství, aby posílila vlastní moc. Helena hledá způsob, jak zastavit blížící se temnotu, a v sázce se ocitá nejen život její sestry, ale všech obyvatel Impéria. Laia ze Serry, která se nyní zdržuje daleko na východě, ví, že osud světa nezávisí na machinacích válečnického dvora, ale na tom, zda se podaří zastavit Temnonoše. Ve snaze ho svrhnout však Laia naráží na nečekané hrozby ze strany těch, na jejichž pomoc spoléhala. V zemi mezi životem a smrtí se Elias Veturius vzdal svobody, aby mohl sloužit jako Strážce duší. Tím se však zaslíbil pradávné moci, která se nezastaví před ničím, jen aby zajistila Eliasovu oddanost - dokonce i za cenu jeho lidství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378955/big_smrt-pred-branami-mnA-378955.jpeg 4.2294

Jiskra v popelu 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

A Reaper at the Gates, 2018

Kniha Smrt před branami

Luigi1

Svobody se vzdal Elias Veturius aby mohl sloužit jako Strážce duší.Laia ze Serry se pokouší zastavit Temnonoše.

Njangu

Kromě úplného konce, kde knížka začíná mít spád, je tento díl téměř o ničem. Moc nového jsem se nedozvěděla, děj se vlekl a četlo se to hodně pomalu. Měla jsem od této série mnohem větší očekávání. A teď už se těším, že jí budu mít konečně z krku. No uvidíme co ještě přinese poslední díl.

Radějka

(+ SPOILER) Tady už bohužel musím strhnout hvězdičku, i když sérii zbožňuji.
Smrt před branami se velmi táhne, zdaleka nedosahuje kvalit prvního dílu. Od té doby, co se Elias stal Strážcem duší, jako by to nějak ztratilo šmrnc. Konec skvělý, ale zbytek slabší. Doufám v lepší čtyřku, ale zdá se mi, že díly mají sestupnou tendenci.

Petra-1

Já půjdu proti proudu, protože mně se tenhle díl líbil nejvíc. Je tu opět hodně akce, celou dobu mi v hlavě běžela možná řešení "hádanky", čímž mě kniha krásně vtáhla. Já vše prožívala s hlavními hrdiny.
Opět byla kniha velmi čtivá a já jsem nutně potřebovala vědět, co bude dál. Postupně se dávají dohromady jednotlivé dílky skládačky, což v knihách miluji.
Elias, co vám budu povídat, pořád ho zbožňuji. S Laiou mám takový obtížný, těžce definovatelny vztah. Koho jsem si tady zamilovala je Helena a Avitas Harper.
Konečně jsem se dočkala i lepšího vykreslení záporáků.

DreamerX9

Hodnocení mám stejné jako u předchozího dílu. Série se mi zdá až příliš zdlouhavá a celý dej by se příjemně vešel do dvou knih ale uvidíme co bude dál. A stejně jako u předchozího dílu druhá půlka fantastická a natolik abyste chtěli číst další díl

luculi
15.09.2021

Musím říct, že tohle byl slabší odvar předchozích dvou knih. Příběh je plný zvratů, pořád se něco děje a už od počátku je jasné, že hra se teprve rozehrává pro poslední díl.
Tím pádem vzniká spousta momentů, které jsou hodně natahované a působí jako vata. Hlavně slizká Keris, která unikne všemu, Krkavec, který není schopný dostát své hodnosti a její síla vůbec nepůsobí důvěryhodně. Elias se svým novým posláním nebo Laia, která je tentokrát opravdu otravná s tím, jak každému vnucuje lidskost.
Mělo to nějaké mezery, postavy byly na zabití, už nepůsobily stejným dojmem jako dříve. A až teprve teď jsem opravdu pocítila tu škatulku young adult. Což tomu trochu kazilo dojem.
Přesto všechno jsem se vždycky začetla a stránky mi utíkaly pod prsty rychlostí blesku. Teď už jen počkat na poslední díl a doufat, že všechny ty roky čekání za to budou stát...

vinebitch
25.06.2021

(+ SPOILER) Každopádně byl pro mě tento díl asi nejméně záživný a celá série by mohla být trilogie, (místo tetralogie), ale co už. Vím, že tahle knížka nás měla nalákat na poslední díl (který zde taky zrecenzuji, pro ty kteří si ho chtějí přečíst, bez spoilerů), a i přesto že první dvě třetiny se pořád tak nějak něco dělo, docela jsem se do čtení nutila. Ale posledních 150 stránek to zachránilo a já se vrhla do poslední knihy. Okamžitě mě zaujala, více než třetí, bylo tam více pohledů, víc romantiky a víc důležitých momentů. Hlavně od třetí části se děj velice rozběhl a i když mě určité části namíchly a rozbrečeli, musím dát knize 5 hvězdiček. Za mě to poslední díl docela zachránil a pokud se na to cítíte, prosím, přečtěte si jej, je strašně krásně napsaný.

Percabethka
07.02.2021

Aha, tak ona to není trilogie. I když. Pro mě možná je. Jsem ráda, že další díl zatím nevyšel, protože bych asi chtěla vědět, jak to teda celé dopadne, a pustila se do něj. Vzhledem k tomu, jak špatný tenhle díl byl, jsem ale nakonec ráda, že se čtvrtým nemusím ztrácet čas. Je to ale škoda, protože měl tenhle příběh ohromný potenciál, který bohužel autorka v téhle knize definitivně zazdila.