Smrt před branami

Smrt před branami obálka knihy
Mé hodnocení:

V Impériu i za jeho hranicemi stále narůstá hrozba války. Helena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Císař Markus, pronásledovaný minulostí, ztrácí příčetnost a velitelka využívá jeho šílenství, aby posílila vlastní moc. Helena hledá způsob, jak zastavit blížící se temnotu, a v sázce se ocitá nejen život její sestry, ale všech obyvatel Impéria. Laia ze Serry, která se nyní zdržuje daleko na východě, ví, že osud světa nezávisí na machinacích válečnického dvora, ale na tom, zda se podaří zastavit Temnonoše. Ve snaze ho svrhnout však Laia naráží na nečekané hrozby ze strany těch, na jejichž pomoc spoléhala. V zemi mezi životem a smrtí se Elias Veturius vzdal svobody, aby mohl sloužit jako Strážce duší. Tím se však zaslíbil pradávné moci, která se nezastaví před ničím, jen aby zajistila Eliasovu oddanost - dokonce i za cenu jeho lidství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378955/smrt-pred-branami-mnA-378955.jpeg 4.2238

Jiskra v popelu 3.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Host

A Reaper at the Gates, 2018

Kniha Smrt před branami

Percabethka

Aha, tak ona to není trilogie. I když. Pro mě možná je. Jsem ráda, že další díl zatím nevyšel, protože bych asi chtěla vědět, jak to teda celé dopadne, a pustila se do něj. Vzhledem k tomu, jak špatný tenhle díl byl, jsem ale nakonec ráda, že se čtvrtým nemusím ztrácet čas. Je to ale škoda, protože měl tenhle příběh ohromný potenciál, který bohužel autorka v téhle knize definitivně zazdila.

groula

No. Z celé trilogie mě tohle nejméně bavilo. Byly pasáže který mě až skoro nudili. To se mi s dvěma předchozími knihami nikdy nestalo.
Pak ke konci přišly pasáže které byly zase super.
Ale prostě pro mě tohle jednoznačně nejhorší část trilogie...

Niiiiik

Nevím, jestli je to tím, že jsem první díl četla opravdu dávno (dokonce 2x a ve vzpomínkách je pro mě top) a druhý i třetí jsem si přečetla až teď, ale tahle série tak nějak ztratila mé nadšení. Možná, že prostředí Šerosrázu mělo to největší kouzlo. Třetí díl byl o něco lepší než druhý, Helena se vzpamatovala po tom, co většinu dvojky působila jako troska a její dějová linka mi nakonec sedla nejvíc. Taky jsem žila v domnění, že tohle bude poslední díl série a závěr mi přišel tak nějak neobvykle otevřeně depresivní, že bych to tak klidně i nechala. Bojím se totiž, že se se čtvrtým dílem budu trápit. A hlavně, ať není pátý!

Magie233
15.12.2020

Třetí díl byl pro mě nejslabší ze všech a to pro příběhové stránce. Linie Laiy a Eliase byla nudná, bez akce, příliš protahovaná. Helenina část byla zajímavá a zlepšuje úroveň celé knihy. K závěru se dočkáme akce a několika zvratů. I když knihu hodnotím průměrně, první dva díly byly skvělé a věřím, že čtvrtý díl bude vyvrcholím celé této sbírky.

Arsi007
03.12.2020

Většina čtenářů má třetí díl za nejslabší a u Eliasových kapitol se prý vyloženě nudili. No tak já jdu zase proti proudu.

Děj byl plný válečné vřavy a neskutečné tísně a zoufalství, které na mě dýchalo z každé stránky. Jsem nadšená, co se stalo z Eliase, resp. jak se s tím nakonec popasoval, to samé musím přiznat Heleně, ale Laia? Bože Laio, doufám že v posledním díle opravdu už dospěješ, přestaneš být tím naivním trdlem, které si myslí, že se kolem něj všechno točí a všichni mu ubližují a pořádně to rozjedeš!

Úplný závěr odhalil tak neskutečné příbuzenské vztahy, že jsem si po dočtení musela nakreslit na papír genealogii jednotlivých rodin

IG: @hanybooks

SaraArang
09.11.2020

Mám pocit, že autorka v této sérií ztrácí dech. Z druhého dílu jsem byla nadšená víc, než z prvního a bohužel tohle je velké zklamání.

Autorka jako by nevěděla kam dál a navíc mi přijde, že z toho chce udělat epickou fantasy. Což by ani tolik nevadilo, ale prostě to s těmi duchy je velké šlápnutí vedle, které tam vůbec nesedí. Naprosto vaří z vody a podle toho taky vypadá. Já jí zkrátka tuhle linku nevěřím. Elias a Laia neskutečně nudní a vůbec mě jejich části nebavily. Z Eliase autorka udělala naprostého troubu a dost dobře si nedokážu představit, co v tomhle směru zamýšlí.
Kdo naopak ve třetím díle zazářil je Helena. Jakože tuhle postavu miluju, prošla obrovským vývojem a její části jsou snad nezajímavější. Přijde mi, že tahle jediná postava si zachovala svou lidskost a uvěřitelné emoce. Její části mě neskutečně bavily a vždy jsem se na ně těšila.

Jinak mi ještě u knihy vadí ta neskutečná depresivnost, ani náznak naděje. Jako by tím příběh něco ztratil. Škoda, podle mě to byla skvěle načatá série. Do posledního dílu se ze zvědavosti pustím, ale už nejsem tak natěšená jako po druhém díle.

Tucaka
27.10.2020

Takhle moc depresivní konec jsem u žádné knihy nezažila. Mám dost smíšené pocity.
Přijde mi, že v knize je hrozně moc zbytečných pasáží, které vůbec nikam nevedly. Příliš mnoho informací o Krkavci a příliš málo o hlavní hrdince Laye.
První díl byl za mě nejlepší.

Atlantis
22.09.2020

Čtení třetího dílu u mne zpočátku hodně ovlivnila dvojka. Ta mne z velké části nebrala a měl jsem pocit, že začátek Smrti před branami se hodně vleče v podobném duchu. Elias i Laia byli neskutečně otravní, pořád někdo fňukal a přešlapovalo se na místě. Pak se ale děj rozjede, nabere rychlost jako lavina a parádní čtení je na světě.
Kapitola sama o sobě jsou části věnované Krkavci. Kdyby mi někdo řekl, že je napsal jiný autor, tak bych ani nebyl překvapený. Kolem Heleny se pohybují mraky zajímavých postav, všichni intrikují, nebojí se navzájem podrážet... no prostě takové Trůny pro mladší.
Smrt před branami mne zpočátku unavovala, ale ve finále šlo o příjemné čtení. Ale doufám, že příští díl bude poslední.