Jiskra v popelu

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275091/jiskra-v-popelu-zph-275091.jpg 4.61027

Jiskra v popelu 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Host

An Ember in the Ashes, 2015

Kniha Jiskra v popelu

nikiss76

(+ SPOILER) Knihu jsem si naprosto zamilovala. Autorčin styl psaní mi připomínal Leigh Bardugo, která je jednou z mých nejoblíbenějších fantasy autorek. Moc mě mrzí, že se více nepřekládají kvalitní fantasy knihy i do češtiny a my jsme tak ochuzeni o tolik skvělých knih.

Jiskra v popelu byl velmi originální, čtivý, zajímavý, napínavý příběh se skvělou romantickou linií. Eliase jsem si zamilovala po prvních stránkách a celkově byla jeho životní cesta trnitá, ale i přesto z něj zformovala člověka, jakým je. K Laie jsem si sympatie vytvořila až časem.
Jediné co se mi nelíbilo, byla obálka knihy. Rovnou se vrhnu na čtení dalšího dílu, mohu pouze doporučit.

Fallen034

Knihu jsem přečetla za jeden den. Teď když se na to zpětně dívám, nedokážu pochopit, jak se mi to povedlo - 456 stran!
Se sérií určitě nekončím :))

Percabethka

Jakmile jsem tuhle knížku začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla ji za jednu noc. A jsem vážně ráda, že jsem si počkala, až vyjde celá série, protože čekat na další díl by nebyla moc stranda.
I když je Laia zpočátku charakterně dost plochá a hloupoučká, v průběhu se to trochu zlepší a nakonec sice pořád není žádný superhrdina, ale i tak jsem si jí celkem oblíbila. A všechno ostatní bylo skvělé! Stylistika, prokreslenost světa a jeho historie, popisy, postavy, příběh... Líbilo se mi, že i když tam byly náznaky nějaké magie a romantické linky, autorka obojím hodně šetřila a soustředila se na příběh samotný. A otevřela spoustu otázek (o tom cliffhangeru na konci nemluvě), kvůli kterým člověk po dočtení poslední stránky musí rovnou sáhnout po druhém dílu. Tak snad bude stejně dobrý jako tenhle...

Theas

První na co se u výběru knížky dívám, je obal. Takže „Jiskra v popelu“ mne zaujala na první pohled. Poté, co jsem si přečetla popisek knihy, nebyla jsem úplně rozhodnutá, zda si jí koupit. Po přečtení několika recenzí jsem se rozhodla pro koupi. Jsem opravdu ráda, že jsem se tak rozhodla.

Upřímně moc nemám ráda knihy, kde se střídají kapitoly podle pohledu dějových postav. Vždy, když se pořádně začtu do příběhu jedné postavy, je kapitola u konce a začínám znovu s další. U této knihy mi to ale vůbec nevadilo. „Jiskra v popelu“ se čte opravdu velmi dobře a musíte se k ní stále vracet, dokud ji co nejdříve nepřečtete. Vaše zvědavost o děj v knize je větší, než touha po sledování televize, než zájem o okolní dění – kniha vás vtáhne do sebe a vyžádá si váš zájem, vaši zvědavost. Nepustí vás a nedovolí vám od čtení odejít, ačkoli některé její pasáže se mohou zdát mnohým čtenářům drsnější, brutálnější. Pak se ale najdou ti čtenáři, kterým se to bude stejně jako mě opravdu líbit, a tyto pasáže budou přímo „hltat“.

Takže jestli váháte, zda koupit nebo ne určitě doporučuji, nebudete litovat. Knihu jsem nemohla pomalu odložit z ruky a za dva dny jsem jí měla přečtenou. Napínavé čtení, přehledný děj, přímo pastva pro „čtenářskou duši“.

groula
18.12.2020

Tak to byla jízda. Od začátku do konce. Čtivě popsaný, akční, občas láska. Super.
Až mě mrzelo, že ta kniha skončila.
Já chci pokračování :-)

Magie233
18.11.2020

Čtivé, napínavé, akční, scény dobře popsané, pěkný příběh. Hlavní i další postavy jsem si oblíbila. I když hlavní hrdinka Laia by mohla být více rozhodnější a bystřejší, příběhu by to dodalo více dynamiky. Kniha mě hned vtáhla do děje a bavila mě. Hned navazuji na druhý díl.

SaraArang
09.11.2020

První díl je skvělý. Je to čtivé hned od začátku a čtenáře to hned vtáhne. Příběh mi nepřijde až tak originální, ale je podle mě dobře napsaný. Úplně mi neseděla hlavní hrdinka, za mě prostě typický Mary Sue a ty já zkrátka nemusím. Líbily se mi i zaporáci a vedlejší postavy. Třeba Helena, tu jsem teda litovala, ačkoliv podle mě je to silná holka. Rozhodně jsem si jí víc oblíbila na Laiu, která mi místy lezla na nervy. Celkově je to prostě pěkné čtení a ta obálka je fakt mimořádně krásná.

Alnima
06.11.2020

Pěkné, opět v něčem originální, ale už jsem četla i lepší a nevím, zda se odhodlal číst poslední dva díly. Možná časem.