Jiskra v popelu

Jiskra v popelu

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr z... celý text

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte.

Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou.

Elias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.

Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275091/jiskra-v-popelu-zph-275091.jpg 4.6506

Jiskra v popelu (1.)

An Ember in the Ashes (2015)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

Natty1233

Knihu jsem si přečetla na doporučení a nemůžu si ji vynachválit. Okamžitě mě vtáhla do děje a já prostě musela číst dál. Ke konci jsem byla tak strašně napjatá, že jsem ji ani neodložila a dočetla ji. Autorka má vážně talent, kniha byla čtivá, napínavá a na konci si řeknete, že musíte číst další díl. Tak doufám, že bude co nejdříve.. :)

Neo1tex

Přemýšlel jsem, proč mi byly celou dobu čtení osudy hlavních hrdinů tak nějak jedno. Proč mě vůbec nebraly za srdce a nechávaly mě chladným. A potom jsem na to přišel: já už tu knihu totiž četl, jen se místo Jiskra v popelu jmenovala Hunger Games.

Ano, Jiskra v popelu je Hunger Games, jen v trošku jiném obalu. Jestli jste HG nečetli, přidejte si hvězdičku.

Lenka40

Tak opět kniha do které jsem se prostě zamilovala a moc potřebuju další díl ,který vyjde až v září . Příběh kde nebezpečí a smrt číhá na každém rohu mě prostě pohltil . Lainu a Elise jsem si prostě zamilovala . Už se těším na jejich dobrodružství v dalších dílech v sérii Jiskra v popelu.

sáj

Tak tohle bylo naprosto perfektní!

Nemám až tak v oblibě fantasy, ale tohle?... Tohle je prostě bomba! :)

Gabba99

Skvělá kniha. Krásně vykreslený fantasy svět, skvělé hlavní postavy. Kniha mě zcela vtáhla do děje, přečteno na jeden zátah. Už se těším na další díl.

PetraBery

Wau, to byla opravdu velká paráda. Po dlouhé době kniha, která mě nutila číst i přes půlnoc. Skvělá fantasy s propracovaným světem, výborně vykreslené postavy, kterým prostě musíte držet palce. Jsem vážně zvědavá, jak se příběh Laiy a Eliase bude vyvíjet dál a jsem moc ráda, že nebudu muset čekat až tak dlouho :o). Opravdu povedená kniha!

AnnaWhite

Úžasná knížka napínavá od začátku až do konce!

Jůšo

Spokojenost, nadšení a nutná potřeba dalšího dílu, takové jsou moje pocity po přečtení téhle báječné knihy. Dokonce i můj naprosto neknihomolský kamarád, kterému jsem knížku vnutila, příběh pochválil a řekl, že si možná přečte i pokračování, čímž mě úplně dostal. XD To svědčí o velkém potencionálu autorky.

FlexiMZ

Jsem naprosto nadšená! Nevím, jak přesně formulovat své pocity z téhle knihy ale jsem ráda, že jsem čtení téhle knihy tak odkládala a přečetla si jí až teď. Protože čekat celý rok na další díl, to bych asi nezvládla. Zatím co ten měsíc a půl to snad nějak vydržím :D

pajka0071

Kniha je jedním slovem geniální, jsem zvědavá na pokračování.

Brambu

Tak tohle bylo výborné, moc mě to nadchlo a bavilo mě to. Autorka nás vezme do světa, kde vládne moc a tyranie. Kde zrada a utrpení převládá nad férovostí a empatií. Přesto je zde naděje! Chudá dívka a nespokojený válečník se spojí a plánují spolu vzpouru. A do toho nechybí láska, nenávist a zakázané přátelství. Zkrátka moc pěkně se to čte a už jsem moc zvědavá, jak to vlastně s tímto světem dopadne.

memory

Bylo to čtivé, originální a napínavé. Každá kapitola končila tak, že nutila pokračovat ve čtení. Jen už mi není -náct, takže nad hloupoučkým milostným čtyřúhelníkem jsem převracela oči. Též vnitřní promluvy hrdinů k sobě samým byly dost úsměvné.

LadyAlis

Stoprocentní spokojenost :-) několikrát jsem se bála o Laiu a dokonce mi hodnekrat i trnů lo jak dopadne u velitelky.

LiLLu

Bohužel jsem mela do 170 strany problem zaradit si dobu nebo styl kde to melo být. Pak jsem si ale pustila ofiko trailer a hned to naskočilo. Bylo to dobře psané, ale bohužel autorce uniklo dost chyb, jako třeba jak mohl hl hrdina vidět, že se pod udajnou železnou maskou kterou nosili pořád a byla jako jejich druhá kůže někdo červená? a nebo že si hladil bradu se strništěm a to jako citil přes železnou masku? Nebudu vypisovat všechny ale mohla to lépe vyřešit. Pro tyto nepřesnosti o hvězdu méně
Jinak fajn příběh

Christine-Marie

Tři slova: dechberoucí, úžasné, dokonalé!

Veronika33

Príbeh bol zaujímavý, príjemne ubiehal aj vďaka tomu, že sa dej striedal z pohľadu Laiai a Eliasa. Pomerne ľahko sa čítal, ale niečo tam chýbalo k dokonalosti. Popravde ma nebavilo prostredie v akom sa to odohrávalo. O kúpe ďalšieho diela neuvažujem, aj napriek môjmu hodnoteniu, nemám potrebu v ňom pokračovať.

Martooni

Tak tohle byla jízda!

Absolutně jsem nevěděla, co mám od knížky očekávat. Ale tohle je prostě něco!

Nemohu se dočkat druhého dílu!

whiolet

Tak tohle byla jízda! Jiskra v popelu ve mně zažehla neustálou potřebu číst a číst. Nutně si potřebuji přečíst další díl!

Knihomolkaholka

Tahle kniha je prostě jedním slovem úžasná! Líbilo se mi na ní všechno! Hrozně moc se těším na pokračování...

kdu

Ačkoliv bych knihu označila za knihu pro teenagery, přečetla jsem ji na dovolené jedním dechem i přes poměrně velký počet stran.
Děj rychle ubíhá, dobře se čte. Občas jsem se trochu zamotala do postav a některé scény mi přišly zbytečně moc násilné, ale jako dovolenkové čtivo doporučuji.

Dolik13

Srovnání s Hunger games, nebo Hrou o trůny? To snad nemůže myslet nikdo vážně. Kniha byla rozhodně zajímavá, osudy dvou lidí ze zcela odlišných kultur a světů, které se následně propojí začaly zajímavě. Prostřední část, která měla značit něco ve stylu "Hunger games" mě moc nebavila a očekával jsem epický konec. Ten ale nepřišel. Konec mi přišel nečekaně utnutý, a to mě dost zklamalo. Zajímal mě například osud Izzy a kuchty, dále celého odboje a jak vypadal svět za vlády Marcuse.

EDIT: Tak ono má vyjít pokračování, v tom případě zvyšuji ze tří hvězdiček na čtyři.

PavlinkaL

Slyšela jsem, že je tahle kniha dobrá, ale stejně předčila má očekávání. Vřele doporučuji!

MayaBu

Těch 456 stran ale uteklo! Bylo to drsné a strhující čtení. Malinko podobné Hunger Games se špetkou antiky, navíc v prostředí horké pouště. Byly tam jak bojové scény, tak romantické a vhledem k tomu, že tam druhých zmíněných nebylo příliš, tak jsem naprosto spokojená :)

P.S. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, že není Impérium jako Impérium - tady sice taky mají císaře jako ve Star Wars, ale Darth Vader v nedohlednu. Jména Laia a Leia jsou si koneckonců taky hodně podobná... :D

Denikyy

Některé knihy komentáře prostě nepotřebují a stačí napsat jediné slovo: ÚŽASNÉ!

bookwarmerka

Skvělá kniha. Ráda se k ní vracím.

SeverusSnape

Úžasně promyšlený příběh plný zvratu,od kterého jsem se nemohla odpoutat.Bylo to milé,brutální,zvláštní a plné naděje.Kniha je psána očima dvou odlišných lidí,kteří se spojí díky osudu..Opravdu se velmi těším na další díl

caroline_lotte

Nádherná kniha, která pohltí do děje. Je to šílené pokušení přeskočit stranu, napětí jak co dopadne, zmatenost nad některými úvahami a jednáním postav. Ale ne nuda. Vřele doporučuji.

asterixka

Já a fantasy? Nemyslitelné se stalo skutečností a vůbec to nebylo špatné :)

Ametymka

Tato knížka mě totálně pohltila. Domů jsem se těšila hlavně kvůli ní... každá ,,kapitola" mě nutila číst dál a dál, neb to vždy bylo tak zajímavé, že nešlo přestat :D...Všem tuto knížku vřele doporučuji-ujišťuji Vás, že z ní budete stejně nadšení jako já. :)

Atheris

Příběh je úžasný, přečetla to i moje sestra, která tento žánr nemá ráda a ještě byla naštvaná, že nemám další díl.. :D
Určitě doporučuji všem, nebudete litovat. :-)
(Nesuď knihu podle obalu.. ale když tento je tak krááásný...)
Už ať je další díl!

Sabaa Tahir