Jiskra v popelu

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275091/jiskra-v-popelu-zph-275091.jpg 4.6843

Jiskra v popelu (1.)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

An Ember in the Ashes (2015)

Kniha Jiskra v popelu

Teredo

Ještě nikdy jsem snad nečela YA, co by byla něčím podobná této. Samozřejmě, že knížka měla svoje mouchy, ale klady rozhodně převažují. Líbilo se mi, jak autorka zručně smísila dvě kultury (starověký Řím a Blízký východ) a vytvořila nový svět s ojedinělým příběhem a postavami. Eliase jsem si zamilovala, protože i jako jeden z nejlepších nebyl neporazitelný. Laia pro mě byla oříšek, protože i když její přerod z ufňukané holky na odvážnou hrdinku byl pochopitelný a nenásilný, vztah s Eliasem mi oproti tomu násilný přišel. Během knížky nemají moc příležitostí se setkat, přesto pro ni Elias obětuje život (nehledě na to, že se jí svěřuje s něčím, co nikomu neřekl) a přátelství s Helenou. A Helena! Helena byla skvělá. Všechno, co Helena udělala, dávalo smysl a naprosto odpovídalo jejímu charakteru. Helena byla silná, odvážná, chápala, kde je její místo a byla ochotná obětovat, co bylo třeba, a udělala, co se udělat mělo. Necouvla před vlastní přísahou, i když ji to ničilo. Očekávám, že jestli vůbec bude mít tetralogie dobrý konec (pochybuji), tak Elias skončí s Laiou, ale Helena by si to zasloužila mnohem víc.

Hana721

Tato kniha mi připomíná Hunger games. Ačkoliv nejsem obvyklým čtenářem tohoto žánru, tak se mi to celkem líbilo. Pravděpodobně si přečtu další díl.

AniDi

Za mě to tedy tak úžasné nebylo. Včera v noci jsem dočetla na jeden zátah a dnes ráno si neumím vybavit podrobnosti. Jsem velkým fanouškem Hry o trůny a podobnost jsem neviděla. Chystám se na další díl, snad mě to chytne víc.

maja11231

Knihu jsem dlouho odkládala a to byla chyba. Úžasná kniha plná napětí, která se četla jedním dechem. Připomíná mi to Harryho Pottra a Hry o trůny

Lucas.94

Přidám se k některým zde. Kniha opravdu připomíná křížence Harryho Pottera a Hry o trůny. Z Harryho má fantazii a brutalitu z her. :D A bavilo mě to. Našel jsem v tom všechno, co má fantasy mít, a četla se neuvěřitelně rychle! I když musím uznat, že jsem si neoblíbil ani jednu postavu. Celé to uteklo tak rychle, že jsem to prostě nestihl.

Purple7

Ten pocit, když si rozečtete sérii a po dlouhé době jste na konci 1. dílu hrozně rádi, že nemusíte čekat na druhý díl a rovnou se do něj s chutí pustíte?
Ano, tak konečně jsem se dočkala fantasy série, která mě chytla po pár stránkách. Hlavní postavy mi nelezly na nervy a prostředí s fantaskními prvky tak akorát se mi líbilo. Záporačka perfektní, žádná blbka, to taky oceňuji. Hvězdičku strhávám za několik klišoidních situací. Hlavně za to, kdy mnozí pro hlavní hrdinku zametali cestičku, aby ona pak jako hrdinka roku mohla to nebo tamto. Stačilo skoro lusknutí prstu a už měla kamarády a přívržence na každém prstu ruky. To bylo teda slabší, ale odpuštěno. Celkově jsem si to tedy užila do sytosti.

ydnac

Dobře se četlo, půjdu pro další díl:-)věci se dějí rychle, s ničím se zbytečně nemažou. Akorát ubírám jednu hvězdičku, protože ač se mi kniha líbila, jsou i lepší fantasy:-)

Nočnípták

Kdybych četla rozporuplné komentáře před tím, než jsem vzala knihu do ruky, asi bych ani číst nezačala. Nejspíš bych se nechala odradit. Mně se kniha líbila a už se těším na pokračování. Děj mně opravdu trochu připomíná jak "pohádkového" Harryho Pottera tak Hru o trůny. Kniha se čte moc dobře a plyne tak rychle, až to jednoho mrzí. Najednou je konec a musí se na pokračování čekat.