Plamen v temnotě

Plamen v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342816/bmid_plamen-v-temnote-hmQ-342816.jpg 4 645 143

Jiskra v popelu série

Pokračování Jiskry v popelu. Eliasovi a Laie jde o život. Po Čtvrté zkoušce a událostech, k nimž při ní došlo, se vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří utekli ze Serry a vydávají se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria. Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu. Temné síly, lidské i ty z jiného světa, však pracují proti nim. Dvojice musí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstila nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou Velitelku, sadistického Dozorce, který vládne kaufskému vězení a - což je nejbolestivější - i Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, která nyní zastává funkci císařova Krkavce. Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí zlomí srdce: najít zrádce Eliase i učeneckou otrokyni a oba zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

A Torch Against the Night , 2016

Joella
14.05.2020 3 z 5

Na prvním dílu mě neskutečně zaujala jeho temná, napínavá a naprosto originální atmosféra, která v mých očích vyvážila nesympatickou hlavní hrdinku i všechny ostatní drobné chyby. Druhý díl je ale v tomto ohledu hrozné zklamání. Čte se sice dobře a svižně, má celkem spád i zajímavou zápletku, ale kdykoli jsem se dostala ke kapitolám vyprávěným z Laina pohledu, musela jsem přestat číst. Milostný trojúhelník i sama Laia mi nehorázně lezly na nervy, navíc spousta částí příběhu byla až nemístně dětinská a hrozně hloupá. Tři hvězdy si tento díl zaslouží jen a pouze za kapitoly s Helenou (i když ani ty nebyly na takové úrovni, aby vyvážily části druhých dvou vypravěčů) a oproti zbytku knihy velmi působivý závěr s několika nečekanými zvraty.

Bája89
04.05.2020 5 z 5

Tahirová nám v pokračování své fantasy ságy přidala dalšího vypravěče. Kromě hlavních postav Eliase a Laiy se nám otvírá nový pohled, a to Heleny Aquilly. Krkavce císaře Marka a nejlepší kamarádky Eliase. Ta je zmítaná mezi svou láskou k Imperiu a povinností Krkavce plnit jakýkoliv císařů rozmar. Tíživá atmosféra žene naše oči po slovech a my stejně jako Elias a Laia spěcháme za Darinem co nám síly stačí. I díky tomu se Plamen v temnotě moc dobře četl. Stačí pár řádků a kniha vás vtáhne do děje. Je plná akce, napětí, krutosti a několika nečekaných zvratů. Magie se tady mísí se skutečným světem natolik přirozeně, že kdybychom na džina nebo ifríta narazili ve městě, tak se nad tím snad ani nepozastavíme.
Rozhodně se jedná o plnohodnotné pokračování prvního dílu, který si získal nespočet čtenářů po celém světe a čestné místo v mé knihovně. Jediné, co bych autorce vytkla je cliffhanger na konci. To se čtenářům nedělá. Počkat vlastně dělá. Proto se vždycky dobrovolně uvrtáme ke čtení nějaké dechberoucí fantasy série. Celá kniha tak končí obřím zvratem, který nikdo nečekal a ze kterého se vám zježí vlasy na zátylku.

Sherosraz77
03.02.2020 3 z 5

Já ani nějak nevím co bych o tomto dílu řekla. Jo bylo to napínavý, jo nebylo to přehnaně romantický, jo mělo to celkem svižné tempo, jo dozvěděli jsme se zase něco víc, ale prostě já nějak nevím...nevím co o tom napsat. První díl mě bavil, ale tenhle díl...Jsem z toho nějaká taková divná :D Ani nevím jestli chci číst třetí díl. Přečtu si ho...ale budu to asi co nejvíce oddalovat :D

shey
29.11.2019

Po čtvrtině knihy odloženo na jindy. I když nemám ráda nedočtené knihy, na sílu to číst nechci. Autorka to má možná promyšlené, ale mě tam prostě něco chybělo abych četla dál a na knížku se těšila. Možná je to mnou, možná mi jen nesedla do "nálady". Nechám to uležet a dám jí šanci za čas.

zinon
19.11.2019 5 z 5

No páni....já to prostě miluju. Bez váhání 5 hvězdiček. Knížka je napínavá od první stránky až do poslední. Moc se mi líbí, jak autorka umí vykreslit jednotlivé charaktery (dobré i zlé) a má je skvěle vymyšlené. Kniha mě vtáhla do děje už na začátku a já hltala každou stránku. To, že se autorka nebojí smrti a násilí, vede k tomu, že si nikdy nemůžete být jistí, že vaše oblíbená postava přežije...a to dodává příběhu to správné grády. Nevím, co víc dodat....miluju, miluju, miluju.

Anežka524
08.11.2019 5 z 5

Druhý díl ještě lepší než první. Pořád stejně čtivé, nacpáno akcí, postavy úžasné. A ten svět! Skvělé!

Lethania
22.10.2019 5 z 5

Druhý díl drží laťku pořád hodně vysoko. Už je to dlouho, kdy jsem naposledy četla tak bravurně vykreslený fantastický svět, a hlavně postavy v něm. Třetí díl mě nemine.

vodopad152
06.10.2019 5 z 5

Tato kniha byla úžasná. Druhý díl mě bavil mnohem více než první. Styl psaní autor mě strašně moc baví. Jsou tam neuvěřitelné zvraty, děj plyne a napětí roste. Rozhodně stojí za přečtení. Už se těším, až si přečtu další díl.

evilunicorn
02.10.2019 5 z 5

Na pozadí genocidy páchané na Učencích se rozvíjí příběh plný naděje,zrady, politických úkladů a věrnosti.Kniha na mě působila mnohem dospěleji a brutálněji než první díl a svižným tempem a zvraty se směle vyrovná i třetímu dílu (četl jsem v pořadí třetí, první a druhý díl).Za těch několik stovek stránek mi příběh přirostl k srdci a mně nezbývá než se těšit na vyvrcholení celé ságy ve čtvrtém dílu.A že to ale bude dlouhé čekání!!

JaniisB
21.09.2019 5 z 5

Pokračování Jiskry v popelu bylo velmi strhující a nešlo se odtrhnout od čtení.

Manifest blech
28.08.2019 5 z 5

To je pecka. Po dlouhý době se těším na další a další díl. Bylo skvělé, že otázky z prvního dílu a části druhého se odpověděly a pak začínáme mít nové. Strašně mě zajímá, co vše Laia bude umět a kam bude příběh dál směřovat.

Tabby
31.07.2019 4 z 5

Druhý díl Jiskry v popelu je stále dobrý, ale na první prostě nemá.
Začátek druhého dílu skvěle pokračoval, ale jak knížka pokračovala, tak jsem se celkem nudila. Málo akce, ten milostný trojúhelník taky nic moc, nerozhodnost a sebelítost hlavních postav. Ale konec to zase napravil, byl napínavý, akční a zajímavý, skvěle zakončení druhého dilu.
Opět se kapitoly střídali, tentokrát se ke kapitolám Leily a Eliase přidali i kapitoly Heleny. Mě nejvíce bavili ty Eliasovi, Helenu už od prvního dílu nemusím, takže ty mě bavily nejméně. Zapojení Temnonoše a jiných nadpřirozených bytostí do příběhu bylo osvěžující a zajímavé.
No jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat dál. :)

MayaBu
25.07.2019 4 z 5

Pořád je to zatraceně čtivé, ale tempo vyprávění už nebylo tak vyrovnané. Vzhledem k tomu, že Jiskru v popelu jsem četla více než dva roky zpátky, trvalo mi, než jsem se jakž takž zorientovala v postavách a rozpomněla se na některé události z prvního dílu (třeba co jsou vlastně zač auguři a Temnonoš, kdo je to sakra ten Keenan či jakou roli hrál Eliasův dědeček?)

Bylo skvělé, že přibyly kapitoly z pohledu Heleny, protože její osud bylo (a ještě určitě bude) zajímavé sledovat. S mým oblíbencem Eliasem se autorka taky zrovna nemazala... Příliš se mi nepozdává, jak se do příběhu čím dál víc montují "nadpřirozené síly" (ifríti, džinové, auguři, Strážkyně duší, Temnonoš...) a mám menší obavy, jakým směrem se budou další díly této série ubírat. Hodlám si je každopádně přečíst (už jenom proto, že jsem prostě a jednoduše osoba zvědavá).

MartinaF
16.07.2019 4 z 5

Já se přikláním k těm, kterým se kniha opravdu líbila. (Možná o chlup méně než Jiskra v popelu). Druhá část byla nabitá akcí a směřovalo vše k vytčenému cíli. Mně se nadpřirozeno zamlouvalo, nebylo to nějak přehnané. Vždyť ve fantasy příbězích je dovoleno vše. Nemůžu se dočkat, až si přečtu Smrt před branami a jsem zvědavá, jaké další zvraty autorka pro své čtenáře nachystá.

tereza1198
21.06.2019 2 z 5

Bavil mě první díl. Druhý vůbec. Samé útěky a nadpřirozeno. Nebýt Heleniny části, tak to asi odložím. Později se to sice rozjelo, ale nevím, jestli dám šanci dalšímu dílu. I když by mě asi zajímalo, jakto dopadne.

Melanka13
14.06.2019 4 z 5

Za me lepší než první díl. Autorka píše jednoduše a dobře se to čte.

Lucas.94
28.05.2019 3 z 5

Dějově mi kniha přišla lepší, než první díl, ale zase tam měla hodně nudných částí. Jako celek to bylo dobré, ale trvalo mi dlouho se tím prokousat..

Nočnípták
08.05.2019 5 z 5

Tentokrát jsem si přečetla komentáře ještě před napsáním tohoto mého. A zírám. To co se jednomu nelíbí, druhý právě to vychvaluje. A naopak. Já se přidávám na stranu těch, kterým se kniha líbila. A líbila se mně dokonce víc než Jiskra v popelu. Jestli byla v některé části táhlejší, tak to jsem nějak nevnímala. Možná proto, že mám ráda střídání akce s klidem. Ale mladší čtenáři / kterým jsou tyto knihy nejspíš určeny/ jsou asi dost netrpěliví a oceňují právě tu akci. Také mě zde už uniká podobnost s Písní ledu a ohně, jak jsem psala v komentáři k prvnímu dílu. Podobu bych mohla vidět jenom v žánru. Obojí je fantasy.

paci1
07.05.2019 4 z 5

Oproti předchozímu dílu, mě místama knížka až tolik nebavila, ovšem v druhé polovině knížky, mě znova pohltil děj a já nemohla zkrátka přestat ve čtení.

maja11231
02.05.2019 5 z 5

Zase se četla jedním dechem. Napínavé, strhující, no proste ohromné

pro dospívající mládež (young adult)

Sabaa Tahir
americká, 1983
2016  91%Jiskra v popelu
2017  89%Plamen v temnotě
2019  83%Smrt před branami
2021  87%Nebe po bouři
2023  91%Všechen můj hněv

Kniha Plamen v temnotě je v