Nebe po bouři

kniha od:

Nebe po bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476570/bmid_nebe-po-bouri-Fg3-476570.jpg 4.4 150

Jiskra v popelu série

< 4. díl

Dlouho očekávaný závěr bestsellerové tetralogie Jiskra v popelu Po staletí uvěznění džinové útočí a zanechávají po sobě krvavou spoušť ve městech i vesnicích. Pro Temnonoše je však pomsta na lidských nepřátelích pouhým začátkem. Po džinově boku stojí velitelka Keris Veturie, která se prohlásila za císařovnu a požaduje hlavy všech, kdo se její vládě vzpouzejí. Na předních místech tohoto seznamu samozřejmě figuruje Krkavec — Helena Aquilla — a její zbývající příbuzní. Laia ze Serry je odhodlaná zastavit blížící se apokalypsu, a veškerou energii proto napře ke zničení Temnonoše. Přitom však probudí starobylou sílu, která ji může dovést k vítězství, nebo také k nepředstavitelné zkáze. Hluboko v Místě čekání se Strážce duší usilovně snaží zapomenout na život a na lásku, které opustil To by však znamenalo přehlížet hory mrtvých, které za sebou nechává Temnonoš a jeho džinové. Aby Strážce duší dodržel svou přísahu, musí vyhlédnout za hranice své říše a ujmout poslání, jež může zachránit — ale také zničit — všechno, co dosud poznal.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Host
Originální název:

A Sky Beyond the Storm , 2020


více info...

Komentáře (38)

Komentáře 38 Recenze 2

Martooni
Martooni
29.05.2023 4 z 5

Na poslední díl jsem se těšila. Bohužel již jsem si nepamatovala všechny události a postavy z minulého dílu. Do teď nevím, kdo byl Músa?! Za boha si nemohu vzpomenout.
Ale zásadní postavy se nedají zapomenout.

Paní Tahirová píše hrozně čtivě, její knihy mě baví. Obdivuji její fantazii a představivost. Na brutalitu této serie jsem si už zvykla. ALE rozhodně bych ji nedoporučila dětem.

Jsem ráda, že je tato série uzavřená, bylo to hezké prožití, ale stačilo.

HoneyH
HoneyH
19.05.2023 5 z 5

Kniha měla spád a všechno dosedlo na ta správná místa. Mám pocit, že každý dostal to, co si zasloužil.


valerie420
valerie420
11.05.2023 4 z 5

Krásně napsané zakončení celé série.

Ivka14
Ivka14
14.04.2023 5 z 5

Tato kniha ve mně vyvolala tolik emocí! Štěstí, radost, smutek, smutek, strach, mnohem víc! Sabaa Tahir má opravdu kouzlo, že tyto věci během čtení pocítíte.

Příběh měl silnou zápletku a neuvěřitelný vývoj postav. Byly tam dějové zvraty, které nikdo neviděl přicházet, a kniha byla tak dobrá, že pro mě bylo těžké se od ní odtrhnout. Když se podíváte na knihy v sérii, můžete skutečně vidět, jak každá postava vyspěla a stala se odvážnější. Bylo neuvěřitelné vidět jejich růst.

Jsem ráda, že se jim i přes jejich zlomená srdce podařilo něco změnit a najít v nějaké podobě štěstí!

Matri
Matri
20.03.2023 5 z 5

Najlepšie rozhodnutie, začať čítať túto sériu! Stále nechápem, prečo ja zaradená pre deti a mládež, lebo brutality je tam podľa mňa požehnane. Záverečná časť bola vynikajúca, prekvapivá, tragická, akčná, dojemná a čo ja teda určite môžem, tak aj romantická! Krásna romantická dejová linka, kde na začiatku série som netušila ako to vlastne dopadne ale dopadlo to!!! Som nadšená a u mňa celá séria 5/5

vandalindakova
vandalindakova
08.03.2023 4 z 5

Poslední a závěrečný díl mé milované série, Jiskra v popelu. Nemohla jsem se dočkat, až se k tomu dostanu. A dostala jsem to, co jsem chtěla, návrat do mého oblíbeného světa, ke známým postavám.
V porovnání s předchozími díly, je tenhle asi nejslabší z nich (ale není nijak špatný). Díky čemu? Díky tomu, že se tu děj tak docela vlekl! Já bych čekala, že se bude práskat akce za akcí, že se bude strategicky plánovat, jak dosáhnout vysněného cíle. Ale ono to bylo o pár akcičkách Heleny, a potom se celou knihu čekalo na závěr, kde to teprve kompletně vypuklo.
A do toho jsme čekali, až si hlavní hrdinové přestanou hrát na zarytý brzdy, a přiznají si to, co celou dobu nechtějí, a myslí si, jak to zvládnou samotní každý zvlášť. Štěstím bylo, že to mělo ty emoce, který s náma cloumaly, a že to drželo napětí.
Přes to všechno se to mně četlo skvěle, a ukončení série jsem si nostalgicky užila.

petgona
petgona
25.02.2023 5 z 5

Velmi pekne. Aj smutne, ale dobre napisane. Napinave, premyslene a neprekombinovane viac ako treba.

KarolínaV
KarolínaV
30.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Nevím jestli tuto sérii miluju nebo nenávidím. Příběh je krásně napsaný a promyšlený. Postavy jsou lidské a hned si k nim najdete cestu. O to víc bolí když vám čtvrtku postav pozabijí. Autorce nikdy neodpustím například smrt Darina, Avitase Harpera. Oba dva si zasloužili o tolik víc. Po smrti Livie jsem v duchu prosila autorku aby už Helenu nechala být. Všichni si toho museli tolik vytrpět aby mohli mít alespoň trochu šťastný konec.

Stephaniee
Stephaniee
16.10.2022 5 z 5

Neskutečně jsem se na závěrečný díl těšila a moje nadšení přetrvávalo i po přečtení knihy. Jiskra v popelu bude rozhodně patřit do jedné z mých top sérií.

Luccinda
Luccinda
12.10.2022 3 z 5

Po obrovském zklamání, kterým byl pro mě třetí díl, jsem nevěděla, jestli chci tuhle sérii vůbec dočítat. Nakonec jsem si řekla, že horší už to být nemůže, takže jsem se do Nebe po bouři pustila. Horší než Smrt před branami to sice opravdu nebylo, ale…

Mně vůbec nesedl směr, jakým se příběh od prvního dílu posouval. Jiskra v popelu byla jedinečná hlavně díky prostředí šerosrázské akademie, která dávala knize výbornou atmosféru. Bavily mě postavy, líbil se mi lehký nádech nadpřirozena, ale celkově byla Jiskra v popelu v porovnání s dalšími díly spíše taková komorní.

Ve třetím díle příběh narostl do obřích rozměrů a mě to tak strašně nebavilo. Nebe po bouři mě dokázalo částečně vrátit do děje, ale opět to bylo příliš dlouhé a zmatené. Rozčilovalo mě neustálé přeskakování z jedné postavy na druhou, z hlavních hrdinů se stali otravní ufňukánci a nemůžu si pomoct, já mám pocit, že ten poslední díl byl zase úplně o ničem.

Zklamání? No, ani ne, vzhledem k tomu, že jsem žádná očekávání neměla. Ale bohužel, jediné, co můžu pochválit, je konec, který sérii vcelku důstojně uzavřel a já od ní tak konečně můžu dát ruce pryč. Mrzí mě to, protože první díl Jiskra v popelu patří a i nadále bude patřit mezi mé nejoblíbenější fantasy, kterou si kdykoli přečtu znovu. Ale zbytek série má očekavání bohužel nenaplnil.

Emilie.Black
Emilie.Black
30.09.2022 5 z 5

Autorka napísala záver série absolútne brutálne, hlatala som stranu za stranou. A koniec ma emočne zničil...
Zanechala vo mne hlboký dojem a ešte dlho budem nad touto knihou premýšľať, pretože naozaj bola skvelá.

FlexiMZ
FlexiMZ
13.08.2022 5 z 5

Bezkonkurečně nejlepší díl z celé série a hned za ním ten první! Nedovedu si představit lepší zakončení série!

Tento díl mě v mnohém překvapil. Předem se omlouvám za sentiment, ale asi se bez něj při hodnocení této knihy neobejdu. Je to silné, drsné, pravdivé. Když čte pozorný čtenář mezi řádky, najde tu tolik úžasných a pravdivých myšlenek. Věcí, nad kterými se může skoro na každé straně hlouběji zamyslet. Nad kterými by se dalo diskutovat hodiny. Stačí jedna věta! A zjistíte, že místo, abyste pokračovali ve čtení zíráte z okna autobusu na ubíhající krajinu a místo polí si představujete duny písku a celým svým duchem jste v příběhu, ne v realitě, aniž byste si to uvědomovali. Až tak na mě tato kniha zapůsobila!

Pojďme si tuto sérii nějak shrnout. První díl byl úžasný už když jsem ho před těma několika lety, když vyšel, četla prvně. Bylo to něčím jiné. Drsný svět. Škola, která cvičí a vychovává zabijáky... Celé to mělo své kouzlo. Ten svět byl prostě úžasně vystavěný, až reálně... Druhý díl, ten byl maličko jiný. Asi by se dalo říct, že by mohl někoho zklamat, protože je jiný než ten první. Je tu víc fantastiky, víc magie a dalo by se říct i víry. Ve druhém díle se to začíná ubírat trochu jinou cestou, než se u prvního dílu zdálo. Třetí v pořadí, ten mi sedl asi ze všech čtyř nejméně. Nějak mi to nepřišlo tolik dobré jako ty předchozí a byla jsem zvědavá, jestli tento čtvrtý celou sérii v mých očích pohřbí a nebo ji vynese do nebes. Jsem ráda, že se stalo to druhé!

Nebe po bouřila mě šokovalo a chytlo hned od samého začátku! Každá stránka, každý kousek skládačky, který se odkrýval a zapadal do celého příběhu jedné učenky, strážce duší a krkavce. Bylo to kouzelné a zároveň drsné. Bylo to chvílemi zdrcující a v další nadějeplné. Bylo to... prostě geniální! Těžko se popisují pocity po dočtení takhle úžasné knihy, která se mě dotkla skoro každým svým písmenkem. Ty myšlenky byly neskutečné. Poselství, kterým autorka na konci završí celou tu dlouhou cestu... Uff. Pořád nemůžu najít ta správná slova a to jsem měla během čtení tolik myšlenek, o které jsem měla potřebu se se všemi kolem neustále dělit a rozebírat je hlouběji.

Kromě úžasných myšlenek jsou tu i charakterní a propracované postavy. Každá je jiná, každá bojuje se svými vlastními démony a zkouškami, se kterými se musí vypořádat. Nikdo není dokonalý. Jsou to všechno silné postavy, za které budete skoro až dýchat. Budete bojovat za svobodu s Učenci a Domorodci. Budete potit krev na cvičištích a v bojích o města s Válečníky. Budete velet vojskům a chránit lid Impéria... Je tu toho moc, nedá se to všechno popsat pár slovy!

Rozhodně doporučuju celou sérii. Je to silné kvalitní čtení, i když chvílemi to možná budete chtít odložit. Pořád je to ale v porovnání s tím co vychází dnes, hodně dobré čtivo! Ten svět vás vtáhne, zakousne se do vás a nepustí vás! Znovu začnete vnímat svět až po dočtení a vůbec se vám nebude chtít do reality vracet. Minimálně mě ne!

Fidibus
Fidibus
13.08.2022 1 z 5

Dočíst tenhle díl bylo hodně náročné a nebýt to poslední díl, tak jsem to vzdala. Opravdu tohle mládež čte?
Mně to bohužel čtivé nepřišlo, tenhle díl byl o čekání na závěrečnou bitvu. Všichni se pořád potácí ve vlastních citech a pochybách, do toho neustálé přesuny fyzické. Aspoň že Laia konečně našla sama sebe. Konec moc překvapivý není, ale nakonec je z toho happy end.
Celkově jsou dle mého díly této série nevyvážené, první je opravdu dobrý a pak s přibývajícím množstvím nadpozemna to jde dolů. Některé myšlenky se pak opakují pořád dokola.

Lokina
Lokina
31.07.2022 5 z 5

Jedna z nejpovedenějších YA fantasy se dočkala svého konce a já jsem ráda, že jsem u toho mohla být součástí. Začátek byl rozpačitý než vůbec mi naskočilo, jak skončil třetí díl, takže první kapitoly pro mě měly pomalejší rozjezd. Postupem času události naskočily a bylo fajn, že i něco z předešlého dílu bylo zmíněno, takže mi už nedělalo problém se do příběhu pořádně začíst. Jsem velmi spokojená s vyprávěním děje z pohledu více postav. Jen mě mrzelo, že Keris nedostala více prostoru, protože její postava byla zvláštní, povedená a zasloužila by si více svých kapitol.
Za mě příběh je záživný, zajímavý a neotřelý svým exotickým prostředím, napínavý a poutavý.
Konec mě sice rozesmutnil nad osudem jedné z postav, protože si to nezasloužila, ale naděje pro šťastnější život tam je, tak se o ní bát nemusím.
Sérii rozhodně doporučuji :-)

Christine-Marie
Christine-Marie
25.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Ačkoliv jsem na třetí díl této série nadávala a moc sebejistoty mi k pokračování nedal, jsem ráda, že jsem zatnula zuby a jakmile ho dočetla, šla na závěr celé série. Jako mávnutím kouzelného proutku jsem se při prvních stránkách propadla do úžasného příběhu, krásného jazyka a originálního světa. Tleskám, Saabo. Vážně, že jo. Moje hlavní postavy skončily dobře, jen Avitase Harpera a Darina mi je líto.

Nieroccoon
Nieroccoon
24.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Píšu hodnocení na celou sérii, jenom ať víte...:))
Krása, postavy působily skutečně a byly promyšlené jak už to bohužel ve spoustě YA knížek nebývá, protože autorky spoléhají, že jím čtenáři zbaští všechno, co vyplodí a tak se ani pořádně nesnaží. To znělo krutě - určitě to tak není u všech, ale bohužel se nejdou tací.....Občas tam moc neseděla romantická linka - přišlo mi, že autorka měla zpočátku problém s uchopením toho jak to napsat. Některé ty intimní scény mezi Eliasem a Laiou mi přišli až k smíchu, ale spíše to bylo bohužel jen trapné. Jinak série je myslím hodná přečtení a stojí za pokus jí dát aspoň šanci. Nejvíce se mi líbilo jak autorka krásně pojala postavu antagonisty a celkově postavení zla a dobra vůči sobě. Temnonošovi jsem celou dobu fandila a líbilo se mi jak se Tahirovaa vypořádala s koncem této dlouhé série. Za mě doporučuju, je tam všechno, co právě fantasy potřebuje.

Gabriela456
Gabriela456
23.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Skvělé zakončení celé série. Nejvíce jsem si oblíbila Helenu a Harpera, a když ke konci Harper zemřel, zlomilo mi to srdce. Na můj vkus zde bylo hodně boje a chyběla mi zde občas taky nějaká romantika.

BabyYoda
BabyYoda
19.06.2022 5 z 5

Skvělá série a tenhle díl mi tak trošku zlomil srdce...
Miluju autorčin styl vyprávění, svět který vymyslela, postavy...za mě výborná série! ach jo, škoda, že už to skončilo. Ale určitě se zase k Laie, Harperovi,Heleně, Temnonošovi a všem ostatním vrátím s velkou radosti. :)

Radějka
Radějka
16.06.2022 5 z 5

„Právě teď chci tmu. Tmu, abych mohla hýčkat svou bolest.“ (str. 277)

Autorka má neuvěřitelný dar vyprávění a celou sérií prostupovala i ona sama jako kehanni, která vypráví příběh. Při čtení na vás dýchají kouzla a vůně. Ano, i na tomto dílu by se našlo pár trhlinek, ale ty jsou tak zanedbatelné, že ani nestojí za zmínku :) Doporučuji z celého srdce.

marcela2462
marcela2462
06.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělá série, ani po několikátém přečtení neomrzí.

SPOILER: Na mě bylo v knize zbytečně moc boje a hrozně dlouho trvalo, než proběhla nějaká romantika... :-) mrzelo mě, že na konci nemohlo být více párů spokojených a mrtvých bylo na můj vkus moc... A taky se mluvilo tom, že pár dalších lidí mělo super schopnosti a je škoda, že se neprojevily, nebo alespoň nezmínily. Myslím, že by nebyla vůbec špatná volba udělat další sérii knih na motivy života Avitase Harpera. To by mě zajímalo dost.

Njangu
Njangu
27.05.2022 4 z 5

Sérii jsem četla najednou, počkala jsem si na vydání posledního dílu ;) Tak jsem nemusela pátrat v paměti po dějové lince a drobnostech, které se událi v předchozích dílech. Po přečtení 3. dílu, který mně vcelku zklamal, byl tento díl podstatně lepší. Abych nesklouzla k hodnocení jenom celé série, ale přímo tohoto dílu. Bylo zde podstatně více akce, dějových zvratů (ale spíše očekávaných) a konečně se do děje vrátila i romantická linka, která mně v předchozím díle hodně chyběla. Nepotřebuji mít knihu plnou erotiky, ale ta romantická část alespoň v této formě je pro děj knížky vcelku osvěžující, jinak by se tam jenom bojovalo.
Ale celkově jsem asi od této série očekávala víc. Takže pro mě to bylo víceméně zklamání. Nicméně špatně se to nečetlo a úplný propadák to nebyl. Celá série by si zasloužila trošku víc informací o Temnonošovi historii džinů i o Keris a s ní provázané Mirry. Všechny postavy bych brala popsané trochu víc do hloubky a postupem děje by se mně líbilo odkrýt víc informací z minulosti postav. Pár informací se dozvíme úplně na závěr tohoto dílu, ale i tak bych řekla, že jen tak povrchně.

PetraBery
PetraBery
01.05.2022 5 z 5

Závěr série čtený po třech letech od předposledního dílu. Chvilku mi trvalo, než jsem se naladila na svět, který autorka vytvořila, ale pak už to běželo jak po másle. Skvělé zakončení osudů hlavních postav, ráda jsem s Laiou, Eliasem i Helenou strávila několik večerů. A obálky všech dílů jsou nádherné.

Petra-1
Petra-1
01.05.2022 5 z 5

Velmi důstojný závěr. Miluji tuhle nadčasovou sérii. Smutné a krásné zároveň. A na závěr napíši jen, že některé příběhy by neměly být nikdy zapomenuty.

jana4920
jana4920
06.04.2022 5 z 5

Jedno z nejlepších zakončení fantasy série co jsem četla. První díl suverénně nejlepší, ale celou sérii bych hodnotila 5 hvězdičkami. Jediné co bych vytkla, tak opomíjení postavy Keris, dalo se o ní krásné rozepsat a to mi tam trochu chybí.

evilunicorn
evilunicorn
28.02.2022 3 z 5

(SPOILER) 3 a půl hvězdy maximálně... Po tak výborných předchozích dílech a celé skvělé sérii, je pro mě poslední díl zklamáním a přiznávám se, jsem jím rozčarován.. Keris dostává prostoru poskrovnu, celé bojové tažení se scvrklo do několika odstavců, a poslední bitva (očekával jsem epický souboj) se odbude tak ledabyle, že se člověk ani nenaděje a je po všem.. o víru, který nemůže zastavit ani samotný bůh smrti, ale přesto se to nakonec podaří snad ani nemluvit! Naopak přemíra pozornosti je tu věnována jiskření mezi Laiou a Strážcem duší.. Což ubírá příběhu na tempu a sráží tento díl do klasických YA lovestories. Škoda přeškoda.. Ale nemohu jinak

A.K.A.R.
A.K.A.R.
26.02.2022 5 z 5

No. Co jiného napsat, než: Byla to jízda. Už na začátku této série si mnoho lidí jistě řeklo, tak tohle je něco, ovšem to co jsme dostali na závěr? Neuvěřitelné. Hodnotit knihy samostatně, tak bychom už od pohledu viděli velmi dobrý příběh, nicméně v širším měřítku série Jiskry v popelu je takové kouzlo a nádech, že není možné popisovat jen jednu z knih, když vše souvisí se vším. A že toto byla série k pohledání.
Snad každý chtěl jen číst dál a dál, stránku za stránkou a doufal v lepší osud svých oblíbených hrdinů. No, myslím, že to docela vyšlo. Tenhle příběh byl plný násilí a bolesti, stejně jako neuvěřitelné míry lásky a nadějí. Zvraty, které Sabaa Tahirová vymyslela jsou nepředstavitelné, a tak všichni s napětím četli dále, až se dostali sem.

Svět pouští byl velkým lákadlem, avšak to co s ním vytvořila autorka? Vykreslit tak velkou oblast a její obyvatele s tolika aspekty? Nemluvě o jídle, na které jsem při každé zmínce o něm dostala chuť k jídlu:)) Obrovský pokrok v psychické stránce hlavních i vedlejších postav je snad ještě zajímavější a napínavější. Bouřlivost s jakou se všichni perou za své přátele a rodinu v sobě má sílu vyburcovat k činu.
(A taky touhu znova si přečíst předchozí díly:))
Připadá mi, no možná se mi to jen zdá, ale tento díl, tak jako každý poslední, vzbuzuje trochu strach ve čtenáři. Dojde autor/autorka všem našim očekáváním? Mám dojem, že tady se to povedlo a pokud jste fandili Meherjovi, tak jeho příběh měl nakonec také svou roli.
Za mě mohu doporučit každému, kdo se rozhodně už pro první díl série, ale i pro ty, kdo se ještě nerozhodli číst. Protože tahle série se stane vaší poslední myšlenkou před spaním i tou první po probuzení. Tak si to užijte až do konce, protože kdo nemá rád ty pravé konce? A především ve světě fantasy.

Kimka
Kimka
26.02.2022 5 z 5

Nádherný příběh. A obálka všech dílů jakbysmet.

Manifest blech
Manifest blech
01.02.2022 5 z 5

Dechberoucí finále série. Už se mi dlouho nestalo, že bych na konci knihy ukápla slzu. Podobně laděné fantasy věřím je těžké najít.

zinon
zinon
12.01.2022 5 z 5

Tak a jsem u konce mé oblíbené série. Začátek tohoto dílu byl pro mě trochu zmatečný, protože jsem si musela osvěžit pamět...nějaký čas už přeci jenom uběhl. Knihu jsem si užila jako předešlé, i když první díl byl pro mě nejlepší. Každopádně Helenina linka v této knize u mě top. Už se těším až si sérii za pár let přečtu znovu.

DreamerX9
DreamerX9
11.01.2022 4 z 5

Tak a máme tu konec! Musím uznat že první díl byl prostě nejlepší ale tenhle poslední je také skvost a když srovnáte první a poslední díl je to neskutečný dějový posun když si vzpomenu kým postavy byli na začátku a kým jsou teď. Laia nabrala neskutečné odvahy a Elias no nebudu dávát spoilery ale změna také překvapivá. Celá série byla velmi čtivá a měla své kouzlo z pouště. Děj se nedal předvídat a tak jsem se prodírala neustálým napětím nicméně konec byl takový, jak jsem doufala a mé srdce magicky plesá. Sice mi jedno přečtení stačilo ale i tak to za to jedno dobrodružství stálo a vlastně teď závidím těm, kteří to budou číst poprvé a snad je serie bude bavit jako mě :)
"Kde je život, tam je naděje"

Autorovy další knížky

Sabaa Tahir
americká, 1983
2016  91%Jiskra v popelu
2017  90%Plamen v temnotě
2019  84%Smrt před branami
2021  87%Nebe po bouři
2023  91%Všechen můj hněv

Kniha Nebe po bouři je v

Právě čtených2x
Přečtených192x
Čtenářské výzvě39x
Doporučených19x
Knihotéce169x
Chystám se číst116x
Chci si koupit55x
dalších seznamech6x