Nebe po bouři

Dlouho očekávaný závěr bestsellerové tetralogie Jiskra v popelu Po staletí uvěznění džinové útočí a zanechávají po sobě krvavou spoušť ve městech i vesnicích. Pro Temnonoše je však pomsta na lidských nepřátelích pouhým začátkem. Po džinově boku stojí velitelka Keris Veturie, která se prohlásila za císařovnu a požaduje hlavy všech, kdo se její vládě vzpouzejí. Na předních místech tohoto seznamu samozřejmě figuruje Krkavec — Helena Aquilla — a její zbývající příbuzní. Laia ze Serry je odhodlaná zastavit blížící se apokalypsu, a veškerou energii proto napře ke zničení Temnonoše. Přitom však probudí starobylou sílu, která ji může dovést k vítězství, nebo také k nepředstavitelné zkáze. Hluboko v Místě čekání se Strážce duší usilovně snaží zapomenout na život a na lásku, které opustil To by však znamenalo přehlížet hory mrtvých, které za sebou nechává Temnonoš a jeho džinové. Aby Strážce duší dodržel svou přísahu, musí vyhlédnout za hranice své říše a ujmout poslání, jež může zachránit — ale také zničit — všechno, co dosud poznal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476570/big_nebe-po-bouri-Fg3-476570.jpg 4.485

Jiskra v popelu 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

A Sky Beyond the Storm, 2020

Kniha Nebe po bouři

BabyYoda

Skvělá série a tenhle díl mi tak trošku zlomil srdce...
Miluju autorčin styl vyprávění, svět který vymyslela, postavy...za mě výborná série! ach jo, škoda, že už to skončilo. Ale určitě se zase k Laie, Harperovi,Heleně, Temnonošovi a všem ostatním vrátím s velkou radosti. :)

Radějka

„Právě teď chci tmu. Tmu, abych mohla hýčkat svou bolest.“ (str. 277)

Autorka má neuvěřitelný dar vyprávění a celou sérií prostupovala i ona sama jako kehanni, která vypráví příběh. Při čtení na vás dýchají kouzla a vůně. Ano, i na tomto dílu by se našlo pár trhlinek, ale ty jsou tak zanedbatelné, že ani nestojí za zmínku :) Doporučuji z celého srdce.

marcela2462

(+ SPOILER) Skvělá série, ani po několikátém přečtení neomrzí.

SPOILER: Na mě bylo v knize zbytečně moc boje a hrozně dlouho trvalo, než proběhla nějaká romantika... :-) mrzelo mě, že na konci nemohlo být více párů spokojených a mrtvých bylo na můj vkus moc... A taky se mluvilo tom, že pár dalších lidí mělo super schopnosti a je škoda, že se neprojevily, nebo alespoň nezmínily. Myslím, že by nebyla vůbec špatná volba udělat další sérii knih na motivy života Avitase Harpera. To by mě zajímalo dost.

Njangu

Sérii jsem četla najednou, počkala jsem si na vydání posledního dílu ;) Tak jsem nemusela pátrat v paměti po dějové lince a drobnostech, které se událi v předchozích dílech. Po přečtení 3. dílu, který mně vcelku zklamal, byl tento díl podstatně lepší. Abych nesklouzla k hodnocení jenom celé série, ale přímo tohoto dílu. Bylo zde podstatně více akce, dějových zvratů (ale spíše očekávaných) a konečně se do děje vrátila i romantická linka, která mně v předchozím díle hodně chyběla. Nepotřebuji mít knihu plnou erotiky, ale ta romantická část alespoň v této formě je pro děj knížky vcelku osvěžující, jinak by se tam jenom bojovalo.
Ale celkově jsem asi od této série očekávala víc. Takže pro mě to bylo víceméně zklamání. Nicméně špatně se to nečetlo a úplný propadák to nebyl. Celá série by si zasloužila trošku víc informací o Temnonošovi historii džinů i o Keris a s ní provázané Mirry. Všechny postavy bych brala popsané trochu víc do hloubky a postupem děje by se mně líbilo odkrýt víc informací z minulosti postav. Pár informací se dozvíme úplně na závěr tohoto dílu, ale i tak bych řekla, že jen tak povrchně.

PetraBery

Závěr série čtený po třech letech od předposledního dílu. Chvilku mi trvalo, než jsem se naladila na svět, který autorka vytvořila, ale pak už to běželo jak po másle. Skvělé zakončení osudů hlavních postav, ráda jsem s Laiou, Eliasem i Helenou strávila několik večerů. A obálky všech dílů jsou nádherné.

Petra-1

Velmi důstojný závěr. Miluji tuhle nadčasovou sérii. Smutné a krásné zároveň. A na závěr napíši jen, že některé příběhy by neměly být nikdy zapomenuty.

jana4920

Jedno z nejlepších zakončení fantasy série co jsem četla. První díl suverénně nejlepší, ale celou sérii bych hodnotila 5 hvězdičkami. Jediné co bych vytkla, tak opomíjení postavy Keris, dalo se o ní krásné rozepsat a to mi tam trochu chybí.

evilunicorn

(+ SPOILER) 3 a půl hvězdy maximálně... Po tak výborných předchozích dílech a celé skvělé sérii, je pro mě poslední díl zklamáním a přiznávám se, jsem jím rozčarován.. Keris dostává prostoru poskrovnu, celé bojové tažení se scvrklo do několika odstavců, a poslední bitva (očekával jsem epický souboj) se odbude tak ledabyle, že se člověk ani nenaděje a je po všem.. o víru, který nemůže zastavit ani samotný bůh smrti, ale přesto se to nakonec podaří snad ani nemluvit! Naopak přemíra pozornosti je tu věnována jiskření mezi Laiou a Strážcem duší.. Což ubírá příběhu na tempu a sráží tento díl do klasických YA lovestories. Škoda přeškoda.. Ale nemohu jinak