Plamen v temnotě

Plamen v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342816/bmid_plamen-v-temnote-hmQ-342816.jpg 4 645 143

Jiskra v popelu série

Pokračování Jiskry v popelu. Eliasovi a Laie jde o život. Po Čtvrté zkoušce a událostech, k nimž při ní došlo, se vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří utekli ze Serry a vydávají se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria. Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu. Temné síly, lidské i ty z jiného světa, však pracují proti nim. Dvojice musí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstila nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou Velitelku, sadistického Dozorce, který vládne kaufskému vězení a - což je nejbolestivější - i Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, která nyní zastává funkci císařova Krkavce. Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí zlomí srdce: najít zrádce Eliase i učeneckou otrokyni a oba zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

A Torch Against the Night , 2016

Cari
26.09.2017 5 z 5

Zpočátku mě to moc nebavilo, ale od chvíle, kdy se tam přidal pohled Heleny se to krásně rozjelo! Nebýt jejího pohledu, tak by to byla tuctová kniha, ale takhle to celému příběhu dalo úplně jiný rozměr. Podle mě je Helena nejlépe vykreslená postava, miluju ji! Naopak Laia je typická a otravná Mary Sue. Vůbec mě její části nebavily a většinu dobu mi lezla krkem. Dle mého názoru není ta, která by měla skončit s Eliasem, ale hádám, že to od začátku přesně k tomu směřuje. Bohužel. Někde v polovině to vážně začala být jízda a já četla jedním dechem! Autorka pěkně rozehrála druhý díl - líbí se mi víc, než první. Upřímně nechápu, proč chce autorka ze série udělat tetralogií? Myslím, že trilogie by úplně stačila. Ale, co já vím... Tak snad tedy další díly nebudou mít sestupnou tendenci. Opravdu jedna z těch dobrý YA, pěkně jsem si početla!!

Channach
25.09.2017 5 z 5

Proč jsem se pustila do TETRALOGIE, která ještě není celá na světě? Protože je úžasná. Tečka. Odkaz na mou recenzi je v záložkách, blog Channach.

fa.sci.ko
20.09.2017 5 z 5

Wau! Tohle byla pecka! Strašně moc jsem se těšila na druhý díl, protože když jsem četla ten první, tak jsem byla naprosto unešená a nadšená. Teď jsem ho dočetla a akutně bych potřebovala další pokračování. Plamen v temnotě byl stejně úžasný, krvavý, perfektní, násilný, dechberoucí,... a nejspíš i o něco lepší, než ten minulý. Moc se mi líbilo vyprávění z pohledu Heleny, na kterou jsem během vyprávění asi desetkrát změnila názor, asi stokrát jsem se zamilovala do Eliase a asi tisíckrát jsem doufala, že Velitelka shoří v pekle a Markuse vezme s sebou. Taky jsem netušila, že dokážu pociťovat takovou nenávist, jakou jsem cítila (a vlastně pořád cítím) vůči Dozorci. Sabaa Tahirová rozhodně nezklamala, ale možná ji právě teď trošičku nenávidím, protože na další díl si budu muset pěkně dlouho počkat.

pro dospívající mládež (young adult)

Sabaa Tahir
americká, 1983
2016  91%Jiskra v popelu
2017  89%Plamen v temnotě
2019  83%Smrt před branami
2021  87%Nebe po bouři
2023  91%Všechen můj hněv

Kniha Plamen v temnotě je v