Plamen v temnotě

Plamen v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342816/bmid_plamen-v-temnote-hmQ-342816.jpg 4 645 143

Jiskra v popelu série

Pokračování Jiskry v popelu. Eliasovi a Laie jde o život. Po Čtvrté zkoušce a událostech, k nimž při ní došlo, se vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří utekli ze Serry a vydávají se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria. Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu. Temné síly, lidské i ty z jiného světa, však pracují proti nim. Dvojice musí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstila nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou Velitelku, sadistického Dozorce, který vládne kaufskému vězení a - což je nejbolestivější - i Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, která nyní zastává funkci císařova Krkavce. Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí zlomí srdce: najít zrádce Eliase i učeneckou otrokyni a oba zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

A Torch Against the Night , 2016

Gabba99
18.11.2017 5 z 5

Druhý díl opět nezklamal, krásně propracované postavy a prostředí děje. Autorka dokáže člověka přenést do úplně jiného světa plného tajemství, intrik, zvratů i naděje. Jen mě tíží na srdcí, že na další díly si ještě pěkně dlouho počkáme..

notsohappyanny
15.11.2017 5 z 5

Naprosto výbroná knížka! Nikdy se mi ještě nestalo, že bych si ve škole o přestávkách četla. Až do konce jsem byla napnutá a PROSÍM. Elias a Laia. Canon. Prosím.

Marushka27
12.11.2017 3 z 5

Je to lepší než první díl. Trochu víc prostoru je zde i pro postavy a vztahy mezi nimi. Celkem barvitý svět.

Pedruska01
07.11.2017 4 z 5

Nejspíš a nejvíc ze všeho jsem rozpolcená. Já opravdu nevím.(!!!) Na knihu jsem se moc těšila, protože první díl jsem si parádně a nepopsatelně užila. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsem se dočkala. Upřímně jsem se bála, že za tu dobu nebudu nic vědět. Ale ono to z hlavy jen tak nevymizelo a v průběhu příběhu některé drobnosti vyplouvaly na povrh.
Opět musím uznat, že kniha se skvěle četla, dokázala vtáhnout do děje a nepustit. Autorka znovu nastolila výtečné tempo a nechybělo velké množství akce. Proto už teď se ptám, kdy bude sakra ten další díl?! Kdo má vydržet to čekání...? :(
Každopádně, k postavám. Rozdělení do několika úhlů pohledu je bezva. Tentokrát musím přiznat, že mě nejvíce bavila Helena. Nemám zdání proč to nebyli ti dva hlavní hrdinové. Co se týče Heleny - pociťovala jsem k ní nejen velké sympatie, ale i velkou lítost. Nejspíš bych o tom v rámci jejího jména neměla mluvit, protože to je snad urážka, ale já si nemohu pomoct. Tahle emoce převládá. Fandila jsem jí. Tak moc jsem jí chtěla pomoci dát všechno do pořádku! Mimo jiné od Harpera čekám něco víc. Snad se dočkám toho - ano, snad romantického - směru. :D
Markus se mi taky nezdá. Tentokrát jsem k němu nepociťovala takovou nenávist jako v Jiskře, ale nějak mi neseděl. Co za tím stojí, Sabao?
Velitelka? Téměř vždy, kdy jsem se setkala s velitelkou se mi v kapse otevírala kudla - hodně slušně řečeno. Ta postava mě dokázala takovým způsobem rozpálit, že jsem opravdu v sobě nic jiného necítila než čistý a nefalšovaný hněv. Roztít ji vedví? Málo.
Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem nevěděla k jakému mužskému "týmu" se přidat. Po celou dobu jsem se nedokázala rozhodnout a nedokázala jsem ani jednomu z nich fandit. Eliase jsem měla ráda a autorka mu zase tak moc prostoru v romantické lince nedala. Měl hlavu plnou úplně jiných starostí. Za to... Keenan? Sakra, tak tohle by mě v životě nenapadlo! Chápu, však pro mě zklamáním? Nemohu si pomoct.
A s Laiou jsem nejspíš problém neměla, jen je kolem ní hodně nevyřešených otázek. Celkově konec druhé knihy vypadá jako ucelený konec, ale když se nad tím člověk pořádně zamyslí, tak ani omylem. Je to samý otazník.
Kdybych to měla shrnout. Kniha se mi moc líbila. Dokázala mě napnout jako kšandy i pekelně rozhněvat. Autorka je kouzelnice v emocích, které čtenář dokáže cítit skrze řádky. Přesto si nedokážu něco odpustit. Něco - něco, co nedokážu pojmenovat, mi nedovoluje dát plné hodnocení. Kniha mě uchvátila, dostala, ale nebylo to 100% jako u prvního dílu. Přesto díky za ní, díky za příběh, doporučení je jasné a já se těším na pokračování, protože jsem opravdu zvědavá jakým směrem se tenhle příběh vydá. :)

LiLLu
04.11.2017 5 z 5

druhý díl rozhodně propracovanějsí, dala si záležet:-) ted rok čekání na dálší díl:-(
za mě prádní pokračování užila jsem si to:-)
Vše psáno komentem podemnou od sebemi

sebemi
02.11.2017 5 z 5

Rozjelo se to už na první stránce a nepustilo mě to až do konce. Parádní jízda plná dobrodružství a mých nervů na pochodu :D. Celou knihu mám jen jednu myšlenku, kdy už proboha někdo odrovná velitelku Keris. Neskutečně dobře napsaní záporáci tomu dávají šťávu a já to vše prožívám s hlavními hrdiny. Překvapila mě linka Heleny, tam se to ještě určitě rozjede :D. Jediné, co mě po dočtení zajímá je, kdy bude další díl a co se stane s mým milovaným Eliasem :)

Aires
30.10.2017 5 z 5

No tedy já nemám slov :) Tohle byla naprostá krasojízda, úžasná, se spoustou nečekaných zákrutů, a tak napínavá, že se mi tajil dech od začátku až do konce. Teď jsem přesvědčená, že tuhle sérii miluju :)

simona5r
25.10.2017 5 z 5

Knížku jsem četla hned po přečtení 1.dílu, který se mi líbil o trošku víc. Laia mě občas začínala štvát. Jinak mě ale kniha opět perfektně udržovala v napětí. Elias je můj favorit :-)

Jupijow
22.10.2017 3 z 5

Ve srovnání s jedničkou mnohem slabší, zejména dialogové části mezi Eliasem a Laielou. Naopak části, vyprávěné z pohledu Heleny byly mnohem zajímavejší. Temnonoš a jeho maskování mě fakt naštvalo.

ReziEngli
21.10.2017 5 z 5

Jsem z toho nadšená stejně jako z prvního dílu! Autorka svým poutavým vypravěčským stylem opět naplnila mé knihomolské potřeby a uchvátila moje srdíčko :) Doufám, že další díly nenechají na sebe moc dlouho čekat a že se již brzy dočkáme pokračování příběhu Laii, Eliase a Darina :) A přesto, že se z ní stala docela mrcha, mě zajímá i pokračování Heleny :)

JajaCZ
18.10.2017 5 z 5

Milujem! Skvelá kniha. Presne to, na čo som v posednej dobe mala chuť. A nutne potrebujem pokračovanie :)

martina1199
17.10.2017 5 z 5

Plamen v temnotě byl ještě o kousek lepší než Jiskra v popelu. Příběh vás nenechá vydechnout, dokud se nedostanete na poslední stránku. Děj je opět temný, drsný, plný násilí, bolesti a smrti. Přichystá ale i spoustu akce a překvapivých zvratů. Hrdinové si sáhnou na dno svých sil a ukáží, co v nich opravdu je. Na další díl této tetralogie se moc těším :-)

Guepp
11.10.2017 3 z 5

Precteno za dva dny, pribeh je opet ctivy, ale bohuzel mne to nenadchlo jako jednicka. Popravde mne to ani nenamotivovalo k cetbe dalsiho dilu. :/

andrea4315
04.10.2017 5 z 5

Jednička mě teda nadchla více, ale jen proto, že tyhle putovací části mě prostě tolik neberou. Naštěstí velká část se odehrává na 1 místě, tedy v Kaufu a to bylo opravdu dokonale vylíčeno. Brr dozorce, ještě dlouho mě z něho bude mrazit.
Té krve je teda čím dál více až to snad nespadá do kategorie pro děti a mládež.
Asi i díky tomu množství krve se mi vybavila při čtení série Stín Krkavce od Anthony Ryana, pevně věřím, že tato autorka to velké finále, závěrečnou bitvu zvládne stejně bravurně jako doposud napsané. Už se nemůžu dočkat.

Mataa52
02.10.2017 5 z 5

Páni! Opravdu páni! Skvělá kniha daleko lepší než první díl. Jsem smutná že jsem ji dočetla a budu tak dlouho čekat na další díl, ale i tak velice doporučuji!!

LadyAlis
01.10.2017 5 z 5

Boží pokračování. Jen teda ten milostný trojúhelník mě dost zarazil, ale chápu proč to tak Leigh udělala

šneki
30.09.2017 5 z 5

Bála jsem se, že rok po přečtení Jiskry v popelu se budu totálně ztrácet a nepodaří se mi začíst, což se naštěstí nestalo! Ano, tu a tam jsem něco zapomněla, ale celkově to příběhu nevadilo, ba i mu to pomohlo v hodnocení, protože už nemůžu po tak dlouhé době srovnávat napětí, které jsem cítila u obou dílů.
V druhém díle se nám dostává i třetího pohledu, a to Heleny. Pro mě osobně to byly takřka nejzajímavější kapitoly z celé knihy, protože tam jsou opravdu fascinující zvraty a vnitřní pochody. Plamen v temnotě nám osvětluje další části magického světa a to se samozřejmě neobejde bez zrady a a několika smrtí.

Quantenera
28.09.2017 5 z 5

Sabaa je prostě SKVĚLÁ!!!! Plamen v temnotě je stejně úžasně napsaný jako Jiskra v popelu. Kniha čtenáře pořád udržuje v napětí a neustále se dějí nějaké zvraty, nad kterými pouze kroutíte hlavou a musíte knihu hltat dál a dál. Knihu jsem četla jedním dechem a bylo velmi těžké se od ní odtrhnout. Netrpělivě budu očekávat třetí díl!!!

estelina2300
28.09.2017 3 z 5

SPOILERY!!
Jak jsem tak četla komentáře tak jsem jediná, kterou Helena moc nebavila. Heleny mi je trochu líto, ale prostě tak to je, vždycky musí být někdo, kdo to bude ten "mučedník". I když ji obdivuj za to, jakému rozhodnutí musí čelit. Celou knihu jsem doufala, že Laia končí s Eliasem a ne s Keeranem. Keerana jsem prostě nikdy neměla ráda a jsem ráda, že se z něho stal záporák.

Tato kniha byla skvělá a už se těším na pokračování.

mudr_teena
26.09.2017 4 z 5

Skvělé pokračování Jiskry v popelu.
SPOILER!!
Laia jako postava mi moc nesedí. Snesu ji jako hlavní hrdinku celé této serie. Eliase spíše spojuji s Helenou. Ona je ta oblibenější pro mě. Ale v rámci nových postav (tímto myslím Avitase) si myslím, že skončí v páru s ním. I když je Krkavec.
Keenan. Ach bože Keenan. Toho jsem milovala hned od začátku knihy a tak jsem doufala, že to dají s Laiou dohromady. A vlastně oni dali (*mrk_mrk*). Jen to s nimi pak skončilo uplně jinak než bych si přála.
KONEC SPOILERU!!!

Skvělá kniha a už se nemužu dočkat knihy číslo 3

pro dospívající mládež (young adult)

Sabaa Tahir
americká, 1983
2016  91%Jiskra v popelu
2017  89%Plamen v temnotě
2019  83%Smrt před branami
2021  87%Nebe po bouři
2023  91%Všechen můj hněv

Kniha Plamen v temnotě je v