Plamen v temnotě

Plamen v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342816/bmid_plamen-v-temnote-hmQ-342816.jpg 4 645 143

Jiskra v popelu série

Pokračování Jiskry v popelu. Eliasovi a Laie jde o život. Po Čtvrté zkoušce a událostech, k nimž při ní došlo, se vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří utekli ze Serry a vydávají se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria. Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu. Temné síly, lidské i ty z jiného světa, však pracují proti nim. Dvojice musí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstila nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou Velitelku, sadistického Dozorce, který vládne kaufskému vězení a - což je nejbolestivější - i Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, která nyní zastává funkci císařova Krkavce. Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí zlomí srdce: najít zrádce Eliase i učeneckou otrokyni a oba zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

A Torch Against the Night , 2016

Mergirus
30.01.2018 5 z 5

Naprosto strhující příběh o naději a o boji mezi dobrem a zlem, a to i uvnitř samotných postav. Střídání vyprávění z pozice různých postav zaručuje napětí a měla jsem problém knížku odložit. Odhalení skutečného nepřítele bylo opravdu nečekané, stejně tak přidání nadpřirozených postav a kouzelných schopností. Zajímalo by mě, jestli bude válka dobojována fyzicky, anebo právě pomocí kouzelných schopností a nadřirozena. Harper představuje také dost velkou záhadu a jsem zvědavá na jeho další tajemství. Velká škoda, že nás čekají ještě dva díly a to v nedohledné době.

Tesset
29.01.2018 4 z 5

Skvělý druhý díl. Spousta překvapení, i když něco jsem očekávala ještě před odhalením. Nemůžu se dočkat pokračování! A hlavně toho, jak to dopadne s Eliasem a Helenou. Doporučuji.

alabra
29.01.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha, napětí nás provází celou dobu, boj dobra a zla je vymezen, i když ne vždy je prvoplánový, tentokrát bych se přimlouvala i já za trošku méně brutality, nebylo to až tak nutné pro vykreslení hrůz vězení.

Ajinka126
25.01.2018 4 z 5

Na poli YA, které stále ještě objevuji, to je pro mě naprostá špička! Čte se to dobře. Věty jsou jednoduché, příběh propracovaný a skvělé hlavní postavy. Absolutně skvělé! Miluju to jejich propojení a sílu, kterou v sobě mají. Každá je jiná. Já si jen nějak nemůžu pomoci, ale něco mi tam schzázelo. Dlouho jsem se začítala a nemělo pocit, že bez té knihy nemůžu být.

karolina3272
21.01.2018 5 z 5

Pokud někdo tvrdí, že druhé díly sérií jsou akorát vatovou vycpávkou - očividně asi nečetl Plamen v temnotě. Vzdávám hold této autorce, protože píše opravdu mistrovsky.
V příběhu je tolik převratů, že vlastně ani nedokážete přesně určit jak to skončí, a tak vám nezbývá než číst a číst pořád dál každou volnou chvíli.
Akorát pro dobro všech čtenářů by měla psát co nejrychleji. Čekání na další díl mě vážně zabíjí !

Nika_bk
12.01.2018 5 z 5

Práve som knihu dočítala a stala sa zo mňa obrovská fanúšička..skvelý príbeh, postavy aj dej..nedá sa od nej odtrhnúť..vtiahne vás do seba a prežívate všetko s Laiou, Eliasom a Helenou..myslím, že nevydržím kým preložia tretí diel a pustím sa do neho keď výjde v angličtine..určite odporúčam..osobne dúfam, že sa dočkáme aj filmového spracovania..kľudne by to mohol byť konkurent Hry o tróny

Veronicess
10.01.2018 5 z 5

Sabaa Tahir je jedna z mojich naj spisovateliek. Svet, postavy a príbehy ktoré dokáže svojím písaním vytvoriť sú neskutočne úžasné. Toto pokračovanie bolo naozaj veľmi dobre spravené. Celý čas mi neprestávalo búchať srdce. Už sa nemôžem dočkať ďalšej knihy.

Samira
04.01.2018 5 z 5

Perfektní, tomu říkám dokonalé pokračování!
Sabaa Tahir nasadila v první knize laťku velmi vysoko a stála před těžkou úlohou. Už po pár stranách se o ni a příběh přestanete bát a pouze vychutnáváte um a obdivujete talent. A to vše za silného bušení srdce, protože vás nenechá spolu s hrdiny ani na vteřinu vydechnou a děje místy nečekané, strmně gradují...
Kniha má jedinou, avšak velkou vadu - série ještě nebyla dopsána a čekání bude čirým utrpením.
Doporučuji!

whiolet
04.01.2018 5 z 5

Je spousta knih, kde druhý díl slouží k tomu,aby nám vyplnil čas mezi knihou první a velkým finále.
Tak tohle rozhodně není ten případ!
Kniha byla od začátku do konce prostě skvělá.
Jen škoda, že na další díl si budu muset zase počkat

Denisa.knizky
02.01.2018 4 z 5

Kniha je takovou zvlastni kombinaci hroznych zvracenosti, sadismu, muceni a smrti a adolescentnich projevu emoci, spousty zmatenych zalaskovanych pocitu. Obcas tech pocitu je az zbytecne moc, ale celkove to vlastne nijak nevadi. Mozna je to smerovano trochu vice na zenske fanousky fantasy:) tim vubec nechci odrazovat muzske ctenare:). Je to zase trochu jina fantasy serie, za kterou jsem velmi rada, par jich za sebou uz mam. Druhy dil se mi libil stejne jako prvni, urcite se tesim na pokracovani. Tento pribeh si zaslouzi rozvinout vsechny zakouti celeho imperia a postavy v nem. Verim, ze jsme teprve na zacatku, jeste, ze je to tetralogie.

Jůšo
02.01.2018 4 z 5

Hned jak jsem dočetla Jiskru, už jsem si přála mít v rukou druhý díl a dozvědět se, co bude dál. A protože Jiskra se stala mou nejoblíbenější knížkou, měla jsem od Plamene opravdu velká očekávání...Která se bohužel nanaplnila. Nemůžu si pomoct, ale pokračování mě nechytlo tolik jak bych si přála. Navíc mi připadalo, že Laia se chvílemi chovala jako puberťačka a až moc se zaobírá svými city.
Ale jsou tu i věci, které si zaslouží pochvalu. Zaprvé je to Elias, který má stále silnou vůli a nechybí mu odvaha. Také jsem si oblíbila Tase a doufám, že v poslední knize si o něm ještě něco přečteme. Nesmím samozřejmě zapomenout ani na krásnou obálku, která je ozdobou mojí knihovničky.

Gooverka
31.12.2017 5 z 5

Druhý díl byl ještě o něco lepší než první - více akce, více napjatých scén, vše do sebe začalo najednou zapadat. Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout, a i když fantasy skoro vůbec nečtu, tato série se mi moc líbí. Těším se na další díl, snad nakladatelství vychytá drobné překlepy.

Anagythlin
28.12.2017 5 z 5

Stránka co stránka nové překvapení. Promyšlené až do konce. Místy trochu naivní, ale předsvědčivé. Zajímavě se rozjela Eliasova linka, která se dostala úplně do jiných končin. Z Laiy se stal úplně někdo jiný než na začátku celého příběhu. Někdo, kdo si víc věří a nemá takový strach, což je o mnohem víc sympatičtější než na začátku celého příběhu. Jo.. a miluju ty části napsané kurzívou. Ty mě baví.

Aaliyan
28.12.2017 5 z 5

Ta se povedla :-) napínavá, čtivá, nešlo se od ní odtrhnout :-)

bouse
28.12.2017

Po Jiskře v popelu, kterou jsem četla před rokem a pokračování se nemohla dočkat obrovské zklamání. Celé mi to přišlo banální a zdlouhavé, vlastně o ničem a moc mě to mrzí.

FlexiMZ
21.12.2017 5 z 5

Tohle bylo opět tak dokonalé, kouzelné, napínavé a já nevím co ještě... Přesně takový typ knih v současné době potřebuju. Aby mě příběh odnesl dál. Aby mě pohltil a abych se jím nechala unášet za hranice své fantazie a prožívala s hrdiny každou jejich překážku, každou malou naději v lepší zítřky... Abych poznávala svět, který ve skutečnosti neexistuje a je úžasně propracovaný, děsivý a dokonalý. Nevím, jak to vydržím do dalšího dílu ale už teď se moc těším!

HDosoudilová
20.12.2017 4 z 5

I přesto, že jsem se ze začátku nemohla začíst a knihu jsem četla dlouho (období, okolnosti), se mi děj nakonec líbil. Pravda, Jiskra v popelu byla podle mě lepší, tady mi zase přišlo, že pohled tří hrdinů je napínavější. Helenu jsem ze začátku nemusela ale nakonec mi jí bylo až trochu líto. Zato Laia mi občas lezla na nervy... Některé scény mi přišly poněkud zbytečné, ale celkově hodnotím kladně a jsem zvědavá na další díl.

kalinkacz
16.12.2017 5 z 5

Tohle je typický příklad knihy, u které se bojíte, že nemá šanci dosáhnout kvality prvního dílu a bude jen plná meh situací a vycpávkových věcí.. Cha! Chybka, tahle kniha byla boží a rozhodně se s prvním dílem může srovnávat! Hltala jsem každé slovo, osudy postav se posunuly a rozhodně jsme se dozvěděli spoustu důležitých informací... Vlastně jediným negativem je fakt, že třetí díl ještě nevyšel ani v originále...

Martooni
13.12.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Těším se na třetí díl. Ale Jiskra v popelu byla lepší.
Možná to bylo tím, ze téma, surovost, prostředí bylo nové.
Tady mi vadila Laia a její teenagerovske rozhodování, koho si mám vlastně vybrat. Miluju Keenana, ale na Eliase nemohu přestat myslet..
Jak píšou ostatní velmi se mi líbily části Heleny.
Eliase miluju a nic se na tom nezmění

LightwoodBitch
20.11.2017 4 z 5

I když většině se druhý díl série líbil o trochu víc, než "Jiskra v popelu", musím říct, že jsem z Plamene poměrně zklamaná. Bylo to na mně příliš rychlé. Nestihla jsem si knihu vychutnat jako to bylo u předěšlého dílu. Jiskru v popelu jsem doslova na vlastní kůži a do hloubi duše procítila, ale druhý díl mi už hodně připomíná směs jiných young-adult knih. Ale i tak je to povedená, dost dobrá kniha od skvělé autorky)) Jenom mně osobně mrzí, že Sabaa Tahirová změnila svůj styl psaní((
A jo, moc se těším na další obálky od Hostu. Jsou úplně boží!)

pro dospívající mládež (young adult)

Sabaa Tahir
americká, 1983
2016  91%Jiskra v popelu
2017  89%Plamen v temnotě
2019  83%Smrt před branami
2021  87%Nebe po bouři
2023  91%Všechen můj hněv

Kniha Plamen v temnotě je v