Síla

Temné finále trilogie Havraní kruhy přinese osudovou volbu. Představte si, že jste ikonou ve světě obávaných slepých. Symbolem, který jeho obyvatele spojuje v nenávisti a touze po pomstě. Jako dcera mrtvorozeného válečníka, jenž se vinou zrady svého bratra ocitl ve vyhnanství, máte jediný úkol — zahájit začátek konce. Hirka se připravuje na setkání s vládnoucím rodem studeného světa s pevně danou hierarchií, v němž se cení odvaha a pohrdá slabostí. Dívka neochotně přijímá svůj osud v naději, že svého přítele Rimeho udrží naživu a Ymslandu v bezpečí. Ale žízeň mrtvorozených po Síle je neuhasitelná a válka nevyhnutelná. Ke kterému světu se Hirka nakonec přikloní? Kam patří?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343980/sila-EIC-343980.jpg 4.621
Série:

Havraní kruhy (3.)

Originální název:

Evna (2015)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
andrea4315
předevčírem

Temný, skličující, místy i těžce nechutný. A přesto plný naděje, víry i citu. Hirčin vývoj z tápající, schovávající se holčičky v temnou hrdinku (Batmane, jsi jen slabý odvar) je naprosto věrohodný. Svět slepých opravdu jedinečný. Tuto sérii si budu dlouho pamatovat, opět jedna z těch, co přiměla člověka i přemýšlet, ne jen hltat a za pár týdnů zapomenout.

Anyv
15. listopadu

Poslední kniha Havraních kruhů mě nezklamala. Opět jsem přehodnotila své názory na některé postavy, díky novým odhalením. Svět Umpiri byl zajímavý a líbil se mi. Konec byl podle mého očekávání. Knihu doporučuji :)

Arya26
13. listopadu

Třemi slovy - To byla jízda! Siri patří k mým oblíbeným autorům, zejména proto že její knihy jsou díl od dílu lepší a lepší. Do série Havraní kruhy jsem se zamilovala, protože je strašně osobitá originální a postavy v této knize na mě působí tím dojmem, že by i klidně mohli žít někde na druhém konci světa a mohla bych se i s nimi setkat. Hirka se pletla v tom, že nemá s Dreyri nic společného, Hirka je to nejlepší s lidí a Dreyri dohromady. Je soucitná, nesobecká, v každém probouzí to nejlepší, ale je i rozenou vůdkyní, a když ji naštvete, tak si to od ní i pěkně slíznete. Užívám si to, že můžu sledovat, jakým velkým vývojem si charaktery od první knihy prošli (a to nejen Hirka), ale i nové postavy jsem si užila. Mám jenom trochu pocit dejavu, nepřipomíná vám Kolail v něčem trochu Stefana? Stefan byl v mnoha ohledech úplně jiný, ale v něčem mi ho Kolail připomíná. V závěrečném díle skvostné trilogie Havraní kruhy zažijete plno zvratů, comebacků, krasně otevřený konec, ale hlavně nebude litovat, že jste si tuto knihu přečetli.

kklepkaa
09. listopadu

Další díl a další nový svět patřící mrtvorozeným. Většina knihy se odehrává právě zde a já měla pocit, jako bych tam s Hirkou opravdu byla a mohla cítit ten strach, všudypřítomných chlad a drsnost vyzařující z mrtvorozených. Z tohoto světa mi už od začátku nejvíce přirostl k srdci Kolail. Na této sérii oceňuji hlavně vývoj charakterů Hirky a Rimeho. Oba ušli kus cesty a já jim to všechno věřila. Finále bylo velkolepé. Tohle bylo opravdu parádní zakončení celé série a já jsem si užila každé procento příběhu opravdu s chutí. Víc takovýchto sérií, prosím...

salamandrina
06. listopadu

Po slabším druhém dílu skvělý závěr!!!