Síla

Temné finále trilogie Havraní kruhy přinese osudovou volbu. Představte si, že jste ikonou ve světě obávaných slepých. Symbolem, který jeho obyvatele spojuje v nenávisti a touze po pomstě. Jako dcera mrtvorozeného válečníka, jenž se vinou zrady svého bratra ocitl ve vyhnanství, máte jediný úkol — zahájit začátek konce. Hirka se připravuje na setkání s vládnoucím rodem studeného světa s pevně danou hierarchií, v němž se cení odvaha a pohrdá slabostí. Dívka neochotně přijímá svůj osud v naději, že svého přítele Rimeho udrží naživu a Ymslandu v bezpečí. Ale žízeň mrtvorozených po Síle je neuhasitelná a válka nevyhnutelná. Ke kterému světu se Hirka nakonec přikloní? Kam patří?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343980/sila-EIC-343980.jpg 4.5373

Havraní kruhy 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Host

Evna, 2015

Kniha Síla

Anushka1

Musím přiznat, že ke čtení třetího dílu jsem se musela chvílemi nutit. Nedokázala jsem se do něj začíst jako u předchozích dílů. Obzvláště v části, kdy se Hirka nachází ve světě Umpiri. Ale i tak hodnotím tento díl a celkově sérii Havraní kruhy plným počtem. Pěkně vytvořený fantasy svět. Hirka jako hlavní hrdinka byla fajn.

NicoW.
10.12.2020

Znacku pro me, kdyz te vytahnu ♥️
Serie Havrani kruhy pro me byla necekanym krasnym prekvapenim. Uzasne vykreslene svety a charaktery postav. Propracovany pribeh, kdy do sebe vse zapadalo jako dilky skladacky. Romanticka linka byla nevtirava, o to vic intenzivni a hluboka a pro samotny pribeh dulezita.
Celou serii vrele doporucuji.

betule3
24.11.2020

Skvělé zakončení série! Druhý díl byl za mě o maličko slabší, ale tady se opět všechno vrátilo do starých kolejí. Nově představený svět mě moc zaujal a neskutečně jsem si ho užila. Konec byl šíleně napínavý, do poslední chvíle nebylo jasné, jak to všechno dopadne. Havraní kruhy jsou určitě skvělou sérií, kterou by si žádný milovník fantasy neměl nechat ujít.

pipa36
17.10.2020

Super! Další svět, do kterého se hlavní hrdinka vydala, se mi se vší tou ledovou surovostí moc líbil. Napínavé od začátku do konce - ještě 8 stran před koncem jste si nebyli jistí, jak to dopadne (a to 3 strany zabírá poděkování autorky...).
Moc se mi to líbilo, vůbec mi nevadil ani fakt, že je to YA - světy, které autorka vytvořila v jednotlivých dílech, byly celkem kompaktní a dobré, každý s vlastními zákonitostmi a principy.
Škoda toho mírně chaotického druhého dílu, ve srovnání s ostatními bych ho zpětně hodnotila spíše 3 než 4 hvězdami.

kacilipka
09.10.2020

Na tuto knížku jsem náhodou narazila v knihovně a vůbec jsem netušila, že to je třetí díl. Přečetla jsem ji za den a ani poté jsem to nezpozorovala a přitom to dávalo smysl. Moc se mi líbila a mám ji ráda, protože nepoukazuje na minulost a zároveň do sebe všechno zapadá. Určitě doporučuji.

Sandalkar
18.08.2020

Super vyvrcholeni cele serie. Dreysil a popis jeho obyvatel (samolibi, neukazuji strach...) mel napad. Posledni 1/4 knihy jsem slupla jako malinu. Rozhodně se na tuto trilogii nebude v me knihovne prasit. Hirka a Rime jsou moji oblibenci, jejichz lasce na pozadi vsech tri svetu se drzely palce samy...

petgona
25.06.2020

Ja som spokojna. Citalo sa to lahko, nebolo tam vela zbytocnej vaty a uvah o nesmrtelnosti chrusta. Ani tam nastastie nepribudli nove POV, co niekedy sa niekedy s prirastkom postav stava. A najlepsie je, ze to je len trilogia. Iba malo autorom sa podari udrzat uroven az do konca, ak to ma 7 dielov.

katallinka
13.06.2020

Jsem moc ráda, že jsem se do série pustila. Stejně jako u předchozích dílů bych knihu proškrtala, ale posledních 200 stránek bylo dokonalých. Autorka vytvořila nádherný svět, který doplňuje příběh plný akce, lásky a odvahy.

norská literatura

Siri Pettersen