Síla

Temné finále trilogie Havraní kruhy přinese osudovou volbu. Představte si, že jste ikonou ve světě obávaných slepých. Symbolem, který jeho obyvatele spojuje v nenávisti a touze po pomstě. Jako dcera mrtvorozeného válečníka, jenž se vinou zrady svého bratra ocitl ve vyhnanství, máte jediný úkol — zahájit začátek konce. Hirka se připravuje na setkání s vládnoucím rodem studeného světa s pevně danou hierarchií, v němž se cení odvaha a pohrdá slabostí. Dívka neochotně přijímá svůj osud v naději, že svého přítele Rimeho udrží naživu a Ymslandu v bezpečí. Ale žízeň mrtvorozených po Síle je neuhasitelná a válka nevyhnutelná. Ke kterému světu se Hirka nakonec přikloní? Kam patří?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343980/sila-EIC-343980.jpg 4.5265

Havraní kruhy (3.)

Evna (2015)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

Kniha Síla

butter_cookie

Nebudu tvrdit, že se mi tahle série nelíbila, protože to není pravda. Celý svět je dobře promyšlený a příběh má zápletku. Jediné, co mi vadilo, bylo to, jak sentimentální a až patetické postavy občas byly. Chápu, že je někomu proti srsti rozpoutat válku, ale když tomu nejde zabránit, nemá cenu o tom fňukat celé 2 knihy. Závěr trilogie se, ale podle mě moc povedl. Hirka se konečně dala dokupy a přestala mi být tak protivná, dokonce jsem si ji docela oblíbila. Nojo, pobyt v Drysílu jí docela prospěl.

fifejda

Perfektní! Oproti předchozím dvěma dílům má tato kniha pouze jedinou chybičku - že skončila.

Anett17

Síla byla fakt síla. Z našeho světa se přesouváme do Dreysílu a poznáváme svět slepích nad kterým jsem žasla spolu s hlavní hrdinkou. Autorka už po třetí ukázala svoji nevyčerpatelnou představivost. I když kniha není nejtenčí, ani na jedné stránce jsem se nenudila. Všechny postavy jsem si velmi oblíbila a to hlavně Urda. Vlastně ani nevím proč zrovna ho. Hlášku značku pro tebe si budu pamatovat ještě dlouho, tak jako celou sérii, která byla úžasná. Zařadila se k jedné z mých nejoblíběnějších. Když se nad tím teď zamýšlím, příběh Hirky a Rima skončil otevřeně a mě by zajímalo jaké další světy navštíví. Trilogii Havraní kruhy mohu za sebe s klidným srdcem doporučit.

jmn7053

Byla to dlouhá cesta; hodně výšek a pádů, havranů a bran do neznáma. Hodně zajímavých postav, které se neustále posouvaly a měnily, braly na sebe zodpovědnosti vlastních konání.
Nejvíce se mi líbila proměna hlavní hrdinky, a že spíše než aby ji ovlivňovalo okolí a jiní lidé, utvářela se z vlastního rozhodnutí a přesvědčení. A byla nádherně šedá, ne černobílá.
P.S. Všechny tři knihy měly ta nejkrásnější věnování, která mi až vháněla slzy do očí.

Jane007

WOW, tomu říkám dost dobrá fantasy. Dochází mi slova a to ji chci vychválit až do nebe. Úžasný příběh už od prvního dílu, kdy jsem se zatajeným dechem držela pěsti Hirce i Rimemu, obdivovala sílu, měnila názory na vidoucího, měnila názory na světy,... Teď, když už mám dočtený poslední díl, zbývá jen jedno. Značku pro autorku, když napiše další super fantasy

vekune

První dil byl nejlepší, ale i tak trochu hloupej a zbytečně natahovanej. Druhej fakt katastrofa, zbytečný postavy, zbytečný postavy, zbytečný děj. Ve třetím díle musí hrdinka už každého vážně štvát. Je tak skvělá, ale přitom skromná. ééé. No ale ty chyby a věci, co na sebe rozhodně nenavazovaly? Nelogičnost - např. 2.díl se Hirka dozví, že Rime je v Anglii a někde běhá po parku a honí ho policie, tak co udělá? Zavolá svému tatínkovi, aby mu řekla, že ok, že mu dá to co chce, ale at pustí Rimeho .WTF. A takových pokusů/omylů tam bylo fakt kotel.

Purple7

Série plná havranů, ocasů, bezocasů, splynutí člověka s přírodou, patetických řečí a stále se opakujících frází. "Jsem mensrk, plíseň, Ódinovo dítě..." Nedivím se, že jsou ty knihy pak tak dlouhé. Nic není tak, jak je vám servírováno, naopak série plná klišé - hlavní hrdinka superspasitelka, opět zápletka s rodinnými vazbami a sex v nejnevhodnější dobu, jen aby tam byl, vždyť se to přece očekává. V tom se pak autorka šťourala tak, až mi to nebylo milé. Chápu, že tato série má své fanoušky, i přes to všechno negativní to má něco do sebe, ale já asi čekala vzhledem k recenzím obrovskou pecku. Ze všech třech dílů mi paradoxně sedl nejvíc ten druhý, nejhůře hodnocený a jediný z nich neoceněný cenou za nejlepší norskou fantasy.

ahomonicky

Posledni dil nezklamal :)
Cela serie byla uzasna a propracovana. Vse do sebe krasne zapadalo a autorka se me neskutecne dotkla hned nekolikrat.
Nejvice asi v druhem dilu. Kdyz vysvetlovala, jak je nase planeta, zivot i chapani zkazene. Ze nikdy nebudeme moci videt to, co videti muzeme.
Zasahla me i ta cast s pochopenim sama sebe.
Jeste dlouho budu nad touto knihou premyslet a nepustim ji z hlavy. :))
Allelujah Hirce a Rimeu!

norská literatura