Sojčák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak Disney potkal Kafku. I tak se dá definovat skvělý finský komiks, který se dostal do nejužší nominace Eisnerovy ceny ta rok 2015. Sojčák žije sám se svou matkou ve velkém honosném domě v naprosté izolaci. Nikdy jej neopustil, a dokud k tomu má jeho matka co říci, rozhodně to tak zůstane. Krásná výpravná kresba vás okouzlí, melancholický i zlověstný příběh uhrane. O této moderní pohádce pro dospělé budete přemýšlet ještě dlouho po jejím dočtení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283003/big_sojcak-00k-283003.jpg 4.2273
Žánr:
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Argo
Originální název:

Pikku Närhi, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Sojčák

JaKuKa
22. května

Tenhle komiks je důkazem, že psaného slova nemusí být mnoho a i přesto může vzniknout nevšední a velmi silné literární dílo ukazující, jak daleko může zajít zakořeněný strach z vnějšího světa. Přečteno jedním dechem. Zanechá hlubokou stopu.

jaroiva
26. dubna

Esence beznaděje v roztomilých obrázcích. Hustý!
Vnímala jsem to v představách jako animaci, s ponurou hudbou k tomu... a vůbec mi to nedělalo dobře, tísnivé, temné, tohle není žádná oddechovka.


AlčaH
07. března

Tak tohle byla síla... Sojčák je útlá kniha, která prostřednictvím nakouknutí do života malého ptáčka servíruje skutečně těžký a temný příběh o tom, kam až může vést přehnaná starostlivost a strach z vnějšího světa... Ukazuje, jak tenká je hranice mezi láskou a sobectvím, ochranou a izolací, strachem a paranoiou...

Kresba je opravdu nádherná a celý příběh na ní staví. Vytváří tu správně ponurou a místy naprosto beznadějnou atmosféru. Psaného textu v knize není mnoho, ale to příběhu vůbec neubírá na kvalitě. Vše důležité člověk pochopí a zapůsobí to na něj i beze slov.

Sojčák je neobvyklý, ale skutečně skvělý komiks. Další z řady severských klenotů, které jsou u nás k dostání. Rozhodně doporučuji! :)

Norri
28.05.2021

Krátký a smutný příběh o tom, k čemu vede strach a neznalost. A také o tom, že přehnaná starostlivost škodí a může maskovat i sobectví. Sojčák je komiks na deset minut, ale i tak stihne zapůsobit.

Zuzvil
26.02.2021

Nemůžu necitovat začátek anotace knihy, protože mi přijde absolutně trefný a výstižný...jak Disney potkal Kafku...a přesně takový tento komiks je. Graficky je zpracovaný naprosto dokonale, nevytknula bych absolutně nic a byla to potěcha pro oko. Příběh je ponurý, depresivní, ale zároveň má poutavou atmosféru a konec může mít více vysvětlení. Potěšila jsem tedy nejen ducha, ale především oko, takže můžu určitě doporučit.

Roseblood
26.02.2021

Naprosto úžasný, originální komiks s pořádně depresivní, hororovou atmosférou.

Kombinace psychologického dramatu s tíživou atmosférou vám pořádně zamává emocemi a jen tak na něj nezapomenete.

Nevadilo mi, že komiks obsahuje minimum slov díky úchvatné kresbě.
Je to velmi silný, emotivní příběh.

Hodnocení: 5/5*

Jeanie
05.02.2021

Depresivní doják s minimem psaného slova, přesto na člověka dýchne ponurá atmosféra.

katerina5544
05.01.2021

Hodně smutné a depresivní. Grafická stránka bez chyby.

1