Plíseň

Představte si, že jste lovnou zvěří v neznámém světě. Ve světě lidí, který pomalu umírá. Ve světě, odkud pocházíte a kde jste doufali, že konečně naleznete domov. Jenže to jste se pořádně spletli. Hirka opustila Ymslandu, aby ji zachránila, a obětovala tak možnost být nablízku Rimemu, přestože po tom touží ze všeho nejvíc. Te... celý text

Hirka opustila Ymslandu, aby ji zachránila, a obětovala tak možnost být nablízku Rimemu, přestože po tom touží ze všeho nejvíc. Teď ji místo něj provázejí lovec nemrtvých a slepý. Boj o přežití není ovšem ničím ve srovnání s tím, co přijde, když Hirka pochopí, kým ve skutečnosti je a jakým nástrojem v mocenské hře se má stát. Původce plísně touží po tisíci letech konečně dosáhnout svobody. Svobody, kterou mu může dát pouze Hirka. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324370/plisen-R9o-324370.jpg 4.435

Havraní kruhy (2.)

Råta (2014)

Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Host

Channach

Začtení se mi trvalo trochu déle. Nakonec se mi kniha fakt líbila a těším se na další díl. Hirka a Rime mají neuvěřitelnou chemii. Více v recenzi v záložkách - Chrudimka.cz

anavi2009

Paráda! Bavilo mě to snad ještě víc než první díl, protože už jsem se nemusela prokousávat neznámými názvy a slovy.. Musím říct, bylo tam pár překvapení, což vždycky potěší. Hodně oceňuju, že poslední díl vyjde už v říjnu a jsem hodně zvědavá, na další svět, který Hirka objeví. Když už autor píše trilogie, měly by být vydávané tak jako Havraní kruhy a ne po roce nebo, nedejbože, po dvou. Je fakt, že ze začátku jsem chviličku tápala, protože autorka se nezdržuje vysvětlováním, co bylo v předchozích dílech, ale rychle jsem se zase vžila do děje a bylo to super.

lenule_k

Ódinovo dítě mě nadchlo, nemohla jsem se dočkat pokračování. Když se mi ve čtečce konečně objevila Plíseň, hned jsem se na ni vrhla a ejhle... otevřela jsem správnou knihu? Dvakrát jsem se vracela do knihovny a otvírala znovu, jestli jsem neudělala chybu, ale opravdu... jako by najednou Frodo nebo Eragon se dostal do současnosti. Bylo to trochu zklamání, Ymslanda byla úžasně vystavěna a najednou náš "obyčejný" svět. Ale když jsem se přenesla přes počáteční zklamání, děj byl napínavý a knížku jsem přečetla za dva večery. Těším se na třetí díl a doufám, že tentokrát žádné zklamání v začátku nebude.

Afro

Upřímně jsem čekala něco víc. Skoro bych se bez tohoto dílu obešla. Ano, byly zde zajímavé momenty, ale mám pocit, že se tu nic moc důležitého neudálo. Takový spojovací můstek mezi úžasným prvním dílem a (jak doufám) ohromujícím třetím dílem.

estelina2300

První díl jsem si zamilovala a patří mezi mé nejoblíbenější, ale jak to tak bývá u druhých dílů je vždycky taková příprava na velké finále, děje se tam toho tak pomálu a čtenáře udržuje v napětí před velkolepým koncem. Přesně tak i vypadal tento díl. I přes toto všechno jsem ho ale přečteš za 3 dny na dovolené u moře. Moc se mi líbil, ale čekala jsem víc...

salamandrina

první díl se mi líbil víc, nějak mě ten náš svět tolik neoslovuje :) ale i tak jsem nebyla zklamaná a těším se na třetí díl.

andrea4315

Čtivější, akčnější, podle mě tedy o hodně lepší než jednička.

Alma-Nacida

Propracovaná zápletka se zatím spíš dál zaplétá a určitě si přečtu i další díl. Ale první díl se mi líbil víc, postava Hirky v něm byla mnohem živější a skutečnější než ve druhém dílu.

ciaram

Jak to napsat bez spoilerů :)
Měla jsem štěstí, že jsem četla oba díly hned za sebou. Proto mě trochu rozhodil výběr světa, do kterého Hirka přešla a chvíli jsem si na něj zvykala. Prostě jsem čekala něco jiného. A to je na tom příběhu skvělé - často nepřijde to, co čekáte. Je originální a rozhodně se nevyhýbá šedé zóně - co je dobro a zlo, jsou všichni zlí pořád takoví? I hrdinové mají slabé chvilky atd. Takže jakmile jsem knihu otevřela, tak mě příběh chytil a i po dočtení mě mrcha nepustil. Uff - teď zbývá jediné - čekat do října a přemýšlet, jak se asi příběh uzavře.

martina1199

Havraní kruhy jsou jednoduše vynikající série :-)
Druhý díl mě bavil stejně jako první, možná i trochu více. Do pokračování Ódinova dítěte jsem vklouzla velice snadno hned na prvních stránkách a příběh Hirky, která prošla kamenným kruhem, aby zachránila Ymslandu, mě polapil a udržel mou pozornost až do poslední stránky.

Na konec dodám jen jediné - jsem opravdu moc ráda, že další díl série vyjde ještě letos, jelikož opravdu nutně potřebuji vědět, co bude dál :-)

norská literatura unisex severská mytologie mytologie

Siri Pettersen

Siri Pettersen