Sůl moře ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, které jste národnosti a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: chtějí přežít. Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž vrhá světlo na jednu z nejhorších – přesto téměř neznámých – válečných tragédií...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321897/sul-more-9Ky-321897.jpg 4.71531
Literatura světová, Válečné, Historické romány
Vydáno (ekniha), CooBoo

Salt to the Sea, 2016

Kniha Sůl moře

Sofós

Příběh vyprávěný čtyřmi postavami je zasazen na konec 2. světové války. Postavy jsou smyšlené, události skutečné. Kniha je velmi emotivní, mnohdy až skličující. Četla jsem jedním dechem a přemýšlela, jestli bych taky zvládala to, co hlavní hrdinové. Knihu bych doporučila každému. Po jejím přečtení si totiž uvědomíte, do jak skvělé doby jsme se narodili...

LusSyNDA

Kniha o události, o které se nemluví. Určitě by si tato událost zasloužila mnohem více medializace. K samotne knize- krátké kapitoly z pohledu 4 lidí, kteří jsou zasaženi válkou každý jinak. Hezky odvyprávěné, příjemně se četlo

esfinge

Četlo se mi dobře. 5 hvězdiček za sílu pribehu postaveného na skutečné historické události.

kiki11

!SPOILERY!
Nemůžu si pomoct, ale podle hodnocení a komentářů jsem čekala víc. Jak už tu bylo zmíněno, příběh postrádal hloubku, krátké kapitoly se sice četly dobře a velmi rychle, ale kdyby byly delší, dostal by čtenář více prostoru zžít se s postavami. Očekávala jsem, že se celá kniha bude odehrávat na lodi a ono je tam zatím do tří čtvrtin popsáno, jak lidé utíkají před Rusáky. Když tedy v závěru došlo k oné tragédii, přišlo mi to až moc rychlé a konec jsem si musela přečíst dvakrát a stejně si nejsem jistá, jestli jsem ho pochopila správně.
Ale nechci být jen kritická. O této tragédii jsem neměla tušení, takže bylo zajímavé se něco nového dozvědět. Oceňuji to, jakou si autorka dala práci s hledáním informací. Skutečně klobouk dolů. Co se týče stylu psaní, knížka mě bavila, i když některé pasáže se nečetly vůbec lehce a občas jsem měla i husí kůži a slzy v očích (smrt Ingrid a básníka v botách). Takže celkově se mi kniha líbila a určitě je fajn si ji přečíst, ale četla jsem lepší.

PeŠ716

Sůl moře popisuje zběsilý exodus německého obyvatelstva z Východního Pruska postupně obsazovaného Rudou armádou na konci války. Úprk k přístavům, kde kotví evakuační lodě, očima polské dívky, německého dezertéra, litevské ošetřovatelky a fanatického nacistického námořníka. Zoufalé činy, hlad, strach, smrt a nakonec naděje na palubě evakuační lodi. Kdyby jí nebyl parník Wilhelm Gustloff... Kaleidoskop osudů, které na stejné události hledí různou optikou. Trochu ochuzený těm čtenářům, kteří znají osud lodi pojmenované po švýcarském nacistovi Gustloffovi. Jde totiž o parník, který byl v ledovém Baltském moři potopen ruským torpédem. Zachránil se tisíc pasažérů, o živoj jich přišlo devět tisíc.

4xab

Zase dobra kniha.! Zase kousek sklaadacky do historie, o ktere vim malo. Libilo!

Ksyu

Kniha se mi líbila. Strhující a silný příběh.

Neopol

Spíš než knížka je to povídka tak na 150 stran. Styl psaní každá stránka jiná postava mě teda taky moc nedostala.