Sůl moře ekniha

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, které jste národnosti a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: chtějí přežít. Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž vrhá světlo na jednu z nejhorších – přesto téměř neznámých – válečných tragédií...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321897/sul-more-9Ky-321897.jpg 4.71809
Literatura světová, Válečné, Historické romány

Vydáno: (ekniha), CooBoo

Salt to the Sea, 2016

Kniha Sůl moře

adelazelenkova

Sůl moře je moje druhá kniha od autorky a musím říct, že mě Ruta Sepetys opět nezklamala. Na krátké kapitoly jsem si zvykla již v knize Mlčící fontány, ale i tak bych raději uvítala kapitoly delší. Děj byl opět zajímavý, postavy mi přirostly k srdci a u konce jsem se nemohla odtrhnout. Trochu mě ale mrzelo, že kniha nebyla delší. Nejraději bych pořád četla a zjišťovala více informací, protože samotní hrdinové by si to zasloužily. I tak ale mohu knihu jen a jen doporučit a hodnotím jen a jen kladně.

pedroK

Už dlouho mě kniha tak nepohltila, nešlo ji odložit. Zůstává pocit zmaru z takové tragédie.

milena8281

Úžasná kniha. Díky krátkým kapitolkám děj bleskurychle ubíhal. Postavy byly velmi různorodé a velmi dobře vykreslené. Historická fakta byla bonusem navíc, šplhla jsem si u muže, že vím něco, co on ne :D.
Fakt dobře napsané.

DvěTéčka

Děj zajímavý, ale osobně nemám ráda když se přelétá z postavy na postavu jinou v každé kapitole , je to matoucí a vadí mi to, takže přelousknuto světem letem jen..

zdenek118

První kniha od této autorky, zachycující osudy utečenců ze severní části Evropy z konce 2. světové války. Musím říci, že tato část válečné historie mi doposud nebyla známa, i když jsem o 2. světové válce přečetl již několik knih. Volba hlavních postav příběhu se autorce velmi povedla ať už pocházeli z Litvy, Polska, Pruska nebo Německa. Napínavý děj členěný do krátkých kapitol mi vyhovoval ať byl vyprávěn střídavě jednotlivými hlavními postavami, utíkajícími před hrůzami války. Smutný a pravdivý příběh končí tragickým osudem velké německé lodi, evakující běžence po Baltském moři, při kterém většina pasažérů našla na moři smrt, mě velmi zaujal a dlouho mě udržoval v napětí. Vřele doporučuji knihu dalším čtenářům. Dávám 5*

juliesze

Zajímavý výběr postav, přiblížení hrůz a popularizace zbytečných smrtí. Moje hodnocení je zkreslené tím, že jsem před tím četla Karikovu Na smrt, která ovšem paní Sepetysové nesahá ani po kotníky. Krátké kapitoly a svižné tempo způsobují relativně jednoduchost čtení, děj ubíhá. Co chválím u autorky je to, že ne vše vždy dopadne dobře. Navíc pany Sepetys má skutečně cit pro zvolení tématu - přiblíží svým čtenářům neotřelá a zajímavá témata již tak často použivaných v historických románech.

janasim

Ačkoli byla kniha určena převážně mladým, podle mého názoru ani ti starší nebudou zklamaní. Příběh, který se dozvídáme prostřednictvím čtyř postav nám přibližuje část dějin, o které se podle mého moc často nepíše. Knihy, které jsem o 2. světové válce doposud četla, se odehrávaly v době uprostřed války a většinou v místě koncentračních táborů. V tom je tato kniha jiná a zajímavá je i hlavními postavami, které se spolu střetnou (Polka, Litevka, Prušák a Němec), charakterově jsou velmi odlišné, každý si prožil své. Vzhledem k tomu, že je kniha členěna do krátkých kapitol, se velmi svižně čte a i přestože se nejedná o vyprávění hezkých zážitků, nebudete ochuzeni o lehce romantickou linku. Takže určitě doporučuji.

barbb8k

Nedokážu napsat nic jiného, než co jsem psala u ostatních tří knih od této autorky.
Tato kniha vás donutí si uvědomit, jak strašně jednoduchý máme život oproti těm, kteří se narodili o pár desítek let dříve.
Styl psaní, jakým ona píše, se mi strašně moc líbí a úplně mi sedl. Díky délce kapitol (většinou dvě až tři strany) se kniha četla strašně rychle (měla jsem ji přečtenou za dva dny (ostatně jako všechny ostatní od Ruty Sepetys)).
Miluju, jak má autorka tak strašně moc promyšlené knihy, že se ani nebojí dvě z nich propojit.

Postavy jsem si oblíbila hrozně moc. Úžasné bylo to, že žádná z postav není jen hodná, nebo naopak zlá. Že všechny mají nějakou svoji temnou minulost a že se s ní musí vypořádat.

(SPOILER?) Mám otázku. Může mi někdo vysvětlit, proč konce všech knih od Ruty Sepetys končí mým brečím?!? (KONEC SPOIELRU?)
4,5/5⭐