Ví o tobě

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330877/vi-o-tobe-VZb-330877.jpg 4429
Originální název:

Behind Her Eyes (2017)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (189)

Přidat komentář
sarkaditt
včera

Od začátku velmi dobře čtivá knížka, napínavá. Začalo mi do příběhu "nesedět" to s těmi druhými dveřmi, ale ještě se to dalo tak nejak zkousnout, fantasmagorie s opoustěním těla už byla na mě ale fakt moc. Ten konec mi přišel dost ujetej, kdy hrdinka udělala několik věcí, které hraničí se zdravým rozumem (Proč tam jela, proč nezavolala policii? Případně kdyz uz tam byla, tak hasiče?). No a ten úplný konec s tím synem, to mě vyloženě naštvalo. Konec knihy byl tak hnusnej, že mi to zkazilo dojem z úplně celé knihy, ačkoli jinak byla zajímavá. Dojem mám natolik zkažený, že nejspíš od této autorky už nic číst nebudu. Uvidíme.

parley3
12. července

Pořád ještě nevím, co si myslet. Přečteno jedním dechem, konec opravdu není pro všechny, ale nutil mě přemýšlet.

Verr644
12. července

Naprosto skvělá knížka, konec je nejlepší!:)

hruskovalucie93
11. července

Achjo. Celou knihu jsem čekala, co z toho vzejde a ano, během příběhu mě opravdu dost často mrazilo.. ale ten konec? Já vim, asi to má být trošku duchařina, ale na mě to bohužel působilo trošku stupidně.

maličkán
05. července

Já jsem tedy byla knihou zklamaná. Ne že by byla špatně psaná, četla se dobře, ale pořád jsem čekala, kdy něco přijde a ono pořád nic a ten konec, úplná fantasmagorie.

JessieEx
03. července

4,5*
Byl to thriller jak se patří - napínavý, tajemný a čtivý. Četl se díky tomu téměř sám, hodně tomu napomohly i kratičké kapitoly. Kompozice mi nevadila - střídání vypravěčů je teď moderní a thrillery se díky tomu dají napsat ještě napínavěji a důmyslněji. Trochu moc už bylo ještě střídání v čase, to bych asi vynechala, zakomponovala tam jinak. Konec byl šokující a dobře promyšlený, snad na všechny své otázky jsem našla odpověď. Předposlední kapitola mi vyrazila dech ale ta poslední mě dorazila úplně. Osobně mi ta poslední přišla až moc šokující a hrubá, klidně to mohlo být ukončeno předposlední kapitolou.
A rada pro ty, co se teprve chystají číst: pokud si nechcete pokazit čtenářský zážitek, nečtěte anotaci (pokud jste to ještě neudělali) ani komentáře (třeba od Lethania apod.) u téhle knížky je opravdu lepší nevědět vůbec nic předem...

MonikaV
03. července

NO já nevím, zas tak velká sláva to nebyla, do půlky plané řeči o nevěře, pak se to rozjelo, konec překvapivý, to jo, ale u mě tato kniha teda moc neboduje.

Lethania
29. června

Velmi povedený psychothriller. Kniha se četla prakticky sama, takže jsem ji měla přečtenou za den, což samo o sobě odpovídá tomu, že je kniha napsaná opravdu dobře. Nemohla jsem přestat číst, 2/3 knihy jsem nevěděla, o co vlastně jde, takže jsem si pořád lámala hlavu, jak tento příběh skončí.
Někteří jsou asi zklamaní z konce, protože se thriller přehoupl do nadpřirozena, ale proč ne... Rozhodně to bylo nečekané. Doporučuji.

ArwenAragorn
25. června

Fakt hustý psychothriller! Na začátku jsem hodně tápala, až pak něco začínalo být srozumitelnější, ale stejně jsem věděla houby.
Někdo nerozchodí autorčin nápad, pro mě to bylo naopak výborné zpestření v thrillerech, které už jsou občas na jedno brdo. No a závěr skutečně komentář nepotřebuje - jenom jsem zírala!

denča1000
19. června

Ze začátku jsem vůbec nechápala, bylo to takové zamotané a nevyhovovalo mi to. Časem se z příběhu stávala poklidná romantika. Ale ten konec, to je teda něco.
Tohle jsem nečekala. Sotva jsem se vzpamatovala z jednoho šoku, vzápětí přišel druhý.

Je pravda, že kniha má nadpřirozenost, což já opravdu nemám ráda, ale tady jsem byla do knihy tak začtená, že mi to asi ani nevadilo.

Takže povedená kniha.

aleza1
17. června

Čtivé psycho s prvkem nadpřirozena. Konec absolutně nečekaný a nepředvídatelný.

Mikako
13. června

Výborná kniha - psychothriller šmrncnutý kapkou nadpřirozena... Nenudila jsem se :-)

EvieS
03. června

K tomu mám asi jen toto...WTF? :D

annettka1098
21. května

Přečteno během 24 hodin. Za začátku jsem nerozuměla, ale to mě naopak nutilo číst dál a dál. Postupně jsem to rozplétala a konec mě zas až tak nepřekvapil. Úplný závěr sice ano, ale to už byla jen taková třešnička na dortu. :)

barbora0275
13. května

zezačátku to vypadá jako klasický sociální thriller o milostném trojúhelníku. V druhé polovině se vyvine v mystery až skoro horor. Začátek se strašně vlekl.

kofina
11. května

Zajímavě zpracovaný thriller o lucidním snění. Děj je napínavý, přes půl knihy navíc nevíte, komu věřit.
Poslední dobou v tomhle žánru vycházejí poměrně předvídatelné knihy, které přečtete a za měsíc si na ně ani nevzpomenete, ale tohle se Vám minimálně svým nečekaným koncem vryje do paměti. :D

chamyl
10. května

Dávám 4*, ale mám smíšené pocity. Celkové rozuzlení je zajímavé a neodhadl jsem ho. Na druhou stranu mi prostě to lucidní snění vadilo, i když si pochopitelně uvědomuji, že by to bez něj byl úplně jiný příběh. Postavy se často chovají nelogicky (především finální scéna mě opravdu iritovala), ale na druhou stranu musím autorce přiznat neotřele originální námět, za který v hodnocení minimálně jednu * přidávám.
Takže jak jsem již napsal: smíšené pocity.

dzeta
05. května

Za ten konec palec nahoru. Začátek je takový nudnější, ale pak se stránky čtou jedna za druhou.

martinaandulka
04. května

Mistrně vystavěný thriller ve stylu Alfreda Hitchcocka... Kniha se nedala v půlce odtrhnout a každou volno chvíli jsem musela číst,abych se dozvěděla šokující konec.

Delirium
04. května

Jsem naprosto šokovaná. (A výjimečně to není překladem názvu knihy - v originále Behind her eyes, což je oproti Ví o tobě víc než výstižné.)
Ale jsem ráda, že to neskončilo tak, jak by se dalo očekávat. Na posledních 2-3 stránkách zjistit něco, co absolutně převrátí příběh? Tak, abych to nečekala ani já? Wow, tleskám.

Inka063
02. května

Teda, to si s námi Sarah pěkně pohrála! Neuvěřitelný konec! Sice trochu sci-fi, ale dobrý! Chtěla jsem dát 3, ale za neočekávanou dardu na konci dávám 4. A doporučuji k přečtení!

Matita310
29. dubna

Wow. Ten konec? Neskutečný. Velice zajímavý příběh, který vás po celou dobu nutí přemýšlet, což mě na knihách velice baví. Konec byl opravdu k neuvěření. Doporučuji.

Magdalena_j
24. dubna

První polovina knihy mě příliš nebavila, už podruhé za posledních par měsíců jsem četla příběh “opuštěné” Britky závisle na alkoholu.
Přibližně od poloviny to ale začalo mít zajímavý spád, začetla jsem se.

Spoiler. Bohužel závěr mě totálně zklamal. Na posledních 10 stranách autorka převrátí komplet celý příběh naruby a vzejde z toho totální slatanina.
Možná jsem čekala konec z červené knihovny, osobně by mi asi ani nevadil, ale co z toho vzešlo mě bohužel celou knihu úplně zkazilo. =/

jaroiva
24. dubna

Nejdřív mi to připadalo jako deníky 4 psychopatů, sama jsem si připadala jako pacient psychiatrické léčebny, který musí poslouchat něco na skupinové terapii. V poslední třetině už mě fakt začalo zajímat, jak to tedy vlastně je, a ono se z toho vyklubalo sci-fi! Sorry, ale autorka je podle mě sama zralá na umístění v nějaké léčebně.
Nicméně, napsané je to napínavě, označení thriller tu má smysl.
Zařadila bych to do kategorie "pořádně ujetej thriller".

anett123
24. dubna

No ten konec mě teda naštval :D

nicole1990
10. dubna

knížka mě nenadchla dočetla jsem ze zvědavosti. Nebylo to nejhorší,ale po dlouhé době nejslabší knížka,co jsem četla

PavlaJirka
07. dubna

Kniha mě nenadchla,dočetla jsem ji spíše jen ze zvědavosti jak příběh dopadne. Takže po dlouhé době palec dolů

Leniiis
06. dubna

Mě se knížka docela líbila vlastně po celou dobu cteni. Ten konec mě ale ovšem tak naštval, že musím dát jen průměrný hodnocení. Nevim jak to mam popsat. Člověk něco čte, myslí si o tom něco a pak na konci na pár stránkách je to všechno obrácený vzhůru nohama a je to tak stupidní, že to nedává smysl. Takový škaredy emoce ve mě ještě žádná knížka nezanechala a ani tak hnusnej komentář jsem ještě nedala, ale co se dá dělat.

Peyka
02. dubna

Zpočatku mě kniha zaujala tím, jak je záhadná a všichni byli svým způsobem tajemní a člověk nevěděl, co si o nich má myslet. Nicméně mě postupem času začala kniha vadit kompozičně a rostla moje antipatie ke všem hrdinům :D to se potom hůř čte, když vám nikdo nepřirostl k srdci. Ale četla jsem a četla, protože jsem chtěla vědět, jak to teda nakonec dopadne a kdo je skutečný zlosyn/zlodcera. :))) no ale co z toho na konci vzešlo, nečekáte ani v tom nejdebilnějším snu. Úplně bych nezavrhovala tu myšlenku lucidního snění, ale autorka to na můj vkus pojala až moc bizarně a nereálně, tím nám kniha zklouzla malinko do sci-fi. Jako není to špatná knížka, ale ten úplný konec to pro mě totálně zabil.

take-in
01. dubna

Měla jsem díky doporučením asi až přehnané očekávání.. prvních 200 stran jsem přemýšlela že ji odložím, protože mě vážně nebavila.. bavilo mě asi posledních 10 stran.. za mě tedy ne, určitě se to neradi mezi thrillery a už vůbec ne psycho