Ví o tobě

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330877/vi-o-tobe-VZb-330877.jpg 4489

Behind Her Eyes (2017)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Metafora

Aliii
dnes

Zpočátku ne příliš zajímavý příběh, který se stal postupně zajímavějším a zajímavějším. Louise mi moc k srdci nepřirostla a na můj vkus autorka příliš opakovala již jednou vyřčené - hodnotila bych 3,5*. Za ten překvapivý konec jsem nakonec přimhouřila oči a půlhvězdičku přidala.

agatha2
10. listopadu

Byla to opravdu jízda. Dle anotace jsem věděla, co se má v knize dít, ale to co se nakonec dělo, předčilo všechna má nejsmělejší očekávání. Nebudu hodnotit, na kolik je zápletka reálná, nicméně byla výborná, neotřelá, skvělá. Pro mě to bylo opravdu psycho. V průběhu knihy jsem si docela často říkala - jasný, už vím, jak to dopadne - pak za pár stránek zase - aha, tak to bude asi jinak - nicméně takový konec jsem neočekávala ani náhodou teda. Opravdu nechci knihu hodnotit dle toho, zda je uvěřitelná či nikoliv, toto není literatura faktu, je to prostě autorova fantazie a mně se příběh líbil a to moc. Velmi mě bavilo, že jednu z postav jsem brala jako takovou doplňující osůbku z minulosti jednoho z hrdinů, ale jak se říká, zdání klame.

marketa536
08. listopadu

Asi do poloviny mě knížka moc nebavila, nezaujala, ale jak se to začalo po polovině lámat, tak mě to hrozně chytlo a bavilo :)

tereza8

Čekala jsem asi všechno, když jsem knihu četla, ale ten konec? Poslední stránky příběhu? To se nedá popsat. To si musíte přečíst, abyste pochopili. Dávám 4*.

Sorrow

CO TO SAKRA BYLO?? Tak takhle mě na konci snad nevypekl ještě nikdy nikdo. Celou dobu jsem knihu považovala za naprostý průměr, trojúhelník, který už jsme viděli desetkrát jinde, no jo, ale ten konec! Ten to zabil! A byť je na mě ten mystery element jako dost, tak autorce tleskám za to, že se rozhodně postarala o to, abych na Ví o tobě nikdy nezapomněla.
Audioknižní zpracování není vůbec špatné, Ivana Jirešová je jako narátorka výborná, zejména telefonický hovor ke konci se jí povedl znamenitě. Na druhou stranu mě moc nenadchly předěly kapitol a další drobné rušivé elementy, zejména pomlaskávání herců (jako by se jim lepily rty a oni je před delší replikou potřebovali naslinit, a pak polknout).

zbožňuju_knihy

hehehe, tak jsem si říkala: klasika, zase bude všechno jinak a nakonec.. Závěr by mne nenapadl ani v nejhorším snu :-D no nebudu spoilerovat.. Snažila jsem se vyprávět děj v kostce příteli.. zkuste to pak také, až knihu přečtete.. :-)!

Petula.N

No pááni, nemam slov. Tak tohle jsem opravdu nečekala.....téměř na konci jsem si říkala "né takhle to nesmí skončit" a najednou rozuzlení, kde mi spadla brada až na zem. Knížka me sakra bavila a můžu doporučit

anája

Mě se kniha líbila,musela jsem si zvyknout na to , že pokaždé se přehodí úvahy a vyprávění do jiné osoby,ale bylo to napínavé se zajímavou zápletkou a konec překvapivý.Dovedu si představit jako film.Kniha byla svižná a nezabíhala do zbytečných podrobností.

Calibra

Ale jo, ušlo to. Nebylo to nijak extra napínavé, ale příběh byl originální a trocha toho nadpřirozena mi vůbec nevadila, naopak obzvláštnila tento příběh.

Dousabel

Tak tohle byla fakt síla. I když na takové věci příliš nevěřím, konec mi opravdu způsobil celodenní mrazení v zádech, pokaždé, co jsem si na něj vzpomněla. Supr thriller!

LisbethSalander

Kniha začala velmi slibně, ale vystupování s těla? Ujeté... Už jsem chtěla, ať kniha skončí a mám četbu za sebou...

pifffka

Thriller ani náhodou. Dobrý námět na povídku byl rozmělněn do spousty stránek. To bouchnutí na konci se nějak vytratilo tím dlouhým vysvětlováním. Vysvětlování bylo zbytečné, jen odhalilo slabiny příběhu a nelogické jednání postav.

snoopylady

Tak tohle byla super psychojízda! Četlo se to od začátku velmi dobře. Když už máte pocit, že "víte co a jak", jste následně vyvedeni z omylu. A ten konec? Něco, co by vás opravdu nenapadlo. Kdyby bylo 10 hvězdiček, tak je dám.

MonikaKK

Díky konci jednoznačně 5 hvězd... Miluju překvapivé konce.
Super psychothriller!

Jakubadavid

Super knížka s trochou psychologie a misty az paranormalnich jevu. Četla jsem jednim dechem. Pasáže byli příjemné a svižné. Konec bombasticky.

Vampy

Je mi líto času, který jsem strávila čtením téhle fantasmagorie. Obrovské zklamání.

kytarka

Tuhle knihu jsem měla na poličce nepřečtených knih už nějakou dobu. Až teď jsem si k ní našla cestu. Jsem však překvapená, protože se mi četla doslova sama. Louise potká Davida v baru a hned si padnou do oka. Ona je rozvedená, on však ženatý. Následně Louise zjistí, že David je její nový šéf v práci. Seznámí se nečekaně s jeho manželkou. Je to však nečekané seznámení? O co tady vlastně jde? Jak to, že Adéle ví všechno? Odpověď najdete v knize, která pěkně plyne steánku za stránkou. Nicméně celý závěr knihy může být pro někoho zvláštní, celkem duchařský konec. Ten mě překvapil, moc se mi nelíbil, nechci psát proč ať moc neprozradím

koki.veru

Ty jo tak to byl masakr. Celá kniha se četla velice dobře, bylo to napínavé a velice dobře napsané, i když mě občas mátlo, jak to bylo z pohledu jiné osoby (nejvíc se mi to líbilo z pohledu Louise). Když už jsem si myslela, že jsem skoro u konce a už jsem přemýšlela, co budu číst dál, tak přišla ta rána a ten šok. Opravdu jsem nečekala, že by to mohlo takhle skončit. Opravdu super závěr :)

Janicga88

Musím říct že mě kniha zklamala.. Na konci jsem myslela, že to dopadne trošku jinak..

pedroK

Tak to bylo něco. Slyšela jsem, že je to převratné, ale konec předčil veškerá očekávání. Po celou dobu dumáte, kdo je teda větší prevít, kdo je Luisa, David, Adele...a pak se to na posledních dvou třech stránkách otevře a vy zůstanete němí. Psáno je to celkem sugestivně, takže otřesená jsem byla ještě celý den po dočtení. Doporučuji!

reňa30

Tak to byla jízda..kdyby bylo deset hvězdiček,tak bez rozmyšlení je udělím..paráda

plysak.ap

Naprosto se ztotožňuji s komentářem "sarkaditt". Příběh mě nadchl, věděla jsem, že rozuzlení je v poslední kapitole, proto jsem se těšila, až se k tomu dostanu. Ale teda tohle jsem nečekala. Na mě toho bylo moc.

qydko

Vypadalo to na slušný, ale nijak převratný thriller... ale ten konec... brrrr, děsivé, fakt děsivé.

Marbi

Tak tohle bylo překvapení až do posledního odstavce! Skvělé čtení, které mi dlouho zůstane v paměti.

hanicka5541

Prvních asi 30 stran jsem se musela trochu nutit, nechytlo mě to od začátku jako u jiných knih. Potom jsem se ale začetla a stálo to za to. Kniha plná zvratů, které bych nečekala, děj byl napínavý až do konce.

sarkaditt

Od začátku velmi dobře čtivá knížka, napínavá. Začalo mi do příběhu "nesedět" to s těmi druhými dveřmi, ale ještě se to dalo tak nejak zkousnout, fantasmagorie s opoustěním těla už byla na mě ale fakt moc. Ten konec mi přišel dost ujetej, kdy hrdinka udělala několik věcí, které hraničí se zdravým rozumem (Proč tam jela, proč nezavolala policii? Případně kdyz uz tam byla, tak hasiče?). No a ten úplný konec s tím synem, to mě vyloženě naštvalo. Konec knihy byl tak hnusnej, že mi to zkazilo dojem z úplně celé knihy, ačkoli jinak byla zajímavá. Dojem mám natolik zkažený, že nejspíš od této autorky už nic číst nebudu. Uvidíme.

parley3

Pořád ještě nevím, co si myslet. Přečteno jedním dechem, konec opravdu není pro všechny, ale nutil mě přemýšlet.

Verr644

Naprosto skvělá knížka, konec je nejlepší!:)

hruskovalucie93

Achjo. Celou knihu jsem čekala, co z toho vzejde a ano, během příběhu mě opravdu dost často mrazilo.. ale ten konec? Já vim, asi to má být trošku duchařina, ale na mě to bohužel působilo trošku stupidně.

maličkán

Já jsem tedy byla knihou zklamaná. Ne že by byla špatně psaná, četla se dobře, ale pořád jsem čekala, kdy něco přijde a ono pořád nic a ten konec, úplná fantasmagorie.