Ví o tobě

kniha od:

Ví o tobě https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330877/bmid_vi-o-tobe-sCU-330877.png 3.9 971
Koupit Koupit eknihu Bazar

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Metafora
Originální název:

Behind Her Eyes , 2017


více info...

Komentáře (393)

Komentáře 393 Recenze 19

princesse
princesse
25.09.2023 3 z 5

Pro mě už moc neuvěřitelné. Asi nejsem správná cílová skupina, protože tyto "zvláštnosti", "para světy", apod. včetně lucidního snění, nejsou nic pro mě. Čtivé ano, chtěla jsem samozřejmě vědět jak to dopadne, ale pak jsem se musela opravdu zamýšlet kdo ve kterém těle vlastně je a tak nějak jsem stále více zjišťovala, že tyhle příběhy nebudou úplně pro mě. Nicméně, pokud skutečně něco takového existuje, tak jsem si rozšířila povědomí i o těchto jevech.

pam225
pam225
01.08.2023 5 z 5

Skvělá kniha s šokujícím koncem ! První jsem tedy viděla seriál, takže jsem věděla, co mě čeká, ale i tak nezklamalo!


Lalina3
Lalina3
11.06.2023 3 z 5

Jak se taková kniha hodnotí? Mám z ní hlavu ve vysokých otáčkách. Vy celou knihu nedostanete jediné vodítko, naprosto vše vám autorka ze vteřiny na vteřinu vysvětlí na poslední straně... No... Zároveň je to ale extrémně originální a šok na konci se určitě konal. Já nevím. Dát 1*, nebo 5*? Fakt zvláštní kniha.

Pavlína2019
Pavlína2019
09.05.2023 5 z 5

No tak něco takového jsem vážně ještě nečetla a nečekala! :-)
Myslím tím ten závěr.

Děj možná není tak ojedinělý.
Ovšem i tak je hodně zajímavý a zvraty rozhodně nečekané.
Člověk si něco myslí a je to zcela jinak.
Takže i to - super.

Jsem spokojená, kniha se čte sama, je napínavá a nedá se přestat.

Rozhodně doporučuji!

Lexie321
Lexie321
17.04.2023 2 z 5

(SPOILER) Už akonáhle som videla hodnotenia obávala som sa, že na knihe niečo nebude v poriadku, ale toto som nečakala. Chápem, že sa autor snažil o niečo šokujúce a tak nemohol poukázať na nadprirodzené prvky v knihe, ale mne to pokazilo celkový dojem z knihy aj náladu. Rada čítam aj horory alebo thrillery kde je niečo nadprirodzené, ale to vopred viem, čo ma čaká. Zároveň ten koniec...keby, že som čakala, že to bude horor zobrala by som to lepšie ale takto ma to ešte viac znechutilo. Iba kvôli tomu dávam také nízke hodnotenie takej populárnej knihe.

Vestička
Vestička
21.03.2023 4 z 5

:-))))))) ten konec. Nikdy, nikdy neopouštějte co je vaše!!! A palec nahoru za homozápletku, ta nesmí chybět v žádné kvalitní literatuře. Tak stasně jsem se bála, že budu tentokrát ochuzena, a naštěstí ne. Ale napsaný to bylo dobře. Ale doma knihu mít nemusím. Jestě že byla zdarma. Ke každé zakoupené eknize by mělo být přibaleno 20 lysohlávek a nebo lsd. Protožeže to by vylepšilo četbu na *****.

Miriam
Miriam
20.03.2023 3 z 5

V první řadě musím říct, že to byl pěkně ďábelský trojúhelník. Nebylo to vyloženě špatné, ale nebyla to zase žádná extra psychologická a propracovaná hvězda. Co z toho plyne? V každém manželství mají být opravdu jen ti dva :-) Ale teď kteří :-D

Sančez
Sančez
09.03.2023 1 z 5

Je přísloví - Ševče drž se svého kopyta a tohodle jsem se měla držet. Už naposledy jsem si říkala že psycho thriller opravdu není můj šálek kávy a potomhle opravdu není! Větší bizár jsem snad nikdy nečetla. No děs běs. Knize jsem nedala odpad protože si myslím že každá kniha si najde svého čtenáře. Ale tohle za mne neeee.

ujira
ujira
28.02.2023 2 z 5

Docela slibný pokus o psychologický triller, využívající prvky jako lucidní snění, působení drog, nevěra, žárlivost, sociopatie, ap. , závěr je však zbytečně a násilně exaltovaný a ubírá celému románu na věrohodnosti a posouvá jej do roviny brakové literatury.

Mandlevest
Mandlevest
05.01.2023 3 z 5

Autorku mám ráda, ale tahle kniha mi tedy úplně nesedla, trápila jsem se s ní skoro týden. Ne že by nebyla čtivá, vždy jsem celkem s chutí začala číst, ale něco mi na celém příběhu vadilo. Říkala jsem si, kam a k čemu to spěje, jak si s tím autorka poradí? No, ale tohle mě tedy nenapadlo a zároveň dodávám, že ani nenadchlo ani nešokovalo. Ale ať, při prvním letošním hodnocení, najdu něco pozitivního, určitě si na knihu vzpomenu i po delším čase. Jo, to byla ta divná kniha s ještě divnějším koncem:-). A i to se počítá, přece:-).

MiraRunaway
MiraRunaway
08.12.2022 4 z 5

V průběhu čtení jsem měla rozporuplné pocity. Po přečtení dávám 4* a to hlavně za originalitu a závěr, který mě dostal. První jsem si říkala, že část zaměřená na sny je docela trapas, ale s nadhledem po dočtení si říkám, že to bylo alespoň něco jiného, pro mě nového, a budu si třeba i za čas pamatovat téma. A to je vždycky fajn. Největší pecka je úplně poslední odstavec. Brrrrr.

stojinek
stojinek
30.10.2022 3 z 5

Přečetla jsem na doporučení. Jako rychlá oddechová beletrie dobrý...thrillerem bych to až tak nenazývala...spíš zaměřeno na mystiku, sny, iluze...konec zajímavý, ale kvůli němu je tato kniha vlastně čtena, ne?

lucie2371
lucie2371
06.08.2022 3 z 5

Toto byl spíš takový oddechový „thriller“ jestli se tomu thriller vůbec dá říkat.
Děj je poněkud nezáživný a celou knihu vlastně nevíte co od ní očekávat. Velkou akci nečekejte, převážně se tam nic moc neděje.
Jelikož mě zajímal konec abych zjistila o co tam tedy vlastněně šlo, knihu jsem dočetla. No...byl tedy celkem přitažený za vlasy a vše zamotané do sebe jak klubko nití, jakoby autor nevěděl co s koncem a tak tam napsal první blbost co ho napadla.
Když si odmyslím ten konec a nepříliš záživný děj, je za mě kniha takovým průměrem. Kdo hledá něco na relax, kniha je pro něj jako dělaná.

kackahracka
kackahracka
27.07.2022 4 z 5

Hodnotím s odstupem, takže dojmy hledám někde pod stolem. Hodí se tu poznámka, co někde někdo zmínil (možná jinde, nicméně tady to sedí): hlavní hrdinka vypila tolik vína, že jsem měla strach, že po dočtení sama nadýchám. Knížka mi byla doporučena kvůli šokujícímu závěru-a ano, ten teda byl. Jenže se nemůžu rozhodnout, jestli ho hodlám přijmout. Tak nějak se zdráhám knížku doporučit a osciluju mezi-to byla ale děsná kravina/dost zajímavý...Každopádně nevšední zážitek.

Aneleh
Aneleh
04.07.2022 4 z 5

Tahle kniha je všechno: příběh pro ženy, psychothriller až horor a z velké části i sci-fi. Nečetla se mi příliš lehce, vzbuzovala ve mně příliš mnoho otázek, na které dlouho nebyli žádné odpovědi. A ten konec tak neskutečný, až trochu úsměvný - ne že by to bylo špatné, jen toho bylo trochu příliš. Ale dozvěděla jsem se něco o lucidním snění, vlastně jsem netušila, že něco takového opravdu existuje, což bylo zajímavé a spíš jen díky tomu dávám čtyři hvězdičky.

Belanna
Belanna
27.06.2022 3 z 5

Knížka mě chytla od samého začátku, přesto že jsem dějovou linku tak nějak předvídala, nevadilo mi to. Líbil se mi příběh pohledem několika postav a navíc odskoky do minulosti. Autorka mě držela stále v napětí.
Bohužel, jako píše většina tu, konec byl s wow efektem, ale prostě se sem dle mého naprosto nehodil.

KerliDepp
KerliDepp
22.06.2022 3 z 5

Začátek mi připadal docela táhlý a Louise mi šla na nervy, postupně mě nakonec kniha zahltila hromadou otázek a bádání jak a proč, takže jsem se nemohla dočkat rozuzlení a konec byl teda..musím uznat, že jsem doslova knížku zalomila a koukala do prázdná s pocitem “jakože cože?!” wow efekt by byl, no ale..jedním slovem finále “překombinované” a čeho je moc toho je příliš.

Antaki_Thorin
Antaki_Thorin
12.05.2022 3 z 5

Vzhledem k hodnocení, které je už 'v modrém', jsem neměla velká očekávání. A je to dobře. Není to top příběh, to ne. Ale je to originální. A za to má ode mě hned jednu hvězdu. Zajímavý způsob vyprávění je za druhou hvězdičku. Třetí hvězda je za Louise:-)

Angell328
Angell328
18.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Možný spoiler:
Bohužel, ubírám dvě hvězdy. Autorka nechť pokračuje v duchu knihy tiché lži, to bylo famózní a výtečné dílo. Ale toto mi připadalo jako knižní horor insidious. Astrální cestování je zajímavý námět a mě osobně se film insidious líbil ale tady to bylo velice špatně uchopené. Kdo viděl film insidious, určitě ví o čem píšu. Ale pokud se autorka bude držet v duchu tichých lži tak bude mít mnohem více čtenářů

dagmar6332
dagmar6332
18.03.2022 5 z 5

Kniha mě bavila, když čtu a nejde knihu odložit, tak vím, že je to topovka a to je tato kniha, konec mě úplně dostal, měla jsem ji v hlavě ještě několik dní. Určitě stojí za pozornost.

Burák
Burák
02.03.2022 3 z 5

O dost lepší než Tiché lži, které jsem od autorky četla před pár lety.
Velmi zajímavý a netradiční námět, slušné čtivé zpracování. Kniha se mi líbila, četlo se to hezky svižně. Než jsem ale stihla napsat tento komentář, viděla jsem i seriálové zpracování a musím přiznat, že to je tedy výjimečně lepší a napínavější než knižní předloha, a to navzdory tomu, že jsem věděla jak se příběh bude vyvíjet.

martisko3
martisko3
23.02.2022 4 z 5

Originální zápletka, překombinovaný konec. Nenudila jsem se, ale znovu už bych ji nečetla.

andrea7191
andrea7191
07.02.2022 4 z 5

Dřív než na knihu jsem narazila na seriál a protože dobrý, tak jsem se pustila i do knihy, ale tohle pořadí není není šťastné. Už jsem věděla o co jde a jak to dopadne. Ale za mě dobrý.

čef
čef
26.01.2022 3 z 5

Hned z počátku bylo jasné, že půjde o důkladný dušezpyt, což mne tak moc nebere. A také to tak bohužel bylo. A těch kotrmelců, kterých jsem se dočkal! A korunu tomu dodaly logiku a fyziku popírající lucidní sny. Takže došlo na slova Stephena Kinga z obálky, abychom ničemu v této knize nevěřili, což je ovšem opravdu snadné. Nicméně konstrukce příběhu je vynalézavá, takovýto vztahový trojúhelník dosud nikdo nevymyšlenkoval, takže alespoň pozornost může román docela udržet.

Youn@n
Youn@n
17.01.2022 5 z 5

paráda :) doporučuji všem

SilvieSisinka
SilvieSisinka
05.01.2022 5 z 5

Mě tedy kniha velice bavila,občas se to trošku tahlo ale......Konec mě šokoval.To jsem opravdu nepředvídala.

Liturgievpatek
Liturgievpatek
07.12.2021 5 z 5

O lásce k dětem, k mužům, k ženám, o tom, jak to mají matky těžké, jak bojují, jak se nevzdávají. Proč ne, četlo se to dobře. Ale nesmíte od knihy moc čekat.

Mišullka
Mišullka
01.12.2021 2 z 5

Knihu jsem četla podruhé, protože jsem po krátké době zapomněla, že jsem jí kdy četla. Což u dobrých knih nebývá. Čte se sice dobře, ale ten závěr.. úplná blbost.

Kubajzz
Kubajzz
26.11.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Knížka se mi líbila ale závěr mi přišel moc překombinovaný.

Faila
Faila
15.11.2021 4 z 5

Zajímavý námět a povedené zpracování, alespoň v rámci tohoto žánru. Nelze čekat pořádně propracované drama s hlubokými postavami a myšlenkami. Ale množství překvapení a zvratů čtenáře rozhodně vtáhne do děje. Nad uvěřitelností a smysluplností hlavní myšlenky se dá polemizovat, za mě se jí rozhodně nedá upřít určitá originalita.

Prochajdaa
Prochajdaa
26.10.2021 3 z 5

Knížka se četla moc dobře. Celou dobu jsem přemýšlela, jak to dopadne. Závěr mě ale zklamal, totální blbost.

Maki21
Maki21
26.10.2021 5 z 5

Neuvěřitelné, kniha začíná tak zlehounka a nakonec si člověk jenom říká "WTF?" Je tohle vůbec možný? Autorka je podle mého názoru Stephen King v sukni, mistryně dramatu a nečekaných konců. Od knihy sem měla veliké očekávání ale kniha ho předčila o 100%. Velmi mě zaujalo její umění psychologie jednotlivých postav.

jihej
jihej
21.10.2021 4 z 5

Knížka mě bavila, četla se moc pěkně. Závěr sice trochu přitažený za vlasy, ale celkově hodnotím pozitivně.

EliskaD
EliskaD
18.10.2021 5 z 5

Po přečtení mnoha rozporuplných komentářů, které knihu (a především její závěr) buď velebí nebo naopak haní, jsem po knize sáhla v napětí, co se z toho příběhu vyloupne. No, naprosto mi to vyrazilo dech! Vícero takovýchto mindfuck knih!

aliza
aliza
29.09.2021

Úžasně čtivé, nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale ten konec úplně změnil můj názor na knihu...

Dajine
Dajine
12.09.2021 4 z 5

Tak nějak nevím. Možná časem, až to můj mozek zpracuje. Každopádně překvapení na konci se konalo.

RadimWiniarski
RadimWiniarski
08.09.2021 3 z 5

Je vědecky dokázané, že při čtení knih mozek pracuje víc. Díky tomu pak musí například více zapojit fantazii a představivost. Což je pro nás vášnivé čtenáře úžasné. Doplňovat si kousky skládaček příběhů a odhadovat konce právě rozečtené knihy. Musím říct, že kniha Ví o tobě splnila vlastně vše, co od knihy nějak očekáváte. Pokládá spoustu zajímavých otázek, nechá vás pořádně vymáchat ve vašich tipech a odhadech v tom, jak se příběh bude vyvíjet, aby Vám pak v závěru ukázala vztyčený prostředníček s tím, že celou dobu jste se svými tipy naprosto mimo. A to nejen mimo ohledně vyvrcholení příběhu, ale také mimo ohledně žánru knihy, který jste si myslel, že právě čtete.
Základní příběh stojí na milostném trojúhelníku postav, které navzájem soupeří o to, která z nich bude pro čtenáře nejvíce otravná. Za mě rozhodně vyhrává postava Louise, která si z každého dne doma dělá soukromé vinobraní, a u které je opravdu velmi složité hledat nějakou formu sympatií. Tyto postavy se sunou příběhem velmi vlažným tempem, ve kterém si všichni navzájem lžou. Ve chvíli, kdy tak máte pocit, že čtete jen další romantické drama z knihovny Rosamunde Pilcher, přichází autorka se svou specialitou ve formě několika silně náhodných podezřelých vět, u kterých se nejednou zastavíte s tím, proč by v romantickém dramatu měli mít své místo. Postupem času se však všechny kousky skládačky odtajňují a přichází závěr, který je poté hlavním tématem většiny recenzentů. Já sám za sebe musím říct, že jsem asi ještě nečetl knihu, u které bych měl pochopení jak pro čtenáře, kteří jsou schopni díky závěru dát knize odpadová hodnocení, tak pro čtenáře, kteří závěr považují za naprosto dechberoucí zážitek.
Musím říci, že kniha určitě nebude patřit mezi něco, k čemu se budu v budoucnu vracet. Díky čtivosti, notné dávce překvapení a hlavně pořádné odvaze se vydat tímto směrem si ale myslím, že rozhodně stojí za přečtení. V případě, že některá překvapení chcete dostat v trošku mírnějším měřítku a dáváte přednost třeba seriálům, tak za mě můžu určitě doporučit seriálovou adaptaci této knihy. Od knihy se liší jen v pár detailech, takže o nic důležitého určitě nepřijdete. 65%

Lucc93
Lucc93
21.07.2021 3 z 5

Achjo. Celou knihu jsem čekala, co z toho bude a přiznávám, že mě mrazilo. Ale ten konec? Chápu, asi to má být lehce nadpřirozené, ale na mě to působilo bohužel dost stupidně.

Polajda
Polajda
10.07.2021 4 z 5

To jako fakt? Konec neprozradím, ale ač mám bujnou fantazii, toto jsem fakt nečekala....

kamolka
kamolka
28.06.2021 2 z 5

Audokniha namluvená skvěle, ale ten příběh?
NEVĚŘTE TÉTO KNIZE
NEVĚŘTE TOMUTO PŘÍBĚHU
NEVĚŘTE ANI SAMI SOBĚ
A AŤ SE DĚJE COKOLIV, NEPROZRAĎTE KONEC!

Tohle se u některých anotacích na tuto knihu píše. Už to mě zaujalo, ale tím, jak moc s tím nadělali tajnosti, tím rychleji mi to začalo spínat v hlavě. A tím se pro mě stala kniha naprosto předvídatelnou. A ta poslední kapitola? To už bylo fakt moc...