Ví o tobě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330877/vi-o-tobe-VZb-330877.jpg 4647
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno · Metafora
Orig. název

Behind Her Eyes · 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (280)

Kniha Ví o tobě

Přidat komentář
Twinny
včera

První dvě třetiny (první dvě části) knihy byly čtivé, napínavé. Prostě skvělé psycho. Kdybych měla jen informace, které měla Louise, tak bych měla celkem jasno, co si myslet. Pohled Adele mi ovšem nějaké myšlenky vyvracel a vyvolával víc otázek. Příběh byl až sem výborným psychologickým thrillerem, kdy si člověk říká, kdo je tady sakra psychopat? Za tohle pět hvězdiček.
První zklamání přišlo s odhalením podstaty druhých dveří. No nic, stále dobré vyprávění, jen jedna hvězda dolů a jede se dál.
Deset stran před koncem – těsně před vyvrcholením děje – jsem doufala, že se nestane to, co mě napadlo. Že to přece nemůže být ono, důvod toho všeho. Bohužel jsem to uhodla. Další zklamání, další stržená hvězda a máme tu průměrný příběh.
Poslední kapitola mi přišla totálně mimo. Jako by autorce nepřišlo vyvrcholení wow, tak musela jako třešničku na dortu připsat něco, co nám vytře zrak. Přiznám, konečné vysvětlení mě opravdu šokovalo. Nečekala jsem to. Ale taky mě pěkně naštvalo. Takže dávám dvě hvězdičky za těch prvních 200 stránek.

ber
19. října

Naprosto šokující, tohle jsem fakt nečekala. Myslela jsem, že vím, jak to dopadne ( prostě klasika) , ale všechno je jinak ....
....a to mě fakt baví

Tyrkysová
09. října

Celkové hodnocení rozhodně spíše střídmé, konec to totiž zazdí. Do té doby mi to ale přišlo opravdu zajímavé, autorka píše čtivě, vtáhne vás do příběhu, postupně odhaluje to, co má být odhaleno...vše, jak by mělo být :-)
2,5/5*

Surikata369
03. října

Takovej lehčí psychothriller, posledních asi 10 stran dost překvapujících.

a.k
15. září

Psychologický román postavený na milostném trojúhelníku, ale od svých žánrových kolegů se liší fantaskním závěrem.
Z recenzí a nadšených komentářů jsem věděla, že mám čekat převratný závěr. I když jsem celkovou pointu tak nějak tušila, finále se zajímavě a nečekaně poskládalo. Pak ale přišlo superfinále a tím mě autorka, liška jedna podšitá, skutečně dostala.
Paráda. Doporučuji.

vekkr
06. září

Úplně hloupý konec.

putpuda
03. září

Kniha má spád, dobře se četla, zajímavý námět a tak trochu sci-fi :D
Konec byl opravdu dobře vymyšlený, i když tak trochu nereálný. Ale jo , dobré to bylo a to jsem knihu odkládala a odkládala....

Jeckyyy
02. září

Tak tahle knížka? První dvě třetiny taková klasika...ale ta poslední byla super a ten konec? Pecka! Úplně mám chuť si ji přečíst znovu, když teď už vím... :)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

milostný trojúhelník lucidní snění sociopatie manželství thrillery britská literatura

Autor a jeho další knihy

Sarah Pinborough
britská, 1972

Podobné knihy

Kniha Ví o tobě je v

Právě čtených20x
Přečtených786x
Čtenářské výzvě43x
Doporučených43x
Knihotéce236x
Chystám se číst423x
Chci si koupit80x
dalších seznamech3x