Ví o tobě

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330877/vi-o-tobe-VZb-330877.jpg 4459

Behind Her Eyes (2017)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Metafora

pifffka

Thriller ani náhodou. Dobrý námět na povídku byl rozmělněn do spousty stránek. To bouchnutí na konci se nějak vytratilo tím dlouhým vysvětlováním. Vysvětlování bylo zbytečné, jen odhalilo slabiny příběhu a nelogické jednání postav.

snoopylady

Tak tohle byla super psychojízda! Četlo se to od začátku velmi dobře. Když už máte pocit, že "víte co a jak", jste následně vyvedeni z omylu. A ten konec? Něco, co by vás opravdu nenapadlo. Kdyby bylo 10 hvězdiček, tak je dám.

MonikaKK

Díky konci jednoznačně 5 hvězd... Miluju překvapivé konce.
Super psychothriller!

Jakubadavid

Super knížka s trochou psychologie a misty az paranormalnich jevu. Četla jsem jednim dechem. Pasáže byli příjemné a svižné. Konec bombasticky.

Vampy

Je mi líto času, který jsem strávila čtením téhle fantasmagorie. Obrovské zklamání.

kytarka

Tuhle knihu jsem měla na poličce nepřečtených knih už nějakou dobu. Až teď jsem si k ní našla cestu. Jsem však překvapená, protože se mi četla doslova sama. Louise potká Davida v baru a hned si padnou do oka. Ona je rozvedená, on však ženatý. Následně Louise zjistí, že David je její nový šéf v práci. Seznámí se nečekaně s jeho manželkou. Je to však nečekané seznámení? O co tady vlastně jde? Jak to, že Adéle ví všechno? Odpověď najdete v knize, která pěkně plyne steánku za stránkou. Nicméně celý závěr knihy může být pro někoho zvláštní, celkem duchařský konec. Ten mě překvapil, moc se mi nelíbil, nechci psát proč ať moc neprozradím

koki.veru

Ty jo tak to byl masakr. Celá kniha se četla velice dobře, bylo to napínavé a velice dobře napsané, i když mě občas mátlo, jak to bylo z pohledu jiné osoby (nejvíc se mi to líbilo z pohledu Louise). Když už jsem si myslela, že jsem skoro u konce a už jsem přemýšlela, co budu číst dál, tak přišla ta rána a ten šok. Opravdu jsem nečekala, že by to mohlo takhle skončit. Opravdu super závěr :)

Janicga88

Musím říct že mě kniha zklamala.. Na konci jsem myslela, že to dopadne trošku jinak..

pedroK

Tak to bylo něco. Slyšela jsem, že je to převratné, ale konec předčil veškerá očekávání. Po celou dobu dumáte, kdo je teda větší prevít, kdo je Luisa, David, Adele...a pak se to na posledních dvou třech stránkách otevře a vy zůstanete němí. Psáno je to celkem sugestivně, takže otřesená jsem byla ještě celý den po dočtení. Doporučuji!

reňa30

Tak to byla jízda..kdyby bylo deset hvězdiček,tak bez rozmyšlení je udělím..paráda

plysak.ap

Naprosto se ztotožňuji s komentářem "sarkaditt". Příběh mě nadchl, věděla jsem, že rozuzlení je v poslední kapitole, proto jsem se těšila, až se k tomu dostanu. Ale teda tohle jsem nečekala. Na mě toho bylo moc.

qydko

Vypadalo to na slušný, ale nijak převratný thriller... ale ten konec... brrrr, děsivé, fakt děsivé.

Marbi

Tak tohle bylo překvapení až do posledního odstavce! Skvělé čtení, které mi dlouho zůstane v paměti.

hanicka5541

Prvních asi 30 stran jsem se musela trochu nutit, nechytlo mě to od začátku jako u jiných knih. Potom jsem se ale začetla a stálo to za to. Kniha plná zvratů, které bych nečekala, děj byl napínavý až do konce.

sarkaditt

Od začátku velmi dobře čtivá knížka, napínavá. Začalo mi do příběhu "nesedět" to s těmi druhými dveřmi, ale ještě se to dalo tak nejak zkousnout, fantasmagorie s opoustěním těla už byla na mě ale fakt moc. Ten konec mi přišel dost ujetej, kdy hrdinka udělala několik věcí, které hraničí se zdravým rozumem (Proč tam jela, proč nezavolala policii? Případně kdyz uz tam byla, tak hasiče?). No a ten úplný konec s tím synem, to mě vyloženě naštvalo. Konec knihy byl tak hnusnej, že mi to zkazilo dojem z úplně celé knihy, ačkoli jinak byla zajímavá. Dojem mám natolik zkažený, že nejspíš od této autorky už nic číst nebudu. Uvidíme.

parley3

Pořád ještě nevím, co si myslet. Přečteno jedním dechem, konec opravdu není pro všechny, ale nutil mě přemýšlet.

Verr644

Naprosto skvělá knížka, konec je nejlepší!:)

hruskovalucie93

Achjo. Celou knihu jsem čekala, co z toho vzejde a ano, během příběhu mě opravdu dost často mrazilo.. ale ten konec? Já vim, asi to má být trošku duchařina, ale na mě to bohužel působilo trošku stupidně.

maličkán

Já jsem tedy byla knihou zklamaná. Ne že by byla špatně psaná, četla se dobře, ale pořád jsem čekala, kdy něco přijde a ono pořád nic a ten konec, úplná fantasmagorie.

JessieEx

4,5*
Byl to thriller jak se patří - napínavý, tajemný a čtivý. Četl se díky tomu téměř sám, hodně tomu napomohly i kratičké kapitoly. Kompozice mi nevadila - střídání vypravěčů je teď moderní a thrillery se díky tomu dají napsat ještě napínavěji a důmyslněji. Trochu moc už bylo ještě střídání v čase, to bych asi vynechala, zakomponovala tam jinak. Konec byl šokující a dobře promyšlený, snad na všechny své otázky jsem našla odpověď. Předposlední kapitola mi vyrazila dech ale ta poslední mě dorazila úplně. Osobně mi ta poslední přišla až moc šokující a hrubá, klidně to mohlo být ukončeno předposlední kapitolou.
A rada pro ty, co se teprve chystají číst: pokud si nechcete pokazit čtenářský zážitek, nečtěte anotaci (pokud jste to ještě neudělali) ani komentáře (třeba od Lethania apod.) u téhle knížky je opravdu lepší nevědět vůbec nic předem...

MonikaV

NO já nevím, zas tak velká sláva to nebyla, do půlky plané řeči o nevěře, pak se to rozjelo, konec překvapivý, to jo, ale u mě tato kniha teda moc neboduje.

Lethania

Velmi povedený psychothriller. Kniha se četla prakticky sama, takže jsem ji měla přečtenou za den, což samo o sobě odpovídá tomu, že je kniha napsaná opravdu dobře. Nemohla jsem přestat číst, 2/3 knihy jsem nevěděla, o co vlastně jde, takže jsem si pořád lámala hlavu, jak tento příběh skončí.
Někteří jsou asi zklamaní z konce, protože se thriller přehoupl do nadpřirozena, ale proč ne... Rozhodně to bylo nečekané. Doporučuji.

ArwenAragorn

Fakt hustý psychothriller! Na začátku jsem hodně tápala, až pak něco začínalo být srozumitelnější, ale stejně jsem věděla houby.
Někdo nerozchodí autorčin nápad, pro mě to bylo naopak výborné zpestření v thrillerech, které už jsou občas na jedno brdo. No a závěr skutečně komentář nepotřebuje - jenom jsem zírala!

denča1000

Ze začátku jsem vůbec nechápala, bylo to takové zamotané a nevyhovovalo mi to. Časem se z příběhu stávala poklidná romantika. Ale ten konec, to je teda něco.
Tohle jsem nečekala. Sotva jsem se vzpamatovala z jednoho šoku, vzápětí přišel druhý.

Je pravda, že kniha má nadpřirozenost, což já opravdu nemám ráda, ale tady jsem byla do knihy tak začtená, že mi to asi ani nevadilo.

Takže povedená kniha.

aleza1

Čtivé psycho s prvkem nadpřirozena. Konec absolutně nečekaný a nepředvídatelný.

Mikako

Výborná kniha - psychothriller šmrncnutý kapkou nadpřirozena... Nenudila jsem se :-)

EvieS

K tomu mám asi jen toto...WTF? :D

annettka1098

Přečteno během 24 hodin. Za začátku jsem nerozuměla, ale to mě naopak nutilo číst dál a dál. Postupně jsem to rozplétala a konec mě zas až tak nepřekvapil. Úplný závěr sice ano, ale to už byla jen taková třešnička na dortu. :)

barbora0275

zezačátku to vypadá jako klasický sociální thriller o milostném trojúhelníku. V druhé polovině se vyvine v mystery až skoro horor. Začátek se strašně vlekl.

kofina

Zajímavě zpracovaný thriller o lucidním snění. Děj je napínavý, přes půl knihy navíc nevíte, komu věřit.
Poslední dobou v tomhle žánru vycházejí poměrně předvídatelné knihy, které přečtete a za měsíc si na ně ani nevzpomenete, ale tohle se Vám minimálně svým nečekaným koncem vryje do paměti. :D