Mechanická princezna

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 4.6919

Pekelné stroje 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli

Clockwork Princess, 2013

Kniha Mechanická princezna

TaNya_

(+ SPOILER) Týýjo, tak v první třetině mě to opravdu přestalo bavit. Jak byly ty předchozí díly celkem vtipný, tak tady to ta holčina celkem srala s tím svým "romantickým kňučením". Panebože a ještě musela nakonec dostat oba borce. Ten konec byl tak moc vycucaný aby uspokojil úplně všechny, že úplně zkazil ten náboj. Aspoň jsem se zase po x měsících utvrdila, proč vlastně nečtu "young adult". Buď obětujeme charaktery kvůli citovýmu vydírání nebo zachráníme všechny za cenu logiky. Potom se pozná kvalitní autor úrovně Kinga

Nikolča

Souhlasím s juju35363. Všechny tři knihy byly jen dalším příběhem, dalšími přečtenými knihami. Ale epilog příběh postavil do úplně jiného světla. Už dlouho mě žádný text tak nechytil za srdce. Knihy znovu zřejmě číst nebudu, ale epilog si pročítat rozhodně budu.
"Život je kniha a je tam ještě tisíce stránek, které jsem nepřečetl. A já bych je chtěl číst spolu s tebou..."

juju35363

(+ SPOILER) Celou dobu bych knize dala čtyři hvězdy, ale jakmile jsem dočetla epilog (který mě překvapil jak moc byl smutný) v podstatě jsem konečně pochopila jak je to dokonalá série. Teď už dávám plný počet hvězd a klidně bych si ji přečetla znova.

_Brunetka_

Pojďme skočit po hlavě do chvály, kterou tady budu nad touhle knihou pět. Je mi už skoro trapné se opakovat a vyzdvihovat tady autorčin geniální styl psaní, který vám ponoří do příběhu hlavu jako do vody a nenechá vás se nadechnout, dokud jej nedočtete. Zase tu zmíním i fantastický a promyšlený svět, který vás uhrane. Zapomenout nemůžu ani na dokonalé postavy s geniálními charaktery, které nedokážete nemilovat. Pokud se do tohohle čtení pustíte, počítejte taky s romantikou jako kráva, která neprobíhá jen mezi hlavním milostným trojúhelníkem, ale i mezi ostatními postavami a která vás položí. V tomhle příběhu se nejde vyhnout ani krásným a pravdivým myšlenkám, která vás okouzlí. Celá kniha je neskutečně velká emocionální jízda, v jedné chvíli jste napnutí jako struny a ve druhé máte pocit, že všechny emoce, které z vás autorka při čtení ždíme, vám musí vzít i duši. V průběhu téhle skvělé knihy taky přestanete počítat, kolikrát jste brečeli – já osobně odhaduju, že bych svými slzami dokázala naplnit Bajkal. Nechybí tu ani zvraty a odhalení, z kterých vám spadne brada. A ten epilog?!? Ten mě totálně rozdrtil, nečetla jsem lepší zakončení série a celkově je to asi nejvíc šokujících pár stránek, co jsem zatím četla. Celá tahle série mě zlomila vejpůl a marně hledám všechny střípky svého srdce, bez naprostého zaváhání ji taky řadím mezi ty nejlepší série, co jsem četla. Tenhle příběh si prostě musí přečíst každý – bacha ale, jen ho nečtete, ale přímo žijete (což by podle mě mělo být uvedeno i jako varování na přebale).

Adýsek
27.10.2020

Za mě je celá tato série opravdu dobrá. A řekla bych, že má nadmíru vyrovnané díly.

Minulý, čili druhý, nebyl zdaleka vycpávkový. Dozvěděli jsme se mnoho informací, které zde autorka rozvedla a dokončila.
Vysvětlila všechny dějové linie.
~MOŽNÝ SPOILER~
Ale mně se teda ten epilog nelíbil. Přišlo mi to až moc překombinované. Svým způsobem to bylo pěkné zakončení, ale klidně bych to vynechala. Přišlo mi, že se chtěla autorka tak trochu zavděčit všem... Ale to je jenom můj názor. Rozhodně by Vás neměl odradit.

Dani3
24.10.2020

(+ SPOILER) Všechny tři díly série Pekelné stroje se mi velmi líbily. Styl psaní je trochu odlišný oproti ostatním autorčiným knihám, ale to lze přičítat období viktoriánského Londýna.

Musím uznat, že autorka umí skvěle vykreslit jednotlivé postavy a vztahy mezi nimi. Umí postupně odhalovat jejich minulost tak, aby bylo čtení pro čtenáře stále lákavé a nenudil se.

Klobouk dolů před zakončením série, s takovým epilogem jsem opravdu nepočítala. Myslela jsem si, že všichni prostě šťastní a spokojení být nemůžou, ale u této autorky je to zjevně možné.

marie2577
28.09.2020

Dobrý zaver

Marbla2004
29.08.2020

Mechanická princezna byla pěkné zakončení série. Četla jsem ji dlouho, protože v ní byly nudnější části. Kniha mě ale bavila. Svět a postavy... Tessa mi není moc sympatická už od Mechanického anděla a nevím, co přesně mi vadí, ale ostatní postavy jsou zajímavé a promyšlené. Sérii Nástroje smrti mám určitě radši. 4,5*