Mechanická princezna

kniha od:

Mechanická princezna https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 4.6 1104
Koupit Koupit eknihu Bazar

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Série:

Pekelné stroje 3.


Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

Clockwork Princess , 2013


více info...

Komentáře (194)

Komentáře 194 Recenze 11

Carol1122
Carol1122
05.08.2023 4 z 5

Poslední díl série a přiznám se, že jsem i částečně ráda. Autorka má skvělý a barvitý styl vyprávění, úžasně propracované charaktery, špetku sarkasmu a skvělý příběh. Co ale trochu chybělo, byla špetka toho logična v příběhu. Nehledě na zápletku a konec. Od prvního dílu příběh neustále gradoval a napínal čtenáře, až pomalu vygradoval. Sérii určitě doporučuji všem, kdo mají kromě fantasy rádi i špetku historična :)

Mishak
Mishak
03.07.2023 4 z 5

U téhle autorky mám ráda přeskakování ve vypravování příběhu z postavy na postavu a konečně v posledním díle série jsem se ho doopravdy dočkala. Za mě byl tenhle díl byl z celé série ten nejlepší!

Líbí se mi, že ať čtu jakoukoliv knihu ze světa Lovců stínů (nezáleží ani na tom, v jakém pořadí se k nim dostanu, protože vycházejí u nás dost na přeskáčku), vždycky narazím na nějakou situaci, postavu, část příběhu, atd., která navazuje, nebo předchází ději v ostatních knihách. To v tomhle knižním světě neskutečně obdivuji a miluji! Potom pátrám ve svém čtenářském deníku, v rodokmenech lovců stínů, atd., abych si své teorie či poznatky ověřila a strašně moc mě to baví!

Tessa jako postava mi k srdci úplně nepřirostla, ale její lásce ke dvěma mužům rozumím a dává smysl (vzhledem k přísaze parabataiů a jejich propojeným duším). Co mě však docela zklamalo, bylo vypořádání se s Mortmainem. Prakticky lusknutím prstů? Opravdu? Tessa je tak mocná, že to mohla ukončit mnohem dříve. Těšila jsem se na to, jak se autorka právě s touhle situací vypořádá a ona ji utla tak brzo, že jsem mrkla a bylo po všem. To mě dost mrzí

Ostatní postavy jsem si opravdu zamilovala!

Přes všechny klady nemohu dát plný počet hvězd, protože jsem v knize našla i věci, které mi moc nesedly. Nemluvím ovšem o epilogu, který drnká na tu správnou strunu mého srdce. A to oceňuji.


aquaver
aquaver
22.05.2023 5 z 5

Jedna z mých srdcovek Četla jsem už před pár lety a nedávno mě lákalo si to přečíst znovu. A můj názor na tuhle sérii se nezměnil. A i když jsem moc dobře věděla jak to skončí, stejně mě ten konec znovu dojal. Za mě Pekelný stroje jsou mnohem lepší jak Nástroje smrti. Jak formou psaní, dobou ale i postavami. Určitě si to zase někdy přečtu :)

Anadol
Anadol
15.05.2023 4 z 5

není špatná

MAU256
MAU256
08.05.2023 5 z 5

"Když se srdce rozdělí samo proti sobě, nemůže obstát alespoň se to říká. Milujete je oba a ničí vás to."

"Spojili jste své duše v jedinou už jako děti. Nemohla bych Willa tolik milovat, kdybych nemilovala i tebe. A nemohla bych milovat tebe tak, jak tě miluji, kdybych nemilovala Willa, jak jsem ho milovala."

Krásný příběh života Tessy, lovců stínů, čarodějů, vlkodlaků a dalších přátel, no a samozřejmě i nepřátel. Jsem ráda, že jsem na tuto sérii v databázi knih z čtenářských příspěvků narazila. Určitě stojí za přečtení, mě se moc líbila.

Nikkiproch
Nikkiproch
05.02.2023 5 z 5

Tohle je tak boží čtení… ze všeho nejradši bych byla, kdyby Cassandra napsala knížku úplně o každém lovci stínů a já bych mohla číst donekonečna. Skvělé zakončení série, napínavé a závěrem velmi dojemné čtení. Těším se, až bude přeložena celá další série.

zuzule787
zuzule787
06.11.2022 4 z 5

Já jsem opravdu spokojená. Sice to byl hrozný doják, ale já to se všemi moc ráda prožívala. A je to tím, že mi postavy této série byly velmi sympatické. Určitě je to hodně dané dobou, ve které se příběh odehrával. Oceňuji odvahu, čest, slušnost, odhodlanost a lásku se kterou jednali. Musím uznat, že paní spisovatelka umí psát tak, že ač už jsem nechtěla začínat číst další sérii, tak asi budu muset.. Ještě se mi svět lovců stínů nechce opouštět. A to je ode mě velká poklona..:-)

renefer
renefer
19.06.2022 2 z 5

Pro mě nejhorší díl celé série. Celý byl jen o umírání, loučení a smiřování s koncem. Některé srdceryvné pasáže jsem už přeskakovala. Nemusím bulet u celé knížky. A nejhorší byl konec, autorka se prostě snažila dát šanci všem.

Laf
Laf
17.06.2022 4 z 5

Skvělé zakončení série. Spousta akce a překvapivých vyústění. Bavilo mne to od začátku do konce. Svět lovců stínů je dobře vymyšlený a má mnoho co přinést. Všem milovníkům fantasy doporučuji přečíst. Nudit se rozhodně nebudete.

Meri47
Meri47
03.04.2022 5 z 5

Příběhy lovců stínů mě prostě baví.

roso.mak
roso.mak
02.04.2022 3 z 5

Závěr knihy docela čtivý, i když přeslazený, až to bolí. To se to povolává Deus ex machina, když se píše fantasy.

Pollbooks
Pollbooks
03.03.2022 5 z 5

Poslední díl (bohužel) mechanických strojů, součást světa Lovců stínů.

Musela jsem si nechat "uležet" tuhle knížku v hlavě abych ji vůbec mohla okomentovat.
Jak již víte z předchozích recenzí, jednička mě úplně nezaujala, zatímco dvojka to spolehlivě napravila.

Mechanická princezna ve mě probudila spoustu emocí, spousta lásky, útrap, napětí, to vše zapříčinilo prázdnou krabičku od kapesníků.

Konečně se někam posouváme v hledání Magistera, jeho doupěte a armády pekelných strojů.
Už zezačátku to nabývá pořádné grády, stránky ubíhají příliš rychle, protože dychtíte potom jak to se všemi skončí ( obzvláště s Jemem ).

Autorka nám připravila i pořádný šok, naštěstí ( dikybohu za moje nervy ) to bylo po pár desítkách stran napraveno a pořádně vysvětleno.
Původ Tessy mi maličko zamotal hlavu, o to víc mě mrzí že se jí nedostalo řádného vysvětlení, ale to bylo v příběhu vedlejší.

Šéfka institutu si konečně dupla a díky tomu dopadl příběh tak jak dopadl. Všechno šťastně ( no né úplně, ale nebudu vám vykládat všechno ) dopadlo a určitě každý z nás čekal/čeká jak to dopadne s naší hlavní trojkou Tess, Will & Jem.

Můžu vás ubezpečit, že to s vámi pořádně emocionálně zamává, přece jenom osud Tessy je nejistý, ale Cassandra se s tím bravurně vypořádala a já byla moc moc spokojená.

Tuhle trilogii doporučuju všem milovníkům fantasy a romantiky, protože tohle dílo splňuje všechno na 1*.

Radovan_R
Radovan_R
27.12.2021

Třetí díl je konečně zase akčnější a čtivější. Konzul se ukazuje jako docela mizera a ani někteří lovci nejsou zrovna klaďasové, což ale příběhu přidává na uvěřitelnosti.
Způsob, jakým byla poražena mechanická armáda byl nečekaný a překvapivý, už to vypadalo, že celá série nedopadne dobře. Od tohoto okamžiku je to ale zase spíš červená knihovna.
Celkově sérii hodnotím vcelku kladně, ale Nástroje smrti jsou rozhodně lepší.

Luigi1
Luigi1
19.12.2021 5 z 5

Tak je tu konec.Opravdu?Nevím co jsem ještě více od této knihy očekával,ale nemohu se nějak s tím smířit,že je konec tak pěkné knihy.

loty13
loty13
18.12.2021 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která ve mě vzbudila nějaké pocity (hlavně epilog).
Četla se úplně sama, nevnímala jsem čas okolo sebe.
Rozhodně si musím přečíst další série.

Fallenyard
Fallenyard
10.12.2021 5 z 5

Během první poloviny bych NIKDY nebyla řekla, ze mě druhá půlka tak rozseká. Už dlouho se mi nestalo, abych prolévala slzy a do toho se smála. Co mi to autorka udělala - první dvě knihy napínavé a vtipné a pak takový emocionální masakr :D Velmi oceňuju promyšlený, neuspěchaný závěr. Vynikající završení série.

Vjeerus
Vjeerus
06.09.2021 5 z 5

Opravdu povedené završení trilogie. Troufám si říct, že jedna z nejlepších knih od CC, co jsem četla. Krásně vykreslené prostředí a hrdinové, kteří nejsou ploší.
Oceňuji propojení s ostatními sériemi, ačkoliv si říkám, jestli autorka nespoileruje sama svoje knihy (epilog byl opravdu dojemný a krásný, jsem za něj opravdu ráda, ale prozradí - sice nedůležitý - kousek příběhu z temných lstí).
Tessa jako hlavní hrdinka prošla nějakou proměnou, ale ne moc výraznou. Stále mi ze všech postav z pekelných strojů přišla nejnudnější, ale v porovnání s ostatními hlavními hrdinkami ze sérií od CC, tak je bezkonkurenčně nejlepší.
Jem je pro mě stále nejlepší postava příběhu a pravděpodobně tak vyspělou postavu, která vidí svět opravdu reálně, autorka už nikdy nenapíše.
Will je taktéž kvalitně napsaná postava, ale nemůžu si pomoct, že trpí syndromem ublíženého štěněte a bohužel mu to všichni žerou. To nic ale nemění na tom, že vývoj jeho charakteru byl popsán opravdu dobře.
Pozadí kolem Mortmaina je uvěřitelné a jeho pohnutky svým způsobem pochopitelné.
Koncem příběhu jsme dostali odpovědi na všechny záhady a životní příběhy a já jsem opravdu spokojená s tímto ukončením. Autorka umí psát a každá strana se čte téměř sama.

EleanorJane
EleanorJane
15.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak konečně se něco dělo. První díl mě bavil, druhý nudil a tento to krásně dokončil. Konečně nějaká akce. Jak to tak bývá, někdo prostě umřít musí. Kdo také četl Nástroje smrti, taky si občas řekl nějaké to : AHA! Docela jsem s koncem spokojená, ale mohlo toho tam být víc. Ale epilog... To bylo velké AHA! a doufám, že se snad s Tessou někde setkám... A návrat do světa lovců stínů mě tak nadchl, že se asi pustím do temných lstí. Ale stále jsou pro mě nejlepší Nástroje smrti.

magdalene7
magdalene7
21.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Když jsem se tuhle sérii začala číst, ani jsem vlastně nevěděla do čeho jdu. Neznala jsem vůbec styl psaní autorky a zákony Lovců stínů, ale na všechno jsem si rychle zvykla a ponořila jsem se do světa našich postav. Když jsem však sérii četla, tak jsem si v duchu říkala: "neupínej se k tomu tak moc, budeš toho litovat", a BOOYYY, že já jsem měla pravdu. Will si mě tak strašně moc získal, jako už dlouho žádná postava ne, takže když jsem četla epilog, byla jsem naprosto zničená. I když to dává naprostý smysl a všechno "dobře a poklidně dopadlo", možná bych se bez toho srdcervoucího převyprávění od Tessy obešla. Přiznávám, jsem měkká.
...
Jediné co bych sérii vytkla, je posledních pár kapitol téhle knihy. Jo jsem spokojená jak to autorka všechno ukončila, plno věcí se vysvětlilo a dořešilo, ale to jak se pak všichni začali brát, jak se Charlotte stala Konzulem potom co jeden automat náhodou podříznul krk Konzulovi Waylandovi... já nevím, mě to připadalo trochu přitažené za vlasy.
...
Jinak jsem se do téhle série zamilovala a celkově jí hodnotím 4,5/5* :).

ZapisnikTerky
ZapisnikTerky
17.07.2021 5 z 5

Strhující a uslzený závěr série, do které jsem se okamžitě zamilovala. Jestli vás zaujalo téma série, tak vám garantuji, že budete spokojení. Víc v mojí recenzi.

Khira
Khira
03.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak ako nenavidim otvorene konce, tak nenavidim knihy, ktore sa snazia ulahodit vsetkym. Ak sa mi nepaci koniec knihy, tak si par dni ponadavam ale aspon viem, ze ma autor chrbticu. Nebudem písať komentáre ku kazdej casti zvlast, nakoľko som ich precitala behom 3 dni. Ocenujem a to naozaj vysoko, ze dokázala autorka dostat do knihy vela vybornych postav. Napriklad Henry, tutmacik, sialeny vedec, nova kuchárka pospevujuca morbidne pesnicky a utociaca zásadne od chrbta, milacik Magnus, ktory bol pre mna jednou z najlepších postáv, ktore som kedy prečítala. A Will. Ach Will, od prveho momentu to bol pre mna jedine ON a nikto iny. Drzy, arogantny, vtipkujuci a tak neskutocne dojimavy. Zijuci na hrane ako neriadena strela, bol by pre mna naprosto top hrdina, keby boli postavy o nieco staršie. Myslim, ze vo chvili, ked pohryzol upira by autorka s nim nedokazala urobit nic preco by som ho prestala zboznovat. Toto vsetko bolo vsak plne vyvazene postavami, ktore som priam bytostne neznasala a kralovali im Jem a Tessa. Pre mna sa jediny akceptovateľny a dokonaly zaver knihy odohral jednoznacne na zasnezenych schodoch

denisa8946
denisa8946
12.06.2021 5 z 5

Závěrečný díl celé trilogie byl za mě ze všech nejlepší. Napadají mě k němu samé superlativy - nejakčnější, nejnapínavější, nejpropracovanější a hlavně nejemotivnější... Velmi se mi líbil epilog, který dokreslil celý příběh (nejedna slza mi ukápla a celý následující den jsem se k němu v myšlenkách vracela) a uzavřel tak milostný trojúhelník mezi hlavními postavami.
Miluji svět lovců stínů a těším se, až si přečtu další série. Svět lovců stínů se stal nedílnou součástí mého čtenářského života a moc ráda se do něj budu znovu vracet - tyto knížky mají místo v mé knihovně rezervované navždy. :)

masavole
masavole
21.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Fůha, tahle knížka mě totálně zničila. Myslím, že poslední díl téhle série byl nejsilnější. Postavy jsem si zamilovala a bylo těžké se s nimi rozloučit. Když jsem si myslela, že Jem zemřel brečela jsem jako malá. Jediné co mi v knížce vadilo bylo, že na to Will s Tessou, hned po “Jemově smrti” skočili. Jinak jsem byla hrozně spokojená s tím jak autorka tento milostný trojúhelník rozpletla. Z prologu se budu vzpamatovávat ještě hodně dlouho, nedovede si představit jak mě to dojalo. Rozhodně plný počet bodů a za mě rozhodně lepší než Nástroje smrtelníků.

TaNya_
TaNya_
07.04.2021

(SPOILER) Týýjo, tak v první třetině mě to opravdu přestalo bavit. Jak byly ty předchozí díly celkem vtipný, tak tady to ta holčina celkem srala s tím svým "romantickým kňučením". Panebože a ještě musela nakonec dostat oba borce. Ten konec byl tak moc vycucaný aby uspokojil úplně všechny, že úplně zkazil jakýkoliv náboj. Aspoň jsem se zase po x měsících utvrdila, proč vlastně nečtu "young adult". Buď obětujeme charaktery kvůli citovýmu vydírání nebo zachráníme všechny za cenu logiky. Potom se pozná, kdo je kvalitní autor úrovně Kinga a kdo zase ne.

Nikolča
Nikolča
27.02.2021 5 z 5

Souhlasím s juju35363. Všechny tři knihy byly jen dalším příběhem, dalšími přečtenými knihami. Ale epilog příběh postavil do úplně jiného světla. Už dlouho mě žádný text tak nechytil za srdce. Knihy znovu zřejmě číst nebudu, ale epilog si pročítat rozhodně budu.
"Život je kniha a je tam ještě tisíce stránek, které jsem nepřečetl. A já bych je chtěl číst spolu s tebou..."

juju35363
juju35363
11.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Celou dobu bych knize dala čtyři hvězdy, ale jakmile jsem dočetla epilog (který mě překvapil jak moc byl smutný) v podstatě jsem konečně pochopila jak je to dokonalá série. Teď už dávám plný počet hvězd a klidně bych si ji přečetla znova.

_Brunetka_
_Brunetka_
04.01.2021 5 z 5

Pojďme skočit po hlavě do chvály, kterou tady budu nad touhle knihou pět. Je mi už skoro trapné se opakovat a vyzdvihovat tady autorčin geniální styl psaní, který vám ponoří do příběhu hlavu jako do vody a nenechá vás se nadechnout, dokud jej nedočtete. Zase tu zmíním i fantastický a promyšlený svět, který vás uhrane. Zapomenout nemůžu ani na dokonalé postavy s geniálními charaktery, které nedokážete nemilovat. Pokud se do tohohle čtení pustíte, počítejte taky s romantikou jako kráva, která neprobíhá jen mezi hlavním milostným trojúhelníkem, ale i mezi ostatními postavami a která vás položí. V tomhle příběhu se nejde vyhnout ani krásným a pravdivým myšlenkám, která vás okouzlí. Celá kniha je neskutečně velká emocionální jízda, v jedné chvíli jste napnutí jako struny a ve druhé máte pocit, že všechny emoce, které z vás autorka při čtení ždíme, vám musí vzít i duši. V průběhu téhle skvělé knihy taky přestanete počítat, kolikrát jste brečeli – já osobně odhaduju, že bych svými slzami dokázala naplnit Bajkal. Nechybí tu ani zvraty a odhalení, z kterých vám spadne brada. A ten epilog?!? Ten mě totálně rozdrtil, nečetla jsem lepší zakončení série a celkově je to asi nejvíc šokujících pár stránek, co jsem zatím četla. Celá tahle série mě zlomila vejpůl a marně hledám všechny střípky svého srdce, bez naprostého zaváhání ji taky řadím mezi ty nejlepší série, co jsem četla. Tenhle příběh si prostě musí přečíst každý – bacha ale, jen ho nečtete, ale přímo žijete (což by podle mě mělo být uvedeno i jako varování na přebale).

Adýsek
Adýsek
27.10.2020 4 z 5

Za mě je celá tato série opravdu dobrá. A řekla bych, že má nadmíru vyrovnané díly.

Minulý, čili druhý, nebyl zdaleka vycpávkový. Dozvěděli jsme se mnoho informací, které zde autorka rozvedla a dokončila.
Vysvětlila všechny dějové linie.
~MOŽNÝ SPOILER~
Ale mně se teda ten epilog nelíbil. Přišlo mi to až moc překombinované. Svým způsobem to bylo pěkné zakončení, ale klidně bych to vynechala. Přišlo mi, že se chtěla autorka tak trochu zavděčit všem... Ale to je jenom můj názor. Rozhodně by Vás neměl odradit.

Dani3
Dani3
24.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Všechny tři díly série Pekelné stroje se mi velmi líbily. Styl psaní je trochu odlišný oproti ostatním autorčiným knihám, ale to lze přičítat období viktoriánského Londýna.

Musím uznat, že autorka umí skvěle vykreslit jednotlivé postavy a vztahy mezi nimi. Umí postupně odhalovat jejich minulost tak, aby bylo čtení pro čtenáře stále lákavé a nenudil se.

Klobouk dolů před zakončením série, s takovým epilogem jsem opravdu nepočítala. Myslela jsem si, že všichni prostě šťastní a spokojení být nemůžou, ale u této autorky je to zjevně možné.

marie2577
marie2577
28.09.2020 4 z 5

Dobrý zaver

Marbla2004
Marbla2004
29.08.2020 5 z 5

Mechanická princezna byla pěkné zakončení série. Četla jsem ji dlouho, protože v ní byly nudnější části. Kniha mě ale bavila. Svět a postavy... Tessa mi není moc sympatická už od Mechanického anděla a nevím, co přesně mi vadí, ale ostatní postavy jsou zajímavé a promyšlené. Sérii Nástroje smrti mám určitě radši. 4,5*

Jája92
Jája92
28.07.2020 4 z 5

Poslední díl série, který byl pro mě tak trochu zklamáním. Měla jsem z něj zmatené pocity, do předchozích dvou dílů jsem se zamilovala ihned, ale tady to okouzlení opadávalo. Nevím, čím to bylo, ale něco mi tu chybělo. Epilog mě trochu překvapil.

Agrim
Agrim
22.06.2020 5 z 5

Pohodové čtení

SknihouVrukách
SknihouVrukách
19.06.2020 5 z 5

Tak toto bola jedným slovom pecka a dokonalé zakončenie série. Po tejto sérii Cassandru radím medzi moje top autorky a sériu Pekelné stroje medzi moje najobľúbenejšie. Prečítajte si to už len kvôli postavám. Verím, že si Willa zamilujete tak ako ja. Všetky postavy sú strašné sympatické a ani mi nevadil milostný trojuholník. Cassie má bombastický štýl písania a tento štýl písania sa mi páči viac ako v knihách z prítomnosti. Strašné rýchlo sa mi to čítali a bola som schopná prečítať aj 140 strán za deň, čo sa mi bežne nestáva. V knihe sa nachádzali prekvapivé zvraty, ktoré ma šokovali. Začiatok konečne nebol pomaly a všetko frčalo od začiatku. Kniha je hlavne o Jemovi, čiže ak ho nemáte radi tak vám to asi bude vadiť. Veľmi ma prekvapil jeho osud. A ten epilóg ? Hlavne koniec epilógu ? Povinne všetci prečítať.

Luigi1
Luigi1
11.05.2020 5 z 5

Skvělá Tessi,opravdu statečná.Výborná celá serie.

Šárušš
Šárušš
06.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha, skvělá serie, od začátku až do konce!

Verunka926
Verunka926
04.05.2020 5 z 5

Mechanická princezna byla skvělým zakončením série a určitě se chystám číst další autorčiny knihy ze světa lovců stínů.

Allysa1985
Allysa1985
25.04.2020 2 z 5

Série se mi vcelku líbila, zejména prostředí bylo dobře zvolené, Londýn 19. století a démoničtí roboti - super. Ale teda vyfasovala jsem nějaký naprosto otřesný překlad, plno faktických chyb, špatně přeložených slov, nesmyslů a hrubek. Nemám od těchto knih přehnané očekávání a poslední dobou zejména nové knihy často vypadají, jako by je přeložil strýček Google, ale tohle teda bylo ještě horší než obvykle.

marianna7090
marianna7090
29.02.2020 5 z 5

Bála som sa tejto knihy. Bála som konca. A teraz sa len chytám za hlavu aká som bola hlúpa a očakávala sklamanie od milovanej a talentovanej Cassandry.
Jedno veľké ďakujem asi stačiť za túto sériu nebude.
Najskôr som nebola veľkou Willovou fanúšičkou a moju pozornosť zaujal skôr Jem, dejom sa to postupne menilo a nedokázala som sa rozhodnúť s kým by bolo Tesse lepšie. A zrazu prišli posledné kapitoly. A ona to vymyslela tak dokonale ako by to nik iný neurobil. Je mi ľúto, že nemohli byť všetci traja pokope, ale aspoň každý z chlapcov dostal na svoj vymedzený čas na zemi možnosť byť s ňou. A ona s nimi. Žiadna žiarlivosť len láska. A to ma teší.

Akireee
Akireee
15.02.2020 5 z 5

Asi nelepší díl z celé série. Jediné co mi přišlo škoda, u všech dílů, tak bylo, že když už byla nějaká akce, tak mohla být více rozvinutá. Jinak určitě doporučuji k přečtení.