Mechanická princezna

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/big_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 4.61035

Pekelné stroje 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Clockwork Princess, 2013

Kniha Mechanická princezna

renefer

Pro mě nejhorší díl celé série. Celý byl jen o umírání, loučení a smiřování s koncem. Některé srdceryvné pasáže jsem už přeskakovala. Nemusím bulet u celé knížky. A nejhorší byl konec, autorka se prostě snažila dát šanci všem.

Laf

Skvělé zakončení série. Spousta akce a překvapivých vyústění. Bavilo mne to od začátku do konce. Svět lovců stínů je dobře vymyšlený a má mnoho co přinést. Všem milovníkům fantasy doporučuji přečíst. Nudit se rozhodně nebudete.

Meri47

Příběhy lovců stínů mě prostě baví.

roso.mak

Závěr knihy docela čtivý, i když přeslazený, až to bolí. To se to povolává Deus ex machina, když se píše fantasy.

Pollbooks

Poslední díl (bohužel) mechanických strojů, součást světa Lovců stínů.

Musela jsem si nechat "uležet" tuhle knížku v hlavě abych ji vůbec mohla okomentovat.
Jak již víte z předchozích recenzí, jednička mě úplně nezaujala, zatímco dvojka to spolehlivě napravila.

Mechanická princezna ve mě probudila spoustu emocí, spousta lásky, útrap, napětí, to vše zapříčinilo prázdnou krabičku od kapesníků.

Konečně se někam posouváme v hledání Magistera, jeho doupěte a armády pekelných strojů.
Už zezačátku to nabývá pořádné grády, stránky ubíhají příliš rychle, protože dychtíte potom jak to se všemi skončí ( obzvláště s Jemem ).

Autorka nám připravila i pořádný šok, naštěstí ( dikybohu za moje nervy ) to bylo po pár desítkách stran napraveno a pořádně vysvětleno.
Původ Tessy mi maličko zamotal hlavu, o to víc mě mrzí že se jí nedostalo řádného vysvětlení, ale to bylo v příběhu vedlejší.

Šéfka institutu si konečně dupla a díky tomu dopadl příběh tak jak dopadl. Všechno šťastně ( no né úplně, ale nebudu vám vykládat všechno ) dopadlo a určitě každý z nás čekal/čeká jak to dopadne s naší hlavní trojkou Tess, Will & Jem.

Můžu vás ubezpečit, že to s vámi pořádně emocionálně zamává, přece jenom osud Tessy je nejistý, ale Cassandra se s tím bravurně vypořádala a já byla moc moc spokojená.

Tuhle trilogii doporučuju všem milovníkům fantasy a romantiky, protože tohle dílo splňuje všechno na 1*.

Radovan_R
27.12.2021

Třetí díl je konečně zase akčnější a čtivější. Konzul se ukazuje jako docela mizera a ani někteří lovci nejsou zrovna klaďasové, což ale příběhu přidává na uvěřitelnosti.
Způsob, jakým byla poražena mechanická armáda byl nečekaný a překvapivý, už to vypadalo, že celá série nedopadne dobře. Od tohoto okamžiku je to ale zase spíš červená knihovna.
Celkově sérii hodnotím vcelku kladně, ale Nástroje smrti jsou rozhodně lepší.

Luigi1
19.12.2021

Tak je tu konec.Opravdu?Nevím co jsem ještě více od této knihy očekával,ale nemohu se nějak s tím smířit,že je konec tak pěkné knihy.

loty13
18.12.2021

Po dlouhé době kniha, která ve mě vzbudila nějaké pocity (hlavně epilog).
Četla se úplně sama, nevnímala jsem čas okolo sebe.
Rozhodně si musím přečíst další série.