Mechanická princezna přehled

Mechanická princezna
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1154 1154

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

Clockwork Princess , 2013


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mechanická princezna. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (198)

Leník95
20.05.2024 5 z 5

K sérii a autorce jsem se dostala úplnou náhodou a musím za to poděkovat. Celá série je úžasná. Celková zápletka s Mortmainem byla posunuta do ústraní, ale to mi nevadilo. Romantická linka hlavních hrdinů pro mě byla dostačujícím motivem ke čtení. Velmi jsem si to užila a škoda, že už je konec. Těžko se mi se všemi loučí, ale bylo to úžasné dobrodružství. V knihovně mě čeká ještě série "Poslední hodina". Doufám, že to bude stejně úžasné jako toto.

1bublina
20.05.2024 5 z 5

Přesně jak píše Brambora_Šeby: "A je konec.." A stejně tak souhlasím s tím, že jde o jednu z nejhezčích sérií, které jsem kdy četla. Všechny postavy mi tak moc přirostly k srdci, že mi po dočtení knihy bylo smutno, protože se s nimi musím rozloučit. Dokonce jsem měla chuť začít číst znovu od prvního dílu.
K sérii jsem se dostala úplnou náhodou, když jsem hledala knihu s hodinami na obálce (u prvního dílu je na obálce Big Ben). Takže díky Čtenářská výzvo a velké díky autorce série, že něco takového napsala. Hlavně za ten epilog děkuji nejvíc.
ČV 2024 - Kniha s citátem na začátku.


Brambora_Šeby
28.03.2024 5 z 5

A je konec.
Musím říct, že šlo o nejlepší knihu z celé série a jednu z nejhezčích vůbec. Sice zde nebylo tolik akce, kolik bych asi očekávala a upřímně konec Mortmaina byl za mě dost rychlý, ale ten emoční prožitek...... Bylo zde poměrně dost stránek věnovaných lásce hlavních postav, což mě osobně nijak nevadilo. Na konci jsem brečela jak ještě nikdy. Upřímně ten epilog mě zkrátka nějak dostal a celkově na mě celá kniha zanechala svůj otisk.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Mechanická princezna v seznamech

v Právě čtených16x
v Přečtených1 726x
ve Čtenářské výzvě87x
v Doporučených165x
v Knihotéce639x
v Chystám se číst502x
v Chci si koupit206x
v dalších seznamech15x